Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!Καλη χρόνια να έχουμε!!Αυτη να είναι η πιο όμορφη χρόνια μας!!!Να μας φέρει υγεια για εμας κ τα μωράκια μας που θα κρατησουμε στην αγκαλιά μας!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ...♡♡

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ...♡♡

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ...♡♡

"Ευχή καρδιάς αναζητώ να μοιραστώ μαζί σας μαζί σ αυτό το ταξίδι που Γέμισε  την ψυχή μας...

Θα ευχηθώ Χρόνια χαράς γεμάτα από υγεία με τα παιδάκια μας αγκαλιά να χαθεί κάθε έγνοια και αγωνία"

Ο αγώνας της κάθε μιας από εμάς ήταν μοναδικά μεγάλος να όμως που ήρθε η στιγμή κοριτσάκια μου να δικαιωθούμε.

Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΕΎΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ♡♡

 

  • Μου αρέσει 5

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη said:

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ...♡♡

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ...♡♡

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ...♡♡

"Ευχή καρδιάς αναζητώ να μοιραστώ μαζί σας μαζί σ αυτό το ταξίδι που Γέμισε  την ψυχή μας...

Θα ευχηθώ Χρόνια χαράς γεμάτα από υγεία με τα παιδάκια μας αγκαλιά να χαθεί κάθε έγνοια και αγωνία"

Ο αγώνας της κάθε μιας από εμάς ήταν μοναδικά μεγάλος να όμως που ήρθε η στιγμή κοριτσάκια μου να δικαιωθούμε.

Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΕΎΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ♡♡

 

Φουφιτσα μου!! :wub: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έχει νιώσει καμία το μωράκι της; 

Εμένα μου έκανε πρωτοχρονιάτικο δώρο και χθες εκεί που καθόμουν και γυρισα να πιάσω κάτι έκανε ένα «γκλουκ» η κοιλιά μου στην δεξιά πλευρά και έμεινα! Δεν το είχα ξανανιώσει αλλά ήταν πολύ έντονο για να είναι πχ το έντερο μ ή κάτι άλλο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nina94 είπε:

Κορίτσια μου έχει νιώσει καμία το μωράκι της; 

Εμένα μου έκανε πρωτοχρονιάτικο δώρο και χθες εκεί που καθόμουν και γυρισα να πιάσω κάτι έκανε ένα «γκλουκ» η κοιλιά μου στην δεξιά πλευρά και έμεινα! Δεν το είχα ξανανιώσει αλλά ήταν πολύ έντονο για να είναι πχ το έντερο μ ή κάτι άλλο! 

εγω κατι τσιμπιματα ενιωσα χθες δε ξερω αν ειναι το μωρο. τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nina94 said:

Κορίτσια μου έχει νιώσει καμία το μωράκι της; 

Εμένα μου έκανε πρωτοχρονιάτικο δώρο και χθες εκεί που καθόμουν και γυρισα να πιάσω κάτι έκανε ένα «γκλουκ» η κοιλιά μου στην δεξιά πλευρά και έμεινα! Δεν το είχα ξανανιώσει αλλά ήταν πολύ έντονο για να είναι πχ το έντερο μ ή κάτι άλλο! 

Όχι αλλά θα είναι μια εμπειρία και αυτή. Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω ότι είμαι έγκυος.

Καλά λέει ο γιατρός μου ότι αν δεν είχα τα συμπτώματα θα ήμουν πιο δραστήρια και δεν θα πρόσεχα.

 Περιμένω όμως να συμβεί. Ίσως να είναι λίγο νωρίς για μένα.

Έχει πλάκα το θέμα του φύλου για εμένα.

Η μαμά του συζύγου λέει κορίτσι και ο μπαμπάς μου λέει αγόρι. Δεν μπορώ. Κάνω εικόνα … και δεν θέλω. Και  άντε τον μπαμπά μου μπορώ να τον  μαζέψω άλλους όμως δεν μπορώ.  Έτσι μου έρχεται να πω στον γιατρό να μας το κρατήσει μυστικό.:sad:


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Nina94 είπε:

Κορίτσια μου έχει νιώσει καμία το μωράκι της; 

Εμένα μου έκανε πρωτοχρονιάτικο δώρο και χθες εκεί που καθόμουν και γυρισα να πιάσω κάτι έκανε ένα «γκλουκ» η κοιλιά μου στην δεξιά πλευρά και έμεινα! Δεν το είχα ξανανιώσει αλλά ήταν πολύ έντονο για να είναι πχ το έντερο μ ή κάτι άλλο! 

Νομίζω πια ότι αυτά που νιώθω εδώ και 1 εβδομάδα περίπου είναι τα μωράκια..Κάθε μέρα η ίδια αίσθηση..1- 2 φορες τη μερα....λογικά νομίζω πως και αυτό που ένιωσες εσυ είναι το μωρό θα φανεί τις επόμενες μέρες!!είναι όμορφο πάντως.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nansy29 είπε:

Νομίζω πια ότι αυτά που νιώθω εδώ και 1 εβδομάδα περίπου είναι τα μωράκια..Κάθε μέρα η ίδια αίσθηση..1- 2 φορες τη μερα....λογικά νομίζω πως και αυτό που ένιωσες εσυ είναι το μωρό θα φανεί τις επόμενες μέρες!!είναι όμορφο πάντως.....

Εγω τα νιώθω κάθε μέρα τα μωράκια μου....Συνήθως το βραδάκι που είμαι χαλαρή στον καναπέ νιώθω χτυπηματακια...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?

Λοιπόν θέλω να συζητήσουμε κάτι κ να μου δώσετε λίγο κουράγιο γιατί αυτές τις μέρες δεν είμαι καθόλου καλά..

Σας είχα πει ότι έκανα αυχενική ο γυναικολόγος μου μου είπε όλα καλά κ ότι έχουμε αγοράκι...ε λοιπόν 3 μέρες αργότερα βγήκαν τα αποτελέσματα papp-a και με πήρε τηλέφωνο να μου τα πει..μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας γιατί ο υπέρηχος βγήκε άψογος αλλά οι αιματολογικές μου μάπα!!!!!

η Papp-a μου βγήκε 0.3(χάλια μαύρα) πιθανότητα για τρισωμία 13 1:500 και για τρισωμία 18 πάλι τα ίδια 1:500 για το σύνδρομο down όλα καλά αυχενική 2,0 και πιθανότατα 1:19000..με ηλικία 29 ετών και δύο γερά παιδάκια..η β χοριακη καλή.

Εγώ δεν ησύχασα κ έκανα κ υπέρηχο σε έναν ειδικό προγεννητικού ελέγχου χθες κ μου είπε κ αυτός ότι είναι όλα καλά κ ότι έχω ένα πολύ καλό μωράκι.. επειδή όμως η Papp-a βγήκε χαμηλή να πάρω σαλοσπιρ άμεσα για την πρόληψη πρόωρης γήρανσης του πλακούντα κ αυτόματα την γέννηση βρέφους χαμηλού βάρους.. πήρα κ εγώ μετά τηλέφωνο τον γιατρό μου του είπα ότι έκανα στην ουσία ξανά αυχενική σε ειδικό (κ ας μου θυμώσει)κ ότι μου είπε να πάρω σαλοσπιρ κ γιατί δεν μου είπε αυτός τίποτα για το σαλοσπιρ..και μου λέει "τα παιδιά σου βγαίνουν πολύ μεγάλα (το πρώτο πάνω από 4 κιλά κ το δεύτερο πρόωρα 3900) δεν έχεις τέτοιο φόβο εσύ θα σου το έδινα τον άλλον μήνα μόνο κ μόνο επειδή το λένε τα βιβλία αλλά εντάξει άμα θες πάρτο από τώρα κακό δεν κάνει..

Έχω σκάσει... εσείς? παίρνει καμιά σαλοσπιρ για αυτό το λόγο? παρενέργειες καμία?μου είπε να πάρω τώρα τον 100.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...