Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!Εγω παίρνω το σίδηρο σε χάπι όπως κ το ασβέστιο κ το μαγνήσιο...Ρωτήστε τον γιατρό σας σίγουρα μπορεί να σας δώσει κ εσάς...Εγώ το ζήτησα από τον δικό μου κ μου έγραψε τα πάντα σε χάπι μιας κ μου προκαλούν εμετό σε άλλη μορφή...

Τον ρώτησα αλλά μου είπε ότι δυστυχώς τα ποσιμαείναι η καλύτερη μορφή απορρόφησης οπότε δεν το αποφεύγω!

 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!Εγω παίρνω το σίδηρο σε χάπι όπως κ το ασβέστιο κ το μαγνήσιο...Ρωτήστε τον γιατρό σας σίγουρα μπορεί να σας δώσει κ εσάς...Εγώ το ζήτησα από τον δικό μου κ μου έγραψε τα πάντα σε χάπι μιας κ μου προκαλούν εμετό σε άλλη μορφή...

Κι εγώ σε χάπι παίρνω τον σίδηρο αλλά πάλι ειδικά το πρωί ( γιατί παίρνω 2 φορές τη μέρα) δεν το κρατάει το στομάχι μου! Εμένα μαγνήσιο ακόμα δεν μ έχει δώσει! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Κι εγώ σε χάπι παίρνω τον σίδηρο αλλά πάλι ειδικά το πρωί ( γιατί παίρνω 2 φορές τη μέρα) δεν το κρατάει το στομάχι μου! Εμένα μαγνήσιο ακόμα δεν μ έχει δώσει! 

Κ εγώ δυο φορές την ημέρα...Πρωί κ βράδυ...Μαγνήσιο θα σου δώσει όταν κρίνει πως το χρειάζεσαι μπορεί να είναι νωρίς ακόμη για σένα.Εγω το έχω ξεκινήσει από την αρχή για να αποφύγω τις κράμπες κ να νιώθω όσο το δυνατόν καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nina94 είπε:

Κι εγώ σε χάπι παίρνω τον σίδηρο αλλά πάλι ειδικά το πρωί ( γιατί παίρνω 2 φορές τη μέρα) δεν το κρατάει το στομάχι μου! Εμένα μαγνήσιο ακόμα δεν μ έχει δώσει! 

Καλημέρα κορίτσια! Κι εμένα από την αρχή μαγνήσιο γιατί είχα κράμπες. 

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα κοριτσάκια μου ...♡♡

Και μένα το σίδηρο μου φέρνει τάση εμετού αλλά το παλεύω Γτ το χρειάζομαι και εγώ. Ευτηχως σταμάτησαν και τα πολλά υγρά από την βασκλόρ που με είχαν τρομάξει δόξα τον θεό. Ελπιζω και εύχομαι όλες μας τώρα να απολαύσουμε την εγκυμοσύνη μας και να κρατήσουμε αγκαλίτσα μας τα νινάκια μας γερά και δυνατά.

Φιλάκια στα μουτράκια σας και στην κοιλίτσα σας♡♡

  • Μου αρέσει 5

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια την κοιλιά σας πως την νιώθετε; Κάποιες μέρες την νιώθω λίγο σαν πιασμένη από γυμναστική...μήπως είναι συσπάσεις; Είναι το πρώτο μου μωρό και δεν ξέρω τι νιώθω ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Κορίτσια την κοιλιά σας πως την νιώθετε; Κάποιες μέρες την νιώθω λίγο σαν πιασμένη από γυμναστική...μήπως είναι συσπάσεις; Είναι το πρώτο μου μωρό και δεν ξέρω τι νιώθω ακόμα..

Καλημέρα!εννοεις κατι σαν πέτρωμα; το έχω νιώσει κι εγώ 2 3 φορές να πετρωνει για δευτερόλεπτα όμως και να χαλαρώνει μετά..Γενικά από συμπτώματα πως είστε;;; εμένα μου έχουν περάσει εντελώς όλα ευτυχώς είμαι μια χαρά..Αλλά το θέμα είναι τωρα ότι δεν έχω κανένα σημα απο τα μωράκια! Τελικά αυτό που ένιωσα πριν λίγες μέρες σαν πέταγμα ήταν μάλλον ιδέα μου γιατί δεν έχω ξανανιώσει τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα!εννοεις κατι σαν πέτρωμα; το έχω νιώσει κι εγώ 2 3 φορές να πετρωνει για δευτερόλεπτα όμως και να χαλαρώνει μετά..Γενικά από συμπτώματα πως είστε;;; εμένα μου έχουν περάσει εντελώς όλα ευτυχώς είμαι μια χαρά..Αλλά το θέμα είναι τωρα ότι δεν έχω κανένα σημα απο τα μωράκια! Τελικά αυτό που ένιωσα πριν λίγες μέρες σαν πέταγμα ήταν μάλλον ιδέα μου γιατί δεν έχω ξανανιώσει τίποτα..

Εγώ εχω ακόμα συμπτώματα αλλά έχει αραιώσει η συχνότητα τους.. δλδ εκεί που είχα αναγούλες κάθε μέρα τώρα εχω 1 στις 3 μέρες... φυσικά συντελεί και ο Σίδηρος σε αυτό! Μπα κανένα σήμα από το μωρό... νιώθω κάτι σαν χτυπηματακια αλλά πολύ πιθανό να είναι το έντερο μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα!εννοεις κατι σαν πέτρωμα; το έχω νιώσει κι εγώ 2 3 φορές να πετρωνει για δευτερόλεπτα όμως και να χαλαρώνει μετά..Γενικά από συμπτώματα πως είστε;;; εμένα μου έχουν περάσει εντελώς όλα ευτυχώς είμαι μια χαρά..Αλλά το θέμα είναι τωρα ότι δεν έχω κανένα σημα απο τα μωράκια! Τελικά αυτό που ένιωσα πριν λίγες μέρες σαν πέταγμα ήταν μάλλον ιδέα μου γιατί δεν έχω ξανανιώσει τίποτα..

Καλησπερα.Ειναι νωρις να νιωσεις τα μωρα,μετα την 17η βδομαδα το νωριτερο.Εχεις λιγο καιρο ακομη.Εγω ευτυχως προς το παρον δεν εχω πετρωματα.Οι καουρες παντως καθε βραδυ καλα κρατουν...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα

Και εγώ πήγα χθες στο γιατρό .Όλα καλά με το μωρό. Μας είχε γυρίσει την πλάτη σε όλη την διάρκεια της εξέτασης και έτσι δεν είδαμε πρόσωπο. Και τα πόδια τα είχε έτσι που δεν γινόταν να δούμε τι είναι. Τον πείραζε ο γιατρός μήπως να κουνηθεί αλλά … μπα, δεν ήθελε.

Επίσης του παραπονέθηκα για άλλη μια φορά για τις καούρες και τους εμετούς και μου έδωσε το Navatac , μόνος του χωρίς να τον ρωτήσω. Το κακό είναι ότι προσπάθησα σήμερα (Κυριακή βέβαια και εγώ) να το αγοράσω και μπήκα σε ένα φαρμακείο που ούτε που το είχαν ακούσει ποτέ.


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ onelovelybaby♡

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ onelovelybaby♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ;♡ onelovelybaby♡

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ onelovelybaby♡

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ onelovelybaby♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ;♡ onelovelybaby♡

Εχω αγορακι και ΠΗΤ 2 Ιουνιου:)

  • Μου αρέσει 4

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ onelovelybaby

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ onelovelybaby♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ;♡ onelovelybaby♡

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Φούφη είπε:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ onelovelybaby♡

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ onelovelybaby♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ;♡ onelovelybaby♡

έκανα κι εγώ την αυχενική κορίτσια και είδαμε τσουτσουνι!! Αγοράκι λοιπόν ❤️

  • Μου αρέσει 6

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κ χρόνια πολλά!!!!!ευτυχισμένα Χριστούγεννα για όλο το κόσμο με υγεία και χαρά!!!! 

Κορίτσια παραπονιεμαι εδώ κ μέρες για εντονο αίσθημα παλμών..κ τάση λιποθυμίας... έχει καμιά σας τέτοιο σύμπτωμα???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...