Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Υπεροχη μερα σήμερα. κάναμε την αυχενική και ήταν όλα πολύ καλά και τα 2 μωράκια μας φαίνονται υγιεστατα..περιμένουμε να βγει και το αίμα αλλά μάλλον τυπικά..να είναι καλά ο προεμφυτευτικος..Και με επιφύλαξη μας είπε ότι μάλλον έχουμε 2 κορίτσακια!!

Καλημερα. Μπραβο,πολυ ευχαριστα τα νεα σου.Κι εγω εκλεισα το επομενο ραντεβου στις 19/12 οπου θα επιβεβαιωσουμε την ΠΗΤ και το φυλο.

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από μένα Υπέροχη μέρα..αυχενική διαφάνεια τέλεια και από μας περιμένουμε το αίμα κ εμείς τυπικά αν κ όπως όλα δείχνουν τα μπεμπέκια μας είναι καλά στην υγεία τους.

@Nansy29Νανσούλη μου πόσο χαίρομαι και για εσάς...Και εμένα πιθανόν κοριτσάκι το ένα το άλλο κρυβόταν ♡♡

  • Μου αρέσει 7

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicool είπε:

Με το καλο κοριτσια με τις κορακλες και το ένα μπεμπακι που μας κρύβεται!! Άντε να περάσουν οι μέρες να έρθει η Δευτέρα να πάω κι εγώ για να ξεαγχωθω λιγάκι! 

Θα ξετρελαθείς κοριτσούδη μου..φαίνονται τοσο καθαρά  εγω εκλαιγα πάλι♡♡άντε με το καλό να μας πεις την Δευτέρα τα ευχάριστα ♡♡

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω για ένα θέμα ταμπού στην εγκυμοσύνη....:oops:

Επαφές έχετε καθόλου?κ τι σας είπε ο γιατρός σας?ο δικός μου κ στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου το απαγόρευσε ήμουν δεν ήμουν καλά μου έλεγε όχι.ο άντρας μου ή αλήθεια είναι φοβάται κ δεν με πλησιάζει ούτε με σφαίρες κ να θέλω δηλαδή "νηστική" θα με αφήσει:sad:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω για ένα θέμα ταμπού στην εγκυμοσύνη....:oops:

Επαφές έχετε καθόλου?κ τι σας είπε ο γιατρός σας?ο δικός μου κ στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου το απαγόρευσε ήμουν δεν ήμουν καλά μου έλεγε όχι.ο άντρας μου ή αλήθεια είναι φοβάται κ δεν με πλησιάζει ούτε με σφαίρες κ να θέλω δηλαδή "νηστική" θα με αφήσει:sad:

Πες του και εσύ κανόνισε θα σε αφήνω και εγώ νηστικό από το στόμα   χαχαχαχαχα

Εμάς ο γιατρός μας είπε Ναι αλλά προσεχτικά :) αλλά και εμείς φοβόμαστε...

  • Χαχα 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω για ένα θέμα ταμπού στην εγκυμοσύνη....:oops:

Επαφές έχετε καθόλου?κ τι σας είπε ο γιατρός σας?ο δικός μου κ στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου το απαγόρευσε ήμουν δεν ήμουν καλά μου έλεγε όχι.ο άντρας μου ή αλήθεια είναι φοβάται κ δεν με πλησιάζει ούτε με σφαίρες κ να θέλω δηλαδή "νηστική" θα με αφήσει:sad:

εγω είχα ένα ζευγάρι κιαλλια κ μ είπε να αγοράσω άλλο ένα..αχχαχαχαχαχς

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

εγω είχα ένα ζευγάρι κιαλλια κ μ είπε να αγοράσω άλλο ένα..αχχαχαχαχαχς

Θεά!! Αχαχαχα ελιωσα :mrgreen::mrgreen: 

Έτσι κι εμάς, απο μακριά κι αγαπημένοι είπε. Θα πεσει ξαραχνιασμα μετα :D

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω για ένα θέμα ταμπού στην εγκυμοσύνη....:oops:

Επαφές έχετε καθόλου?κ τι σας είπε ο γιατρός σας?ο δικός μου κ στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου το απαγόρευσε ήμουν δεν ήμουν καλά μου έλεγε όχι.ο άντρας μου ή αλήθεια είναι φοβάται κ δεν με πλησιάζει ούτε με σφαίρες κ να θέλω δηλαδή "νηστική" θα με αφήσει:sad:

Καλησπερα. Εμεις εχουμε κανονικα ολοκληρωμενες επαφες με λιγο προσοχη απο την αρχη.Στο γιο μου στην αυχενικη βρεθηκε χαμηλος πλακουντας και μας το εκοψε τοτε.Τωρα δεν υπαρχει θεμα οποτε συνεχιζουμε κανονικα.Ο αντρας μου δεν φοβαται ουτε εγω απλα επειδη εχω αναγουλες ακομη το μειωσαμε στο μια φορα τη βδομαδα.Μολις συνελθω πιστευω θα αυξηθει η συχνοτητα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμας μας ειπε κανονικα επιτρε[εται αλλα εγω δεν θα το συνιστουσα.!!βεβαια και ο αντρας μου δεν θελει φοβαται ειχαμε και τις 2 αποβολες οποτε να του παει.!!μονο κατι χαιδεματα ετσι για το γαμτο χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εμάς ως τώρα ήταν κατηγορηματικός στο όχι...(πολύ πίκρα κοριτσια) από πριν την εμβρυομεταφορα έχουμε νααααα...ελπίζω και σταυρώνω δαχτυλάκια μετά την αυχενική αν πάνε όλα καλά να μας αφήσεις γιατί κρόσσια τα νεύρα μου :-P:wub:

  • Χαχα 1

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πολύ ενδιαφέρον θέμα... Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα τρελές ορέξεις! Μιλάμε για κάθε μέρα! Βέβαια ο άντρας μου δεν ήταν τόσο ευδιάθετος οπότε κ εγώ βοηθούσα τον εαυτό μου άλλο τρόπο :wink: ( με βοηθήματα Όχι άλλον άντρα :tongue:) Σε αυτήν την εγκυμοσύνη πάλι τζίφος... ούτε από εμένα ούτε από τον άντρα μου. Μάλλον είναι νωρίς ακόμη.

Τις ημερομηνίες που βάλατε για ΠΗΤ τις είπε ο γιατρός σας? Μετράτε κανονικά 40 βδομάδες? Ρωτάω επειδή απότι ξέρω για διδυμοκυηση πάνε το πολύ μέχρι 38 βδομάδες. Αυτό δεν ισχύει κ στην Ελλάδα η κάνω λάθος?

Σήμερα έχουμε αυχενικη, μακάρι να είναι όλα καλά. Τόση χαρά κ άγχος ταυτόχρονα! 

Καλή επιτυχία κ στα αλλά κοριτσάκια που έχουν Αυχενική σήμερα κ Καλημέρα 

  • Μου αρέσει 3

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑ καλά κορίτσια έλιωσα μιλάμε και όχι τίποτα άλλο τώρα το πρωί έκατσα να τα διαβάσω αλλά πρωί-πρωί με την τσίμπλα στο μάτι καταλαβαίνετε....:razz:

Άρα τελικά είναι κ σε ποιον γιατρό πέσεις..

θα σας μιλήσω με απόλυτη ειλικρίνεια το θέμα μου δεν είναι η διείσδυση αλλά οι κινήσεις πώς να το πω το "ταρακούνημα" ρε παιδιά.. (εντάξει έχω ξεφύγει η ευλογημένη):oops: 

και μετά λέω εντάξει άντε εγώ κάνω υπομονή γιατί κουβαλάω και ένα μωρό στο κάτω-κάτω μες στην κοιλιά μου ο άλλος τι χρωστάει που από τώρα μέχρι τέλη Ιουλίου (γιατί είναι κ ο σαραντισμός) να μείνει νηστικός? 

Θυμάστε την σκηνή από το scary movie?? όποια θέλει να τη θυμηθεί ας το δει στο YouTube "scary movie tootsie pop" 

Γιατί μετά από επτά μήνες κάτι τέτοιο θα συμβεί... χαχαχαχα:D

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kermit82 said:

Καλημέρα κορίτσια!

Πολύ ενδιαφέρον θέμα... Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα τρελές ορέξεις! Μιλάμε για κάθε μέρα! Βέβαια ο άντρας μου δεν ήταν τόσο ευδιάθετος οπότε κ εγώ βοηθούσα τον εαυτό μου άλλο τρόπο :wink: ( με βοηθήματα Όχι άλλον άντρα :tongue:) Σε αυτήν την εγκυμοσύνη πάλι τζίφος... ούτε από εμένα ούτε από τον άντρα μου. Μάλλον είναι νωρίς ακόμη.

Τις ημερομηνίες που βάλατε για ΠΗΤ τις είπε ο γιατρός σας? Μετράτε κανονικά 40 βδομάδες? Ρωτάω επειδή απότι ξέρω για διδυμοκυηση πάνε το πολύ μέχρι 38 βδομάδες. Αυτό δεν ισχύει κ στην Ελλάδα η κάνω λάθος?

Σήμερα έχουμε αυχενικη, μακάρι να είναι όλα καλά. Τόση χαρά κ άγχος ταυτόχρονα! 

Καλή επιτυχία κ στα αλλά κοριτσάκια που έχουν Αυχενική σήμερα κ Καλημέρα 

Καπου ειχα διαβασει οτι ο γυναικείος οργασμός προκαλει συσπάσεις στην μητρα και ισως δεν ενδείκνυται. Δεν ισχύει αυτο? Ή έχει ρωτησει καμια τον γιατρο τι ισχύει?

Με τοσες εξωσωματικες εχει κανει προπόνηση ο αντρουλης στην αυτοικανοποιηση χαχαχα μην παει χαμένη τοση πρακτικη!! :mrgreen:

Κι εμείς αυχενική σήμερα. Καλη επιτυχία σε όλες μας!!! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καπου ειχα διαβασει οτι ο γυναικείος οργασμός προκαλει συσπάσεις στην μητρα και ισως δεν ενδείκνυται. Δεν ισχύει αυτο? Ή έχει ρωτησει καμια τον γιατρο τι ισχύει?

Με τοσες εξωσωματικες εχει κανει προπόνηση ο αντρουλης στην αυτοικανοποιηση χαχαχα μην παει χαμένη τοση πρακτικη!! :mrgreen:

Κι εμείς αυχενική σήμερα. Καλη επιτυχία σε όλες μας!!! :wub:

Εμένα μου είπε ο γιατρός πως αν είναι ομαλή κύηση δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν παραφειγμα έχεις αιμορραγία τοτε μπορει να σου το απαγορέψει. Είχα διαβάσει κ για πρόωρο τοκετό αλλά στην περίπτωση μου δεν ισχύει μιας κ πήγα 42 βδομάδες με την κόρη. Όσο νιώθεις το σώμα σου οκ δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Ρωτα κ τον γιατρό σου να δούμε τι θα πει. 

Καλή επιτυχία σήμερα. Τι ώρα έχεις ραντεβού? Εμείς 15.00

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...