Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Nansy29 said:

Καλο μηνα!!!! Α ωραία καλα έκανες και πήγες!το πρόβειο δεν είναι δηλαδή από παστεριωμενο;

Το προβειο του σουπερ μαρκετ ειναι παστεριωμενο απλα μου τονισε θετικά να το δοκιμασω γιατι ειναι πιο φιλικο στο στομαχι σε σχεση με το αγελαδινο. :) 

 
 
 
 
Just now, Nansy29 said:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!πως είστε σήμερα;; 

Εγώ προς το παρόν καλα.χθες εφιαλτική μερα με 3 εμετούς και πολλές ώρες ναυτιας..Μου έχουν δώσει και ένα υποθέτο το vertirosan για τους εμετούς αλλά φοβάμαι να το πάρω.διαβασα αλλα κορίτσια που τις έκανε χειρότερα μετά.ξερετε κάτι για αυτό;

τι ταλαιπωρια ειναι αυτη βρε αγαπη! σε σκεφτομαι καθημερινα και παντα λεω μακαρι σημερα να ειναι καλη μερα χωρις αδιαθεσια για σενα! :sad: 

ειχα διαβασει καπου για ενα βραχιολακι ναυτιας που πιεζει καποια νευρα στον καρπο και ισως ανακουφιζει καπως, εχεις διαβασει κατι σχετικο? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@playbunny σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον! κι εγω το ίδιο λέω κάθε μέρα να είναι καλή μέρα σήμερα! η αλήθεια είναι ότι ζορίζομαι πολύ και με τη διατροφή για το ζάχαρο..νομίζω επιβαρύνει την κατάσταση..αλλά πρέπει το ζάχαρο να είναι ρυθμισμένο..είναι σημαντικό..εσύ πως είσαι από συμπτώματα;

ναι διάβασα για αυτά τα βραχιολάκια ρώτησα σε ένα φαρμακείο αλλά δεν τα ήξεραν καν..λες να παραγγείλω από το ιντερνετ μήπως και βοηθήσουν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

@playbunny σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον! κι εγω το ίδιο λέω κάθε μέρα να είναι καλή μέρα σήμερα! η αλήθεια είναι ότι ζορίζομαι πολύ και με τη διατροφή για το ζάχαρο..νομίζω επιβαρύνει την κατάσταση..αλλά πρέπει το ζάχαρο να είναι ρυθμισμένο..είναι σημαντικό..εσύ πως είσαι από συμπτώματα;

ναι διάβασα για αυτά τα βραχιολάκια ρώτησα σε ένα φαρμακείο αλλά δεν τα ήξεραν καν..λες να παραγγείλω από το ιντερνετ μήπως και βοηθήσουν;

νομιζω δοκιμασε το με το βραχιολακι, δεν χανεις κατι.

σταθερα εχω πονους περιοδου καθε μερα και τραβηγματα στην κατω κοιλιακη περιοχη και απο προχτες παλι καουρες πφφφφ. πηγα και πηρα gaviscon αν με ζορισει πολυ θα παρω. ειπε ο γιατρος επιτρεπεται ευτυχως! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!με το καλό κι εσυ το μωράκι σου! και να σου ζήσει ο γιος σου! Σε ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες από την αρχη που μου το πρότεινε ο γιατρός δεν το ήθελα καθόλου και μάλλον τελικά έχω δίκιο.αν είναι να μας κάνει χειρότερα ποιος ο λόγος; έχεις βρει κανένα φυσικό τρόπο αντιμετώπισης;

Μπα,τιποτα.Και σε αυτη την εγκυμοσυνη ταλαιπωρηθηκα 2 βδομαδες με πολλους εμμετους και το ΣΚ νοσηλευτηκα με ορο.Απο τοτε κανω 1-2 φορες το πρωι και μετα στρωνω.Μεσημερι -απογευμα ειμαι καλα,τρωω,παιρνω υγρα και μετα τις 10 το βραδυ αρχιζει παλι η αναγουλα.Αλλα ειμαι 10 βδομαδων πια οποτε σιγα σιγα θα υποχωρησουν τα συμπτωματα.

Εμενα με ζοριζει που παιρνω το πρωι νηστικη το χαπι του θυροειδη,αν μπορουσα να φαω 2 φρυγανιες πριν σηκωθω ισως να ταν καλυτερα,για να μαζευουν τα υγρα ξερεις...Κανε υπομονη.Ποσο εισαι τωρα;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!με το καλό κι εσυ το μωράκι σου! και να σου ζήσει ο γιος σου! Σε ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες από την αρχη που μου το πρότεινε ο γιατρός δεν το ήθελα καθόλου και μάλλον τελικά έχω δίκιο.αν είναι να μας κάνει χειρότερα ποιος ο λόγος; έχεις βρει κανένα φυσικό τρόπο αντιμετώπισης;

Καλησπέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε;;;Επειδή με τους εμετούς το περνάω κ εγώ ο γιατρός μου έδωσε ένα φυτικό χάπι...Η αλήθεια είναι ότι είναι δύσκολο..Το θετικό είναι ότι εγώ υπάρχουν μέρες που έχω από το πρωί μέχρι το βράδυ εμετούς αλλά υπάρχουν κ μέρες που έχω μόνο αναγούλες όλη την ημέρα....Επομένως υπάρχουν καποιες μέρες που μπορώ να φάω όχι γιατί πεινάω αλλά υποχρεωτικά...Αδυναμία κ πονάκια - τραβήγματα έχω κ εγώ κ μου είπε ότι θα συνεχίσω να τα έχω!Αλλα κορίτσια δεν με πειράζει που νιώθω έτσι, το αντίθετο με κάνει να αισθάνομαι ασφάλεια ότι τα φασολάκια μου είναι εντάξει...Σκεφτείτε ότι κ αυτό το φυτικό χάπι δεν το παίρνω είπα ότι αν φτάσει η κατάσταση στο απροχώρητο θα το δοκιμάσω.Αφηστε που έχω τρελάνει το γιατρό παω κάθε εβδομάδα για υπέρηχο για να είμαι πιο ήρεμη...Δυστυχώς εμείς της εξωσωματικής έχουμε περισσότερο άγχος κ ανασφάλεια...

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσι μου,με το καλο το μωρακι σου.Εγω εχω ΠΗΤ 2 Ιουνιου.Σημερα ειμαι 9+4.Ξεκινησα στις μανουλες Μαιου και πιθανον να γεννησω τοτε μια που θα ναι η δευτερη γεννα αλλα θα μπαινω κι εδω.Παντως σας διαβαζω.Αυτο το υποθετο το δοκιμασα στο γιο μου,εκανα τρελους εμμετους τοτε.Δεν σταματησε τους εμμετους και επισης φερνει τρελη ζαλαδα,βαρυ κεφαλι και δεν μπορεις να ανοιξεις τα ματια σου αλλα δεν κοιμασαι.Χαλια...Και μια αλλη κοπελα το δοκιμασε και δεν το ξαναβαλε...Αστο καλυτερα...

Καλώς ήρθες!!!Να σου ζήσει ο γιος σου κ με το καλό κ το δεύτερο μωράκι σου!!Εμεις μπορεί να γράφουμε στον Ιούνιο αλλά αν όλα πάνε καλά μέχρι τέλους με τη βοήθεια του θεού κ της παναγιας θα γεννήσουμε οι περισσότερες μέσα στον Μάιο λόγω διδύμων...Άρα κάπου εκεί μαζί θα είμαστε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Μπα,τιποτα.Και σε αυτη την εγκυμοσυνη ταλαιπωρηθηκα 2 βδομαδες με πολλους εμμετους και το ΣΚ νοσηλευτηκα με ορο.Απο τοτε κανω 1-2 φορες το πρωι και μετα στρωνω.Μεσημερι -απογευμα ειμαι καλα,τρωω,παιρνω υγρα και μετα τις 10 το βραδυ αρχιζει παλι η αναγουλα.Αλλα ειμαι 10 βδομαδων πια οποτε σιγα σιγα θα υποχωρησουν τα συμπτωματα.

Εμενα με ζοριζει που παιρνω το πρωι νηστικη το χαπι του θυροειδη,αν μπορουσα να φαω 2 φρυγανιες πριν σηκωθω ισως να ταν καλυτερα,για να μαζευουν τα υγρα ξερεις...Κανε υπομονη.Ποσο εισαι τωρα;

Ωχ νοσηλεύτηκες;τόσο χαλια βρε κορίτσι μου;ελπίζω να είσαι καλύτερα σύντομα! Εχεις και το γιο σου να φροντιζεις..φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι αυτο..

Υπομονή κάνω εννοειται αρκεί να πάνε όλα καλά!!είμαι 7 και 4 σήμερα!

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε;;;Επειδή με τους εμετούς το περνάω κ εγώ ο γιατρός μου έδωσε ένα φυτικό χάπι...Η αλήθεια είναι ότι είναι δύσκολο..Το θετικό είναι ότι εγώ υπάρχουν μέρες που έχω από το πρωί μέχρι το βράδυ εμετούς αλλά υπάρχουν κ μέρες που έχω μόνο αναγούλες όλη την ημέρα....Επομένως υπάρχουν καποιες μέρες που μπορώ να φάω όχι γιατί πεινάω αλλά υποχρεωτικά...Αδυναμία κ πονάκια - τραβήγματα έχω κ εγώ κ μου είπε ότι θα συνεχίσω να τα έχω!Αλλα κορίτσια δεν με πειράζει που νιώθω έτσι, το αντίθετο με κάνει να αισθάνομαι ασφάλεια ότι τα φασολάκια μου είναι εντάξει...Σκεφτείτε ότι κ αυτό το φυτικό χάπι δεν το παίρνω είπα ότι αν φτάσει η κατάσταση στο απροχώρητο θα το δοκιμάσω.Αφηστε που έχω τρελάνει το γιατρό παω κάθε εβδομάδα για υπέρηχο για να είμαι πιο ήρεμη...Δυστυχώς εμείς της εξωσωματικής έχουμε περισσότερο άγχος κ ανασφάλεια...

Καλώς ήρθες!!!Να σου ζήσει ο γιος σου κ με το καλό κ το δεύτερο μωράκι σου!!Εμεις μπορεί να γράφουμε στον Ιούνιο αλλά αν όλα πάνε καλά μέχρι τέλους με τη βοήθεια του θεού κ της παναγιας θα γεννήσουμε οι περισσότερες μέσα στον Μάιο λόγω διδύμων...Άρα κάπου εκεί μαζί θα είμαστε!

Οπότε κι εσύ τα ίδια..τι να κάνουμε κορίτσια υπομονή να φύγει αυτό το πρώτο τρίμηνο..Όσο για το άγχος σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά κάθε εβδομάδα δεν έχει και νοημα βρε κορίτσι μου! Αλλα όπως νιώθεις εννοείται αν ηρεμεις έτσι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Υπομονή κάνω εννοειται αρκεί να πάνε όλα καλά!!είμαι 7 και 4 σήμερα!

Ααα εγω 6 και 3 σήμερα, μια εβδομάδα πίσω σχεδόν. :wub:

Καρδούλες ποτε ακουσατε? Οταν πηγαμε την Τριτη ειδαμε μονο τους λεκιθικους ασκους. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ααα εγω 6 και 3 σήμερα, μια εβδομάδα πίσω σχεδόν. :wub:

Καρδούλες ποτε ακουσατε? Οταν πηγαμε την Τριτη ειδαμε μονο τους λεκιθικους ασκους. 

Με το καλο κοριτσι μου.Εγω ακουσα καρδια 6+4 .Στο γιο μου ομως ειχα ακουσει μια βδομαδα μετα

Just now, Nansy29 είπε:

Ωχ νοσηλεύτηκες;τόσο χαλια βρε κορίτσι μου;ελπίζω να είσαι καλύτερα σύντομα! Εχεις και το γιο σου να φροντιζεις..φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι αυτο..

Υπομονή κάνω εννοειται αρκεί να πάνε όλα καλά!!είμαι 7 και 4 σήμερα!

Οπότε κι εσύ τα ίδια..τι να κάνουμε κορίτσια υπομονή να φύγει αυτό το πρώτο τρίμηνο..Όσο για το άγχος σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά κάθε εβδομάδα δεν έχει και νοημα βρε κορίτσι μου! Αλλα όπως νιώθεις εννοείται αν ηρεμεις έτσι!

Ασε δεν πηρα καθολου υγρα ολη μερα και διψουσα σαν τρελη.Γι αυτο νοσηλευτηκα.Εκει μου βαλαν primperan στον ορο και οσο ημουν εκει δεν εκανα καθολου εμμετο.Απο τη μερα που βγηκα μονο το πρωι. Μεγαλη διαφορα απο το ολη μερα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Ωχ νοσηλεύτηκες;τόσο χαλια βρε κορίτσι μου;ελπίζω να είσαι καλύτερα σύντομα! Εχεις και το γιο σου να φροντιζεις..φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι αυτο..

Υπομονή κάνω εννοειται αρκεί να πάνε όλα καλά!!είμαι 7 και 4 σήμερα!

Οπότε κι εσύ τα ίδια..τι να κάνουμε κορίτσια υπομονή να φύγει αυτό το πρώτο τρίμηνο..Όσο για το άγχος σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά κάθε εβδομάδα δεν έχει και νοημα βρε κορίτσι μου! Αλλα όπως νιώθεις εννοείται αν ηρεμεις έτσι!

Έτσι μου είπε κ ο γιατρός ότι αν νιώθω πιο ήρεμη να πηγαίνω όποτε θέλω!Αρα κ εγώ μια φορά την εβδομάδα πάω...Πιστεύω πως μόλις με το καλό κλείσουμε τον 3ο μήνα θα είμαι λίγο πιο ήρεμη...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ααα εγω 6 και 3 σήμερα, μια εβδομάδα πίσω σχεδόν. :wub:

Καρδούλες ποτε ακουσατε? Οταν πηγαμε την Τριτη ειδαμε μονο τους λεκιθικους ασκους. 

Εγώ άκουσα στις 6 και 2 αλλά δεν ακούγονται πάντα νωρίς.μάλλον ήταν πολύ νωρίς την Τριτη.την επόμενη φορά θα ακούσεις!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα ομορφομανουλίτσες :) σαςσας διαβάζω και χαίρομαι να προχωράμε έτσι με καλές διαθέσεις..Φυσικά έχουμε αγωνίες και συμπτώματα αλλά και αυτά μας επιβεβαιώνουν πως τα φουσκάκια στις κοιλίτσα μας μεγαλώνουν...

Εγώ εχθές πήρα τον γιατρό μου γιατί νιώθω βάρος χαμηλά στην κοιλίτσα μου και έντονο τράβηγμα..ανησύχησα άδικα τελικά Γτ είναι φυσιολογικό καθώς μεγαλώνει η μήτρα κ τα νινακια μας..♡♡ όλο λέω δεν έχει νόημα το άγχος όμως ζούμε με αυτό όλες μας μέχρι να πάρουμε αγκαλίτσα τα μπεμπάκι α μας πρώτα ο θεος♡♡ υπέρηχο έχω πάλι τη Πέμπτη εύχομαι να είναι όλα καλά για όλες μας..από ότι διάβασα 11η με 13η γίνεται και η αυχενική;; θα μας πει ο γιατρός..

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Εεεεεεε είναι καμία εδωωωω;;;;; κοριτσούδιααααα όλες για ψώνια βγήκατε;;;;;;

Εγω ειμαι εδω.Αρχισε παλι η αναγουλα για το βραδυ.Εφαγα ενα βραστο αυγο και σκετο ψωμι του τοστ.Και τωρα κανω υπομονη μεχρι να με παρει ο υπνος κατα τις 2πμ.

Η αυχενικη γινεται 11η με 14 η βδομαδα.Στο γιο μου εκανα 13+4. Τωρα εχω ραντεβου τη Δευτερα που θα μαι 10 βδομαδων ακριβως και θα κλεισω ραντεβου για την αυχενικη..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Και εγώ κοριτσάκι έχω αναγούλα σήμερα Αλλά με βοηθάει η σόδα...

Με το καλό την Δευτέρα.. ♡♡

Ευχαριστω..Ασε απο σοδα αλλο τιποτα,εχει αντικαταστησει το νερο προς το παρον...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...