Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Anti19 said:

Γειά σας κορίτσια....αα έχετε μαζευτεί βλέπω..θα κάτσω να διαβάσω από την αρχή για να μάθω για σάς...εγώ είμαι 8 βδ και 3 μερών...

Καλως ήρθες στο παρεακι μας!! Μαζί είμαστε, εγω 8+1 σήμερα. Όλα με το καλό να μας πανε!! :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Anti19 είπε:

Γειά σας κορίτσια....αα έχετε μαζευτεί βλέπω..θα κάτσω να διαβάσω από την αρχή για να μάθω για σάς...εγώ είμαι 8 βδ και 3 μερών...

Καλως ηρθες,με το καλο το μωρακι σου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και εσείς με τα μπεμπακια σάς σας εύχομαι τα καλύτερα....εγω έχω μια μικρούλα 14 μηνών και τώρα πάλι έγκυος... αυχενική διαφάνεια έκλεισα 16 Δεκεμβρίου

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...θα γίνω κ εγώ μανούλα τον Ιούνιο με το καλό..τώρα είμαι σχεδόν 7 εβδομάδων τέλη Ιουνίου είπε ο γιατρός ότι πάμε για καισαρική.. είναι το τρίτο παιδακι μας έχω 2 αγόρια σχεδόν 5 χρονών ο μεγάλος κ ο μικρός 17 μηνών.τον Ιούλιο είχα μια παλίνδρομη κ είμαι λίγο με την ψυχή στο στόμα αλλά απ' ότι είπε ο γιατρός ήταν τυχαίο γεγονός..από συμπτώματα έχω πάρα πολύ ναυτία όλη μέρα.κατι που δεν είχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες σε τέτοιο βαθμό..αν έχετε λύση για τις ναυτίες είμαι όλη αφτιά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια...θα γίνω κ εγώ μανούλα τον Ιούνιο με το καλό..τώρα είμαι σχεδόν 7 εβδομάδων τέλη Ιουνίου είπε ο γιατρός ότι πάμε για καισαρική.. είναι το τρίτο παιδακι μας έχω 2 αγόρια σχεδόν 5 χρονών ο μεγάλος κ ο μικρός 17 μηνών.τον Ιούλιο είχα μια παλίνδρομη κ είμαι λίγο με την ψυχή στο στόμα αλλά απ' ότι είπε ο γιατρός ήταν τυχαίο γεγονός..από συμπτώματα έχω πάρα πολύ ναυτία όλη μέρα.κατι που δεν είχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες σε τέτοιο βαθμό..αν έχετε λύση για τις ναυτίες είμαι όλη αφτιά!!!

Αχ κοριτσακι μου,ναυτιες κι εσυ.Λες τωρα να ειναι κοριτσακι; Με το καλο να ρθει το μωρακι σου.Εγω για τη ναυτια που ειχα το βραδυ παιρνω το navatac χαπι.Ειναι φυτικο,αν θες ρωτα το γιατρο σου.Εμενα με βοηθησε πολυ και θα το επαιρνα και πρωι αλλα δεν προλαβαινω,με το που ξυπναω τρεχω για εμετο.

Just now, Anti19 είπε:

Τι κάνετε μανουλες;;;εγώ πολύ κουρασμένη η μικρούλα μου χθες ξύπνησε 3 το βράδυ και ήθελε να παίξει.... κοιμηθήκαμε 7 και 8:30 δούλευα..μια απελπισία είμαι...

Αχ κοριτσακι μου,τι δυσκολο,πας και στη δουλεια.Ξυπναει συχνα η μικρη σου;Ο δικος μου λογω της καταστασης μου κοιμαται στη μαμα μου που μενει διπλα,αλλα ετσι κι αλλιως ξυπναει σπανια


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Αχ κοριτσακι μου,ναυτιες κι εσυ.Λες τωρα να ειναι κοριτσακι; Με το καλο να ρθει το μωρακι σου.Εγω για τη ναυτια που ειχα το βραδυ παιρνω το navatac χαπι.Ειναι φυτικο,αν θες ρωτα το γιατρο σου.Εμενα με βοηθησε πολυ και θα το επαιρνα και πρωι αλλα δεν προλαβαινω,με το που ξυπναω τρεχω για εμετο.

Αχ κοριτσακι μου,τι δυσκολο,πας και στη δουλεια.Ξυπναει συχνα η μικρη σου;Ο δικος μου λογω της καταστασης μου κοιμαται στη μαμα μου που μενει διπλα,αλλα ετσι κι αλλιως ξυπναει σπανια

Λες επειδή είναι άλλο φύλο να με κάνει έτσι??? Θα ρωτήσω το γιατρό και θα κοιτάξω να τα πάρω ότι να ναι ας είναι αρκεί να με περάσει η ναυτία δεν παλεύεται..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου το κάνει συχνά...δεν ξέρω γιατί... είσαι πολύ τυχερή εγώ μένω μακριά και από την μάνα μου και από την πεθερά μου... είναι δύσκολο... σήμερα έπιασε το δαχτυλακι της μικρής μου λίγο τι ντουλαπάκι και κλαιγαμε και δύο μαζί...:shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anti19 είπε:

Τι κάνετε μανουλες;;;εγώ πολύ κουρασμένη η μικρούλα μου χθες ξύπνησε 3 το βράδυ και ήθελε να παίξει.... κοιμηθήκαμε 7 και 8:30 δούλευα..μια απελπισία είμαι...

καλησπερα Αντυ.. εγω σημερα πολυ αναγουλα αλλα ευτυχως δεν τις εχω καθε μερα και την παλευω

 

Just now, Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια...θα γίνω κ εγώ μανούλα τον Ιούνιο με το καλό..τώρα είμαι σχεδόν 7 εβδομάδων τέλη Ιουνίου είπε ο γιατρός ότι πάμε για καισαρική.. είναι το τρίτο παιδακι μας έχω 2 αγόρια σχεδόν 5 χρονών ο μεγάλος κ ο μικρός 17 μηνών.τον Ιούλιο είχα μια παλίνδρομη κ είμαι λίγο με την ψυχή στο στόμα αλλά απ' ότι είπε ο γιατρός ήταν τυχαίο γεγονός..από συμπτώματα έχω πάρα πολύ ναυτία όλη μέρα.κατι που δεν είχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες σε τέτοιο βαθμό..αν έχετε λύση για τις ναυτίες είμαι όλη αφτιά!!!

με το καλο κοριτσι μου καλη και ευκολη εγκυμοσυνη ευχομαι.. εμενα ειναι το 1ο μου με εξωσωματικη.. εχθες ειδα το σπορακι πρωτη φορα και ευτυχως ολα καλα γιατι και εγω μεσα σε 1,5 χρονο ειχα 1 παλινδρομη και 1 βιοχημικη


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Euxomai kamia gunaika na min to perasei auto...Alla simera ematha oti eixa apovoli,palindromi kuisi.7i evdomada k den akousame kardoula.

Eimaste polu stenoxwrimenoi me ton antra mou.Opoia exei xanaperasei kati tetoio,tha ithela polu na mou pei tis ebeiries tis.

Prospathw na eimai dunati..Kalo sas vrady.

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, Annou said:

Euxomai kamia gunaika na min to perasei auto...Alla simera ematha oti eixa apovoli,palindromi kuisi.7i evdomada k den akousame kardoula.

Eimaste polu stenoxwrimenoi me ton antra mou.Opoia exei xanaperasei kati tetoio,tha ithela polu na mou pei tis ebeiries tis.

Prospathw na eimai dunati..Kalo sas vrady.

Καλημέρα. Λυπάμαι πάρα πολύ που έπρεπε να βιώσεις κάτι τέτοιο. Εγώ μετά το γιο μου είχα μέσα σε 1 χρόνο 2 παλίνδρομες. Τη μία φορά στη 12η εβδομάδα και τη 2η φορά πήγα στο ραντεβού και η μήτρα ήηταν άδεια. Δεν είχε σχηματιστεί έμβρυο. Τη 2η φορά ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ γιατί ο γιατρός μου έδωσε χάπια επειδή ήταν νωρίς η εβδομάδα κύησης. Δυστυχώς μετά από 3 κύκλους δεν είχε επιτευχθεί πλήρης αποβολή και μετά από 1,5 μήνες αιμοραγίας έκανα και πάλι απόξεση. Την πρώτη την έκανα Δεκέμβριο του 18 και τη δεύτερη Ιούλιο του 19. Έκανα πολλές εξετάσεις και γενετικές οι οποίες δεν έδειξαν τίποτα. Ο γιατρός επέμενε από την αρχή ότι ήταν δύο τυχαία ατυχή περιστατικά. Μετά την περίοδο του Αυγούστου έμεινα και πάλι έγκυος. Είμαι τώρα στη 14η εβδομάδα. Δεν υπάρχουν λόγια να σου περιγράψω πόσο πολύ φοβάμαι και κάθε με΄ρα που περνά αναρωτιέμαι αν η καρδιά του μωρού χτυπά, αν είναι καλά, αν όλα θα πάνε καλά και πάει λέγοντας. Ευτυχω΄ς έχω το γιο μου που δεν μου αφήνει πολλά χρονικά περιθώρια να πέσω σε μελαγχολία και αρνητικές σκέψεις.

Προσπάθησε να είσαι συνατή όπως λες αλλά έχεις κάθε δικαίωμα να θρηνήσεις γιατί είναι μια απώλεια. Εγώ ζω εξωτερικό και τις 2 φορές πήγα μόνη στο νοσοκομείο και γενικά το πέρασα όλο μόνη γιατί κάποιος έπρεπε να είναι με το παιδί μου. Είμαστε περισσότερο δυνατές απ' όσο νομίζουμε και θα καταφέρεις να γυρίσεις τη σελίδα. Απλά πάντα θα το θυμάσαι. Εγώ μετά τη 2η παλίνδρομη είχα πάει σε μία ψυχολόγο του παιδιατρικού νοσοκομείου που ειδικεύεται σε τέτοια θέματα. Μου είχε πει να γράψω αυτά που νιώθω. Όπως μου βγαίνουν, όχι όλα μαζί, λίγο σήμερα, λίγο αύριο. Δεν έγραψα πολλά. Αλλά με βοήθησε. Ένιωσα ότι μόνο έτσι κατάφερα να το βγάλω από μέσα μου. Καλές οι φίλες, ο άντρας, η μαμά αλλά αν δεν το έχουν περάσει δεν μπορούν να ταυτιστούν απόλυτα μαζί σου. Κλείστηκα λίγο στον εαυτό μου αλλά κατά μία έννοια αυτό με βοήθησε να ξεσπάσω όπως εγώ ήθελα. Θα δεις ότι κάθε μέρα που περνά θα είναι λίγο καλύτερα. Κι εγώ δεν το έβαλα κάτω. Προσπάθησα να συνεχίσω τη ζωή μου και να περνάω καλά. Πήγα στη δουλειά τη μεθεπόμενη από την απόξεση. Έβγαζα βόλτες το γιο μου. Βγες με τον άντρα σου, με τις φίλες σου, προσπάθησε να ζεις την κάθε μέρα και να μην νιώθεις τύψεις. Μην κλειστείς μέσα. Το ότι μπορεί να γελάσεις, να πιεις ένα ποτό, να περάσεις όμορφα δεν σημαίνει ότι δεν πονάς. Το αξίζεις γιατί πρέπει να προχωρήσεις μπροστά για ένα επόμενο μωράκι που θα έρθει :) 

Μπορεί επίσης να νιώθεις ότι το σώμα σου σε πρόδωσε. Εγώ πάντως έτσι ένιωθα. Προσπάθησε να μην κατηγορείς τον εαυτό σου :) Επί του πρακτικού, θα πρότεινα αν δεν έχεις δει να κοιτάξεις το θυρεοειδή σου (ΤSH, T3, T4 και αντισώματα για τυχόν αυτοάνοσο). Είναι η πρώτη σας προσπάθεια; Γιατί συνήθως οι γιατροί δεν δίνουν εξετάσεις μετά από 1 απώλεια. Αν τώρα εσύ θες να το ψάξεις παραπάνω υπάρχουν αιματολογικές και γενετικές εξετάσεις για θρομβοφιλία και ο καρυότυπος του ζεύγους. Ίσως να ρωτήσεις το γιατρό σου. Εμένα μετά τη 2η παλίνδρομη μου έδωσε κάτι ειδικές βιταμίνες που ενισχύουν τη σωστή παραγωγή ωαρίων. Εδώ λέγονται Inofolic. Είναι ουσιαστικά φολικό οξύ και μυο-ινοσιτόλη η οποία είναι πολύ σηματνική στο μεταβολισμό της ινσουλίνης και σχετίζεται και με την υγιή παραγωγή ωαρίων εκτός των άλλων λετουργειών. 

Με συγχωρείς για το μεγάλο κείμενο. Είμαι εδώ αν έχεις άλλες ερωτήσεις. Μην το βάλεις κάτω και να μείνεις δυνατή!!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Annou είπε:

Euxomai kamia gunaika na min to perasei auto...Alla simera ematha oti eixa apovoli,palindromi kuisi.7i evdomada k den akousame kardoula.

Eimaste polu stenoxwrimenoi me ton antra mou.Opoia exei xanaperasei kati tetoio,tha ithela polu na mou pei tis ebeiries tis.

Prospathw na eimai dunati..Kalo sas vrady.

Καλημέρα.λυπαμαι πάρα πολύ.ειναι το χειρότερο πράγμα.δυστυχως το έχω περάσει.μια παλινδρομη συνήθως είναι τυχαίο γεγονός και οφείλεται σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες που συμβαίνουν τυχαία.η φύση προνοεί και δεν συνεχίζεται η εγκυμοσυνη..σίγουρα θέλετε το χρόνο σας εσύ και ο άντρας σου.δωστε χρόνο στον εαυτό σας και σε λίγο καιρό θα δεις που θα είσαι ξανα έγκυος με ένα υγιες μωράκι και θα πάνε όλα καλά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Annou είπε:

Euxomai kamia gunaika na min to perasei auto...Alla simera ematha oti eixa apovoli,palindromi kuisi.7i evdomada k den akousame kardoula.

Eimaste polu stenoxwrimenoi me ton antra mou.Opoia exei xanaperasei kati tetoio,tha ithela polu na mou pei tis ebeiries tis.

Prospathw na eimai dunati..Kalo sas vrady.

Λυπαμαι πολυ για αυτο που περνας.Κι εγω το περασα 2 φορες,μια πριν το γιο μου και μια μετα.Στην πρωτη ειχε προβλημα το μωρο.Καναμε αποξεση και βιοψια.Μετα ελεγξα θυροειδη (εχω τελικα hashimoto και παιρνω χαπι)και θφομβοφιλια.Ολα αρνητικα.Ζοριστηκα πολυ να συνελθω.Εκλαιγαονη μου τα βραδια αλλα η δουλεια με βοηθησε να ξεχαστω καπως.6 μηνες μετα εμεινα στο γιο μου και ετρεμε η ψυχηου μεχρι να γεννησω.Μετα αππ 8 μηνες εμεινα παλι(εντελως στην τυχη)αλλα την 9η βδομαδα απεβαλα μονη μου.Τυχαιο γεγονος.Στενοχωρηθηκα πολυ αλλα ειχα το μωρο και ξεχνιομουν.Και τωρα ειμαι παλι εγκυος 12 βδομαδων.Απο την αρχη ειμαι πολυ αισιοδοξη γι αυτη την εγκυμοσυνη.

Να παρεις το χρονο σου κοριτσακι μου,η απωλεια ειναι απωλεια.Ο χρονος θα σε βοηθησει και συντομα θα εισαι παλι εγκυος κι ολα θα πανε καλα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ευχομαι να έχουμε δύναμη σε ότι μας τυχαινει και να έχουμε ενα ηρεμο και καλο ΣΚ! ♥️

Γεια σ 2δυμο μανουλα με τα γρηγορα μωρά σ...❤❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...