Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Κορίτσια μου από υγρά κι εγώ φουλ και είμαι στην 15η εβδομάδα... δεν ξέρω αν σταματάνε ποτε! Το στήθος είναι με τις μέρες του... άλλες μέρες ενοχλεί άλλες όχι! Γριπώθηκα κι εγώ πριν 3 εβδομάδες με πολύ βήχα και μπούκωμα αλλά το μωρό δεν επηρεάζεται καθόλου! Εσυ νιώθεις πως δε θα γίνεις ποτε καλά γτ δεν μπορείς να πάρεις και τίποτα! Πλέον έκανα αντιγριπικό και ελπίζω να μην την ξαναπατήσω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nina94 είπε:

Κορίτσια μου από υγρά κι εγώ φουλ και είμαι στην 15η εβδομάδα... δεν ξέρω αν σταματάνε ποτε! Το στήθος είναι με τις μέρες του... άλλες μέρες ενοχλεί άλλες όχι! Γριπώθηκα κι εγώ πριν 3 εβδομάδες με πολύ βήχα και μπούκωμα αλλά το μωρό δεν επηρεάζεται καθόλου! Εσυ νιώθεις πως δε θα γίνεις ποτε καλά γτ δεν μπορείς να πάρεις και τίποτα! Πλέον έκανα αντιγριπικό και ελπίζω να μην την ξαναπατήσω..

αααχ με εκφραζεις! ποσο σου κράτησε ο βηχας; και γω 13 βδομαδων την αρπαξα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπάρχει κάποια από εσάς που να έχει δυσκοιλιότητα;Σας έχει δώσει κάτι ο γιατρός σας;Με τα πόσιμα βοηθήματα δεν τα πάω καλά αλλά κ τα υπόθετα τα έχω ως έσχατη λύση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...χθες κάναμε αυχενική...6,5 ώρες παρακαλώ!!!!!!!!!!!!!!!μπαίναμε βγαίναμε από το ιατρείο γιατί το μωρό μας αντί να συνεργαστεί μας έκανε μόνιμα κατακόρυφο χωρίς υπερβολές η μήτρα μου έκανε σύσπαση κ δεν βοηθούσε ούτε αυτή για να έχει χώρο να γυρίσει..μας έστειλε ακόμα και σε ταβέρνα απέναντι να φάμε  ο γιατρός μπας και  πάρει άλλη θέση:grin:πήγα για περπάτημα έφαγα μιάμιση σοκολάτα μετα κόπο και βασάνων έκανε μια μέτρηση ο γιατρός κ πήγαμε στην κλινική για  papp a σήμερα βγαίνουν κ τα αποτελέσματα κ έκανα τελικά την εξέταση για κυστική ίνωση κ ήταν τελικά δωρεάν (αυτή που μου έγραψε ο γιατρός τουλάχιστον)και ειδαμε.....τσουτσουνι!!!!!!!! είμαι αγορομανα τελείωσε 4 άντρες σύνολο στο σπίτι..χαρά στις νύφες που θα κάνω!!!:roll:

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Κορίτσια υπάρχει κάποια από εσάς που να έχει δυσκοιλιότητα;Σας έχει δώσει κάτι ο γιατρός σας;Με τα πόσιμα βοηθήματα δεν τα πάω καλά αλλά κ τα υπόθετα τα έχω ως έσχατη λύση...

Εγώ έχω θέμα αλλά πάλι καλά όχι κάθε φορά που πάω τουαλέτα παίρνω συχνά duphalac και κάτι πράσινα φακελάκια αλλά δεν θυμάμαι πώς το λένε Γιατί μου έχει τελειώσει τώρα και πρέπει να πάρω καινούργιο ο γιατρός σίγουρα μπορεί να σου προτείνει κάποια σκευάσματα άλλα.. είναι από την προγεστερόνη που αυξάνεται στην εγκυμοσύνη έχω διαβάσει και τα συμπληρώματα σιδήρου.:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυσκοιλιότητα εχω πολλή αλλά επειδή είχα και πριν την εγκυμοσύνη δεν με παραξένεψε! Εμένα ο γιατρός μου είπε να το παλέψω με την διατροφή και μόνο αν δεν πάει περαιτέρω να πάρω φάρμακα!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Melody90 είπε:

Εγώ έχω θέμα αλλά πάλι καλά όχι κάθε φορά που πάω τουαλέτα παίρνω συχνά duphalac και κάτι πράσινα φακελάκια αλλά δεν θυμάμαι πώς το λένε Γιατί μου έχει τελειώσει τώρα και πρέπει να πάρω καινούργιο ο γιατρός σίγουρα μπορεί να σου προτείνει κάποια σκευάσματα άλλα.. είναι από την προγεστερόνη που αυξάνεται στην εγκυμοσύνη έχω διαβάσει και τα συμπληρώματα σιδήρου.:-(

Αχ αυτό είναι το θέμα ότι δεν μπορώ να πιω ότι είναι σε υγρή μορφή ή το διαλύουμε τα κάνω εμετό....Σήμερα έβαλα δυο υποθετα δεν γινόταν διαφορετικά....Μου έβαλε κ χέρι ο γιατρός που το άφησα τόσες μέρες...Κ με τα υποθετα με το ζόρι πήγα....

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2019 at 6:01 ΜΜ, Nansy29 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;να ρωτήσω κάνει καμία κάποια μορφή άσκησης;έχετε ρωτήσει τους γιατρούς σας; έχει αρχίσει να με πονάει η μεση μου.ειχα πριν την εγκυμοσύνη θέμα αλλά γυμναζομουν και ήμουν καλα!τωρα τοσο καιρο αγυμναστη με ξαναεπιασε..σκέφτομαι να ρωτήσω τον γιατρό μου γιατί βλέπω να έχω μεγάλο θέμα αν το αφήσω..

Είσαι έγκυος αγάπη???? Πόσο πολύ χαίρομαι για εσένα!!!!! Με το καλό!!!! :x


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Είσαι έγκυος αγάπη???? Πόσο πολύ χαίρομαι για εσένα!!!!! Με το καλό!!!! :x

Ναι Ανεμωνη μου!!ειμαι στον 4ο τωρα..Όλα καλά μέχρι στιγμής..σε ευχαριστώ πολύ!!κι εσύ να χαίρεσαι τη μικρή σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Αχ αυτό είναι το θέμα ότι δεν μπορώ να πιω ότι είναι σε υγρή μορφή ή το διαλύουμε τα κάνω εμετό....Σήμερα έβαλα δυο υποθετα δεν γινόταν διαφορετικά....Μου έβαλε κ χέρι ο γιατρός που το άφησα τόσες μέρες...Κ με τα υποθετα με το ζόρι πήγα..

Ναι τότε είναι πρόβλημα αν έχεις ακόμα ναυτίες..κ εμένα με μάλωσε ο γιατρός γιατί μου είπε ότι δεν κάνει να φτάνεις στο αμήν κ να ζοριζεσαι.υπομονη πολύ νερό φυτικές ίνες και το περπάτημα βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας... χθες που ήμουν κομμωτήριο μια άλλη πελάτισσα είχε την κόρη της εκεί και πριν φύγει ανέφερε πως η κόρη της είχε κοξάκι... φυσικά δεν γνώριζε πως είμαι έγκυος και δεν το ανέφερε νωρίτερα! Υπάρχει λέτε περίπτωση να κόλλησα επειδή ήμασταν στον ίδιο χώρο; Πρέπει να κάνω κάτι;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας... χθες που ήμουν κομμωτήριο μια άλλη πελάτισσα είχε την κόρη της εκεί και πριν φύγει ανέφερε πως η κόρη της είχε κοξάκι... φυσικά δεν γνώριζε πως είμαι έγκυος και δεν το ανέφερε νωρίτερα! Υπάρχει λέτε περίπτωση να κόλλησα επειδή ήμασταν στον ίδιο χώρο; Πρέπει να κάνω κάτι;

Κοξακι κολλάς δύσκολα ως ενήλικας.. αλλά είναι εφικτό.. κόλλας με φιλιά βήχα φτάρνισμα ακόμα και μολυσμένες επιφάνειες..να προσέχεις!αν βγάλεις παράξενα σπυρακια στα χέρια ή στη γλώσσα μιλα με τον γιατρό...σου εύχομαι πραγματικά να μην κόλλησες!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κοξακι κολλάς δύσκολα ως ενήλικας.. αλλά είναι εφικτό.. κόλλας με φιλιά βήχα φτάρνισμα ακόμα και μολυσμένες επιφάνειες..να προσέχεις!αν βγάλεις παράξενα σπυρακια στα χέρια ή στη γλώσσα μιλα με τον γιατρό...σου εύχομαι πραγματικά να μην κόλλησες!!

Δεν ήρθαμε σε επαφή απλά ήμασταν στον ίδιο χώρο! Μακάρι γιατί από χθες το σκέφτομαι πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

 
 
 
 
On 12/25/2019 at 6:43 PM, pakaki said:

ειναι καμια αλλη μανουλα αρρωστουλα; εχω 2 μερες ξηρο λαιμο και αυτια. ιωση μ πε γιατρος. ααχ προσεχτε οσο μπορειτε μακρυα απο πολυ κοσμο.

Πήγαμε στο χωριό για Χριστούγεννα. Μιλώντας με τον σύζυγο αποφάσισα να τον πάρω τον γιατρό τηλ να τον ρωτήσω αν πρέπει να κάνω το εμβόλιο της γρίπης.

Και τελικά το έκανα.

Ευτυχώς δεν κόλλησα τίποτα. Ήρθα σε επαφή με αρκετά άτομα. Το είπαμε κιόλας τηλεφωνικά γιατί φοβόμασταν τις ιώσεις τώρα, και όλοι μας οι φίλοι έχουν μικρά παιδιά.

On 12/26/2019 at 4:37 PM, pakaki said:

πολυ αγόρι βλεπω!!!! που θα βρουμε νυφες;;;

Εμένα δεν με νοιάζει ότι και να είναι. Και το έχει καταλάβει ο γιατρός και δεν το πολύ νοιάζει ούτε αυτόν.

Αλλά ο σύζυγος θέλει κορίτσι. Τα θεωρεί πανέξυπνα.:-D

 

On 12/26/2019 at 5:15 PM, Melody90 said:

Κορίτσια μίλησα με τον γιατρό.. αύριο στις 5 το απόγευμα έχω αυχενική (αγχώθηκα πολύ σαν πρωτάρα κάνω)και του είπα για το ζόρι μουμε την τάση λιποθυμίας κ πάλι κ μου είπε υπομονή αύριο θα κάνω  εξετάσεις αίματος να δούμε τι παίζει..

Αν είναι πάλι αγόρι θα έχω 4 τσουτσουνια στο σπίτι:wacko:

Αν είναι κορίτσι κ μόνο στη σκέψη πελαγωνω πως θα το μεγαλώσω... Γιατί αγχώθηκα δεν καταλαβαίνω:confused:

Είναι αλλιώς να μεγαλώνεις κορίτσι και αλλιώς αγόρι? εσείς που έχετε και από τα δύο πείτε μου εμπειρίες...

Εγώ έχω ανίψια. Έχω να σου πω ότι τα κορίτσια τα κάνουν όλα πολύ πιο γρήγορα. Και είναι πανέξυπνα. Μπορεί να είναι σύμπτωση αλλά και από τους φίλους που έχουμε τα αγόρια είναι λίγο πιο ήρεμα ενώ τα κορίτσια δεν  μπορείς να τα πιάσεις πουθενά.

Έχω να σου πω ότι η μια είναι 4 και της έδωσε η δασκάλα να γράψουν κάποιες λέξεις. Προσπάθησε να κάνει σκονάκι. Και το έγραψε και «καθρέφτη» για να μην το καταλάβει κανένας. 4 ετών.  

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

  • Μου αρέσει 1

FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!έχει συμβεί σε καμία να είχαν σταματήσει οι εμετοι για εβδομάδες και να ξανάρχισαν; μετά από εβδομάδες ηρεμίας και χθες και σήμερα εμετός..άντε πάλι τα ίδια..Αλλά περίεργο μου φαίνεται..νομιζα οτι είχα τελειώσει με αυτά.

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...