Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Χαιρομαι που σας βοήθησε το χάπι...Εγώ χθες είχα μόνο αναγούλες όχι εμετούς.Σημερα για την ώρα πάλι λιγες αναγούλες τώρα μέχρι το βράδυ θα δούμε!Μπορεις να παίρνεις ένα το μεσημέρι κ ένα το βράδυ για να σε βοηθάει στον ύπνο...Εγώ κορίτσια ευτυχώς κοιμάμαι πολύ καλά!Απο τη στιγμή που θα με πάρει ο ύπνος όλα είναι εντάξει...

Σκεφτηκα να το παρω μεσημερι αλλα σημερα δεν ειναι καλη μερα.Οι εμμετοι συνεχιζονται.Οτι εφαγα το εβγαλα και το κεφαλι μου δεν περασε ακομη.Το μονο που θελω ειναι να κοιμηθω...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Σκεφτηκα να το παρω μεσημερι αλλα σημερα δεν ειναι καλη μερα.Οι εμμετοι συνεχιζονται.Οτι εφαγα το εβγαλα και το κεφαλι μου δεν περασε ακομη.Το μονο που θελω ειναι να κοιμηθω...

Πονοκεφάλους έχω κ εγώ...Στην αρχή είχα πιο πολλούς δεν περνούσε σχεδόν καθόλου όλη την ημέρα.Τωρα έχουν μειωθεί αρκετά.Εγω για να γλιτώνω τις πρωινές αναγούλες βάζω νωρίς ξυπνητήρι για να πάρω τα φάρμακα κ κοιμάμαι πάλι.Βεβαια με βοηθάει παρα πολύ το ότι δεν δουλεύω επομένως είμαι όλη την ημέρα στο σπίτι.Κανω τις βασικές δουλειές κ μετά ξεκουράζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!Εγώ κορίτσια μου από προχθές δεν αισθανόμουν καλά με αποκορύφωμα εχθές που δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι από ζαλάδα και εμετούς.Μέχρι τις 2:30 το βράδι που έκανα τον τελευταίο.Σήμερα έφαγα πολύ καλά και μέχρι στιγμής δεν έχω αναγούλα.

Ελπίζω να συνεχίσει καλά η μέρα για όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , playbunny είπε:

Εχει δοκιμασει καμια να πιει depon για ζαλαδες/πονοκέφαλο? Κανει τιποτα? 

Για πονοκέφαλο σίγουρα βοηθάει το depon..Αλλά για ζαλάδες δεν νομίζω..ρωτά τον γιατρό σου όμως πριν το πάρεις..

πρίν από 35 λεπτά , daisyz είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!Εγώ κορίτσια μου από προχθές δεν αισθανόμουν καλά με αποκορύφωμα εχθές που δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι από ζαλάδα και εμετούς.Μέχρι τις 2:30 το βράδι που έκανα τον τελευταίο.Σήμερα έφαγα πολύ καλά και μέχρι στιγμής δεν έχω αναγούλα.

Ελπίζω να συνεχίσει καλά η μέρα για όλες μας!!!

Βλέπω υπεροχα περνάμε ολες!!πραγματικα σε καταλαβαίνω απόλυτα..Δεν είναι όλες οι μέρες και ώρες ίδιες..υπομονη..ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας και να ηρεμήσουμε σε λίγες εβδομάδες!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου 8η εβδομάδα σήμερα μόλις γύρισα από γιατρό πήγα τις εξετάσεις είχα τσιμπιμένο το θυρεοειδή κ με έστειλε σε ενδοκρινολογο ο οποίος μου δώσε χάπι για να το ρυθμίσουμε..Τα μπεμπέκια τέλεια ακούσαμε πάλι καρδούλες δόξα τον θεό και την παναγίτσα...

Πολύ πονοκέφαλο έχω σήμερα κ γω...με Ντεπόν την έβγαλα...

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου 8η εβδομάδα σήμερα μόλις γύρισα από γιατρό πήγα τις εξετάσεις είχα τσιμπιμένο το θυρεοειδή κ με έστειλε σε ενδοκρινολογο ο οποίος μου δώσε χάπι για να το ρυθμίσουμε..Τα μπεμπέκια τέλεια ακούσαμε πάλι καρδούλες δόξα τον θεό και την παναγίτσα...

Πολύ πονοκέφαλο έχω σήμερα κ γω...με Ντεπόν την έβγαλα...

Μολις περασε ο πονοκεφαλος,επιτελους.Σχεδον 24 ωρες κρατησε.Μπραβο για τον υπερηχο,ολα καλα.Ποσο tsh σου βρηκε;Εγω εχω hashimoto και περνω t4 75.Να περνεις το χαπι το πρωι νηστικη και μετα μιση ωρα μπορεις να φας.Και αν περνεις και σιδηρο θελει 4 ωρες διαφορα μεταξυ τους.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Comet έχω 5,28  και μου δώσε 0,88 tirosint  κ έτσι μου είπε νηστικοί κ τέσσερις ώρες μετά ο σίδηρος...

Τρόμαξα λίγο γιατί  έκανα καλλιέργεια κολπικό υγρού κ πριν από λίγο είδα καφε στο εσώρουχο μου πήρα γιατρό κ μου είπε δεν είναι τπτ αλλά ανησυχώ λιγάκι...έχει τύχει σε καμία κοπελα;;


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Φούφη είπε:

@Comet έχω 5,28  και μου δώσε 0,88 tirosint  κ έτσι μου είπε νηστικοί κ τέσσερις ώρες μετά ο σίδηρος...

Τρόμαξα λίγο γιατί  έκανα καλλιέργεια κολπικό υγρού κ πριν από λίγο είδα καφε στο εσώρουχο μου πήρα γιατρό κ μου είπε δεν είναι τπτ αλλά ανησυχώ λιγάκι...έχει τύχει σε καμία κοπελα;;

Καλημερα σε ολες.Το βραδυ ειχα θεμα με το κιν. και δεν μπορουσα να γραψω.Ο θυροειδης θα ρυθμιστει γρηγορα,μη σε νοιαζει. Οσο για το καφε αιμα ξερω οτι δεν ειναι ανησυχητικο,ξεκουρασου ομως.

Σημερα πως εισαι;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Comet Καλημέρα κοριτσάκι μου ευχαριστώ για την απάντηση..για τον θυρεοειδή ξέρω πως θα ρυθμιστεί...Όσο για το καφέ δόξα τον θεό δεν ξανά είδα...

Σήμερα έχω κράμπες κ τραβήγματα στην κοιλίτσα χαμηλά...

Εσυ;;;


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φούφη είπε:

@Comet Καλημέρα κοριτσάκι μου ευχαριστώ για την απάντηση..για τον θυρεοειδή ξέρω πως θα ρυθμιστεί...Όσο για το καφέ δόξα τον θεό δεν ξανά είδα...

Σήμερα έχω κράμπες κ τραβήγματα στην κοιλίτσα χαμηλά...

Εσυ;;;

Εγω τα ιδια,παλι εμμετο και αναγουλες.Το απογευμα θα παω στο νοσοκομειο που δουλευω να μου περασουν ενα φλεβοκαθετηρα και θα παρω ορο στο σπιτι.Δεν θελω να νοσηλευτω παλι.Καλυτερα σπιτι μου,τωρα σκεφτομαι πως θα παω στο σουπερ να ψωνισω...Πρεπει και να μαγειρεψω σε λιγο.Τωρα που η μαμα μου ειναι με το μωρο στο χωριο ειμαι πολλες ωρες μονη μου...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εγω τα ιδια,παλι εμμετο και αναγουλες.Το απογευμα θα παω στο νοσοκομειο που δουλευω να μου περασουν ενα φλεβοκαθετηρα και θα παρω ορο στο σπιτι.Δεν θελω να νοσηλευτω παλι.Καλυτερα σπιτι μου,τωρα σκεφτομαι πως θα παω στο σουπερ να ψωνισω...Πρεπει και να μαγειρεψω σε λιγο.Τωρα που η μαμα μου ειναι με το μωρο στο χωριο ειμαι πολλες ωρες μονη μου...

Καλημέρα!!χαρα στο κουράγιο σου που μαγειρεύεις με τους εμετούς..βέβαια τι να κάνεις; γίνεται αυτό να παρεις ορο στο σπιτι;;; οκ σιγουρα καλυτερα να εισαι σπιτι σου!!

εμένα με πιέζουν πολύ..ειμαι 47 κιλά πλεον δεν έχω όρεξη για φαγητό...η διατροφολόγος επιμένει να τρώω καλα να μην χάσουμε αλλα κιλά  αλλα βέβαια περιορισμένους υδατάνθρακες λόγω ζαχαρου.τωρα πως δεν θα χασω αλλα κιλά με διατροφή και εμετούς δεν ξέρω.....αυριο έχουμε και υπέρηχο τουλάχιστον να δούμε τα μωράκια μας να είναι καλά ελπιζω να πάρουμε δύναμη!! Φιλιά σε όλες και στα μωράκια σας!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα!!χαρα στο κουράγιο σου που μαγειρεύεις με τους εμετούς..βέβαια τι να κάνεις; γίνεται αυτό να παρεις ορο στο σπιτι;;; οκ σιγουρα καλυτερα να εισαι σπιτι σου!!

εμένα με πιέζουν πολύ..ειμαι 47 κιλά πλεον δεν έχω όρεξη για φαγητό...η διατροφολόγος επιμένει να τρώω καλα να μην χάσουμε αλλα κιλά  αλλα βέβαια περιορισμένους υδατάνθρακες λόγω ζαχαρου.τωρα πως δεν θα χασω αλλα κιλά με διατροφή και εμετούς δεν ξέρω.....αυριο έχουμε και υπέρηχο τουλάχιστον να δούμε τα μωράκια μας να είναι καλά ελπιζω να πάρουμε δύναμη!! Φιλιά σε όλες και στα μωράκια σας!!

Ειμαι πολλα χρονια νοσηλευτρια κι ο αντρας μου γιατρος οποτε ξερω τι να κανω.Θα παρω 1 λιτρο σημερα κι ενα το πρωι να συνελθω λιγο.

Παντως αν δεν τρως και υδατανθρακες πολυ δυσκολο εγω με πατατες και ρυζι την βγαζω.Παραμενω στα -4 κιλα κι αν δεν σταματησουν οι εμμετοι εκει θα μεινω.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επιτέλους έχω κι εγώ αυτό το navatac θα το πάρω μετά το βραδινό να δούμε τι θα γίνει..βλέπω γραφει μετά από κάθε κύριο γεύμα να το παίρνουμε.μετα το πρωινό μπορώ να το πάρω; Γιατί εκείνες τις ωρες είναι το μεγάλο πρόβλημα.. @Zina21 ξερεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Κορίτσια επιτέλους έχω κι εγώ αυτό το navatac θα το πάρω μετά το βραδινό να δούμε τι θα γίνει..βλέπω γραφει μετά από κάθε κύριο γεύμα να το παίρνουμε.μετα το πρωινό μπορώ να το πάρω; Γιατί εκείνες τις ωρες είναι το μεγάλο πρόβλημα.. @Zina21 ξερεις; 

Δοκιμασε το,μακαρι να σε βοηθησει κι εσενα.Εγω πηρα μισο λιτρο ορο στη δουλεια και τωρα παιρνω αλλο μισο στο σπιτι.Θα βαλω και το πρωι.

Εννοεις επειδη το πρωι εισαι νηστικη;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...