Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Blonde είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου...σε καταλαβαίνω πολυυυ καλά! Εμενα έχει κολικούς σφίγγεται όταν θέλει να κάνει κακα της αλλά έχει και παρά πολλά αέρια που προσπαθεί να βγάλει και δεν μπορεί, έτσι κοκκινίζει και η δική μου! Της δίνω προβιοτικα και infacolic και έχω δει βελτιώση!! Γουλιες βγάζει και εμένα και στον ύπνο της αν δεν έχει ρευτει καλά....όταν ρευεται πολύ καλά δεν μου βγάζει τίποτα...! Εμένα η παιδίατρος μου είπε να βάλω κάτω από το στρώμα εκεί που είναι το κεφαλάκι της μια κουβέρτα κάτι για να σηκωθεί το στρώμα σε 30° για τις γουλιες να μην πνίγεται! 

Πονάει η ψυχή σου να τα βλέπεις έτσι !!! Δεν ξέρω τι να κάνω να την βοηθήσω !!! Πήρα και εγώ αυτό το σιρόπι !!! Ποσό συχνά το δίνεις ;;; Τι ποσότητα γάλατος τρώει η δικιά σου ;;; Εμένα 90μλ ένα 2ωρο είναι νορμαλ η μήπως είναι πολύ ;;; Αλλά πεινάει τι να κάνω ;;; Επίσης μου ακούγεται και μπουκωμένη λες και έχει φλεμματα !!!! Η δικιά σου ποσό συχνά βγάζει γουλιτσες ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Boubou93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι σε απόγνωση !!! Έχω 21 μέρες να κοιμηθώ !!!! Τα έχω φτύσει !!! Το μωράκι μου είναι παρά πολύ ανυσηχω , το βράδυ σφίγγεται , κοκκινίζει σαν να προσπαθεί να κάνει κακά της ενώ έχει κάνει !!! Μετά όταν την πιανει ο ύπνος κάνει κάτι περίεργους αναστεναγμούς στον ύπνο της σαν να πονάει !!! Αφού έρθει η ώρα να φάει και ενώ πιναει μου δείχνει ότι δεν μπορεί να πιει το γάλα της , δείχνει αναστατωμένη !!! Αφού το πιει όλο μετά την βάζω να ρευτεί και κάποιος φορές βγάζει γουλιές !!! Επίσης στον ύπνο της πολλές φορές πνίγεται από τις γουλίτσες με αποτελεσμα να ειμαι όλη την ώρα πάνω της !!! Δεν ξέρω τι γίνεται και εδώ οι γιατροί τα βρίσκουν όλα φυσιολογικά !!!! Έχω απελπιστει κάθε μέρα άγχος και αϋπνία !!! Τι έχει γοπ;; Η εχει κολικους;;;; Πφφφφφ συγνώμη για το κατεβατό !!! Λατρεύω το μωρό και δεν φανταζόμουν έτσι τις πρώτες μέρες μαζί της !!!

Καλημερα κοριτσι μου. Ολες τα ιδια περναμε.Μαλλον εχει κολικος.Κι εμεις εχουμε. Και ακογεται οταν κοιμαται.Οι πρωτοι 2 Μηνες ειναι δισκολοι.Στο μικρο δεν ιξερα και στενοχωριομον,τωρα ξερω.Κανε ιπομονι.Θα αλλαξον τα πραγματα. Επισις καποιες φορες κανει γολιες.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 είπε:

Πονάει η ψυχή σου να τα βλέπεις έτσι !!! Δεν ξέρω τι να κάνω να την βοηθήσω !!! Πήρα και εγώ αυτό το σιρόπι !!! Ποσό συχνά το δίνεις ;;; Τι ποσότητα γάλατος τρώει η δικιά σου ;;; Εμένα 90μλ ένα 2ωρο είναι νορμαλ η μήπως είναι πολύ ;;; Αλλά πεινάει τι να κάνω ;;; Επίσης μου ακούγεται και μπουκωμένη λες και έχει φλεμματα !!!! Η δικιά σου ποσό συχνά βγάζει γουλιτσες ;;;

Επίσης την ανακουφίζει πολύ η αγκαλίτσα!! Το infacolic η παιδίατρος μου είπε να το δίνω 4 φορές τη μέρα όταν τη βλέπω να ζοριζεται παρά πολύ! Εγώ φροντίζω να δίνω το πρωί μετά το μεσημέρι μετά το βράδυ και η άλλη αν την δω το απόγευμα ότι ζοριζεται πολύ θα της το δωσω και τότε!! Τόσο πίνει και εμένα αλλά δεν το έχει στανταρ μπορεί να φάει 60 και μετά από μια ώρα να πεινάει πάλι και να της δώσω 90 και να το φάει μετά μπορεί να φάει 90 και να ζητήσει πάλι μετα από 3 ώρες!! Γουλια θα μου βγάλει σχεδόν πάντα όταν δεν ρευεται καλά....φροντίζω όμως να την κρατάω μέχρι να ρευτει πολύ καλά αλλά δεν το καταφέρνει πάντα! Ας πούμε εχθές που δεν μπορούσε να ρευτει με τίποτα μου έβγαλε αρκετή ποσότητα σε 2 γεύματα!!! Και εμένα είναι ακούγεται μπουκωμενη, έχει μυξουλες της βάζω φυσιολογικο όρο όμως να φύγουν και αμέσως αναπνέει το παιδάκι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 είπε:

Πονάει η ψυχή σου να τα βλέπεις έτσι !!! Δεν ξέρω τι να κάνω να την βοηθήσω !!! Πήρα και εγώ αυτό το σιρόπι !!! Ποσό συχνά το δίνεις ;;; Τι ποσότητα γάλατος τρώει η δικιά σου ;;; Εμένα 90μλ ένα 2ωρο είναι νορμαλ η μήπως είναι πολύ ;;; Αλλά πεινάει τι να κάνω ;;; Επίσης μου ακούγεται και μπουκωμένη λες και έχει φλεμματα !!!! Η δικιά σου ποσό συχνά βγάζει γουλιτσες ;;;

Εγω θιλαζω και σιχνα δεν ρεετε ,τον εχω το Ορθιο οσο μπορω.Ειναι και λαιμαργος 

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Comet είπε:

Εγω θιλαζω και σιχνα δεν ρεετε ,τον εχω το Ορθιο οσο μπορω.Ειναι και λαιμαργος 

 

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Ολες τα ιδια περναμε.Μαλλον εχει κολικος.Κι εμεις εχουμε. Και ακογεται οταν κοιμαται.Οι πρωτοι 2 Μηνες ειναι δισκολοι.Στο μικρο δεν ιξερα και στενοχωριομον,τωρα ξερω.Κανε ιπομονι.Θα αλλαξον τα πραγματα. Επισις καποιες φορες κανει γολιες.

 

Just now, Blonde είπε:

Επίσης την ανακουφίζει πολύ η αγκαλίτσα!! Το infacolic η παιδίατρος μου είπε να το δίνω 4 φορές τη μέρα όταν τη βλέπω να ζοριζεται παρά πολύ! Εγώ φροντίζω να δίνω το πρωί μετά το μεσημέρι μετά το βράδυ και η άλλη αν την δω το απόγευμα ότι ζοριζεται πολύ θα της το δωσω και τότε!! Τόσο πίνει και εμένα αλλά δεν το έχει στανταρ μπορεί να φάει 60 και μετά από μια ώρα να πεινάει πάλι και να της δώσω 90 και να το φάει μετά μπορεί να φάει 90 και να ζητήσει πάλι μετα από 3 ώρες!! Γουλια θα μου βγάλει σχεδόν πάντα όταν δεν ρευεται καλά....φροντίζω όμως να την κρατάω μέχρι να ρευτει πολύ καλά αλλά δεν το καταφέρνει πάντα! Ας πούμε εχθές που δεν μπορούσε να ρευτει με τίποτα μου έβγαλε αρκετή ποσότητα σε 2 γεύματα!!! Και εμένα είναι ακούγεται μπουκωμενη, έχει μυξουλες της βάζω φυσιολογικο όρο όμως να φύγουν και αμέσως αναπνέει το παιδάκι μου!

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύ ,!!!!! Με ηρεμήσετε αρκετά !!! Θα κάνω υπομονή και θα προσπαθώ να την κάνω να ρευτεί !!!! Αχ μωρε πως αλλάζει έτσι όλη η ζωή σου !!! Να είναι γερά και ευτυχισμένα τα μωρά μας !!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Boubou93 είπε:

 

 

 

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύ ,!!!!! Με ηρεμήσετε αρκετά !!! Θα κάνω υπομονή και θα προσπαθώ να την κάνω να ρευτεί !!!! Αχ μωρε πως αλλάζει έτσι όλη η ζωή σου !!! Να είναι γερά και ευτυχισμένα τα μωρά μας !!!! 

Αλλάζει ολόκληρη η ζωή μας ναι, η απόλυτη ευτυχία!! Λογικό είναι να ανησυχούμε για όλα, έχουμε ένα ανθρωπάκι μικρό που εξαρτάται πλήρως από εμάς!! Υπομονή και θα περάσουν τα πονακια!! :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Boubou93 είπε:

 

 

 

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύ ,!!!!! Με ηρεμήσετε αρκετά !!! Θα κάνω υπομονή και θα προσπαθώ να την κάνω να ρευτεί !!!! Αχ μωρε πως αλλάζει έτσι όλη η ζωή σου !!! Να είναι γερά και ευτυχισμένα τα μωρά μας !!!! 

Εγώ θα σ π  να μην αγχώνεσαι. Γοπ δνε είναι. Κολικούς περνάτε. Είχε γοπ η 1η μου κόρη πριν 2 χρονια πέρασα μαύρες μέρες... Πόσες φορές την προλαβα στο να πνίγεται και να ναι κατά κοκκινη γτ ήταν ξαπλωμένη αλλά το κεφαλάκι το ειχα πιο ψηλά. Εμείς οηγαμε για υπέρηχο όταν ήταν 25 ημερών. Αλλά έβγαζε το γάλα σαν ρουκέτα όχι σαν γουλιά. Θα την κρατάς τουλάχιστον μισή ώρα όρθια στα χέρια. Δε θα τσ δίνεις γάλα κ θα την ξάπλωνεις αμέσως δε κάνει... Είτε ρευτει είτε όχι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Εγώ θα σ π  να μην αγχώνεσαι. Γοπ δνε είναι. Κολικούς περνάτε. Είχε γοπ η 1η μου κόρη πριν 2 χρονια πέρασα μαύρες μέρες... Πόσες φορές την προλαβα στο να πνίγεται και να ναι κατά κοκκινη γτ ήταν ξαπλωμένη αλλά το κεφαλάκι το ειχα πιο ψηλά. Εμείς οηγαμε για υπέρηχο όταν ήταν 25 ημερών. Αλλά έβγαζε το γάλα σαν ρουκέτα όχι σαν γουλιά. Θα την κρατάς τουλάχιστον μισή ώρα όρθια στα χέρια. Δε θα τσ δίνεις γάλα κ θα την ξάπλωνεις αμέσως δε κάνει... Είτε ρευτει είτε όχι... 

Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Αλλά ρε συ τι είναι αυτό που πνίγεται ;;;; Την ακούω πολλές φορές να καταπίνει στο ύπνο της !!! Τι είναι αυτό σάλια , φλεμματα η μήπως το γάλα αναιβενει πάνω ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κανετε? Εγω εχω μια ατιμη ημικρανία απο τα ξημερώματα που εκανα ταισματα κλπ. Πηρα ντεπον, εβαλα παγο στο κεφάλι δεν περναει με τιποτα.. πφφφ.

Στα καλα νεα βρήκα κι αλλο ωραιο τραγούδι για συνοδεια ταισματος. Το καινούριο της Φουρέιρα, temperatura λεγεται πολυ καλοκαιρινο. Χεχε B)

Και μιας και τα μωράκια μου κλείνουν μηνα σημερα, αφιερωμένο το καλοκαιρινό τραγουδακι σε ολες!! ♥️♥️

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κανετε? Εγω εχω μια ατιμη ημικρανία απο τα ξημερώματα που εκανα ταισματα κλπ. Πηρα ντεπον, εβαλα παγο στο κεφάλι δεν περναει με τιποτα.. πφφφ.

Στα καλα νεα βρήκα κι αλλο ωραιο τραγούδι για συνοδεια ταισματος. Το καινούριο της Φουρέιρα, temperatura λεγεται πολυ καλοκαιρινο. Χεχε B)

Και μιας και τα μωράκια μου κλείνουν μηνα σημερα, αφιερωμένο το καλοκαιρινό τραγουδακι σε ολες!! ♥️♥️

Γεια σου λαγουδάκι μου!τι κάνεις; Λοιπόν θηλάζεις καθόλου;αν όχι πάρε κανένα λοναριντ αν έχεις θα γίνεις περδικι.αλλιως πάρε αλγκοφρεν η νιουροφεν. 

Εμείς είμαστε καλά...κάνουμε μεικτό θηλασμό βάλαμε σε δέκα μέρες 450 γρ!! Έγινε μπουλουκα.χαχαχαχα

Ρουκέτες και εμένα βγάζει κάθε μέρα από μια αλλά δεν ανησυχώ γιατί δεν ρευεται και είναι και λαίμαργη και τρώει παραπάνω από όσο χωραει το στομάχι της.θα μου πειτε γιατί της δίνεις τόσο πολύ; Γιατί χαλάει τον κόσμο...μόλις ξυπνάει τσιριζει για φαγητό... υπομονή μηδέν....βγάζει γουλιες ειναι γεμάτη ξεχειλίζει το στόμα της και τραβάει ξανά το μπουκάλι να φάει χαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Boubou93 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Αλλά ρε συ τι είναι αυτό που πνίγεται ;;;; Την ακούω πολλές φορές να καταπίνει στο ύπνο της !!! Τι είναι αυτό σάλια , φλεμματα η μήπως το γάλα αναιβενει πάνω ;;;

Γενικά όλα τα μωρακια πνίγονται. Γτ είχαν συνηθίσει μέσα στην κοιλια. Κάνουν ένα περίεργο σαν Ιιιιιιι σαν κοκορακι δε ξέρω πως να το πω... Εμάς που είχε γοπ σου λέω περνούσαμε δύσκολη φάση γτ πήγαμε κατευθείαν σε γάλα αντιαναγωγικο που κάθε φορά που έβαζες την σκόνη όσο και να το κουνουσες αυτά άφηνε μια μάζα (εμείς το λέγαμε πουλπα) δε μπορώ να στο εξηγήσω κ προφανώς τσ έπεφτε βαρύ κ γιαυτό δε το έβγαζε μετά... Αλλάξαμε πάρα πολλά Γαλατα. Κάναμε μεικτό με τν θηλασμό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2020 at 5:18 PM, Jerina said:

Γεια σου λαγουδάκι μου!τι κάνεις; Λοιπόν θηλάζεις καθόλου;αν όχι πάρε κανένα λοναριντ αν έχεις θα γίνεις περδικι.αλλιως πάρε αλγκοφρεν η νιουροφεν. 

Εμείς είμαστε καλά...κάνουμε μεικτό θηλασμό βάλαμε σε δέκα μέρες 450 γρ!! Έγινε μπουλουκα.χαχαχαχα

Ρουκέτες και εμένα βγάζει κάθε μέρα από μια αλλά δεν ανησυχώ γιατί δεν ρευεται και είναι και λαίμαργη και τρώει παραπάνω από όσο χωραει το στομάχι της.θα μου πειτε γιατί της δίνεις τόσο πολύ; Γιατί χαλάει τον κόσμο...μόλις ξυπνάει τσιριζει για φαγητό... υπομονή μηδέν....βγάζει γουλιες ειναι γεμάτη ξεχειλίζει το στόμα της και τραβάει ξανά το μπουκάλι να φάει χαχαχαχαχα.

Παιρνουν βαρος τα μικρουλια μας! Κι εμας η μπεμπα μπουλουκιτσα.. φτανει σε λιγο τα 4,5 κιλα! Να δω πως θα τα σηκωνουμε σε λιγο χεχε!! :mrgreen:

Τον αλλο μηνα ξεκιναμε εμβολια και σκεφτομαι οτι καποια εχουν τον πυρετο σαν παρενεργεια. Αυγουστος με πυρετο... πφφφ. 

Να ρωτησω βρε κοριτσια μου, σας ειπε ο γιατρος σας για ενα προαιρετικο εμβολιο της μηνιγγιτιδας Β? Απο οτι διαβαζω ειναι βαρυ και μου φαινονται πολυ μικρουλια για να τους το κανουμε απο τωρα - 2 μηνων οταν γινουν δηλαδη. :?

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Παιρνουν βαρος τα μικρουλια μας! Κι εμας η μπεμπα μπουλουκιτσα.. φτανει σε λιγο τα 4,5 κιλα! Να δω πως θα τα σηκωνουμε σε λιγο χεχε!! :mrgreen:

Τον αλλο μηνα ξεκιναμε εμβολια και σκεφτομαι οτι καποια εχουν τον πυρετο σαν παρενεργεια. Αυγουστος με πυρετο... πφφφ. 

Να ρωτησω βρε κοριτσια μου, σας ειπε ο γιατρος σας για ενα προαιρετικο εμβολιο της μηνιγγιτιδας Β? Απο οτι διαβαζω ειναι βαρυ και μου φαινονται πολυ μικρουλια για να τους το κανουμε απο τωρα - 2 μηνων οταν γινουν δηλαδη. :?

Μπράβο λαγουδακι μεγάλωσαν τα μωράκια σου.πως τα πάτε;κοιμάσαι τα βράδια; Εγώ εδώ και 3 βράδια κοιμάμαι σερι 5ωρες...ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι!! Για το εμβόλιο θα κάνουμε αύριο το πρώτο! Για αιμόφιλο ινφλουέντζα τύπου Β..Αυτό εννοείς;;είναι για πνευμονία και μηνιγγίτιδα.εννοειται πως το κάνεις.ακριβως επειδη είναι μικρά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Μπράβο λαγουδακι μεγάλωσαν τα μωράκια σου.πως τα πάτε;κοιμάσαι τα βράδια; Εγώ εδώ και 3 βράδια κοιμάμαι σερι 5ωρες...ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι!! Για το εμβόλιο θα κάνουμε αύριο το πρώτο! Για αιμόφιλο ινφλουέντζα τύπου Β..Αυτό εννοείς;;είναι για πνευμονία και μηνιγγίτιδα.εννοειται πως το κάνεις.ακριβως επειδη είναι μικρά

5 ωρες σερι, τελειοοο!! :wub:

Η μπεμπα ευτυχως μας αφηνει να κοιμομαστε 4 ωρες, αλλα ο μπεμπης εχει αλλα σχεδια.... μαζευει αερια η κοιλιτσα του και κανει γκρινια οποτε στο 2ωρο με 3ωρο μας αφηνει. Ευτυχως κανουμε βαρδιες το βραδυ και παλλευεται καπως. Περιμένουμε να μεγαλωσει κι ο μικρουλης να κοιμάται κι αυτος παραπάνω.

Για εμβολιο λεω ενα προαιρετικό που δεν το καλυπτει το ταμειο και κανει 105 ευρω η δοση. Για μηνιγγίτιδα Β ειναι, λέγεται bexsero - Ρωτησε αυριο στο ιατρειο να σου πουν. Και εννοείται περιμένουμε εντυπωσεις εμβολιασμου. Εγω νομιζω θα κλαιω! :roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...