Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Πολλή σωστή η απόφαση της φίλης σου, είναι κρίμα να χάσει και άλλο χρόνο με τόσες μικρές πιθανότητες στην ηλικία της. Γενικα στην Ελλάδα ο χρόνος αναμονής στους γιατρούς που ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη δωρεά ωαρίων συνηθως δεν είναι πάνω από 6 μήνες, δε βρίσκω λόγο να μπλέξει με Ισπανία.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι η δωρεα είναι μονόδρομος. Αρα πρέπει να βρεθεί κοπέλα και μετά να ξεκινήσει ωοληψιες. Είναι στον Σφ. Της είπε περιπου εννέα μηνες

      . Θα μιλησει αυριο με ιακεντρ. 
      ναι με Ισπανία που μίλησα, δεν πολύ θέλει. και εγω συμφωνώ
      Βασικα δεν γνωρίζει τίποτα σχετικά με την δωρεα και έχει πολύ αγχωθει. Της φαίνονται βουνό. Και λογο ηλικίας δεν έχει πολλα περιθώρια. 

       

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Anna_k είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Εγώ από τροφές , επειδή έχω καούρες, έχω κόψει, ντομάτες, πορτοκάλια, μανταρίνια, τα ξινά μήλα (χθες έφαγα λίγο και εκτός από εμετό είχα τρελές καούρες). και τις σαλτσες.

Αυγό μόνο τηγανιτό (αν βρεθεί κάποιος να μου τηγανίσει). Γενικά το βραστό μου βρωμάει. Και το ψάρι δεν μπορώ. Έφαγα ένα φρέσκο μπακαλιάρο ψητό , που μου αρέσει πάρα πολύ, και έκανα εμετό μια ώρα μετά. Κρίμα το ψάρι.

Να ρωτήσω λίγο όσα κορίτσια είναι από εξωσωματική, ΠΌΤΕ ΣΑΣ ΈΚΟΨΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ?

Εμένα μου τα ελάττωσε όταν μπήκα 11η εβδομάδα και την Παρασκευή αυτή έχω ραντεβού μαζί του και θα είμαι 13εβδομάδων. Μου είπε ότι θα μου πει τι θα κάνω.

Καλημέρα...Είμαι μαμά Απριλίου εγω κ με εξωσωματική 

..τα φάρμακα τα έλλατωσα κ εγώ από την Αυχενική έως κ την 16 βδομάδα που πήρα το τλευυαιο ...σταδιακα κ όλα σιγά-σιγά όχι απότομα....με το καλό το μωράκι σ κ μόνο υγεία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna_k είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Εγώ από τροφές , επειδή έχω καούρες, έχω κόψει, ντομάτες, πορτοκάλια, μανταρίνια, τα ξινά μήλα (χθες έφαγα λίγο και εκτός από εμετό είχα τρελές καούρες). και τις σαλτσες.

Αυγό μόνο τηγανιτό (αν βρεθεί κάποιος να μου τηγανίσει). Γενικά το βραστό μου βρωμάει. Και το ψάρι δεν μπορώ. Έφαγα ένα φρέσκο μπακαλιάρο ψητό , που μου αρέσει πάρα πολύ, και έκανα εμετό μια ώρα μετά. Κρίμα το ψάρι.

Να ρωτήσω λίγο όσα κορίτσια είναι από εξωσωματική, ΠΌΤΕ ΣΑΣ ΈΚΟΨΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ?

Εμένα μου τα ελάττωσε όταν μπήκα 11η εβδομάδα και την Παρασκευή αυτή έχω ραντεβού μαζί του και θα είμαι 13εβδομάδων. Μου είπε ότι θα μου πει τι θα κάνω.

Εμένα μου τα έκοψε σταδιακά μετά την αυχενική στην 13η εβδομάδα.αλλοι τα κόβουν νωρίτερα άλλοι αργότερα..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου αγαπημένα.. ♡♡

Και γω βάζω κρέμα για ραγάδες φρεσιντεντ και έχω πολλά τραβήγματα χαμηλά και κράμπες..είπα στον γιατρό πως Ακούω τα μωρά μου και με κορόιδευε αλλά εγώ τα νιώθω παρόλο που παίρνω μαγνήσιο.

Έκοψα την βασκλόρ εδώ και δύο εβδομάδες βρε κορίτσια και ακόμη βγάζω κρέμα άσπρη από κάτω συμβαίνει κ σε εσας;

 

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ 

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ onelovelybaby♡

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ onelovelybaby♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

  • Μου αρέσει 3

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου αγαπημένα.. ♡♡

Και γω βάζω κρέμα για ραγάδες φρεσιντεντ και έχω πολλά τραβήγματα χαμηλά και κράμπες..είπα στον γιατρό πως Ακούω τα μωρά μου και με κορόιδευε αλλά εγώ τα νιώθω παρόλο που παίρνω μαγνήσιο.

Έκοψα την βασκλόρ εδώ και δύο εβδομάδες βρε κορίτσια και ακόμη βγάζω κρέμα άσπρη από κάτω συμβαίνει κ σε εσας;

 

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ 

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ onelovelybaby♡

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ onelovelybaby♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:20-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

Γλυκούλα μου εγώ είμαι 2/6 Όχι 20

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου αγαπημένα.. ♡♡

Και γω βάζω κρέμα για ραγάδες φρεσιντεντ και έχω πολλά τραβήγματα χαμηλά και κράμπες..είπα στον γιατρό πως Ακούω τα μωρά μου και με κορόιδευε αλλά εγώ τα νιώθω παρόλο που παίρνω μαγνήσιο.

Έκοψα την βασκλόρ εδώ και δύο εβδομάδες βρε κορίτσια και ακόμη βγάζω κρέμα άσπρη από κάτω συμβαίνει κ σε εσας;

 

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ 

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ onelovelybaby♡

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ onelovelybaby♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:20-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

Τώρα που είμαι στην 16+1 εβδομάδα Δεν έχω τόσα πολλά υγρά τις προηγούμενες όμως είχα.


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna_k είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Εγώ από τροφές , επειδή έχω καούρες, έχω κόψει, ντομάτες, πορτοκάλια, μανταρίνια, τα ξινά μήλα (χθες έφαγα λίγο και εκτός από εμετό είχα τρελές καούρες). και τις σαλτσες.

Αυγό μόνο τηγανιτό (αν βρεθεί κάποιος να μου τηγανίσει). Γενικά το βραστό μου βρωμάει. Και το ψάρι δεν μπορώ. Έφαγα ένα φρέσκο μπακαλιάρο ψητό , που μου αρέσει πάρα πολύ, και έκανα εμετό μια ώρα μετά. Κρίμα το ψάρι.

Να ρωτήσω λίγο όσα κορίτσια είναι από εξωσωματική, ΠΌΤΕ ΣΑΣ ΈΚΟΨΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ?

Εμένα μου τα ελάττωσε όταν μπήκα 11η εβδομάδα και την Παρασκευή αυτή έχω ραντεβού μαζί του και θα είμαι 13εβδομάδων. Μου είπε ότι θα μου πει τι θα κάνω.

Αχ ποσο σε νιωθω.Λιγουρευομαι πολυ τα πορτοκαλια αλλα τι να κανω.Τελος οι εμμετοι και οι αναγουλες:)αλλα οι καουρες εκει.Παντως μαρουλι δεν κοβω...ακομη...

Καλημερα σε ολες!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!Εγω κρέμα για τις ραγάδες βάζω της frezyderm....Μου είχε δώσει αρχικά μια άλλη αλλά δεν άντεχα την μυρωδιά της....

Οσο αναφορά το αμυγδαλέλαιο το πήρα κ εγώ.Οταν το είπα στο γιατρό μου,μου είπε ότι καποιες έρευνες έχουν δείξει ότι προκαλεί συσπάσεις γι’αυτο κ δεν το προτείνει...Επομένως σταμάτησα να το χρησιμοποιώ γιατί δεν θέλω να ρισκάρω....Το ίδιο μου είπε κ μια φαρμακοποιός ούτε αυτή μου το πρότεινε....

Όσο για εμετούς καούρες έχω κ από τα δυο όταν δεν παίρνω το navatac....Τώρα το παίρνω συστηματικά καθημερινά για να μπορώ να τρώω λίγο....Πορτοκάλια,μανταρίνια κ εγώ τα αποφεύγω γιατί επιβαρύνουν το στομάχι...Συνήθως επιλέγω ξινόμηλα ή ακτινίδια...

Τα φάρμακα τα σταμάτησα κ εγώ σταδιακά από την 10η εβδομάδα....Τώρα παίρνω μόνο ένα ουτροτζεσταν των 100 κ ένα Σαλοσπίρ κάθε βράδυ...Οι ενοχλήσεις χαμηλά πάνε κ έρχονται....Καποιες μέρες έχω λιγες καποιες δεν έχω τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Εγω κρέμα για τις ραγάδες βάζω της frezyderm....Μου είχε δώσει αρχικά μια άλλη αλλά δεν άντεχα την μυρωδιά της....

Οσο αναφορά το αμυγδαλέλαιο το πήρα κ εγώ.Οταν το είπα στο γιατρό μου,μου είπε ότι καποιες έρευνες έχουν δείξει ότι προκαλεί συσπάσεις γι’αυτο κ δεν το προτείνει...Επομένως σταμάτησα να το χρησιμοποιώ γιατί δεν θέλω να ρισκάρω....Το ίδιο μου είπε κ μια φαρμακοποιός ούτε αυτή μου το πρότεινε....

Όσο για εμετούς καούρες έχω κ από τα δυο όταν δεν παίρνω το navatac....Τώρα το παίρνω συστηματικά καθημερινά για να μπορώ να τρώω λίγο....Πορτοκάλια,μανταρίνια κ εγώ τα αποφεύγω γιατί επιβαρύνουν το στομάχι...Συνήθως επιλέγω ξινόμηλα ή ακτινίδια...

Τα φάρμακα τα σταμάτησα κ εγώ σταδιακά από την 10η εβδομάδα....Τώρα παίρνω μόνο ένα ουτροτζεσταν των 100 κ ένα Σαλοσπίρ κάθε βράδυ...Οι ενοχλήσεις χαμηλά πάνε κ έρχονται....Καποιες μέρες έχω λιγες καποιες δεν έχω τίποτα....

Κι εγω παιρνω το χαπι καθε βραδυ αλλιως η καουρα δεν αντεχεται.Καποιες μερες εχω ενοχλησεις και καποιες οχι,δεν δινω σημασια.Κι εγω θα βαλω την prevenstria για ραγαδες αλλα απο τον αλλο μηνα,ακομη εχω ελαχιστη κοιλια.Στο γιο μου εβαζα απο τον 5ο μηνα δεν εκανα ουτε μια ραγαδα και εχω πολλες ηδη απο την εφηβεια,εχω ξηρο δερμα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna_k είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Εγώ από τροφές , επειδή έχω καούρες, έχω κόψει, ντομάτες, πορτοκάλια, μανταρίνια, τα ξινά μήλα (χθες έφαγα λίγο και εκτός από εμετό είχα τρελές καούρες). και τις σαλτσες.

Αυγό μόνο τηγανιτό (αν βρεθεί κάποιος να μου τηγανίσει). Γενικά το βραστό μου βρωμάει. Και το ψάρι δεν μπορώ. Έφαγα ένα φρέσκο μπακαλιάρο ψητό , που μου αρέσει πάρα πολύ, και έκανα εμετό μια ώρα μετά. Κρίμα το ψάρι.

Να ρωτήσω λίγο όσα κορίτσια είναι από εξωσωματική, ΠΌΤΕ ΣΑΣ ΈΚΟΨΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ?

Εμένα μου τα ελάττωσε όταν μπήκα 11η εβδομάδα και την Παρασκευή αυτή έχω ραντεβού μαζί του και θα είμαι 13εβδομάδων. Μου είπε ότι θα μου πει τι θα κάνω.

καλησοερα. εμενα μου εκοψε τα σικλακουρ την 8η βδομαδα και τα υποκοιπα μου ειπε μετα την αυχενικη


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου αγαπημένα.. ♡♡

Και γω βάζω κρέμα για ραγάδες φρεσιντεντ και έχω πολλά τραβήγματα χαμηλά και κράμπες..είπα στον γιατρό πως Ακούω τα μωρά μου και με κορόιδευε αλλά εγώ τα νιώθω παρόλο που παίρνω μαγνήσιο.

Έκοψα την βασκλόρ εδώ και δύο εβδομάδες βρε κορίτσια και ακόμη βγάζω κρέμα άσπρη από κάτω συμβαίνει κ σε εσας;

 

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ 

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ onelovelybaby♡

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ onelovelybaby♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:20-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

Φουφη μου τι ακριβώς νιώθεις όταν λες ακούς τα μωρά; ρε κορίτσια πριν λίγο ένιωσα σαν ένα ελαφρύ σπρώξιμο και σαν κάτι να πεταει μέσα μου για δευτερολεπτα..περίεργο αλλά μπορεί να ήταν και ιδέα μου επειδή το συζητούσαμε χθες..άλλωστε νομίζω είναι λιγο νωρίς..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Φουφη μου τι ακριβώς νιώθεις όταν λες ακούς τα μωρά; ρε κορίτσια πριν λίγο ένιωσα σαν ένα ελαφρύ σπρώξιμο και σαν κάτι να πεταει μέσα μου για δευτερολεπτα..περίεργο αλλά μπορεί να ήταν και ιδέα μου επειδή το συζητούσαμε χθες..άλλωστε νομίζω είναι λιγο νωρίς..

Ακριβώς αυτό νιώθω και εγώ και ο μπουμπουνας ο γιατρός μου γελάει...

Οτάν λεμε τα " άκουσα" εννοούν νιώθω χτυπήματα και φτερουγίσματα έντονα♡♡

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


37 minutes ago, Τζινα38 said:

καλησοερα. εμενα μου εκοψε τα σικλακουρ την 8η βδομαδα και τα υποκοιπα μου ειπε μετα την αυχενικη

και εμένα μου τα έκοψε από μετά την αυχενική το cyclacur (11η εβδομαδα) αλλά τα υπόλοιπα  νομίζω ότι με ενοχλούν. Το ultragestan και το prezolon. Μου τα έκοψε σχεδόν στα μισά μετά την αυχενική και μπορώ και είμαι λίγο ζωντανή. Αλλά και πάλι νομίζω ότι με ενοχλούν. Δεν το λέω εγώ αυτό, μου το είπε και ο ίδιος όταν ξεκίνησα να του παραπονιέμαι έντομα. Περίεργο γιατί στην Αμερική, παρακολουθώ κάποιες στο Youtube, την προγεστερόνη την κόβουν μετά την 11η εβδομάδα.

Ελπίζω όταν πάω την Παρασκευή να μου τα κόψει όλα. Ειδικά το Prezolon γιατί το ultagestan το παίρνω και κολπικά.

30 minutes ago, Nansy29 said:

Φουφη μου τι ακριβώς νιώθεις όταν λες ακούς τα μωρά; ρε κορίτσια πριν λίγο ένιωσα σαν ένα ελαφρύ σπρώξιμο και σαν κάτι να πεταει μέσα μου για δευτερολεπτα..περίεργο αλλά μπορεί να ήταν και ιδέα μου επειδή το συζητούσαμε χθες..άλλωστε νομίζω είναι λιγο νωρίς..

Χθες το βράδυ ένιωσα για πρώτη φορά κάποια ρυθμικά πονάκια στην κοιλιά. Αλλά είναι πολύ νωρίς. Μάλλον η μήτρα μεγαλώνει και αυτό να προκαλούσε το φτερούγισμα που λέτε.

Το κατάλαβα περισσότερο γιατί είχα ξαπλώσει να κοιμηθώ το βράδυ και ξεκίνησα κάνα μισάωρο αφού χαλάρωσα. Αλλιώς δεν θα το καταλάβαινα.

  • Μου αρέσει 1

FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2019 at 10:58 ΠΜ, Anna_k είπε:

Κορίτσια ούτε εμένα μου έδωσε τίποτα. Βέβαια με αιματοκρίτη 42 δεν νομίζω ότι θα μου έδινε και κανένας. Αλλά θα μιλήσω σήμερα μαζί του για άλλες βιταμίνες. Πέρα από filicine δεν παίρνω κάτι άλλο. Ίσως επειδή είμαι 12 εβδαμαδων και 2 ημερών?

Σχετικά με την ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ πήγαμε στο Λητώ έδωσε αίμα ο σύζηγος και πίεσα λίγο να βγουν πιο γρήγορα η εξετάσεις. Δεν νομίζω ότι θα αντέξω ένα μήνα να περιμένω. Έγραψαν ένα ΕΠΕΙΓΟΝ …θα δούμε τώρα.

Να σας ρωτήσω κάτι. Σας έβαλε ο γιατρός σας να κάνετε καρδιολογικές εξετάσεις/doppler ? Για την δική σας καρδιά.

Μιλώντας με φίλη που έχει κάνει και 3 παιδιά,  μου είπε ότι ο δικός της δεν το ζήτησε ποτέ.

Μεγάλη διαφορά από γιατρό σε γιατρό πάντως.

Γεια σου κορίτσι μου!Εμένα με έβαλε να κάνω καρδιολογικό έλεγχο και θα κάνω τακτικά μέχρι να γεννήσω.

Και εγώ μόνο filicine παίρνω προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna_k είπε:

και εμένα μου τα έκοψε από μετά την αυχενική το cyclacur (11η εβδομαδα) αλλά τα υπόλοιπα  νομίζω ότι με ενοχλούν. Το ultragestan και το prezolon. Μου τα έκοψε σχεδόν στα μισά μετά την αυχενική και μπορώ και είμαι λίγο ζωντανή. Αλλά και πάλι νομίζω ότι με ενοχλούν. Δεν το λέω εγώ αυτό, μου το είπε και ο ίδιος όταν ξεκίνησα να του παραπονιέμαι έντομα. Περίεργο γιατί στην Αμερική, παρακολουθώ κάποιες στο Youtube, την προγεστερόνη την κόβουν μετά την 11η εβδομάδα.

Ελπίζω όταν πάω την Παρασκευή να μου τα κόψει όλα. Ειδικά το Prezolon γιατί το ultagestan το παίρνω και κολπικά.

Χθες το βράδυ ένιωσα για πρώτη φορά κάποια ρυθμικά πονάκια στην κοιλιά. Αλλά είναι πολύ νωρίς. Μάλλον η μήτρα μεγαλώνει και αυτό να προκαλούσε το φτερούγισμα που λέτε.

Το κατάλαβα περισσότερο γιατί είχα ξαπλώσει να κοιμηθώ το βράδυ και ξεκίνησα κάνα μισάωρο αφού χαλάρωσα. Αλλιώς δεν θα το καταλάβαινα.

σε τι σε ενοχλουν τα πρεζολορ?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!! Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά! Έχω ερώτηση μιας και οι περισσότερες κάνατε ήδη αυχενική διαφάνεια.. τα αποτελέσματα της αιματολογικής πόσο γρήγορα τα πήρατε?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!! Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά! Έχω ερώτηση μιας και οι περισσότερες κάνατε ήδη αυχενική διαφάνεια.. τα αποτελέσματα της αιματολογικής πόσο γρήγορα τα πήρατε?

Καλησπέρα! Εγώ μετά από 1 βδομάδα.

  • Ευχαριστώ 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...