Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Anna_k είπε:

Καλησπερα,

Εγώ εγκλωβίστηκα σε αποκλειστικο θηλασμό γιατί το μωρό μου δεν θέλει πλέον συμπλήρωμα. Ενώ στην αρχή έπινε τώρα πλέον αρνείται. Σήμερα είναι 2 μηνών. Τον θηλάζω κάθε μιάμιση ώρα όταν είναι ξύπνιος. Όταν κοιμάται αντέχει και 3μιση ωρες.

Όσες φίλες έκαναν αποκλειστικο θηλασμό καμία δεν μου έχει πει ότι τα μωρά αντέχουν 3 με 4 ώρες. Όλες είναι στο 2ωρο.

Εγώ έδωσα και τα δύο στηθη και μου έβγαλε γουλιες και σε μιάμιση ώρα πάλι στο στήθος.

Το στήθος είναι πολλά. Είναι τροφή, αγκαλιά, παρηγοριά, για νανούρισμα.

Ειναι δύσκολη επιλογή.

Εγώ ήμουν υπέρ της μικτής διατροφής και τώρα αυτό είναι δύσκολο.

Και έχεις όλη την ώρα το άγχος... Τρώει... Δεν τρώει....

Ο δικός μου πήρε σε 30 ημέρες 2 κιλά και 9 cm και εγώ ακόμα αναρωτιέμαι... Τρώει? Έχω? Λες και τα παίρνει από το αέρα.....

Περιμένω πως και πως να ξεκινήσει τις τροφές.

Εμείς πήγαμε εχθές στον παιδίατρο και είχε πάρει 460 γραμμάρια σε 12 μέρες. Μου έδωσε πολύ θάρρος ο παιδίατρος γιατί μου είπε ότι πάει πολύ καλά ο θηλασμός και ότι είναι πολύ ευχαριστημένος! Η αλήθεια είναι ότι και εγώ θέλω πολύ να αρχίσουν οι τροφές!!

On 17/8/2020 at 2:59 ΜΜ, Comet είπε:

Άρα έχεις γάλα.Κι εμένα τα βράδυα που τρώει πιο αραιά πρηζονται.Οταν εδραιωθεί ο θηλασμός το γάλα σου θα παράγεται την ώρα που τρώει το μωρό όσο χρειάζεται.Δεν θα πρήζεται και δεν θα τρεχει.Κι εμένα το δεξί είναι το "καλό".Είναι πιο μεγάλο και στο θηλαστρο πάντα βγάζει πιο πολύ από το αλλο.Παντα το βάρος και οι πάνες είναι η ένδειξη ότι το μωρό τρώει αρκετά.Τα μωράκια κλαίνε για πολλούς λόγους,πονακια η και μπορεί να θέλει να κοιμηθεί η απλά αγκαλίτσα.Ειναι πολύ μικρά ακομη.Οι μέρες που θηλάζουν πιο συχνά είναι πολύ κουραστικές το κάνουν για να αυξήσουν την παραγωγή.Μετα τους 3-4 μήνες στρώνουν αρκετά τα πράγματα.

Αν έχεις όμως απορίες μπορείς να μιλήσεις με σύμβουλο θηλασμού,εγώ μίλησα στον πρώτο και ηρέμησα όταν μου είπε ότι όλα είναι καλά. Και μπορεί να σου δώσει συμβουλές να αυξήσεις την παραγωγή σου αν χρειάζεται.

Κι εννοείται ότι μπορείς να δώσεις και ξένο σαν συμπλήρωμα αλλά αν το πιει δεν σημαίνει απαραίτητα ότι πεινάει.Καποια μπιμπερο τα γυρίζεις και τρέχουν σαν βρύση,αν το βάλεις στο στόμα της εννοείται θα το καταπιεί.

Με το θηλασμό πάντα έχεις το άγχος αν τρώει αρκετά γιατί δεν βλέπεις την ποσότητα,λογικό είναι.

Εχθές πήγαμε στον παιδίατρο και είχε πάρει 460 γραμμάρια σε 12 μέρες, ο παιδίατρος ήταν πολύ ευχαριστημένος μου είπε. Επίσης κάνει πολύ συχνά τσίσα και κακά! Όσο πάνε τα πράγματα στρώνουν ευτυχώς! 
Όσον αφορά το μπιμπερό και εγώ πιστεύω ότι αν της το δώσω θα το πιει και μετά μπορεί να το βγάλει αλλά θα το πιει.

Εμένα κάνει και πολύ συχνά γουλιές.. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό αλλά εμένα με προβληματίζει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KJKL είπε:

Εμείς πήγαμε εχθές στον παιδίατρο και είχε πάρει 460 γραμμάρια σε 12 μέρες. Μου έδωσε πολύ θάρρος ο παιδίατρος γιατί μου είπε ότι πάει πολύ καλά ο θηλασμός και ότι είναι πολύ ευχαριστημένος! Η αλήθεια είναι ότι και εγώ θέλω πολύ να αρχίσουν οι τροφές!!

Εχθές πήγαμε στον παιδίατρο και είχε πάρει 460 γραμμάρια σε 12 μέρες, ο παιδίατρος ήταν πολύ ευχαριστημένος μου είπε. Επίσης κάνει πολύ συχνά τσίσα και κακά! Όσο πάνε τα πράγματα στρώνουν ευτυχώς! 
Όσον αφορά το μπιμπερό και εγώ πιστεύω ότι αν της το δώσω θα το πιει και μετά μπορεί να το βγάλει αλλά θα το πιει.

Εμένα κάνει και πολύ συχνά γουλιές.. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό αλλά εμένα με προβληματίζει.. 

Καλημέρα!Σούπερ το βάρος σας!Μπράβο,εννοείται δεν παχαίνουν με αέρα.Κι εμένα βγάζει γουλιες συχνά,είναι και λαίμαργος,τρώει γρήγορα και αν τον τραβήξεις να πάρει αέρα πριν τελειώσει ουρλιάζει.Ολα τα μωράκια έχουν ήπια γοπ.Με τις στερεές φεύγει.Αν είναι λαίμαργα είναι χειρότερα.

Είστε σχεδόν μήνα πίσω από μας,την τελευταία βδομάδα μειώθηκαν πολύ τα κακά,δεν κάνει 10 φορές τη μέρα αλλά 3-4 και επίσης δεν κάνει πια βράδυ όπως πριν οποτε τον αλλάζω μόνο μια φορά το βράδυ κι όχι 3. Κατουράει πολύ.Φτιαχνουν τα πράγματα απλά καποιες μέρες ει ναι πιο δύσκολες.Χτες ας πούμε κοιμόταν 10 λεπτά ανά 2 ώρες κι έτρωγε ανά ώρα,κουράστηκα πολύ.Σημερα απο το πρωι τρώει στο 2ωρο,έμεινε 2,5 ώρες ξύπνιος και τώρα κοιμάται.

Επίσης πεινάω πολύ,δεν ξέρω αν φταίει ο θηλασμός.Ευτυχως δεν έχω πάρει βάρος αλλά όλο σκέφτομαι τι να φάω...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2020 at 5:27 ΜΜ, KJKL είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είναι η πρώτη φορά που δημοσιεύω, δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό σημείο. Γέννησα ένα κοριτσάκι στις 26/06, όλα πήγαν καλά, θηλάζω αποκλειστικά αν και τις πρώτες εβδομάδες  χρειάστηκε να δώσω φόρμουλα κάποιες φορές. Η απορία μου είναι η εξής το βράδυ κοιμάται 2-3 ώρες συνεχόμενα ενώ την έχω θηλάσει, την ημέρα θηλάζει κανένα 10λεπτο, την παίρνει ο ύπνος, την αφήνω στην κούνια, κλάμα, πάλι θηλασμός 5 λεπτά, μετά ξανά την παίρνει ο ύπνος και πάμε έτσι περίπου μέσα στην μέρα. Το βάρος της αυξάνεται κανονικά, είναι 1,5 μηνών και γενικά μου λένε ότι πρέπει να αντέχει 2-3 ώρες και μέσα στην μέρα.. Εν τω μεταξύ δεν ξέρω και αν έχει εδραιωθεί ο θηλασμός και φοβάμαι μήπως δεν χορταίνει. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία; Πως να φτιάξω το προγραμμα της; 
ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Να σου ζήσει το μπεμπακι!!!! Τον πρώτο καιρό θα το θηλάζεις κάθε φορά που θέλει για όσο θέλει και οσο συχνά θέλει... πώς θα το καταλάβεις; Σε κάθε κλάμα αρχικά θα το βάζεις στο στήθος και όσο κάτσει, αν συνεχίσει να γκρινιάζει θα αποκλειεις άλλους λόγους. Σε λίγο καιρό θα φτιάξει το πρόγραμμα που θέλει.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Να σου ζήσει το μπεμπακι!!!! Τον πρώτο καιρό θα το θηλάζεις κάθε φορά που θέλει για όσο θέλει και οσο συχνά θέλει... πώς θα το καταλάβεις; Σε κάθε κλάμα αρχικά θα το βάζεις στο στήθος και όσο κάτσει, αν συνεχίσει να γκρινιάζει θα αποκλειεις άλλους λόγους. Σε λίγο καιρό θα φτιάξει το πρόγραμμα που θέλει.

Ευχαριστώ πολύ!! :) Μακάρι να φτιάξει!! Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο άσχετο; Τώρα τελευταία έχει πολλά σαλάκια και βάζει το χεράκι στο στόμα και χωρίς να πεινάει. Ο παιδίατρος μου είπε ότι μπορεί να είναι τα ούλα της, αλλά από τώρα; Είναι μόνο 2 μηνών! 

7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημέρα!Σούπερ το βάρος σας!Μπράβο,εννοείται δεν παχαίνουν με αέρα.Κι εμένα βγάζει γουλιες συχνά,είναι και λαίμαργος,τρώει γρήγορα και αν τον τραβήξεις να πάρει αέρα πριν τελειώσει ουρλιάζει.Ολα τα μωράκια έχουν ήπια γοπ.Με τις στερεές φεύγει.Αν είναι λαίμαργα είναι χειρότερα.

Είστε σχεδόν μήνα πίσω από μας,την τελευταία βδομάδα μειώθηκαν πολύ τα κακά,δεν κάνει 10 φορές τη μέρα αλλά 3-4 και επίσης δεν κάνει πια βράδυ όπως πριν οποτε τον αλλάζω μόνο μια φορά το βράδυ κι όχι 3. Κατουράει πολύ.Φτιαχνουν τα πράγματα απλά καποιες μέρες ει ναι πιο δύσκολες.Χτες ας πούμε κοιμόταν 10 λεπτά ανά 2 ώρες κι έτρωγε ανά ώρα,κουράστηκα πολύ.Σημερα απο το πρωι τρώει στο 2ωρο,έμεινε 2,5 ώρες ξύπνιος και τώρα κοιμάται.

Επίσης πεινάω πολύ,δεν ξέρω αν φταίει ο θηλασμός.Ευτυχως δεν έχω πάρει βάρος αλλά όλο σκέφτομαι τι να φάω...

Πωπω ταυτίστηκα μαζί σου!!! Εχθές το βράδυ και εμάς ήταν δύσκολο! Ξύπναγε ανά μια ώρα! Έχω παρατηρήσει ότι η μέρα μας εξαρτάται από το πως θα πάει το πρωί! Αν την θηλάσω σωστά μετά είναι πιο ήρεμη, αν επειδή νυστάζω την πάρω δίπλα μου στο κρεβάτι να την θηλάσω ξαπλωμένη κοιμόμαστε και οι δυο και δεν θηλάζει σωστά!! 
Εν τω μεταξύ αυτό με το φαγητό το έχω και εγώ.. όλο πεινάω και σκέφτομαι τι να φάω να μην την πειράξει! Ευτυχώς ούτε εγώ έχω πάρει βάρος! Παίζει μάλλον σημαντικό ρόλο ο θηλασμός!
Κάνει και εμένα πολύ συχνά κακά, σίγουρα μετά από κάθε γεύμα, αυτό βέβαια δεν με ανησυχεί ίσα ίσα χαίρομαι!!! Εσένα το μπεμπάκι είναι 3 μηνών; Να σου ζήσει!! :) 
Κάτι άλλο άσχετο να σε ρωτήσω μήπως ξέρεις, τώρα τελευταία βγάζει πολλά σαλάκια και βάζει το χεράκι στο στόμα, ο παιδίατρος μου είπε ότι μπορεί να είναι ούλα, απλά μου φαίνεται πολύ νωρίς.. είναι 2 μηνών η μικρή μου! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, KJKL είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! :) Μακάρι να φτιάξει!! Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο άσχετο; Τώρα τελευταία έχει πολλά σαλάκια και βάζει το χεράκι στο στόμα και χωρίς να πεινάει. Ο παιδίατρος μου είπε ότι μπορεί να είναι τα ούλα της, αλλά από τώρα; Είναι μόνο 2 μηνών! 

Πωπω ταυτίστηκα μαζί σου!!! Εχθές το βράδυ και εμάς ήταν δύσκολο! Ξύπναγε ανά μια ώρα! Έχω παρατηρήσει ότι η μέρα μας εξαρτάται από το πως θα πάει το πρωί! Αν την θηλάσω σωστά μετά είναι πιο ήρεμη, αν επειδή νυστάζω την πάρω δίπλα μου στο κρεβάτι να την θηλάσω ξαπλωμένη κοιμόμαστε και οι δυο και δεν θηλάζει σωστά!! 
Εν τω μεταξύ αυτό με το φαγητό το έχω και εγώ.. όλο πεινάω και σκέφτομαι τι να φάω να μην την πειράξει! Ευτυχώς ούτε εγώ έχω πάρει βάρος! Παίζει μάλλον σημαντικό ρόλο ο θηλασμός!
Κάνει και εμένα πολύ συχνά κακά, σίγουρα μετά από κάθε γεύμα, αυτό βέβαια δεν με ανησυχεί ίσα ίσα χαίρομαι!!! Εσένα το μπεμπάκι είναι 3 μηνών; Να σου ζήσει!! :) 
Κάτι άλλο άσχετο να σε ρωτήσω μήπως ξέρεις, τώρα τελευταία βγάζει πολλά σαλάκια και βάζει το χεράκι στο στόμα, ο παιδίατρος μου είπε ότι μπορεί να είναι ούλα, απλά μου φαίνεται πολύ νωρίς.. είναι 2 μηνών η μικρή μου! :wub:

Σε ευχαριστώ,σε 9 μέρες γινόμαστε 3 μηνων.Κι εμένα έχει πολλά σάλια και χεράκια στο στόμα από 2 μηνών.Ξεκινανε τα ούλα αλλά έχουμε μήνες για να βγάλουν δόντια.Ο πρώτος μου ξεκίνησε στους 3 μήνες σαλια και έβγαλε τα πρώτα δοντια στους 8,5 .

Όσο για τα κακά σε κάνα μήνα κι εσένα δεν θα κάνει τόσο συχνά,στρώνει το εντερακι τους.Και δεν θα χουν θεμα με  την κοιλίτσα και θα τρώμε τα παντα .Σήμερα αφαγα μελιτζάνα,προς το παρόν δεν τον πείραξε μέχρι αύριο θα δείξει.Οσπρια δεν έχω φάει ακόμη.Θα δοκιμάσω από βδομάδα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Comet είπε:

Σε ευχαριστώ,σε 9 μέρες γινόμαστε 3 μηνων.Κι εμένα έχει πολλά σάλια και χεράκια στο στόμα από 2 μηνών.Ξεκινανε τα ούλα αλλά έχουμε μήνες για να βγάλουν δόντια.Ο πρώτος μου ξεκίνησε στους 3 μήνες σαλια και έβγαλε τα πρώτα δοντια στους 8,5 .

Όσο για τα κακά σε κάνα μήνα κι εσένα δεν θα κάνει τόσο συχνά,στρώνει το εντερακι τους.Και δεν θα χουν θεμα με  την κοιλίτσα και θα τρώμε τα παντα .Σήμερα αφαγα μελιτζάνα,προς το παρόν δεν τον πείραξε μέχρι αύριο θα δείξει.Οσπρια δεν έχω φάει ακόμη.Θα δοκιμάσω από βδομάδα.

Τέλεια!! Σ’ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!:) Και εγώ σιγά σιγά ξεκινάω και άλλες τροφές να τρώω να δω πως θα αντιδράσει! 
Επίσης απόψε το βράδυ από τη 1:30 ξύπνησε 6:30!! Δεν το πίστευα!! Συνήθως ξύπναγε και γύρω στις 3! Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή αν άρχισε να στρώνει! Θα δείξει! :D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , KJKL είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχετε νιώσει καθόλου ότι το μωρό χρησιμοποιεί το στήθος σαν πιπίλα; Πιπίλα δεν θέλει! Είναι σχεδόν 2 μηνών . Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! :)

Καλησπέρα.Ο πρώτος μου το κάνε πολύ.Του δωσα πιπιλα στους 4 μήνες( ως τότε είχε εμένα)Ευτυχως ο δεύτερος όχι τόσο.Του δωσα πιπίλα στις 50 μέρες.Την πρώτη βδομάδα δεν την έπαιρνε με τίποτα,είχα. απογοητευτεί αλλά επέμεινα μετά από λίγο άρχισε να την κρατάει αλλά μόνο αν νυστάζει κι όταν κοιμηθεί συνήθως τη φτύνει.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπέρα.Ο πρώτος μου το κάνε πολύ.Του δωσα πιπιλα στους 4 μήνες( ως τότε είχε εμένα)Ευτυχως ο δεύτερος όχι τόσο.Του δωσα πιπίλα στις 50 μέρες.Την πρώτη βδομάδα δεν την έπαιρνε με τίποτα,είχα. απογοητευτεί αλλά επέμεινα μετά από λίγο άρχισε να την κρατάει αλλά μόνο αν νυστάζει κι όταν κοιμηθεί συνήθως τη φτύνει.

Όταν της βάζω την πιπίλα κάνει μια έκφραση σαν να της έρχεται εμετός. Θα την ξανά προσπαθήσω! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KJKL είπε:

Όταν της βάζω την πιπίλα κάνει μια έκφραση σαν να της έρχεται εμετός. Θα την ξανά προσπαθήσω! 

Καλημέρα,το κάνουν αυτό.Αστο εκείνη την ώρα και προσπάθησε αργότερα.Δοκιμασε όταν νυστάζει.Και στους 2 πήρε αρκετές μέρες να την μάθουν και ο πρώτος μου την έκοψε πανευκολα στους 18 μήνες.Δεν του την έδωσα μια μέρα και τέλος.Δεν την ζητούσε.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημέρα,το κάνουν αυτό.Αστο εκείνη την ώρα και προσπάθησε αργότερα.Δοκιμασε όταν νυστάζει.Και στους 2 πήρε αρκετές μέρες να την μάθουν και ο πρώτος μου την έκοψε πανευκολα στους 18 μήνες.Δεν του την έδωσα μια μέρα και τέλος.Δεν την ζητούσε.

Θα το προσπαθήσω, ίσως είναι και λίγο μικρή! Θα το ξανά δοκιμάσω! :)

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2020 at 11:12 ΜΜ, KJKL είπε:

Θα το προσπαθήσω, ίσως είναι και λίγο μικρή! Θα το ξανά δοκιμάσω! :)

Καλησπέρα κοριτσάκια πως είστε;Πως πάει ο θηλασμός;Χτες έτρωγε όλη μέρα έτρωγε ανά μία ώρα καιρό βράδυ κοιμήθηκε 4 ώρες καιγεμισα γάλα.Ειχα παντού μπαλάκια.Αφου τον ξύπνησα να θηλάσει,θα σκαγα.Μετα ξυπνούσε ανά 2,5 ώρες.Σημερα έχω πολύ γάλα αλλά κάπως έπιασε το αριστερό στήθος και με τραυμάτισε.Ειναι πολυ λαιμαργος.Ποναει αρκετά κι έβαλα λανολινη.Ελπιζω να περάσει γρήγορα.

 

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε???

Εμάς μας πέρασε η αλλεργία τώρα του δίνω κανονικό γάλα πάνε κ οι κολικοί (πάλι καλά γιατί ξεπαραδιαστηκα)κ κοιμάται από τις 10 το βράδυ μέχρι το πρωί στις 7 (γιουπι!!!!!!) Την Πέμπτη κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο είμαστε 7.5 κιλά πίνει ανα τρίωρο με τετράωρο 210 ml (πολύ πειναλας)την Κυριακή κάναμε κ την βάφτιση:) 2 μηνών γατάκι βέβαια αλλά κοιμόταν σε όλο το μυστήριο κ δεν πείτε χαμπάρι τίποτα!!! Τα αδέρφια του δεν τον αφήνουν ήσυχο καθόλου αυτό είναι το ζόρι μου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε???

Εμάς μας πέρασε η αλλεργία τώρα του δίνω κανονικό γάλα πάνε κ οι κολικοί (πάλι καλά γιατί ξεπαραδιαστηκα)κ κοιμάται από τις 10 το βράδυ μέχρι το πρωί στις 7 (γιουπι!!!!!!) Την Πέμπτη κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο είμαστε 7.5 κιλά πίνει ανα τρίωρο με τετράωρο 210 ml (πολύ πειναλας)την Κυριακή κάναμε κ την βάφτιση:) 2 μηνών γατάκι βέβαια αλλά κοιμόταν σε όλο το μυστήριο κ δεν πείτε χαμπάρι τίποτα!!! Τα αδέρφια του δεν τον αφήνουν ήσυχο καθόλου αυτό είναι το ζόρι μου!

Καλοφωτιστος να ναι το μωράκι μας!Κι εμάς 4 μηνών θα ναι.Τι καλά που σου κοιμάται το βράδυ τόσο.Φυγαν και οι κολικοί.Αντε μπήκαν κάπως σε σειρά τα μωράκια μας.Εμενα ο δικός μου δεν τον πολύ πειράζει αλλά έρχεται σε μένα όταν θηλάζω να παιξουμε και φοβάμαι μήπως καταλάθος τον χτυπησει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλοφωτιστος να ναι το μωράκι μας!Κι εμάς 4 μηνών θα ναι.Τι καλά που σου κοιμάται το βράδυ τόσο.Φυγαν και οι κολικοί.Αντε μπήκαν κάπως σε σειρά τα μωράκια μας.Εμενα ο δικός μου δεν τον πολύ πειράζει αλλά έρχεται σε μένα όταν θηλάζω να παιξουμε και φοβάμαι μήπως καταλάθος τον χτυπησει

Ευχαριστώ πολύ!κ εσείς με το καλό!!!

Όντως τώρα σιγά σιγά μπήκαμε όλοι σε μια σειρά!μια χαρά 4 μηνών κ τα άλλα δύο μου παιδιά 4 μηνών τα βάφτισα τότε χαμογελανε κ περισσότερο καλύτερα για τις φωτογραφίες;-)

Άσε θέλει πολύ προσοχή με τα υπόλοιπα μικρά γιατί καμιά φορά βγάζουν κ ζήλια τα άτιμα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...