Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Να αναφέρω ότι σήμερα μάθαμε ότι ειναι αγόρι!!! Και αφου λοιπόν ειδαμε οτι είναι αγόρι και θα είναι και δίδυμος μας έριξε και μια μόυτζα ετσι για την καλή αρχη!! :shock::-P:P

Καλά αποτελέσματα σε όλες!!

  • Χαχα 7

UMMJp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γενικα τα περισσότερα από αυτά που αναφέρατε δεν τα έτρωγα ούτως ή άλλως όποτε δεν εχω νιώσει κάποια έλλειψη! Αυτό που μ είπε ο γιατρός να προσέχω είναι μαρούλι και γενικά τα σγουρά λαχανικά επειδή δεν εχω περάσει τοξόπλασμα και μπορεί να κολλήσω από αυτό! Τώρα τα Χριστούγεννα του έδωσα και κατάλαβε στο φαγητό γιατί ηρέμησαν λίγο οι ναυτίες μου... δεν ξέρω τι θα δείξει η ζυγαριά στο επόμενο ραντεβού στον γιατρό!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γενικα τα περισσότερα από αυτά που αναφέρατε δεν τα έτρωγα ούτως ή άλλως όποτε δεν εχω νιώσει κάποια έλλειψη! Αυτό που μ είπε ο γιατρός να προσέχω είναι μαρούλι και γενικά τα σγουρά λαχανικά επειδή δεν εχω περάσει τοξόπλασμα και μπορεί να κολλήσω από αυτό! Τώρα τα Χριστούγεννα του έδωσα και κατάλαβε στο φαγητό γιατί ηρέμησαν λίγο οι ναυτίες μου... δεν ξέρω τι θα δείξει η ζυγαριά στο επόμενο ραντεβού στον γιατρό!

Κι εγω μαρουλι μονο στο σπιτι τρωω αφου το πλυνω καλα με ξιδι.Καλα εκανες και εφαγες αφου νιωθεις καλυτερα.Ειναι μεγαλο ζορι οι ναυτιες και περνας και πεινα..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!είδαμε πρωί πρωί τα μπεμπακια μας!όλα πολυ καλα μεγαλώνουν!!Καλά αυτό το άγχος που έχω πριν από κάθε υπερηχο δεν ξέρω τελικά αν θα το ξεπεράσω ποτε..πάω κάθε φορά προετοιμασμένη για όλα..31/01 έχουμε υπέρηχο καρδιών των εμβρύων και 11/02 κλείσαμε β επιπέδου..πω πω περνάει ο καιρός..

Ο γιατρός μου επέτρεψε να γυμναστω λόγω πόνων στη μέση(πιλατες κλπ)..κάνει καμία;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nansy29 said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!είδαμε πρωί πρωί τα μπεμπακια μας!όλα πολυ καλα μεγαλώνουν!!Καλά αυτό το άγχος που έχω πριν από κάθε υπερηχο δεν ξέρω τελικά αν θα το ξεπεράσω ποτε..πάω κάθε φορά προετοιμασμένη για όλα..31/01 έχουμε υπέρηχο καρδιών των εμβρύων και 11/02 κλείσαμε β επιπέδου..πω πω περνάει ο καιρός..

Ο γιατρός μου επέτρεψε να γυμναστω λόγω πόνων στη μέση(πιλατες κλπ)..κάνει καμία;;;

Γεια σου Νανσουλι μου!! Καλα το αγχος υπάρχει φουλ κι εδω.. Τα ειδαμε κι εμείς σήμερα. Απο δίπλα δίπλα αλλαξαν θεση. Πλέον πηγαν πανω κατω, η κοιλια μου είναι πλέον ρετιρε :mrgreen:

Β' επιπεδου ειπε στις 22 εβδομάδες ότι θα κάνουμε, οποτε έχουμε λιγο καιρό ακόμα αλλα οντως περνάει σχετικά γρήγορα.

Απο πονους πως πάτε? Εγω εχω πολλους αυτή την εβδομάδα ειδικα  προς τα χαμηλα και κυριως οταν στριβω στο κρεβάτι να αλλαξω θεση. 

Οι διδυμομανουλες ποσες φορες εχετε ακουσει μεχρι τωρα την φραση "αντε με τα δίδυμα ξεμπερδεψες!" ? :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Γεια σου Νανσουλι μου!! Καλα το αγχος υπάρχει φουλ κι εδω.. Τα ειδαμε κι εμείς σήμερα. Απο δίπλα δίπλα αλλαξαν θεση. Πλέον πηγαν πανω κατω, η κοιλια μου είναι πλέον ρετιρε :mrgreen:

Β' επιπεδου ειπε στις 22 εβδομάδες ότι θα κάνουμε, οποτε έχουμε λιγο καιρό ακόμα αλλα οντως περνάει σχετικά γρήγορα.

Απο πονους πως πάτε? Εγω εχω πολλους αυτή την εβδομάδα ειδικα  προς τα χαμηλα και κυριως οταν στριβω στο κρεβάτι να αλλαξω θεση. 

Οι διδυμομανουλες ποσες φορες εχετε ακουσει μεχρι τωρα την φραση "αντε με τα δίδυμα ξεμπερδεψες!" ? :roll:

Καλημέρα!!αχου τα μωράκια!μπράβο!Τελικά λαγουδάκι δεν σου είπαν φύλο ακόμα; πονακια εγώ δεν έχω ιδιαίτερα που και που μόνο..

Καλά αυτό με το ξεμπερδεψες με τα 2 το έχω ακούσει από πολλούς..βέβαια όσοι ξέρουν τι περάσαμε δεν τους αδικώ..εδώ που τα λεμε το ένα ένα θα ήταν πιο δύσκολο..βέβαια έχω ακούσει και πολλές φορές το με 2 μωρα δεν θα προλαβαίνεις να πάρεις ανάσα..για αυτό ξεκουραζομαι τωρα φουλ για να εχω δυνάμεις μετά!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Καλημέρα!!αχου τα μωράκια!μπράβο!Τελικά λαγουδάκι δεν σου είπαν φύλο ακόμα; πονακια εγώ δεν έχω ιδιαίτερα που και που μόνο..

Καλά αυτό με το ξεμπερδεψες με τα 2 το έχω ακούσει από πολλούς..βέβαια όσοι ξέρουν τι περάσαμε δεν τους αδικώ..εδώ που τα λεμε το ένα ένα θα ήταν πιο δύσκολο..βέβαια έχω ακούσει και πολλές φορές το με 2 μωρα δεν θα προλαβαίνεις να πάρεις ανάσα..για αυτό ξεκουραζομαι τωρα φουλ για να εχω δυνάμεις μετά!

 

Έχει μια ιδέα ο γιατρός κατα 80% απο οτι μας ειπε, αλλά αν δεν φτάσει 100% δεν μας λεει ακομα. :-|

Καλα εγω εχω και υπνηλία γενικως οποτε ξεκουράζομαι αναγκαστικα.. ζζζζ χεχε! :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Έχει μια ιδέα ο γιατρός κατα 80% απο οτι μας ειπε, αλλά αν δεν φτάσει 100% δεν μας λεει ακομα. :-|

Καλα εγω εχω και υπνηλία γενικως οποτε ξεκουράζομαι αναγκαστικα.. ζζζζ χεχε! :D

Ο γιατρός θα σας κρατήσει σε αγωνία..έκπληξη!χαχαχα..γερα να είναι αυτό έχει σημασία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2020 at 11:43 AM, Μαρία_Λ said:

Καλημέρα Άννα και με το καλό το μωράκι σου. Γενικά έχεις δίκιο. Θα προσθέσω όχι σαλάμια, προσούτο κτλ, καπνιστό σολομό και όχι λουκάνικα.

Τώρα για μαλακά τυριά εγώ που ζω Λουξεμβούργο, τρώω σχεδόν μόνο μαλακά τυριά αλλά πάντα κοιτάω να έχουν πατεριωμένο γάλα. 

Ψάρια εσείς στην Ελλάδα έχετε επιλογές αν και με τόση μόλυνση που έχει φάει το περιβάλλον τίποτα δεν είναι ασφαλές πλέον. Εγώ τρώω και σολομό και μπακαλιάρο μιας και δεν μπορώ να βρω και κάτι άλλο εδώ.

Επίσης θα σου πρότεινα να μην πίνεις χυμού ή τρως φρουτοσαλάτες έξω.

Και αυγό εννοείται καλά βρασμένο. Για να πω την αλήθεια μου έχει τύχει 1-2 φορές να φάω λίγο πιο μελάτο αυγό. Ξέρω ότι σε κάποιες γυναίκες όλα αυτά ακούγονται υπερβολικά. Εδώ που είμαι βλέπω πολλές γυναίκες να τρώνε διάφορα που δεν θα τολμούσα. Και πίνουν κιόλας. Απλά είμαι της άποψης ότι δεν θα πάθουμε και κάτι αν δεν φάμε για λίγο καιρό κάποιες τροφές. Έτσι κι αλλιώς στο θηλασμό για εμένα έχεις πολύ περισσότερους περιορισμούς. Όχι όσπρια, όχι ντομάτες όχι πολλά γαλακτοκομικά. Εγώ θυμάμαι ότι για εμένα ο θηλασμός ήταν η χειρότερη περίοδος. Είχα βαρεθεί τις σούπες. Κάθε μέρα μια από τα ίδια.

Καλή συνέχεια!! :) 

Καλησπέρα Μαρία

Εγώ τρώω έτσι και αλλιώς λίγα πράγματα. Γιατί το στομάχι μου δεν αντέχει τίποτα ώρες ώρες.

Ντομάτες, σάλτσες, πορτοκάλια και άλλα τα έχω κόψει γιατί δεν τα αντέχω. Από το να υποφέρω προτειμώ να μην τα φαω καν. :)

Χυμούς αντέχει μόνο το ροδάκινο και αυτό το πίνω μόνο όταν δεν μπορώ αν πιω καθόλου νερό.


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσούδια μου..

Μόλις είδαμε τα μπεμπέκια είναι μια χαρά ζωηρά..Η μπουμπου 200γρ ο μπέμπης 180γρ η μπουμπου τον έχει ταράξει στις κλωτσιές κ εκείνο το καημένο την κοιτάζει στα μάτια...

Τς τς τς γυναίκες αναφώνησε ο γιατρός χαχαχαχαχα

4 φλεβάρη Β επιπέδου ραντεβού..

Και εγώ κάθε φορά δύο μέρες πριν το ραντεβού στον γιατρό η αγωνία χτυπάει κόκκινο..

Τζίντζερ κοριτσάκια με βοήθησε πολύ με τους εμετούς. 

Πόνοι στην μέση κ στην κοιλίτσα κλασικά.

Ελπίζω όλες να είσαστε καλά..

Φιλιά στα μουτράκια σας♡♡

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

DAISYZ ♡♡ΠΗΤ: ; ♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ: ;♡♡ ΔΙΔΥΜΑ

 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

 

  • Μου αρέσει 3

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πόνους δεν μπορώ να πω πως εχω... αλλά δεν εχω κ κοιλιτσα ακόμα... ίσα που λίγο κάτι φούσκωσε τώρα στην κοιλιά μου! Πιο πολύ μπορώ να πω πως κάποιες φορές νιώθω την κοιλιά μου σαν πιασμένη από γυμναστική... ίσως φταίει και η εργασία μου γτ κάθομαι κάθε μέρα τουλάχιστον 8 ώρες σε καρέκλα και η κοιλιά είναι σφιγμένη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες μου όμορφες καλησπέρα!

Χάθηκα αλλά πλέον τρέχω κ δεν φτάνω! Ξεκίνησα πάλι δουλειά ( είχα ακόμη άδεια μητρότητας για την κορούλα μου) κ τώρα επιτέλους επέστρεψα έστω για λίγο. Εγώ είμαι πολύ καλά πλέον. Πέρα από κάτι τραβήγματα κ πόνους περιόδου όλα καλά. Είμαι όπως ήμουν 8 μηνών με την Αναστασία...τεράστια μιλάμε.

Πόσο χαίρομαι που διαβάζω νέα σας :x

Να είναι γερά τα μωράκια μας! Εγώ πρώτα ο Θεός θα μάθω φύλο την Δευτέρα κ στις 20 του μηνός έχω μεγάλο υπέρηχο.

Όσο για το φαγητό... τρώω τα πάντα εκτός αλλαντικά κ ωμά κρέατα κ κάποια ψάρια. Σαλάτες γενικά τρώω πολύ κ τα πλένω όπως έκανα κ πριν.

  • Μου αρέσει 2

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Κάλήσπέρά. Μήπώς έχέί κάπόίά νά πρότέίνέί πόύ νά κλέίσώ γίά β έπίπέδόύ άτήν άθήνά?

Καλησπέρα!Οι δυο που θεωρούνται εξαιρετικοί είναι ο Μαλιγιαννης κ ο Κούρτης...Εγώ επειδή έκανα με συνεργάτη του γιατρού μου δεν πήγα σε κανέναν από τους δυο.Αλλα αν κάτι δεν έβγαινε καλό το είχα ψάξει κ είχα αποφασίσει να πάω στο Μαλιγιαννη...Απλά δεν ξέρω αν την βιάζεσαι γιατί γίνεται χαμός με τα ραντεβού κ των δυο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...