Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέραααααα καλό Σ/ Κ κοριτσάκια...♡♡

Καλημέρα! Επίσης....αν κ η δική μου η μέρα δεν ξεκίνησε κ πολύ καλά. Πολύ αναγούλα κ παλεύω να μην κάνω εμετό. Κουράγιο, εύχομαι μετά το πρώτο 3μηνο να περάσει.

Πόσο σας ζηλεύω που κάνετε υπέρηχο κάθε βδομάδα. Εγώ αναγκάστηκα πήγα στα έκτακτα κ έκανα 1 πριν 10 μέρες κ τώρα ο πρώτος επίσημος (κ αυτός λόγο ιστορικού ΙVF) είναι σε 10 μέρες! Ανυπομονώ να δω τα μωράκια μου. 7+1 Σήμερα 

Εσύ πως είσαι? Όλα καλά?

Καλημέρα κ στην υπόλοιπη παρεα

  • Μου αρέσει 3

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Δοκίμασα το χάπι που μου έδωσα ο γιατρός για τον εμετό,τις ναυτίες κτλ....NAVATAC δοκιμάστε το θα σας βοηθήσει πολύ...Είναι φυτικό...

Γεια σου κορίτσι μου!αχ τι καλά που βρήκες λυση!!το έψαξα λίγο όντως εντελώς φυτικα και ακίνδυνα.θα ρωτήσω βέβαια και τον γιατρό μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!αχ τι καλά που βρήκες λυση!!το έψαξα λίγο όντως εντελώς φυτικα και ακίνδυνα.θα ρωτήσω βέβαια και τον γιατρό μου.

Ναι ρώτησε τον αλλά λογικά θα στα επιτρέψει.Δεν έχουν προσθήκη ζάχαρης...Αφού τα έδωσε σε μένα θα τα δώσει κ σε σένα.Πραγματικα είχα τρεις μέρες που έκανα εμετούς συνέχεια κ τώρα που το πήρα νιώθω πολύ καλύτερα.Θα σε βοηθήσει κ σένα που έχεις πολλούς εμετούς...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Ναι ρώτησε τον αλλά λογικά θα στα επιτρέψει.Δεν έχουν προσθήκη ζάχαρης...Αφού τα έδωσε σε μένα θα τα δώσει κ σε σένα.Πραγματικα είχα τρεις μέρες που έκανα εμετούς συνέχεια κ τώρα που το πήρα νιώθω πολύ καλύτερα.Θα σε βοηθήσει κ σένα που έχεις πολλούς εμετούς...

Οκ ευχαριστώ!!να σε ρωτησω σταματάει μόνο τους εμετούς η και το ανακάτεμα; μπορεί καποιες μερες να μην κάνω εμετούς αλλά μονίμως ανακατεύομαι μου μυρίζουν άσχημα πολλά φαγητά δεν μπορώ να φάω ευχαριστα..Και σε συνδυασμό με τη διατροφή για το ζάχαρο έχω φτάσει σε σημείο που μπορώ να φάω ελάχιστα φαγητά...άσε που ειμαι και 48 κιλά...να πάνε όλα καλά λέω συνέχεια και θα τα αντέξω αλλά είναι λίγο πρόβλημα...

Οι υπόλοιπες πως είστε;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Οκ ευχαριστώ!!να σε ρωτησω σταματάει μόνο τους εμετούς η και το ανακάτεμα; μπορεί καποιες μερες να μην κάνω εμετούς αλλά μονίμως ανακατεύομαι μου μυρίζουν άσχημα πολλά φαγητά δεν μπορώ να φάω ευχαριστα..Και σε συνδυασμό με τη διατροφή για το ζάχαρο έχω φτάσει σε σημείο που μπορώ να φάω ελάχιστα φαγητά...άσε που ειμαι και 48 κιλά...να πάνε όλα καλά λέω συνέχεια και θα τα αντέξω αλλά είναι λίγο πρόβλημα...

Οι υπόλοιπες πως είστε;;;

Σταματάει τα πάντα.Μεχρι δυο την ημέρα επιτρέπεται όχι παραπάνω.Αλλα θα σου είναι αρκετό.Μου κράτησε πέντε με έξι ώρες το ένα που πήρα....Φαντασου ότι κατάφερα το απόγευμα κ ήπια μισό ποτήρι γάλα κ δυο κουλουράκια μετά από παρα πολλες μερες...Μου είπε ότι θα δω μεγάλη βελτίωση αν το πάρω αλλά δεν το πίστευα...Γενικότερα ο γιατρός μου δε θέλει να παίρνω οτιδήποτε έχει μέσα φάρμακα,ακόμη κ κρέμα για το σώμα μου έδωσε από το φαρμακειο που είναι φυτική.Δεν θέλει να βάζω οτιδήποτε στο σώμα για ενυδάτωση...Κ εσυ με το ζάχαρο είσαι σε πιο δύσκολη θέση έχεις απόλυτο δίκιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Σταματάει τα πάντα.Μεχρι δυο την ημέρα επιτρέπεται όχι παραπάνω.Αλλα θα σου είναι αρκετό.Μου κράτησε πέντε με έξι ώρες το ένα που πήρα....Φαντασου ότι κατάφερα το απόγευμα κ ήπια μισό ποτήρι γάλα κ δυο κουλουράκια μετά από παρα πολλες μερες...Μου είπε ότι θα δω μεγάλη βελτίωση αν το πάρω αλλά δεν το πίστευα...Γενικότερα ο γιατρός μου δε θέλει να παίρνω οτιδήποτε έχει μέσα φάρμακα,ακόμη κ κρέμα για το σώμα μου έδωσε από το φαρμακειο που είναι φυτική.Δεν θέλει να βάζω οτιδήποτε στο σώμα για ενυδάτωση...Κ εσυ με το ζάχαρο είσαι σε πιο δύσκολη θέση έχεις απόλυτο δίκιο.

Αχ σταματάει τα πάντα ε;μαγικό ακούγεται!!αχ τι καλα οποτε θα ηρεμησεις τωρα!!!μπράβο στον γιατρό σου!!πολύ σημαντικό τη στιγμή που οι περισσότεροι έχουν πολύ εύκολο να δίνουν φάρμακα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Αχ σταματάει τα πάντα ε;μαγικό ακούγεται!!αχ τι καλα οποτε θα ηρεμησεις τωρα!!!μπράβο στον γιατρό σου!!πολύ σημαντικό τη στιγμή που οι περισσότεροι έχουν πολύ εύκολο να δίνουν φάρμακα..

Ναι με βοήθησε πολύ.Ουτε το νερό δεν μπορούσα να κρατήσω κ αυτό το έκανα εμετό...Όχι αυτός δεν θέλει να δίνει φάρμακα το πιο βαρύ που δίνει είναι το ντεπόν...Αν υπάρξει ανάγκη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zina21 said:

Σταματάει τα πάντα.Μεχρι δυο την ημέρα επιτρέπεται όχι παραπάνω.Αλλα θα σου είναι αρκετό.Μου κράτησε πέντε με έξι ώρες το ένα που πήρα....Φαντασου ότι κατάφερα το απόγευμα κ ήπια μισό ποτήρι γάλα κ δυο κουλουράκια μετά από παρα πολλες μερες...Μου είπε ότι θα δω μεγάλη βελτίωση αν το πάρω αλλά δεν το πίστευα...Γενικότερα ο γιατρός μου δε θέλει να παίρνω οτιδήποτε έχει μέσα φάρμακα,ακόμη κ κρέμα για το σώμα μου έδωσε από το φαρμακειο που είναι φυτική.Δεν θέλει να βάζω οτιδήποτε στο σώμα για ενυδάτωση...Κ εσυ με το ζάχαρο είσαι σε πιο δύσκολη θέση έχεις απόλυτο δίκιο.

Τελεια νεα!! Μπραβο βρε κοριτσακι!!

Νανσουλι αξιζει να το δοκιμασεις, ρωτα τον γιατρό σου να ηρεμήσεις λιγο απο ανακατοσουρες.

Ποια κρεμα σου προτεινε? Ψαχνω κι εγω τωρα καποια γιατι νιώθω το δέρμα μου ξηρο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Δοκίμασα το χάπι που μου έδωσα ο γιατρός για τον εμετό,τις ναυτίες κτλ....NAVATAC δοκιμάστε το θα σας βοηθήσει πολύ...Είναι φυτικό...

Καλησπερα σε ολες.Οπωσδηποτε θα ρωτησω το γιατρο μου αυριο που εχω υπερηχο.Μακαρι να βοηθησει γιατι κουραστηκα...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Φούφη είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα με πολλά αληθινά χαμόγελα και τέλεια αποτελέσματα σε υπέρηχους και εξετάσεις για όλες μας κοριτσούδια μου♡♡

Καλημερα σε ολες.Σημερα 10 εβδομαδων ακριβως και το απογευμα εχω ραντεβου για υπερηχο,εχω να το δω 23 μερες κι ανυπομονω!!!Θα κλεισω ραντεβου και για την αυχενικη.Θα ρωτησω και για το χαπι γιατι περασα δυσκολο βραδυ παλι..

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

υπομονη κοριτσια μολις μπειτε στην 13η βδομαδα εξαφανιζονται ολα.... ειχα απο την 6η βδομαδα μεχρι και την 12 κ 6 ολη την ωρα εμετους..τι vomex σιροπι μου εδωσε ο γιατρος μου, τι travel gum..οι εμετοι εμετοι...6 με 7 φορες την ημερα...αλλα τωρα ευχαριστω τον θεουλη που ολα ειναι καλα και το μωρακι μου το ιδιο!!

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...