Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Nansy29 said:

Καλημέρα!!εμενα μου είπαν μέχρι την αυχενική μου που είναι στις 12 + 1 τα συνεχίζω όλα κανονικά..Μετά θα μου δώσουν νεες οδηγίες..παντως εμενα με κούρασαν λίγακι τα τόσα φάρμακα και οι ενέσεις..Αλλά δεν πειράζει για καλό είναι!

Κι εμενα με έχουν κουρασει πολυ τα ουτρο, σικλακουρ κ κορτιζονη. 100 χαπια την μερα πφφφφ. Να φύγουν αυτα κ να μείνουν ενεσεις και βιταμίνες. Θα είναι πιο διαχειρισιμο.

Just now, tzina_liana said:

καλημερα.. εγω επειδη εχω κανει εξωσωματικη μου ειπαν απο το κεντρο (μολις μαθαμε οτι ειναι ενδομητρια η κυηση) οτι συκλακουρ ουτροτζεσταν και κορτιζονη θα κοπουν σταδιακα οχι και τα 3 μαζι απο την 9η ως την 12η βδομαδα.. 

Κι εγω απο εξωσωματικη ειμαι και βρισκομαι στην 9η εβδομάδα αλλα ακόμα κανενα νεο απο το κεντρο. Θα τους στειλω email να δω. 

Καλημέρα και σας ευχαριστώ όλες!! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Κι εμενα με έχουν κουρασει πολυ τα ουτρο, σικλακουρ κ κορτιζονη. 100 χαπια την μερα πφφφφ. Να φύγουν αυτα κ να μείνουν ενεσεις και βιταμίνες. Θα είναι πιο διαχειρισιμο.

Κι εγω απο εξωσωματικη ειμαι και βρισκομαι στην 9η εβδομάδα αλλα ακόμα κανενα νεο απο το κεντρο. Θα τους στειλω email να δω. 

Καλημέρα και σας ευχαριστώ όλες!! :wub:

Καλημέρα κορίτσια!Εγω τώρα που μπήκα στην 10η εβδομάδα έχω αρχίσει σταδιακά κ μειώνω τα φάρμακα....Θα τα έχω σταματήσει έως 5/12 που έχω κλείσει ραντεβού για την αυχενική...Το μόνο που θα συνεχίζω είναι ένα ουτροτζεσταν κάθε βράδυ κ ότι μου πει ο αιματολόγος που έχω ραντεβού την Τετάρτη...Κορτιζόνη δεν έπαιρνα την έχω σταματήσει σταδιακά από την πρώτη χοριακη...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Κοριτσακια μου καλησπέρα! :)

Εχω περιεργεια, οσο πλησιάζουμε προς την 12η εβδομάδα, σας ειπαν οι γιατροί σας πως θα γινει η μειωση/διακοπη σικλακουρ και ουτροτζεσταν? 

Καλησπερααα και από μένα κοριτσούδια μου..10η εβδομάδα ακριβώς μου αφαίρεσε ο γιατρός τα σικλακουρ ελπίζω και στα υπόλοιπα Γτ τα βαρέθηκα αλλά αν είναι για το καλό των μωρών ότι πει ο γιατρός.

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Κοριτσακια μου καλησπέρα! :)

Εχω περιεργεια, οσο πλησιάζουμε προς την 12η εβδομάδα, σας ειπαν οι γιατροί σας πως θα γινει η μειωση/διακοπη σικλακουρ και ουτροτζεσταν? 

Καλησπέρα!Εμένα ήδη μου έκοψε από χθες τα utrogestan.Αύριο τελειώνει το κουτί και δεν θα ξαναπάρω.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Σημερα καναμε την αυχενικη. Ολα καλα και μαλλον εχουμε παλι αγορακι...:rolleyes:

Αχ τι καλά...... υγεία   να έχει το μπεμπάκι σας♡♡ και εναν γερό αδερφούλη ο μικρούλης σας♡♡


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Σημερα καναμε την αυχενικη. Ολα καλα και μαλλον εχουμε παλι αγορακι...:rolleyes:

Πολύ ωραία!Θα έχει παρέα κ ο μεγαλος!Με το καλό να δεχτείτε κ αυτό το αγοράκι σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα. τριτη μπενω στην 9η εβδομαδα και ηθελα να σας ρωτησω αν εχει καμια σας λιγα καφε σκουρα ανα διαστηματα. ειναι η τριτη φορα π τα βλεπω. να αναφερω οτι ειμαι απο εξωσωματικη και τη πρωτη φορα π το ανέφερα γιατρο μ πε να μην ανησυχω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Φούφη είπε:

Καλησπερααα και από μένα κοριτσούδια μου..10η εβδομάδα ακριβώς μου αφαίρεσε ο γιατρός τα σικλακουρ ελπίζω και στα υπόλοιπα Γτ τα βαρέθηκα αλλά αν είναι για το καλό των μωρών ότι πει ο γιατρός.

Κορίτσια καλησπέρα ! 
ευχομαι σε όλες τις μέλλουσες μανούλες μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη !! Δεν έχω καταλάβει πως να κάνω ξεχωριστό θέμα για αυτό κ γράφω κάτω από σχόλιο ...

ηθελα να ρωτήσω εάν κάποια κοπέλα είχε αίμα η’ καφέ έως τώρα;! Σήμερα είμαι 11 εβδομάδων και Από το περασμένο σαββατο (δηλ στις 10 εβδομαδεσ) έχω δει 3 φορες αίμα- καφέ χωρίς ΡΟΗ (δηλ. Δεν συνεχίζεται) και χωρίς πόνο.την 1η φορά Μάλιστα ήταν κ έντονο.  Πήγα για υπέρηχο τη Δευτέρα κ ο γιατρός μου ειπε ότι όλα καλά (καρδιά σάκος κλπ) κ δεν είδε αποκόλληση. ΕιμΑι στο σπιτι από τότε με τεράστιο προσπάθεια από τη δουλειά μου. Αυχενική έχω 5/12 ενώ από τα γνωστά σε όλες μας χάπια (σικλακουρ, κορτιζόνη κλπ) μου έκοψε το Σαλοσπίρ. Μου είπε ότι κάποιες φορες είναι σημάδι για χρωμοσομικη ανωμαλία. Θα χαρώ πολύ εάν κάποια μανούλα έχει άποψη η’ εάν γνωρίζει κάτι σχετικό. ΕυχαριΣτω !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elpida85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! 
ευχομαι σε όλες τις μέλλουσες μανούλες μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη !! Δεν έχω καταλάβει πως να κάνω ξεχωριστό θέμα για αυτό κ γράφω κάτω από σχόλιο ...

ηθελα να ρωτήσω εάν κάποια κοπέλα είχε αίμα η’ καφέ έως τώρα;! Σήμερα είμαι 11 εβδομάδων και Από το περασμένο σαββατο (δηλ στις 10 εβδομαδεσ) έχω δει 3 φορες αίμα- καφέ χωρίς ΡΟΗ (δηλ. Δεν συνεχίζεται) και χωρίς πόνο.την 1η φορά Μάλιστα ήταν κ έντονο.  Πήγα για υπέρηχο τη Δευτέρα κ ο γιατρός μου ειπε ότι όλα καλά (καρδιά σάκος κλπ) κ δεν είδε αποκόλληση. ΕιμΑι στο σπιτι από τότε με τεράστιο προσπάθεια από τη δουλειά μου. Αυχενική έχω 5/12 ενώ από τα γνωστά σε όλες μας χάπια (σικλακουρ, κορτιζόνη κλπ) μου έκοψε το Σαλοσπίρ. Μου είπε ότι κάποιες φορες είναι σημάδι για χρωμοσομικη ανωμαλία. Θα χαρώ πολύ εάν κάποια μανούλα έχει άποψη η’ εάν γνωρίζει κάτι σχετικό. ΕυχαριΣτω !! 

αχ το ιδιο ρωραω και γω απο πανω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...