Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Nansy29 said:

 

Εγώ στο τέλος της 16ης..Αλλά άλλες τα νιώθουν αργότερα..

Λαγουδάκι συγγνωμη αλλά σύμφωνα με το τικερακι σου είσαι τέλος 17ης..το λέω επειδή πολλές μπερδεύονται με αυτό..16 + είσαι 17η..

Πως είσαι;;;

Μπερδευομαι κι εγω με αυτα χεχε

Μεγαλωνουν τα μικρουλια οποτε ολα καλα Νανσουλι!! :mrgreen:

Εσυ και τα ζουζούνια τι κανετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Μπερδευομαι κι εγω με αυτα χεχε

Μεγαλωνουν τα μικρουλια οποτε ολα καλα Νανσουλι!! :mrgreen:

Εσυ και τα ζουζούνια τι κανετε?

Μπράβο κορίτσι μου!!κι εμείς καλα είμαστε..Όλα μια χαρά!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pakaki είπε:

αχ ανυπομονω!!!!

Μην αγχώνεσαι μπορεί να τα νιώσεις κ λίγο αργότερα...Εγώ φτερουγίσματα είχα νιώσει κ λίγο νωρίτερα αλλά μετά ένιωσα κανονικά χτυπηματακια κ δεν τα νιώθω όλη τη μέρα...Ο γιατρός μου είπε ότι τα ένιωσα νωρίς συνήθως τα νιώθουν λιγες εβδομάδες αργότερα...Τώρα έχει αρχίσει κ τα καταλαβαίνει κ ο άντρας μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/11/2019 at 11:48 ΜΜ, Comet είπε:

 

Η κοπελα που περιμενε την κυστική του αντρα της βγήκε? Συγμωμη αλλα δεν θυμαμαι το ονονα σου. Ειμαι και εγω φορεας και περιμενω τα αποτελέσματα του άντρα μου την τεταρτη και ειμαι μεσα στην αγωνία. 

2 ώρες πρίν, pakaki είπε:

κοριτσια στις ποσες βδομαδες νιωσατε τα μωρακια;;;

Εγω τον καταλαβα 16η εβδομάδα..ενα μικρο φτερουγισμα.. Μετα τον εχασα και επανηλθε 17η απο τοτε χτυπάει συνέχεια..εως σημερα που ειμαι 19! Ο γιατρός μου ειπε πως τον ακουσα πολυ γρήγορα ομως.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στην 18η και πρώτη φορά το ένιωσα στην 16η! Δεν είναι πολύ ζωηρός που κ που τον νιώθω από λίγο!

Εγω κορίτσια μόλις γυρισα από τον γιατρό μου... την Παρασκευή μπαίνω για συρραφή μήτρας...ο τράχηλος μου εκ γενετής είναι πιο χαλαρός και πρέπει άμεσα να γίνει συρραφή!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nina94 είπε:

Εγώ είμαι στην 18η και πρώτη φορά το ένιωσα στην 16η! Δεν είναι πολύ ζωηρός που κ που τον νιώθω από λίγο!

Εγω κορίτσια μόλις γυρισα από τον γιατρό μου... την Παρασκευή μπαίνω για συρραφή μήτρας...ο τράχηλος μου εκ γενετής είναι πιο χαλαρός και πρέπει άμεσα να γίνει συρραφή!

Ωχ έλα βρε κορίτσι μου..ευτυχως ο,τι προλαβαινεις εγκαίρως δεν είναι πρόβλημα..Όλα να πάνε καλά.και τι άλλο σου είπε;Πρέπει να είσαι ξαπλα η δεν χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 
 
 
 
15 hours ago, Kangan said:

Η κοπελα που περιμενε την κυστική του αντρα της βγήκε? Συγμωμη αλλα δεν θυμαμαι το ονονα σου. Ειμαι και εγω φορεας και περιμενω τα αποτελέσματα του άντρα μου την τεταρτη και ειμαι μεσα στην αγωνία. 

 

Εγώ περίμενα τα αποτελέσματα του άντρα μου για την Κυστική Ίνωση και ευτυχώς δεν είναι φορέας αυτός.

Ο δικός μου γιατρός μου έδωσε να καταλάβω ξεκάθαρα ότι αν είναι και ο σύζυγος είναι φορέας θα πηγαίναμε για αμνιοπαρακέντηση. Παρόλο που φοβόμουν πολύ την εξέταση για τις επιπτώσεις , το πήρα απόφαση ότι θα την κάνω. Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να την κάνω.

Να παραμένεις θετική. Οι πιθανότητες να έχετε και οι δύο είναι πολύ μικρές. Και οι πιθανότητες να έχει το μωρό σε περίπτωση που είστε και οι δύο φορείς είναι και πάλι πολύ μικρές.

Είσαι 19 εβδομάδα? Γιατί άργησε τόσο πολύ να σου κάνει για την Κυστική Ίνωση? Εμένα ήθελε να το ξέρει μέχρι την 17 εβδομάδα και για τους δύο μας.

Άρα να παραμένεις θετική. Δεν αξίζει να στεναχωριέσαι. Εγώ δεν μπορούσα να σταματήσω να κλαίω όταν έμαθα ότι είμαι φορέας, αλλά δεν βγαίνει κάτι. Απλά αναστατώσεις και εσένα και το μωρό.

  • Μου αρέσει 1

FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Ωχ έλα βρε κορίτσι μου..ευτυχως ο,τι προλαβαινεις εγκαίρως δεν είναι πρόβλημα..Όλα να πάνε καλά.και τι άλλο σου είπε;Πρέπει να είσαι ξαπλα η δεν χρειάζεται;

Ναι αυτό μου είπε! Είναι κατασκευαστικό δικό μου δικό μου θέμα... ακριβώς το ίδιο είχε και η μαμά μ! 2 βδομαδες μετά πρέπει να πάρω άδεια από τη δουλειά αλλά δεν ανάφερε κάτι ο γιατρός ότι θα πρέπει να είμαι ξάπλα! Θα δείξει την Παρασκευή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2020 at 4:39 ΜΜ, pakaki είπε:

 

Τι ευχαριστα νεα που δεν εχει και ο αντρας σου μπραβο.. Και εμας σήμερα μας ενημερωσαν οτι βγηκαν του αντρα μου ευτυχώς αρνητικά.. 

Ωστοσο με καθυστέρησε τοσο πολυ επεισμδη εκανα το 99.4% και εγω και ο αντρας μου τα αποτελέσματα σε τοσο μεγαλα ποσοστα βγαινουν σε 1 μηνα.. Συνεπώς εμεις φάγαμε 2 μηνες συνολο.. Και εγω οταν το εμαθα Τρελάθηκα γιατί τυχαίνει να γνωρίζω ζευγάρι που ειχε δςν το ηξεραν και γεμνηθηκε και Το παιδακι τους με σοβρο προβλημα.. Ναι μου εξήγησε και εμενα οτι οι πιθανότητες ηταν με το μερος μιυ αλλα σιγουρα καταλαβαίνεις απολυτα πως μεχρι να βγουν τρελαίνεσαι.. Το σημαντικο ειναι πως ολα μας πηγαν καλα κι θα γεννηθουν τ μωρακια μας μια χαρα. 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? λοιπόν ήθελα να σας ρωτήσω πότε θα κάνετε τον β επιπέδου αν σας είπε ο γιατρός σε ποια εβδομάδα θα το κάνετε..

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω εάν σας είπε ο γιατρός να κάνετε το τετραπλό εμβόλιο τώρα στην εγκυμοσύνη .πλέον λένε στην εγκυμοσύνη ότι είναι καλό να το κάνεις γιατί σε καλύπτει και για τον κοκκύτη οποίος είναι πολύ επικίνδυνος για τα βρεφακια και ειδικά αν μανούλες έχουνε και πιο μικρά παιδάκια στο σπίτι. Εμένα με ενημέρωσε ο παιδίατρος των παιδιών αλλά η αλήθεια είναι πως θέλω να το συζητήσω και με τον γυναικολόγο αν και καλύτερα ενημερωμένοι γιατροί για τα εμβόλια είναι οι παιδίατροι αλλά τέλος πάντων για να δω τι θα μου πει και ο γιατρός μου.

όσο για τα φτερουγίσματα το μεγάλο μου γιο τον κατάλαβα στις 15 εβδομάδες το δεύτερο στις 16 και τούτο εδώ τίποτα δεν ξέρω να σας πω την αλήθεια με αγχώνει λίγο το θέμα που ακόμα δεν κατάλαβα κάτι αλλά εντάξει τουλάχιστον την άλλη εβδομάδα μάλλον θα πάω στη γυναικολόγο οπότε θα δούμε. να σας πω και το ευχάριστο για κυστική ίνωση τα αποτελέσματα βγήκαν αρνητικά οπότε για το μόνο πράγμα τώρα που στεναχωριέμαι λίγο είναι για το χαμηλό papp a πού και για αυτό αναγκάστηκα παίρνω salospir,ενώ είχα έναν πολύ καλό υπέρηχο ο Θεός βοηθός για να δούμε τώρα τι θα μας πει ο υπέροχος την άλλη εβδομάδα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...