Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Καλησπέραααα μανούλες @Nansy29 @playbunny τι κάνουν τα μπεμπεκοφιλαρακια μας;;;

Και εμείς σφιγκόμαστε κανονίζουμε πονάει η κοιλίτσα κάνουμε γουλίτσες..Αλλά το παλεύουμε..την Δευτέρα έχουμε παιδίατρο που θα είμαστε 2 μηνών να κάνουμε τα πρώτα εμβόλια αχχχχχχ από τώρα πονάω εγώ.. 

Εμένα τρώνε μια 90μλ μια 120 ανάλογα την πείνα τους..

Τα βράδια προσπαθούμε να μπούμε σε πρόγραμμα..

Αγκαλιές πολλές σε όλες♡♡

 

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φούφη είπε:

Καλησπέραααα μανούλες @Nansy29 @playbunny τι κάνουν τα μπεμπεκοφιλαρακια μας;;;

Και εμείς σφιγκόμαστε κανονίζουμε πονάει η κοιλίτσα κάνουμε γουλίτσες..Αλλά το παλεύουμε..την Δευτέρα έχουμε παιδίατρο που θα είμαστε 2 μηνών να κάνουμε τα πρώτα εμβόλια αχχχχχχ από τώρα πονάω εγώ.. 

Εμένα τρώνε μια 90μλ μια 120 ανάλογα την πείνα τους..

Τα βράδια προσπαθούμε να μπούμε σε πρόγραμμα..

Αγκαλιές πολλές σε όλες♡♡

 

Καλά είναι μεγαλώνουν!!Η μία έχει κολικους η άλλη έχει γκρινια θέλει συνέχεια αγκαλιές..τα βράδια όμως κι εμείς μάλλον πλέον μπαίνουμε σε πρόγραμμα. Θα δείξει. Θα σας πω αυριο για το εμβόλιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Και μεις κοκκινιζουμε κ έχουμε αέρια.. Και το πολύ να κοιμηθεί 3 ώρες το βράδυ. Μετά γάλα ύπνο κ ξανά τα ίδια... Εν τω μεταξύ την πιάνει ο πόνος όταν βάζουμε την μεγάλη για ύπνο... Είτε μεσημερι είτε βράδυ.... Από όλες τσ ώρες τότε την πιανει...χαχαχα. Βάζουμε κ gel στην κοιλίτσα μηοως κ την ανακουφίσει λίγο... 

Όσο για τσ εμβόλια... Κάθε παιδίατρος ρινια κ λίγο διαφορετικός. Άλλοι στους 2 μήνες κάνουν το 5πλο εμβόλιο και άλλοι το 6πλο εμβόλιο... 

Όσο για της μηνιγγίτιδας έμενα η μεγάλη είναι 2 χρόνων και θα το κανιυμε τώρα. Μετά τα 2 έτη οι δόσεις είναι 2. Πριν τα 2 έτη οι δόσεις είναι 3...  Και δε το κάναμε επειδή μας έλεγε ο παιδίατρος να περιμένουμε (ούτε σχολείο πηγαίναμε ούτε παιδική χαρά βέβαια γτ μας τα είχε ρωτήσει)... Και είναι θέμα πως θα αντιδράσει ο οργανισμός... Αλλά ανεβάζουν πολύ υψηλό πυρετό κ ορίζεται το χεράκι τους στο σημείο εκεί αλλά δε μπορούν να κουνησου το χέρι τους για μαι δύο μέρες... Είναι πιο δυνατό από το εμβόλιο που θα κάνετε στο 2μηνο...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpimpikos said:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Και μεις κοκκινιζουμε κ έχουμε αέρια.. Και το πολύ να κοιμηθεί 3 ώρες το βράδυ. Μετά γάλα ύπνο κ ξανά τα ίδια... Εν τω μεταξύ την πιάνει ο πόνος όταν βάζουμε την μεγάλη για ύπνο... Είτε μεσημερι είτε βράδυ.... Από όλες τσ ώρες τότε την πιανει...χαχαχα. Βάζουμε κ gel στην κοιλίτσα μηοως κ την ανακουφίσει λίγο... 

Όσο για τσ εμβόλια... Κάθε παιδίατρος ρινια κ λίγο διαφορετικός. Άλλοι στους 2 μήνες κάνουν το 5πλο εμβόλιο και άλλοι το 6πλο εμβόλιο... 

Όσο για της μηνιγγίτιδας έμενα η μεγάλη είναι 2 χρόνων και θα το κανιυμε τώρα. Μετά τα 2 έτη οι δόσεις είναι 2. Πριν τα 2 έτη οι δόσεις είναι 3...  Και δε το κάναμε επειδή μας έλεγε ο παιδίατρος να περιμένουμε (ούτε σχολείο πηγαίναμε ούτε παιδική χαρά βέβαια γτ μας τα είχε ρωτήσει)... Και είναι θέμα πως θα αντιδράσει ο οργανισμός... Αλλά ανεβάζουν πολύ υψηλό πυρετό κ ορίζεται το χεράκι τους στο σημείο εκεί αλλά δε μπορούν να κουνησου το χέρι τους για μαι δύο μέρες... Είναι πιο δυνατό από το εμβόλιο που θα κάνετε στο 2μηνο...

Καλημέρα!! Αυτο ακριβως με τρομαζει, παροτι μπορεί να γίνει απο 2 μηνων κι επειτα, οτι είναι τοσο δυνατο με κανει να μην το θελω ακομα. Εννοείται ότι κι εμεις δεν θα πάμε πουθενά με συνωστισμό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα!! Αυτο ακριβως με τρομαζει, παροτι μπορεί να γίνει απο 2 μηνων κι επειτα, οτι είναι τοσο δυνατο με κανει να μην το θελω ακομα. Εννοείται ότι κι εμεις δεν θα πάμε πουθενά με συνωστισμό. 

Καλη με θα.Εμας ι παιδιατρος μας ειχε προτεινει να το κανομε στον 10 μινα για να μιν ειναι κοντα με αλλα εμολια.Ειπαμε να το αφισομε για φετος μια που δεν ειχε επαφες με αλλα παιδακια.Μαλλον σε 2/3 μινες θα το κανομε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet said:

Καλη με θα.Εμας ι παιδιατρος μας ειχε προτεινει να το κανομε στον 10 μινα για να μιν ειναι κοντα με αλλα εμολια.Ειπαμε να το αφισομε για φετος μια που δεν ειχε επαφες με αλλα παιδακια.Μαλλον σε 2/3 μινες θα το κανομε

Απο οτι διαβαζω γυρω στο 9μηνο το κανουν. Σε 2-3 μηνες θα το κανετε στον μικρουλη μπεμπη? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.καναμε το εμβόλιο χθες.ολα καλά.ενα τσιμπηματακι στο μπουτακι είναι.κλαψανε Αλλά πολύ λίγο..Τώρα έχω το νου μου μην ανεβάσουν πυρετο.μεχρι στιγμής είναι καλά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.καναμε το εμβόλιο χθες.ολα καλά.ενα τσιμπηματακι στο μπουτακι είναι.κλαψανε Αλλά πολύ λίγο..Τώρα έχω το νου μου μην ανεβάσουν πυρετο.μεχρι στιγμής είναι καλά.

Κάνατε την αρχή λοιπόν. Πιο πολύ ποναμε οι μανάδες πάρα τα μικρούλια μας..  Πως περνάει έτσι ο καιρός βρε κορίτσια. Σαν χτες μου φαίνεται που γέννησα κ ήδη 40ιζω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Κάνατε την αρχή λοιπόν. Πιο πολύ ποναμε οι μανάδες πάρα τα μικρούλια μας..  Πως περνάει έτσι ο καιρός βρε κορίτσια. Σαν χτες μου φαίνεται που γέννησα κ ήδη 40ιζω...

Καλημερα. Σημερα σαραντιζομε! Πως περασε ο καιρος.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα. Σημερα σαραντιζομε! Πως περασε ο καιρος.

Τελεια.. Πέρασε πολύ γρήγορα βρε κορίτσια. Εμείς αύριο 40ιζουμε..κ την άλλη βδομάδα λέω να πάρω και τα 2 παιδιά και να πάμε να ξεκουραστουμε να κάνουμε κ κάνα μπάνιο... 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, όντως περνάει γρήγορα ο καιρός, μεγαλώνουν μέρα με τη μέρα!! Κοριτσια όσες δεν θηλάζετε, το νερό για να κάνετε το γαλατάκι το έχετε σε θερμό η βράζετε κάθε φορά?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Blonde είπε:

καλημερα, όντως περνάει γρήγορα ο καιρός, μεγαλώνουν μέρα με τη μέρα!! Κοριτσια όσες δεν θηλάζετε, το νερό για να κάνετε το γαλατάκι το έχετε σε θερμό η βράζετε κάθε φορά?

Γεια σου κορίτσι μου! Θερμό είναι καλό να μην χρησιμοποιείς όλη μέρα μονο το βράδυ εγώ βαζω θερμο.για την μέρα η βραζεις κάθε φορά η βράζεις νερο και επιτόπου το βάζεις σε αποστειρωμένα μπιμπερό στο ψυγείο.οταν είναι να ταΐσεις το μωρό το ζεσταίνεις σε θερμαντηρα  η σε Μπεν μάρι και φτιάχνεις το γάλα.εγω αυτό κάνω και με έχει βολέψει. Για 24 ωρες διατηρουνται..Το βράσιμο να είναι για 10 λεπτά....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Θερμό είναι καλό να μην χρησιμοποιείς όλη μέρα μονο το βράδυ εγώ βαζω θερμο.για την μέρα η βραζεις κάθε φορά η βράζεις νερο και επιτόπου το βάζεις σε αποστειρωμένα μπιμπερό στο ψυγείο.οταν είναι να ταΐσεις το μωρό το ζεσταίνεις σε θερμαντηρα  η σε Μπεν μάρι και φτιάχνεις το γάλα.εγω αυτό κάνω και με έχει βολέψει. Για 24 ωρες διατηρουνται..Το βράσιμο να είναι για 10 λεπτά....

Το πιο σπαστικό σε όλα αυτά είναι τα άλατα ρε συ!!! Εγώ χρησιμοποιώ θερμό τον οποίο τον αποστειρωνω και αυτόν....απλά εμένα όταν πεινάει σηκώνει τον τόπο όλο αν είναι να βράσω νερο εκείνη την ώρα πάω χαμένη :shock::P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Το πιο σπαστικό σε όλα αυτά είναι τα άλατα ρε συ!!! Εγώ χρησιμοποιώ θερμό τον οποίο τον αποστειρωνω και αυτόν....απλά εμένα όταν πεινάει σηκώνει τον τόπο όλο αν είναι να βράσω νερο εκείνη την ώρα πάω χαμένη :shock::P

 Χαχα πω πω πως κανουν οταν πεινανε.αυτό που κάνω τις τελευταίες μέρες που είμαι μόνη με τα δίδυμα πολλές ώρες είναι να έχω στον θερμο νερο μονο για δύσκολες ώρες..για να φτιάχνω επιτόπου Αλλά γενικά τη μέρα τον αποφεύγω..δεν είναι για συνέχεια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...