Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά και του χρόνου!! Έχω αιματοκρίτη 39.7 και παίρνω 3 φορές τη μέρα πόσιμο σίδηρο. Εσείς τι τιμή έχετε και τι δοσολογία λαμβάνετε καθημερινά;


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά και του χρόνου!! Έχω αιματοκρίτη 39.7 και παίρνω 3 φορές τη μέρα πόσιμο σίδηρο. Εσείς τι τιμή έχετε και τι δοσολογία λαμβάνετε καθημερινά;

Καλημέρα κ χρόνια πολλά!!Με τόσο υψηλό αιματοκρίτη που έχεις μου φαίνεται πολύ μεγάλη η δόση που σου έχει δώσει...Εγώ από 41 που είχα σχεδόν τώρα στην εγκυμοσύνη έπεσε στο 33 κ μου έχει δώσει χάπι δυο φορές την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα κ χρόνια πολλά!!Με τόσο υψηλό αιματοκρίτη που έχεις μου φαίνεται πολύ μεγάλη η δόση που σου έχει δώσει...Εγώ από 41 που είχα σχεδόν τώρα στην εγκυμοσύνη έπεσε στο 33 κ μου έχει δώσει χάπι δυο φορές την ημέρα...

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!με υγεία και με το καλό τα μωράκια μας!!!

Να ρωτήσω κάτι φερριτινη μετρησατε η μόνο αιματοκρίτη πριν ξεκινήσετε σιδηρο; εμένα προς το παρόν μου έδωσαν πολυβιταμινες που έχουν και σιδηρο.αργοτερα μου είπαν για σκέτο σιδηρο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!με υγεία και με το καλό τα μωράκια μας!!!

Να ρωτήσω κάτι φερριτινη μετρησατε η μόνο αιματοκρίτη πριν ξεκινήσετε σιδηρο; εμένα προς το παρόν μου έδωσαν πολυβιταμινες που έχουν και σιδηρο.αργοτερα μου είπαν για σκέτο σιδηρο..

Όλες τις εξετάσεις κανονικά. Και φεριτινη! Ειπα στον γιατρό να το μειώσουμε στα 2 φακελάκια και ήταν κάθετος. Δεν τον αντέχω καθόλου μου προκαλεί εμετό.

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά και του χρόνου!! Έχω αιματοκρίτη 39.7 και παίρνω 3 φορές τη μέρα πόσιμο σίδηρο. Εσείς τι τιμή έχετε και τι δοσολογία λαμβάνετε καθημερινά;

Καλή μέρα.με το καλο το μωράκι σ μονο υγεια...εγω με αιματοκρίτη 40.δεν παίρνω τίποτα κ σε 5 μερες μπαίνω στον 6ο.

 

πρίν από 2 λεπτά , Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!με υγεία και με το καλό τα μωράκια μας!!!

Να ρωτήσω κάτι φερριτινη μετρησατε η μόνο αιματοκρίτη πριν ξεκινήσετε σιδηρο; εμένα προς το παρόν μου έδωσαν πολυβιταμινες που έχουν και σιδηρο.αργοτερα μου είπαν για σκέτο σιδηρο..

Καλημέρα αγαπημένη μ...ναι αμε μ μετραει εμενα κ ολα καλά...ακομα δεν παίρνω τίποτα 

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Όλες τις εξετάσεις κανονικά. Και φεριτινη! Ειπα στον γιατρό να το μειώσουμε στα 2 φακελάκια και ήταν κάθετος. Δεν τον αντέχω καθόλου μου προκαλεί εμετό.

αν στον δώσει σε χαπι ίσως κ οχι πόσιμο ισωα να εισαι καλητερα 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!με υγεία και με το καλό τα μωράκια μας!!!

Να ρωτήσω κάτι φερριτινη μετρησατε η μόνο αιματοκρίτη πριν ξεκινήσετε σιδηρο; εμένα προς το παρόν μου έδωσαν πολυβιταμινες που έχουν και σιδηρο.αργοτερα μου είπαν για σκέτο σιδηρο..

Όλες τις κάναμε...Αλλά με τόσο χαμηλό αιματοκρίτη που έχω αυτό το διάστημα δεν γίνεται να είναι τα υπόλοιπα φυσιολογικά...Για να μη σου έδωσε σκέτο σίδηρο σημαίνει ότι δεν το έχεις ανάγκη...

Στην εγκυμοσύνη συνήθως πέφτει ο αιματοκρίτης γιατί για να σχηματιστούν οι πλακούντες των μωρών μας τραβάνε αρκετό αίμα,όσο κ να προσπαθήσει ο οργανισμός να παράγει δυσκολεύεται.Γι’αυτο κ οι ταχυκαρδίες είναι φυσιολογικές στην εγκυμοσύνη γιατί η καρδιά λειτουργεί παραπάνω για να ανταπεξέλθει στις ανάγκες.Για εμάς με δυο μωράκια είναι πιο δύσκολο από ότι με ένα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Όλες τις εξετάσεις κανονικά. Και φεριτινη! Ειπα στον γιατρό να το μειώσουμε στα 2 φακελάκια και ήταν κάθετος. Δεν τον αντέχω καθόλου μου προκαλεί εμετό.

Γιατί βρε κορίτσι να ταλαιπωρησαι έτσι? υπάρχουν εκατοντάδες σκευάσματα οι ιατρικοί επισκέπτες που περνάνε από τους γιατρούς ξέρεις τι πράμα τους δίνουν?έχει χαπάκι ,σκόνη ,υγρό.εχω πάρει και υγρό (μαυρίζει τα δόντια κ φέρνει αναγούλα)κ σκόνη (πολύ αναγούλα)κ το χάπι (με νεράκι άσπρο πάτο ούτε γάτα ούτε ζημιά) να του πεις ότι δεν μπορείς να το πιεις κ θέλει δε θέλει να στο αλλάξει.. δύσκολο να πρέπει να πιείς κάτι με το ζόρι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρόνια πολλά μανούλες..♡♡

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

  • Μου αρέσει 3

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Καλησπέρα Χρόνια πολλά μανούλες..♡♡

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

πολυ αγόρι βλεπω!!!! που θα βρουμε νυφες;;;

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μίλησα με τον γιατρό.. αύριο στις 5 το απόγευμα έχω αυχενική (αγχώθηκα πολύ σαν πρωτάρα κάνω)και του είπα για το ζόρι μουμε την τάση λιποθυμίας κ πάλι κ μου είπε υπομονή αύριο θα κάνω  εξετάσεις αίματος να δούμε τι παίζει..

Αν είναι πάλι αγόρι θα έχω 4 τσουτσουνια στο σπίτι:wacko:

Αν είναι κορίτσι κ μόνο στη σκέψη πελαγωνω πως θα το μεγαλώσω... Γιατί αγχώθηκα δεν καταλαβαίνω:confused:

Είναι αλλιώς να μεγαλώνεις κορίτσι και αλλιώς αγόρι? εσείς που έχετε και από τα δύο πείτε μου εμπειρίες...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Φούφη είπε:

Καλησπέρα Χρόνια πολλά μανούλες..♡♡

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET♡   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

BUTERFLY19♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

Φουφη μου κ εγώ ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι μας είπαν στην αυχενική κ στον υπέρηχο που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα!!!Λογικα δεν θα αλλάξει κάτι μιας κ ήταν συνεργάσιμα κ τα δυο!Κ ο μη επεμβατικός προγεννητικός έλεγχος έδειξε ότι υπάρχει αγοράκι...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡onelovelybaby♡

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Γιατί βρε κορίτσι να ταλαιπωρησαι έτσι? υπάρχουν εκατοντάδες σκευάσματα οι ιατρικοί επισκέπτες που περνάνε από τους γιατρούς ξέρεις τι πράμα τους δίνουν?έχει χαπάκι ,σκόνη ,υγρό.εχω πάρει και υγρό (μαυρίζει τα δόντια κ φέρνει αναγούλα)κ σκόνη (πολύ αναγούλα)κ το χάπι (με νεράκι άσπρο πάτο ούτε γάτα ούτε ζημιά) να του πεις ότι δεν μπορείς να το πιεις κ θέλει δε θέλει να στο αλλάξει.. δύσκολο να πρέπει να πιείς κάτι με το ζόρι.

Δυστυχώς δεν μου τον αλλάζει με τίποτα! Του είπα ότι μου φέρνει αναγούλα μου λέει δεν πειράζει Κάνε υπομονή γιατί είναι ο πιο απορροφησιμος..απελπισία.. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Άννα.Κρήτη said:

Δυστυχώς δεν μου τον αλλάζει με τίποτα! Του είπα ότι μου φέρνει αναγούλα μου λέει δεν πειράζει Κάνε υπομονή γιατί είναι ο πιο απορροφησιμος..απελπισία.. 

Παιρνεις τα φακελάκια που τα διαλυεις σε νερό?

Κορίτσια να σας ρωτήσω, αφου έχετε κόψει τα κολπικά ουτροτζεσταν συνεχιζετε να έχετε υγρά και εκκρίσεις? Αν ναι, σταματανε ποτέ αυτά? Επίσης, από πόνους στο στήθος πως πάτε? Χτες με τραβαγε όλη μέρα :sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...