Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Κορίτσια, καλησπέρα! Εύχομαι τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες!!Την προηγούμενη Τετάρτη έκανα χοριακη η οποία βγήκε θετική, 680..Την Παρασκευή έκανα επαναληπτική κ είχε διπλασιαστεί. Βλέπω που γράφετε για συμπτώματα και ανησυχώ,γιατί εγώ το μόνο που έχω είναι κάτι πονακια χαμηλά, πόνο στο στήθος κ συχνοουρια το βράδυ κυρίως. Την Πέμπτη θα παω για τον πρώτο υπέρηχο κ με έχει φάει η αγωνία. Είμαι 4 εβδομάδων κ κάτι μέρες λογικά.Εσείς πότε είχατε τα πρώτα συμπτώματα κ ποια ήταν αυτά;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Butterfly19 είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα! Εύχομαι τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες!!Την προηγούμενη Τετάρτη έκανα χοριακη η οποία βγήκε θετική, 680..Την Παρασκευή έκανα επαναληπτική κ είχε διπλασιαστεί. Βλέπω που γράφετε για συμπτώματα και ανησυχώ,γιατί εγώ το μόνο που έχω είναι κάτι πονακια χαμηλά, πόνο στο στήθος κ συχνοουρια το βράδυ κυρίως. Την Πέμπτη θα παω για τον πρώτο υπέρηχο κ με έχει φάει η αγωνία. Είμαι 4 εβδομάδων κ κάτι μέρες λογικά.Εσείς πότε είχατε τα πρώτα συμπτώματα κ ποια ήταν αυτά;;

Με το καλο κοριτσι μου,μια ηρεμη τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι.Εγω πριν την καθυστερηση(οπως παντα)ειχα ναυτια που ερχοταν κι εφευγε,πονακια περιοδου ελαφρα και πονο στο στηθος.Στην 7η βδομαδα αρχισαν οι εμμετοι,οι ζαλαδες κτλ.Εισαι νωρις ακομη,αλλα μπορει να μην εχεις εντονα συμπτωματα.Καλυτερα δηλ. να μην ταλαιπωρησε κιολας,ειναι πολυ δυσκολο.

Just now, Ntepaki22 είπε:

υπομονη κοριτσια μολις μπειτε στην 13η βδομαδα εξαφανιζονται ολα.... ειχα απο την 6η βδομαδα μεχρι και την 12 κ 6 ολη την ωρα εμετους..τι vomex σιροπι μου εδωσε ο γιατρος μου, τι travel gum..οι εμετοι εμετοι...6 με 7 φορες την ημερα...αλλα τωρα ευχαριστω τον θεουλη που ολα ειναι καλα και το μωρακι μου το ιδιο!!

Μπραβο κοριτσι μου που επιτελους εισαι καλα,κι εγω ειμαι καλυτερα,τουλαχιστον καποιες ωρες τη μερα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Με το καλο κοριτσι μου,μια ηρεμη τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι.Εγω πριν την καθυστερηση(οπως παντα)ειχα ναυτια που ερχοταν κι εφευγε,πονακια περιοδου ελαφρα και πονο στο στηθος.Στην 7η βδομαδα αρχισαν οι εμμετοι,οι ζαλαδες κτλ.Εισαι νωρις ακομη,αλλα μπορει να μην εχεις εντονα συμπτωματα.Καλυτερα δηλ. να μην ταλαιπωρησε κιολας,ειναι πολυ δυσκολο.

Ευχαριστώ πολύ! Κ εσύ με το καλό! Μέχρι να δούμε ότι όλα είναι καλά θα με φάει η αγωνία. Ελαφρά πονακια περιόδου έχω καθημερινά κ πόνο κυρίως στις θηλές σε σημείο που να μη μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα. Νόμιζα ότι θα έχω άγχος μέχρι να δω θετικό, αλλά μάλλον οι αγωνίες στην εγκυμοσύνη δεν τελειώνουν ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις γυρισα απο τον υπερηχο,ολα καλα,μεγαλωσε πολυ.Ραντεβου 22 Νοεμβριου για την αυχενικη.Μου ειπε να παρω το Navatac.Μακαρι να με βοηθησει.Θα το παρω τωρα,ηδη εχω αναγουλα και θα σας πω αργοτερα...

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα,μολις γυρισα απο τον υπερηχο,ολα καλα,μεγαλωσε πολυ.Ραντεβου 22 Νοεμβριου για την αυχενικη.Μου ειπε να παρω το Navatac.Μακαρι να με βοηθησει.Θα το παρω τωρα,ηδη εχω αναγουλα και θα σας πω αργοτερα...

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια!!! Με το καλο και η αυχενική σου! Κι εγώ τον ρώτησα και με άφησε να τα πάρω αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα βοηθήσει μου είπε!πάντως ήδη νιώθω καλύτερα που μπορεί να υπάρχει κάποια λύση! @Zina21 μπορεί να μας έσωσες!!θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσια μου!!!! Τι κάνετε!! Χτες ακούσαμε την καρδούλα και το είδαμε καθως την προηγούμενη φορά φαινόταν μόνο ο σάκος! Ειμαι 7+2!! Βγηκε και η εξέταση θρομβοφιλίας είμαι σε κάποια θετικη αυριο θα παω να κανω μια συμπληρωματική αιματος .Να την ανεβασω μηπως εχει καποιο τυπο παρομοιο καποια απο εσας;;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.Πηρα το χαπι στις 8μμ.Μεχρι τις 12:30 ημουν σουπερ,πολυ καλα.Μετα ομως αρχισε παλι εντονη αναγουλα ως το πρωι.Παλι δεν κοιμηθηκα.Εχω και μια απιστευτη ημικρανια απο το βραδυ.Μολις εβαλα depon υποθετο,ελπιζω να βοηθησει.Φοβηθηκα να παρω χαπι γιατι ηδη εκανα 2 φορες εμμετο:(

  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

@batterfy19 καλώς μας ήρθες..καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ...

Φυσικά και τώρα αρχίζει μια γλυκιά αγωνία μα έχει το όνειρό κάθε μιας μας σαν αποτέλεσμα όποτε καλό θα είναι να το ζήσουμε.

 

@Comet μου υπομονή καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι όλο αυτό που περνάς αλλά να σκέφτεσαι πως σε λίγες βδομάδες θα έχει περάσει και σε λίγους μήνες θα έχουμε αγκαλιά τα μπεμπέκακια μας ναι;;  ♡♡

@Nansymar όλα καλά θα πάνε και θα σου δώσει αντιπηκτικές αν δεν κάνεις κιόλας εύχομαι καλή εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου♡♡

@Nansy29 @Zina21 @playbunny@ kermit πως είσαστε κοριτσάκια μου

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

@batterfy19 καλώς μας ήρθες..καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ...

Φυσικά και τώρα αρχίζει μια γλυκιά αγωνία μα έχει το όνειρό κάθε μιας μας σαν αποτέλεσμα όποτε καλό θα είναι να το ζήσουμε.

 

@Comet μου υπομονή καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι όλο αυτό που περνάς αλλά να σκέφτεσαι πως σε λίγες βδομάδες θα έχει περάσει και σε λίγους μήνες θα έχουμε αγκαλιά τα μπεμπέκακια μας ναι;;  ♡♡

@Nansymar όλα καλά θα πάνε και θα σου δώσει αντιπηκτικές αν δεν κάνεις κιόλας εύχομαι καλή εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου♡♡

@Nansy29 @Zina21 @playbunny@ kermit πως είσαστε κοριτσάκια μου

Ευχαριστώ παρα πολύ!!!!! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη said:

 

@Comet

@Nansy29 @Zina21 @playbunny@ kermit πως είσαστε κοριτσάκια μου

Καλημέρα φουφιτσα μου!! Ειχα ενα φουσκωμα χτες το βράδυ στο στομαχι γιατι δυσκολεύομαι καπως με τουαλέτα, αλλα το πρωι ήταν καλύτερα ευτυχως. 

Κλεισαμε 7 εβδομαδες σημερα :wub:

Αυριο έχουμε υπερηχο να δούμε τα cookies μας, μπας και τα ακούσουμε επιτέλους! :D

Εσυ πως είσαι? Οι υπόλοιπες κοπέλες?

@Nancymar οι περισσότερες κάνουμε αντιοηκτικες καθημερινά και θα κάνουμε για ολο το διάστημα απο οτι εχω καταλάβει οποτε μην σε ανησυχεί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

@batterfy19 καλώς μας ήρθες..καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ...

Φυσικά και τώρα αρχίζει μια γλυκιά αγωνία μα έχει το όνειρό κάθε μιας μας σαν αποτέλεσμα όποτε καλό θα είναι να το ζήσουμε.

 

@Comet μου υπομονή καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι όλο αυτό που περνάς αλλά να σκέφτεσαι πως σε λίγες βδομάδες θα έχει περάσει και σε λίγους μήνες θα έχουμε αγκαλιά τα μπεμπέκακια μας ναι;;  ♡♡

@Nansymar όλα καλά θα πάνε και θα σου δώσει αντιπηκτικές αν δεν κάνεις κιόλας εύχομαι καλή εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου♡♡

@Nansy29 @Zina21 @playbunny@ kermit πως είσαστε κοριτσάκια μου

Σε ευχαριστω κοριτσι μου,δεν με ενοχλει τοσο η αναγουλα αλλα αυτη η ημικρανια με διελυσε.Τωρα νιωθω καλυτερα,ελπιζω σε λιγο να περασει τελειως.Ευτυχως δεν με πιανει συχνα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

 

@Nansy29 @Zina21 @playbunny@ kermit πως είσαστε κοριτσάκια μου

Καλημέρα κορίτσια!

Τι ευχάριστα νέα από του υπέρηχους! Άντε κ στα δικά μας όσες ακόμη περιμένουμε.

Εγώ τα πρωινά πραγματικά παλεύω να μην κάνω εμετό . Με πιάνει κρύος ιδρώτας κ ζαλάδα αλλά τις περισσότερες φορές τα καταφέρνω. Πέραν αυτού έχω πολυ υπνηλία κ πόνο στην μέση. Σήμερα επίσης είδα ένα μικρό φούσκωμα χαμηλά στην κοιλιά...πολύ χάρηκα!

  • Μου αρέσει 1

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

@batterfy19 καλώς μας ήρθες..καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ...

Φυσικά και τώρα αρχίζει μια γλυκιά αγωνία μα έχει το όνειρό κάθε μιας μας σαν αποτέλεσμα όποτε καλό θα είναι να το ζήσουμε.

 

@Comet μου υπομονή καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι όλο αυτό που περνάς αλλά να σκέφτεσαι πως σε λίγες βδομάδες θα έχει περάσει και σε λίγους μήνες θα έχουμε αγκαλιά τα μπεμπέκακια μας ναι;;  ♡♡

@Nansymar όλα καλά θα πάνε και θα σου δώσει αντιπηκτικές αν δεν κάνεις κιόλας εύχομαι καλή εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου♡♡

@Nansy29 @Zina21 @playbunny@ kermit πως είσαστε κοριτσάκια μου

Έτσι κι έτσι εγώ..παντα τέτοιες ώρες με πιάνουν ναυτιες έκανα και 1εμετο πριν..πραγματικά νιώθω εξαντλημένη πια.το απόγευμα θα έχω κι εγώ το χάπι το έχω παραγγειλει.ελπιζω να βοηθησει..Εσύ πως είσαι Φουφη μου;;

@Comet λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου..παντως σε βοήθησε το χάπι κάποιες ώρες...ισως αν πάρεις σήμερα 2 θα είσαι καλύτερα..Για την ημικρανία τι να πω..ελπιζω να μην σε ξαναπιασει..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Έτσι κι έτσι εγώ..παντα τέτοιες ώρες με πιάνουν ναυτιες έκανα και 1εμετο πριν..πραγματικά νιώθω εξαντλημένη πια.το απόγευμα θα έχω κι εγώ το χάπι το έχω παραγγειλει.ελπιζω να βοηθησει..Εσύ πως είσαι Φουφη μου;;

@Comet λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου..παντως σε βοήθησε το χάπι κάποιες ώρες...ισως αν πάρεις σήμερα 2 θα είσαι καλύτερα..Για την ημικρανία τι να πω..ελπιζω να μην σε ξαναπιασει..

 

Σιγουρα με βοηθησε και θα το ξαναπαρω το βραδυ.Θα ηθελα να το επαιρνα και πρωι αλλα οτι και να παρω το πρωι το βγαζω.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Σιγουρα με βοηθησε και θα το ξαναπαρω το βραδυ.Θα ηθελα να το επαιρνα και πρωι αλλα οτι και να παρω το πρωι το βγαζω.

Καλησπέρα κορίτσια!Χαιρομαι που σας βοήθησε το χάπι...Εγώ χθες είχα μόνο αναγούλες όχι εμετούς.Σημερα για την ώρα πάλι λιγες αναγούλες τώρα μέχρι το βράδυ θα δούμε!Μπορεις να παίρνεις ένα το μεσημέρι κ ένα το βράδυ για να σε βοηθάει στον ύπνο...Εγώ κορίτσια ευτυχώς κοιμάμαι πολύ καλά!Απο τη στιγμή που θα με πάρει ο ύπνος όλα είναι εντάξει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...