Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!έχει συμβεί σε καμία να είχαν σταματήσει οι εμετοι για εβδομάδες και να ξανάρχισαν; μετά από εβδομάδες ηρεμίας και χθες και σήμερα εμετός..άντε πάλι τα ίδια..Αλλά περίεργο μου φαίνεται..νομιζα οτι είχα τελειώσει με αυτά.

εγω εδώ....ξεκίνησα με αναγουλες...σταμάτησαν κ μόλις μπηκα στν 5ο εμετό κάθε μέρα....

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω εδώ....ξεκίνησα με αναγουλες...σταμάτησαν κ μόλις μπηκα στν 5ο εμετό κάθε μέρα....

Ωχ....ανάποδα..τι να πω..Εγώ λέω να ξαναπάρω το χάπι το navatac με είχε σωσει στο 1ο τρίμηνο  το έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Ωχ....ανάποδα..τι να πω..Εγώ λέω να ξαναπάρω το χάπι το navatac με είχε σωσει στο 1ο τρίμηνο  το έχεις δοκιμάσει;

Καλημέρα κ χρόνια πολλά!!Εμενα σταμάτησαν για τρεις τέσσερις μέρες οι εμετοί αλλά μετά πάλι τα ίδια...Συνεχίζω το navatac κανονικά κάθε μεσημέρι κ με βοηθάει παρα πολύ κ στις καούρες...Με έχει σώσει...Προχθές είχα κ λίγα πονάκια χαμηλά αλλά πέρασαν!Αν δεν είχα κ τη δυσκοιλιότητα που με ταλαιπωρεί αρκετά θα ήμουν πολύ καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Ωχ....ανάποδα..τι να πω..Εγώ λέω να ξαναπάρω το χάπι το navatac με είχε σωσει στο 1ο τρίμηνο  το έχεις δοκιμάσει;

Όχι δεν το πηρα αγαπη .την παλεύω ακόμα....ανάποδα δεν λες τίποτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα κ χρόνια πολλά!!Εμενα σταμάτησαν για τρεις τέσσερις μέρες οι εμετοί αλλά μετά πάλι τα ίδια...Συνεχίζω το navatac κανονικά κάθε μεσημέρι κ με βοηθάει παρα πολύ κ στις καούρες...Με έχει σώσει...Προχθές είχα κ λίγα πονάκια χαμηλά αλλά πέρασαν!Αν δεν είχα κ τη δυσκοιλιότητα που με ταλαιπωρεί αρκετά θα ήμουν πολύ καλύτερα!!!

Πω πω..πολυ κρατάνε..έκανα 3 εμετούς στη σειρά τελικά..φοβήθηκα για γαστρεντερίτιδα αλλά μπα..Από την εγκυμοσύνη είναι..μίλησα με γιατρό μου είπε ότι συμβαίνει κάποιες φορές να επανερχονται οι εμετοι..θα το ξαναπάρω κι εγώ αν συνεχιστεί..Δεν το συζητάω..Είναι θαυματουργό..άσε που ο γιατρός δεν θέλει να χάσω αλλά κιλά αλλά να παιρνω τωρα..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Πω πω..πολυ κρατάνε..έκανα 3 εμετούς στη σειρά τελικά..φοβήθηκα για γαστρεντερίτιδα αλλά μπα..Από την εγκυμοσύνη είναι..μίλησα με γιατρό μου είπε ότι συμβαίνει κάποιες φορές να επανερχονται οι εμετοι..θα το ξαναπάρω κι εγώ αν συνεχιστεί..Δεν το συζητάω..Είναι θαυματουργό..άσε που ο γιατρός δεν θέλει να χάσω αλλά κιλά αλλά να παιρνω τωρα..

 

Κι εγω μια μερα ενω ειχαν σταματησει εκανα 3 εμμετους αλλα ειχα πιει πολυ μαζεμενο νερο οποτε το μειωσα παλι και αυξησα τους χυμους και δεν ξανα εκανα.Το navatac το παιρνω τα περισσοτερα βραδυα για τις καουρες.Κι εγω ακομη δεν εφτασα τα κιλα προ εγκυμοσυνης.

Καλησπερα σε ολες!

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Πω πω..πολυ κρατάνε..έκανα 3 εμετούς στη σειρά τελικά..φοβήθηκα για γαστρεντερίτιδα αλλά μπα..Από την εγκυμοσύνη είναι..μίλησα με γιατρό μου είπε ότι συμβαίνει κάποιες φορές να επανερχονται οι εμετοι..θα το ξαναπάρω κι εγώ αν συνεχιστεί..Δεν το συζητάω..Είναι θαυματουργό..άσε που ο γιατρός δεν θέλει να χάσω αλλά κιλά αλλά να παιρνω τωρα..

 

Εμένα με τσεκάρει κάθε φορά για να μην παχύνω...Παρολο που έχασα κ εγώ με τους εμετούς κ ήμουν από πριν αδύνατη αυτός δεν θέλει να πάρω κιλά...Το ανωτέρω λέει είναι τα 11 κιλά μέχρι να γεννήσω...Αν καταφέρω να πάρω 9 λέει θα είναι καλύτερα...Α θέλει κ πέντε γεύματα τη μέρα για να παίρνουν βάρος τα μωρά...Τι να πω δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω όλα μαζί αυτά αλλά το προσπαθώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κι εγω μια μερα ενω ειχαν σταματησει εκανα 3 εμμετους αλλα ειχα πιει πολυ μαζεμενο νερο οποτε το μειωσα παλι και αυξησα τους χυμους και δεν ξανα εκανα.Το navatac το παιρνω τα περισσοτερα βραδυα για τις καουρες.Κι εγω ακομη δεν εφτασα τα κιλα προ εγκυμοσυνης.

Καλησπερα σε ολες!

 

Just now, Zina21 είπε:

Εμένα με τσεκάρει κάθε φορά για να μην παχύνω...Παρολο που έχασα κ εγώ με τους εμετούς κ ήμουν από πριν αδύνατη αυτός δεν θέλει να πάρω κιλά...Το ανωτέρω λέει είναι τα 11 κιλά μέχρι να γεννήσω...Αν καταφέρω να πάρω 9 λέει θα είναι καλύτερα...Α θέλει κ πέντε γεύματα τη μέρα για να παίρνουν βάρος τα μωρά...Τι να πω δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω όλα μαζί αυτά αλλά το προσπαθώ.

Πόσα κιλά είστε κορίτσια;;και με τι ύψος; Εγώ ήμουν 51 πριν από την εγκυμοσύνη πήγα 48 από εμετούς και τώρα πάλι ξαναηρθα στα 52 με υψος 1.60.Ο γιατρός την τελευταία φορά που με ειδε ημουν 50.5 και μου είπε να πάρω οπωσδήποτε βάρος γιατί είναι πρόβλημα το χαμηλό βάρος..σχετιζεται με επιπλοκες και προωρο τοκετο..με τη διατροφή για το ζάχαρο είναι δύσκολο για μένα να παχυνω.εχω και τον άντρα μου που από τοτε που το άκουσε από τον γιατρό είναι φαε και φαε..παντως και μένα zina αν πάρουμε 10 με 12 κιλά νορμάλ μου φαίνεται γιατί να πρέπει να πάρω παραπάνω;;;βέβαια το 9 που σου λέει για δίδυμα νομίζω είναι λίγα....πολυ αυστηρό..

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zina21 said:

Εμένα με τσεκάρει κάθε φορά για να μην παχύνω...Παρολο που έχασα κ εγώ με τους εμετούς κ ήμουν από πριν αδύνατη αυτός δεν θέλει να πάρω κιλά...Το ανωτέρω λέει είναι τα 11 κιλά μέχρι να γεννήσω...Αν καταφέρω να πάρω 9 λέει θα είναι καλύτερα...Α θέλει κ πέντε γεύματα τη μέρα για να παίρνουν βάρος τα μωρά...Τι να πω δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω όλα μαζί αυτά αλλά το προσπαθώ.

 Εμένα μου είπε 10 κιλά Max. Καλά εγώ είμαι 1.70 και έχω πάρει ήδη 5 κιλά δλδ 75.

Δεν κάνω κακή διατροφή. Εννοώντας ότι δεν τρώω γλυκά. Ούτε χυμούς πίνω. Και φρούτα τρώω λίγο με τέτοιο στομάχι που έχω αλλά οι φρυγανιές και τα κριτσίνια σε συνδυασμό με την μη γυμναστική έχουν αυτά τα αποτελέσματα.

Και του το είχα πει. Εμένα το navatac μου το έδωσε τώρα την τελευταία εβδομάδα.

Να σας πω. Δεν με νοιάζει και πολύ για τα κιλά.

Τώρα που το ανακοινώσαμε μίλησα με όλες τις φίλες μου και ακόμα και αυτές που έχασαν κιλά στην αρχή έφτασαν να πάρουν 18-23 κιλά. Και τώρα είναι μια χαρά όπως και τα παιδιά τους.

Προσπαθώ να μην τρώω πολύ επεξεργασμένα φαγητά αλλά δεν μπορώ να μην τρώω και τίποτα.  Το στομάχι μου με πεθαίνει.

Μια φορά κρατήθηκα και δεν έφαγα ανάμεσα στα γεύματα και έκανα εμετό, τέτοια ενόχληση.

Το navatac το παίρνετε το μεσημέρι? Κάθε μέρα?

Εγώ χθες έτσι χωρίς λόγο είχα τέτοια καούρα το βράδυ… παραλίγο να βάλω τα κλάματα.

To navatac το παίρνετε και αφού έχουν εμφανιστεί συμπτώματα?


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

 

Πόσα κιλά είστε κορίτσια;;και με τι ύψος; Εγώ ήμουν 51 πριν από την εγκυμοσύνη πήγα 48 από εμετούς και τώρα πάλι ξαναηρθα στα 52 με υψος 1.60.Ο γιατρός την τελευταία φορά που με ειδε ημουν 50.5 και μου είπε να πάρω οπωσδήποτε βάρος γιατί είναι πρόβλημα το χαμηλό βάρος..σχετιζεται με επιπλοκες και προωρο τοκετο..με τη διατροφή για το ζάχαρο είναι δύσκολο για μένα να παχυνω.εχω και τον άντρα μου που από τοτε που το άκουσε από τον γιατρό είναι φαε και φαε..παντως και μένα zina αν πάρουμε 10 με 12 κιλά νορμάλ μου φαίνεται γιατί να πρέπει να πάρω παραπάνω;;;βέβαια το 9 που σου λέει για δίδυμα νομίζω είναι λίγα....πολυ αυστηρό..

Εγω ημουν 61 με υψος 1,67 και εφτασα τα 57.Τωρα ειμαι 59.Κι ο δικος μου ειναι αυστηρος με τα κιλα.Οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα.Στο γιο μου πηρα 5 .Ξεκινησα 58 και γεννησα 63. Κι ετσι οπως παω τωρα γυρω στα 65 θα γεννησω.

Παντως αν εχεις διδυμα σιγουρα θελει πιο πολλα

Just now, Anna_k είπε:

 Εμένα μου είπε 10 κιλά Max. Καλά εγώ είμαι 1.70 και έχω πάρει ήδη 5 κιλά δλδ 75.

Δεν κάνω κακή διατροφή. Εννοώντας ότι δεν τρώω γλυκά. Ούτε χυμούς πίνω. Και φρούτα τρώω λίγο με τέτοιο στομάχι που έχω αλλά οι φρυγανιές και τα κριτσίνια σε συνδυασμό με την μη γυμναστική έχουν αυτά τα αποτελέσματα.

Και του το είχα πει. Εμένα το navatac μου το έδωσε τώρα την τελευταία εβδομάδα.

Να σας πω. Δεν με νοιάζει και πολύ για τα κιλά.

Τώρα που το ανακοινώσαμε μίλησα με όλες τις φίλες μου και ακόμα και αυτές που έχασαν κιλά στην αρχή έφτασαν να πάρουν 18-23 κιλά. Και τώρα είναι μια χαρά όπως και τα παιδιά τους.

Προσπαθώ να μην τρώω πολύ επεξεργασμένα φαγητά αλλά δεν μπορώ να μην τρώω και τίποτα.  Το στομάχι μου με πεθαίνει.

Μια φορά κρατήθηκα και δεν έφαγα ανάμεσα στα γεύματα και έκανα εμετό, τέτοια ενόχληση.

Το navatac το παίρνετε το μεσημέρι? Κάθε μέρα?

Εγώ χθες έτσι χωρίς λόγο είχα τέτοια καούρα το βράδυ… παραλίγο να βάλω τα κλάματα.

To navatac το παίρνετε και αφού έχουν εμφανιστεί συμπτώματα?

Συνηθως το παιρνω βραδυ γιατι τοτε εχω καουρα.Πριν με πιασει.Αλλα και κανα 2 φορες μετα και βοηθησε.

Εγω εχω θεμα με τη μεση,δεν πρεπει να παρω πολυ βαρος,δεν θα μπορω να κουνηθω,οχι οτι μπορω να φαω,λιγα πραγματα...Και χυμους πινω αναγκαστικα γιατι το νερο μου προκαλει εμμετο

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna_k είπε:

 Εμένα μου είπε 10 κιλά Max. Καλά εγώ είμαι 1.70 και έχω πάρει ήδη 5 κιλά δλδ 75.

Δεν κάνω κακή διατροφή. Εννοώντας ότι δεν τρώω γλυκά. Ούτε χυμούς πίνω. Και φρούτα τρώω λίγο με τέτοιο στομάχι που έχω αλλά οι φρυγανιές και τα κριτσίνια σε συνδυασμό με την μη γυμναστική έχουν αυτά τα αποτελέσματα.

Και του το είχα πει. Εμένα το navatac μου το έδωσε τώρα την τελευταία εβδομάδα.

Να σας πω. Δεν με νοιάζει και πολύ για τα κιλά.

Τώρα που το ανακοινώσαμε μίλησα με όλες τις φίλες μου και ακόμα και αυτές που έχασαν κιλά στην αρχή έφτασαν να πάρουν 18-23 κιλά. Και τώρα είναι μια χαρά όπως και τα παιδιά τους.

Προσπαθώ να μην τρώω πολύ επεξεργασμένα φαγητά αλλά δεν μπορώ να μην τρώω και τίποτα.  Το στομάχι μου με πεθαίνει.

Μια φορά κρατήθηκα και δεν έφαγα ανάμεσα στα γεύματα και έκανα εμετό, τέτοια ενόχληση.

Το navatac το παίρνετε το μεσημέρι? Κάθε μέρα?

Εγώ χθες έτσι χωρίς λόγο είχα τέτοια καούρα το βράδυ… παραλίγο να βάλω τα κλάματα.

To navatac το παίρνετε και αφού έχουν εμφανιστεί συμπτώματα?

Το παίρνεις μετά τα γεύματα μέχρι 2 φορες τη μερα..εγω το έπαιρνα μετά το πρωινό γιατί το πρωί είχα τα εντονα συμπτώματα..προληπτικά πριν ξεκινήσουν το έπαιρνα..Σήμερα που ήμουν χαλια το πήρα μετά το μεσημεριανο και αυτό ήταν συνήλθα εντελώς!δες ποιες ωρες είσαι χειρότερα και πάρτο αναλογως..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!έχει συμβεί σε καμία να είχαν σταματήσει οι εμετοι για εβδομάδες και να ξανάρχισαν; μετά από εβδομάδες ηρεμίας και χθες και σήμερα εμετός..άντε πάλι τα ίδια..Αλλά περίεργο μου φαίνεται..νομιζα οτι είχα τελειώσει με αυτά.

και γω μιαμιση βδομαδα καθολου καουρα και ξαναρχισε! και εμετο εκανα παλι.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nansy29 είπε:

 

Πόσα κιλά είστε κορίτσια;;και με τι ύψος; Εγώ ήμουν 51 πριν από την εγκυμοσύνη πήγα 48 από εμετούς και τώρα πάλι ξαναηρθα στα 52 με υψος 1.60.Ο γιατρός την τελευταία φορά που με ειδε ημουν 50.5 και μου είπε να πάρω οπωσδήποτε βάρος γιατί είναι πρόβλημα το χαμηλό βάρος..σχετιζεται με επιπλοκες και προωρο τοκετο..με τη διατροφή για το ζάχαρο είναι δύσκολο για μένα να παχυνω.εχω και τον άντρα μου που από τοτε που το άκουσε από τον γιατρό είναι φαε και φαε..παντως και μένα zina αν πάρουμε 10 με 12 κιλά νορμάλ μου φαίνεται γιατί να πρέπει να πάρω παραπάνω;;;βέβαια το 9 που σου λέει για δίδυμα νομίζω είναι λίγα....πολυ αυστηρό..

Εγώ είμαι 1,72 κ σχεδόν 57 κιλά...Ουσιαστικα είμαι μισό κιλό συν από την αρχή της εγκυμοσυνης γιατί έχασα στο ενδιάμεσο με τους εμετους....Αλλά κ πάλι δεν θέλει να πάρω παραπάνω από όσα μου είπε γιατί μετά τον 6ο θα δυσκολευτώ πολύ...Στη δίδυμη κύηση είναι πιο αυστηροί οι γιατροί δυστυχώς....Κ μένα τα 12 κιλά πιο νορμαλ μου φαίνονται από τα 9 αλλά ο γιατρός μου επιμένει ότι με το πέρασμα των ημερών θα καταλάβω γιατί είναι τόσο αυστηρός...

Just now, Anna_k είπε:

 Εμένα μου είπε 10 κιλά Max. Καλά εγώ είμαι 1.70 και έχω πάρει ήδη 5 κιλά δλδ 75.

Δεν κάνω κακή διατροφή. Εννοώντας ότι δεν τρώω γλυκά. Ούτε χυμούς πίνω. Και φρούτα τρώω λίγο με τέτοιο στομάχι που έχω αλλά οι φρυγανιές και τα κριτσίνια σε συνδυασμό με την μη γυμναστική έχουν αυτά τα αποτελέσματα.

Και του το είχα πει. Εμένα το navatac μου το έδωσε τώρα την τελευταία εβδομάδα.

Να σας πω. Δεν με νοιάζει και πολύ για τα κιλά.

Τώρα που το ανακοινώσαμε μίλησα με όλες τις φίλες μου και ακόμα και αυτές που έχασαν κιλά στην αρχή έφτασαν να πάρουν 18-23 κιλά. Και τώρα είναι μια χαρά όπως και τα παιδιά τους.

Προσπαθώ να μην τρώω πολύ επεξεργασμένα φαγητά αλλά δεν μπορώ να μην τρώω και τίποτα.  Το στομάχι μου με πεθαίνει.

Μια φορά κρατήθηκα και δεν έφαγα ανάμεσα στα γεύματα και έκανα εμετό, τέτοια ενόχληση.

Το navatac το παίρνετε το μεσημέρι? Κάθε μέρα?

Εγώ χθες έτσι χωρίς λόγο είχα τέτοια καούρα το βράδυ… παραλίγο να βάλω τα κλάματα.

To navatac το παίρνετε και αφού έχουν εμφανιστεί συμπτώματα?

Το navatac μπορείς να το πάρεις κ αφού έχουν αρχίσει τα συμπτώματα...Εγώ έχω καούρες το βραδάκι αλλά από το μεσημέρι με πιάνει τάση για εμετό επομένως το παίρνω μεσημέρι κ με κρατάει κ το βραδάκι τις περισσότερες φορές.Αν δω ότι πρέπει να πάρω κ άλλο το βράδυ παίρνω για να κοιμηθώ καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 1,70 και στην αρχή της εγκυμοσύνης ήμουν 56 κιλά...έχασα μετά πηγα 54... τώρα δεν εχω ιδέα ποσά είμαι! Γενικά θεωρώ πως είναι καλό να προσέχουμε να μην βάλουμε πολλά κιλά αλλά κ αυτή η πίεση από τους γιατρούς μου φαίνεται λίγο χαζή...δλδ δίδυμη κύηση να βάλει μόνο 9 κιλά εγώ δεν εχω δει καμία γυναίκα! Ηρεμία κορίτσια μου, ας είμαστε γερές εμείς και τα μωράκια μας και τα κιλά μπαίνουν κ βγαίνουν συνέχεια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...