Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Σε ευχαριστώ κοπελα μου! Στο 1ο παιδακι ειχες κανει? 

Ναι,ημουν 35,5 και η αυχενικη εβγαλε ποσοστο 1/360 για συνδρομο down.Οποτε μαζι με τη β επιπεδου που ηταν αψογη καναμε και αμνιο.Δεν ηταν κατι,το μωρο ηταν υγιεστατο κι ολα πηγαν καλα και ηρεμησα.Τωρα στον 5ο μηνα θα κλεινω τα 38 οποτε θα κανω σιγουρα...

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet said:

Ναι,ημουν 35,5 και η αυχενικη εβγαλε ποσοστο 1/360 για συνδρομο down.Οποτε μαζι με τη β επιπεδου που ηταν αψογη καναμε και αμνιο.Δεν ηταν κατι,το μωρο ηταν υγιεστατο κι ολα πηγαν καλα και ηρεμησα.Τωρα στον 5ο μηνα θα κλεινω τα 38 οποτε θα κανω σιγουρα...

Με το καλο κοριτσακι!! Να είναι ολα τέλεια! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μανουλες μου καλησπέρα...τα φώτα σας λίγο με τν χοριακη...χοριακη 16/10 8962 χοριακη 23/10 54664 το θεωρητικό φυσιολογικό?ΓΤ με ένα πίνακα που κοίταξα ψιλομπερδευτικα...στον υπέρηχο που έκανα 23/10 είδα ένα ΣΠΟΡΑΚΙ αλλά Μ φαίνεται λίγο περίεργο τόσο αυξημένη χοριακη μέσα σε 7 μέρες διάφορα κ μόνο 5εβδ και 6 ημερων....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafa24 είπε:

Μανουλες μου καλησπέρα...τα φώτα σας λίγο με τν χοριακη...χοριακη 16/10 8962 χοριακη 23/10 54664 το θεωρητικό φυσιολογικό?ΓΤ με ένα πίνακα που κοίταξα ψιλομπερδευτικα...στον υπέρηχο που έκανα 23/10 είδα ένα ΣΠΟΡΑΚΙ αλλά Μ φαίνεται λίγο περίεργο τόσο αυξημένη χοριακη μέσα σε 7 μέρες διάφορα κ μόνο 5εβδ και 6 ημερων....

Νομίζω ότι μια χαρά είναι η χοριακη σου... Άλλωστε από ότι με είπε ο γυναικολόγος μου από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρει η χοριακη που παράγει ο οργανισμός της με την έναρξη της εγκυμοσύνης...

Μου έδωσε παράδειγμα μια κοπέλα που ξεκίνησε με χοριακη 49 και τελικά είχε δίδυμα... Σημασία έχει να διπλασιάζεται αν 48 ώρες 

Με το καλό εύχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzina_liana είπε:

Νομίζω ότι μια χαρά είναι η χοριακη σου... Άλλωστε από ότι με είπε ο γυναικολόγος μου από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρει η χοριακη που παράγει ο οργανισμός της με την έναρξη της εγκυμοσύνης...

Μου έδωσε παράδειγμα μια κοπέλα που ξεκίνησε με χοριακη 49 και τελικά είχε δίδυμα... Σημασία έχει να διπλασιάζεται αν 48 ώρες 

Με το καλό εύχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη

Ευχαριστώ πολύ κ εγώ με 40 ξεκίνησα λες να Μ βγει δεύτερο στην πορεία?χαχα....κ σε σένα εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσυνη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafa24 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κ εγώ με 40 ξεκίνησα λες να Μ βγει δεύτερο στην πορεία?χαχα....κ σε σένα εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσυνη

λες χαχαχαχα,,, και εγω με 52.5 ξεκινησα και μετα απο 6 μερες ειχε φτασει 674 οποτε και σταματησα τις χοριακες..!!ποσες εκανες?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

λες χαχαχαχα,,, και εγω με 52.5 ξεκινησα και μετα απο 6 μερες ειχε φτασει 674 οποτε και σταματησα τις χοριακες..!!ποσες εκανες?

3 έκανα τν τρίτη τν έκανα ΓΤ δεν ακούσαμε στον υπέρηχο την καρδούλα από το 4ο ΣΠΟΡΑΚΙ μας κ ήθελε ο γιατρός να δούμε αν ανεβαίνει η χοριακη ...20 του μήνα θα ξαναπάω για υπέρηχο...εσύ πόσο είσαι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2019 at 3:37 ΠΜ, Annou είπε:

Hello!!!!Kalws sas vrika.Eimai nea stin parea sas.

eimai 6 evdomadwn kai tha ginw prwti fora manoula.Prwta o theos vevaia giati akoma einai polu nwris.

 

Καλώς την! Συγχαρητήρια μανούλα!  Όλα καλά θα πάνε! Πότε έχεις υπέρηχο?

On 8/11/2019 at 2:48 ΜΜ, Kangan είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Καλώς ήρθα στην παρέα σας.. Ειμαι 9 εβδομάδων και 5ημερων και θα γίνω πρώτη φορά μανούλα.. Έχω κλείσει αυχενική 28 Νοεμβρίου.. Μακάρι να πάνε όλα καλά. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Θετική σκέψη κ όλα καλά θα πάνε. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafa24 είπε:

3 έκανα τν τρίτη τν έκανα ΓΤ δεν ακούσαμε στον υπέρηχο την καρδούλα από το 4ο ΣΠΟΡΑΚΙ μας κ ήθελε ο γιατρός να δούμε αν ανεβαίνει η χοριακη ...20 του μήνα θα ξαναπάω για υπέρηχο...εσύ πόσο είσαι τώρα?

τι εννοεις το 4ο σπορακι?κολλησα χαχαχχαχχα

εγω ειμαι 5 κ 5 την τεταρτη εχω 1ο υπερηχο.!κανονικα πητ εχω ιουλιο αλλα το πολυ μεχρι 20/6 (ολα να πανε καλα)  λογω υγειας θα γεννησω με καισαρικη.!

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

Εγώ κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη Αυχενική έδειξε 1/120 οπότε μου παρείχαν δωρεάν NIPT. Είναι μια απλά αιματολογικη που ξεχωρίζει το dna του παιδιού από το δικό σου κ δείχνει εάν υπάρχει πρόβλημα. Ευτυχώς όλα καλά. Προσωπικά είμαι λίγο κατά τις αμνιοπαρακεντισης αλλά καθαρά από κακη εμπειρία στην οικογένεια.

Να κάνετε ότι θεωρείτε εσείς καλύτερο για να είστε ήρεμες κ να απολαύσετε την εγκυμοσύνη σας. 

Εμείς αύριο θα πάμε για υπέρηχο επιτέλους! 8+3 μακάρι όλα να πάνε καλά.

Καλό βράδυ σε όλες! 

  • Ευχαριστώ 1

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , tzina_liana είπε:

τι εννοεις το 4ο σπορακι?κολλησα χαχαχχαχχα

εγω ειμαι 5 κ 5 την τεταρτη εχω 1ο υπερηχο.!κανονικα πητ εχω ιουλιο αλλα το πολυ μεχρι 20/6 (ολα να πανε καλα)  λογω υγειας θα γεννησω με καισαρικη.!

Έχω ήδη τρία είναι το τέταρτο που περιμένουμε.....δεν υπήρχε καν στο πρόγραμμα λάθος υπολογισμός γόνιμων ημερών κ μας ήρθε....με το καλό το ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ σου....εγώ έχω Ιούνιο αλλά δεδομένου του ιστορικού δεν έχω φτάσει ποτέ Πητ αρχές Ιουνίου περιμένω γεννα...βέβαια κάθε γεννά διαφέρει...θα δείξει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafa24 είπε:

Έχω ήδη τρία είναι το τέταρτο που περιμένουμε.....δεν υπήρχε καν στο πρόγραμμα λάθος υπολογισμός γόνιμων ημερών κ μας ήρθε....με το καλό το ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ σου....εγώ έχω Ιούνιο αλλά δεδομένου του ιστορικού δεν έχω φτάσει ποτέ Πητ αρχές Ιουνίου περιμένω γεννα...βέβαια κάθε γεννά διαφέρει...θα δείξει...

να χαιρεσαι τα παιδακια σου.! σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου και εσυ με το καλο το 4ο σπορακι σου..

εγω θα ξερω αν ολα ειναι καλα την τεταρτη προς το παρον εχω ενα αγχος γιατι ειχα μια αποβολη και μια βιοχημικη μεσα σε 1,5 χρονο.!σημερα ειχα και λιγο αιμα και τρομαξα αλλα οτι ειναι να γινει θα γινει.!


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα μανουλες Ιουνιου.Τι κανετε σημερα;Ξεκουραζεστε;Ελπιζω να ειστε ολες καλα.Καλη βδομαδα να εχουμε:)

Γεια σου Comet!Γεια σε όλες!! Εγώ δεν κάνω και τίποτα άλλο από ξεκούραση!μου έχει δώσει ο γιατρός άδεια για το πρώτο τρίμηνο τουλάχιστον..Αλήθεια εσείς δουλευετε;;

Από ναυτιες κορίτσια ειμαι πολύ καλύτερα από το Σάββατο !!Όχι ότι δεν έχω κανέναν εμετο και λίγα ανακάτεματα μέσα στη μέρα..Αλλά δεν είναι αυτό που είχα ώρες ναυτιας που δεν τελείωναν..νομίζω το χάπι με βοήθησε τελικά..θα δείξει και τις επόμενες μέρες!εσυ εισαι καλύτερα Comet; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...