Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? λοιπόν ήθελα να σας ρωτήσω πότε θα κάνετε τον β επιπέδου αν σας είπε ο γιατρός σε ποια εβδομάδα θα το κάνετε..

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω εάν σας είπε ο γιατρός να κάνετε το τετραπλό εμβόλιο τώρα στην εγκυμοσύνη .πλέον λένε στην εγκυμοσύνη ότι είναι καλό να το κάνεις γιατί σε καλύπτει και για τον κοκκύτη οποίος είναι πολύ επικίνδυνος για τα βρεφακια και ειδικά αν μανούλες έχουνε και πιο μικρά παιδάκια στο σπίτι. Εμένα με ενημέρωσε ο παιδίατρος των παιδιών αλλά η αλήθεια είναι πως θέλω να το συζητήσω και με τον γυναικολόγο αν και καλύτερα ενημερωμένοι γιατροί για τα εμβόλια είναι οι παιδίατροι αλλά τέλος πάντων για να δω τι θα μου πει και ο γιατρός μου.

όσο για τα φτερουγίσματα το μεγάλο μου γιο τον κατάλαβα στις 15 εβδομάδες το δεύτερο στις 16 και τούτο εδώ τίποτα δεν ξέρω να σας πω την αλήθεια με αγχώνει λίγο το θέμα που ακόμα δεν κατάλαβα κάτι αλλά εντάξει τουλάχιστον την άλλη εβδομάδα μάλλον θα πάω στη γυναικολόγο οπότε θα δούμε. να σας πω και το ευχάριστο για κυστική ίνωση τα αποτελέσματα βγήκαν αρνητικά οπότε για το μόνο πράγμα τώρα που στεναχωριέμαι λίγο είναι για το χαμηλό papp a πού και για αυτό αναγκάστηκα παίρνω salospir,ενώ είχα έναν πολύ καλό υπέρηχο ο Θεός βοηθός για να δούμε τώρα τι θα μας πει ο υπέροχος την άλλη εβδομάδα..

Καλησπέρα εγώ θα κάνω β επιπέδου στις 27 Ιανουαρίου και θα είμαι 22 εβδομάδων.. ούτως ή άλλως από 21 μέχρι 24 γίνεται μου είπε ο γιατρός.. Όσο για το εμβόλιο εγώ έκανα μόνο της γρίπης που μου είπε ο γιατρός. Μήπως σου το ειπε επειδή έχεις παιδακια;


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα εγώ θα κάνω β επιπέδου στις 27 Ιανουαρίου και θα είμαι 22 εβδομάδων.. ούτως ή άλλως από 21 μέχρι 24 γίνεται μου είπε ο γιατρός.. Όσο για το εμβόλιο εγώ έκανα μόνο της γρίπης που μου είπε ο γιατρός. Μήπως σου το ειπε επειδή έχεις παιδακια;

Στις 21 εβδομάδες είπε εμένα να το κάνω.. όχι μου είπε ο παιδίατρος ότι πρόσφατα πήγε σε σεμινάριο που ήταν για εμβόλια που πρέπει να γίνουν στην εγκυμοσύνη κ είπαν για το τετραπλό ότι θα πρέπει να γίνεται και για το εμβόλιο της γρίπης..αυτός μου είπε ένα παραπάνω όταν έχεις να κάνεις με μικρά.. δεν ξέρω αλλά με αγχώνει όταν μου λένε να πάρω τέτοιες αποφάσεις στην εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Στις 21 εβδομάδες είπε εμένα να το κάνω.. όχι μου είπε ο παιδίατρος ότι πρόσφατα πήγε σε σεμινάριο που ήταν για εμβόλια που πρέπει να γίνουν στην εγκυμοσύνη κ είπαν για το τετραπλό ότι θα πρέπει να γίνεται και για το εμβόλιο της γρίπης..αυτός μου είπε ένα παραπάνω όταν έχεις να κάνεις με μικρά.. δεν ξέρω αλλά με αγχώνει όταν μου λένε να πάρω τέτοιες αποφάσεις στην εγκυμοσύνη.

Καλησπέρα!Εμενα ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να κάνω το απλό της γρίπης αλλά δεν το έκανα κορίτσια.Φοβαμαι...Προσέχω όσο μπορώ,συνήθως είμαι σπίτι κ αποφεύγω τους κλειστούς χώρους με κόσμο.
Κ αυτά τα εμβόλια κάθε χρόνο αλλάζουν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Melody90 said:

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? λοιπόν ήθελα να σας ρωτήσω πότε θα κάνετε τον β επιπέδου αν σας είπε ο γιατρός σε ποια εβδομάδα θα το κάνετε..

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω εάν σας είπε ο γιατρός να κάνετε το τετραπλό εμβόλιο τώρα στην εγκυμοσύνη .πλέον λένε στην εγκυμοσύνη ότι είναι καλό να το κάνεις γιατί σε καλύπτει και για τον κοκκύτη οποίος είναι πολύ επικίνδυνος για τα βρεφακια και ειδικά αν μανούλες έχουνε και πιο μικρά παιδάκια στο σπίτι. Εμένα με ενημέρωσε ο παιδίατρος των παιδιών αλλά η αλήθεια είναι πως θέλω να το συζητήσω και με τον γυναικολόγο αν και καλύτερα ενημερωμένοι γιατροί για τα εμβόλια είναι οι παιδίατροι αλλά τέλος πάντων για να δω τι θα μου πει και ο γιατρός μου.

όσο για τα φτερουγίσματα το μεγάλο μου γιο τον κατάλαβα στις 15 εβδομάδες το δεύτερο στις 16 και τούτο εδώ τίποτα δεν ξέρω να σας πω την αλήθεια με αγχώνει λίγο το θέμα που ακόμα δεν κατάλαβα κάτι αλλά εντάξει τουλάχιστον την άλλη εβδομάδα μάλλον θα πάω στη γυναικολόγο οπότε θα δούμε. να σας πω και το ευχάριστο για κυστική ίνωση τα αποτελέσματα βγήκαν αρνητικά οπότε για το μόνο πράγμα τώρα που στεναχωριέμαι λίγο είναι για το χαμηλό papp a πού και για αυτό αναγκάστηκα παίρνω salospir,ενώ είχα έναν πολύ καλό υπέρηχο ο Θεός βοηθός για να δούμε τώρα τι θα μας πει ο υπέροχος την άλλη εβδομάδα..

Γεια σου κοπέλα μου! Στις 22 εβδομάδες μου ειπε θα την κάνουμε τη Β επιπεδου. Για εμβολια μου ειπε να μην κανω κάποιο. Της γρίπης προτεινε να το κανουν ολοι γυρω μου κι οχι εγω καλυτερα. Πες μας τι θα σου πει κι ο γυναικολόγος. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια έκανα της γρίπης και ειμαι μια χαρά! Καλύτερα να το κάνω πάρα να ακούω συνεχώς ότι άνθρωποι είναι βαριά λόγω γρίπης. Και μη ξεχνάτε ανήκουμε στις ευπαθείς ομάδες. 

  • Μου αρέσει 2

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα

Και εγώ έκανα της γρίπης. Το έκανα τα Χριστούγεννα κιόλας γιατί άκουγα για κρούσματα ακόμα και σε άτομα τα οποία είχαν κάνει το εμβόλιο. Με πολύ πυρετό για μια εβδομάδα και κόπωση.

Δεν το διακινδυνεύω. Έπειτα το εμβόλιο αυτό που κάνεις στην εγκυμοσύνη προστατεύει και το μωρό ακόμα και 6 μήνες μετά την γέννα.

On 1/14/2020 at 7:39 PM, Kangan said:

Τι ευχαριστα νεα που δεν εχει και ο αντρας σου μπραβο.. Και εμας σήμερα μας ενημερωσαν οτι βγηκαν του αντρα μου ευτυχώς αρνητικά.. 

Ωστοσο με καθυστέρησε τοσο πολυ επεισμδη εκανα το 99.4% και εγω και ο αντρας μου τα αποτελέσματα σε τοσο μεγαλα ποσοστα βγαινουν σε 1 μηνα.. Συνεπώς εμεις φάγαμε 2 μηνες συνολο.. Και εγω οταν το εμαθα Τρελάθηκα γιατί τυχαίνει να γνωρίζω ζευγάρι που ειχε δςν το ηξεραν και γεμνηθηκε και Το παιδακι τους με σοβρο προβλημα.. Ναι μου εξήγησε και εμενα οτι οι πιθανότητες ηταν με το μερος μιυ αλλα σιγουρα καταλαβαίνεις απολυτα πως μεχρι να βγουν τρελαίνεσαι.. Το σημαντικο ειναι πως ολα μας πηγαν καλα κι θα γεννηθουν τ μωρακια μας μια χαρα. 

Πραγματικά χαίρομαι που δεν έχει ο σύζυγός σου. Ναι είναι πολύ δύσκολο όταν ακούς για πρώτη φορά ότι είσαι φορέας. Ειδικά για μένα που αναγκάστηκα να μάθω από το  ίντερνετ τι στο καλό είναι αυτό που ψάχνουμε.

Όλα καλά.

Εγώ έχω 3 Φεβρουαρίου Υπέρηχο καρδιάς εμβρίου και 18 Β’ επιπέδου.

Εγώ πλέον δεν ξέρω αν έχω νοιώσει και ποτέ το μωρό. Είναι πολύ νωρίς οπότε και στο μυαλό μου έχω συνέχεια ότι  είναι απλά μυϊκό τράβηγμα ή κάτι μυϊκό.

  • Μου αρέσει 2

FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Καλησπέρα!Εμενα ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να κάνω το απλό της γρίπης αλλά δεν το έκανα κορίτσια.Φοβαμαι...Προσέχω όσο μπορώ,συνήθως είμαι σπίτι κ αποφεύγω τους κλειστούς χώρους με κόσμο.
Κ αυτά τα εμβόλια κάθε χρόνο αλλάζουν...

Άσε μία από τα ίδια με αυτό το φόβο θα μείνω και είμαι και νοσηλεύτρια τρομάρα μου. Γενικά είμαι υπέρ των εμβολίων και ξέρω ότι όντως σώζουν ζωές απλά στην εγκυμοσύνη με τρομάζει η διαδικασία.

6 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Γεια σου κοπέλα μου! Στις 22 εβδομάδες μου ειπε θα την κάνουμε τη Β επιπεδου. Για εμβολια μου ειπε να μην κανω κάποιο. Της γρίπης προτεινε να το κανουν ολοι γυρω μου κι οχι εγω καλυτερα. Πες μας τι θα σου πει κι ο γυναικολόγος. 

πω πω κοίτα να δεις πόσο διαφέρουν οι γνώμες από γιατρό σε γιατρό άλλοι επιμένουν να κάνεις άλλοι επιμένουν να μην το κάνεις άλλοι λένε κάνε ότι θες... Άντε εμείς οι καημενούλες μετά να αποφασίσουμε .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Άσε μία από τα ίδια με αυτό το φόβο θα μείνω και είμαι και νοσηλεύτρια τρομάρα μου. Γενικά είμαι υπέρ των εμβολίων και ξέρω ότι όντως σώζουν ζωές απλά στην εγκυμοσύνη με τρομάζει η διαδικασία.

Καλημέρα! Εγώ έκανα το εμβολιο της γρίπης..μου είπε ο γυναικολόγος να το κάνω και στο φάρμακειο μου είπαν ότι είναι καλό να γίνει.γιατι πεφτει το ανοσοποιητικό..Δεν μου είπαν για κάποιο άλλο..Αλλά καλύτερα να σου πει ο γυναικολόγος..αυτος είναι ο πιο αρμόδιος..

Β επιπέδου εγώ έχω στην 23η εβδομάδα..Και όσο για το μωρο που λες δεν το έχεις νιώσει ακόμα πόσο είσαι ακριβώς θύμισε μου; Δεν είναι όλες οι εγκυμοσυνες και όλα τα μωρά το ίδιο..άσε που μπορεί να είσαι πολύ απασχολημένη με τα παιδιά και απλα να μην το έχεις καταλάβει....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα! Εγώ έκανα το εμβολιο της γρίπης..μου είπε ο γυναικολόγος να το κάνω και στο φάρμακειο μου είπαν ότι είναι καλό να γίνει.γιατι πεφτει το ανοσοποιητικό..Δεν μου είπαν για κάποιο άλλο..Αλλά καλύτερα να σου πει ο γυναικολόγος..αυτος είναι ο πιο αρμόδιος..

Β επιπέδου εγώ έχω στην 23η εβδομάδα..Και όσο για το μωρο που λες δεν το έχεις νιώσει ακόμα πόσο είσαι ακριβώς θύμισε μου; Δεν είναι όλες οι εγκυμοσυνες και όλα τα μωρά το ίδιο..άσε που μπορεί να είσαι πολύ απασχολημένη με τα παιδιά και απλα να μην το έχεις καταλάβει....

Αυτό είναι μία αλήθεια και εγώ το σκέφτηκα επειδή είμαι όλη μέρα στο πόδι με τα μικρά μήπως λέω δεν το κατάλαβα επειδή όλη μέρα τρέχω πανικόβλητη?αλλά το βράδυ όταν ξαπλώνεις δεν το καταλαβαίνεις ?συνήθως τώρα σε αυτή την φάση τουλάχιστον που είμαστε πολύ αρχή ακόμα ούτε τότε δεν καταλαβαίνω κάτι εγω:(

Σήμερα είμαι 15 και 4..

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς βρε..το ξέρεις καλύτερα εσύ  απο μενα αφού έχεις ήδη εμπειρία..Εγώ σε αυτές τις μέρες που είσαι τώρα άρχισα να τα καταλαβαίνω ...Αλλά είναι 2 και είμαι σπίτι ξεκούραση πολλές ώρες και στην αρχή δεν ήμουν και σίγουρη..ηταν πολύ αμυδρό..τωρα αρχίζει να γίνεται πιο έντονο...υπομονη λίγο ακόμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Melody90 είπε:

Αυτό είναι μία αλήθεια και εγώ το σκέφτηκα επειδή είμαι όλη μέρα στο πόδι με τα μικρά μήπως λέω δεν το κατάλαβα επειδή όλη μέρα τρέχω πανικόβλητη?αλλά το βράδυ όταν ξαπλώνεις δεν το καταλαβαίνεις ?συνήθως τώρα σε αυτή την φάση τουλάχιστον που είμαστε πολύ αρχή ακόμα ούτε τότε δεν καταλαβαίνω κάτι εγω:(

Σήμερα είμαι 15 και 4..

Καλημέρα!!Κ εγώ εκεί που είσαι εσυ άρχισα να τα νιώθω αλλά κ μένα είναι δυο...Επίσης δεν είχα κ ποτε κοιλιτσα κ επιπλέον κιλά κ μου είπε ο γιατρός παίζει ρόλο στο ότι τα καταλαβαινω...Μην αγχώνεσαι...Ειδικά στις δίδυμες κυήσεις είναι σύνηθες να νιώθουμε νωρίτερα τα φασολάκια μας!Εσενα έχει χώρο ακόμη να κινηθεί στη μήτρα σου...Συνήθως τα νιώθεις μετά την 19η εβδομάδα!

Οσο για το εμβόλιο....Κ με τον άντρα μου που το συζητήσαμε αποφασίσαμε να μην το κάνω.Εξάλλου δεν σημαίνει ότι επειδή κανεις το εμβόλιο δεν πρόκειται να κολλήσεις ιώσεις.Απλα λένε ότι τις περνάς πιο ελαφρά...Δηλαδή πάλι θα πρέπει να προσέχουμε...Αν μου έλεγαν ότι έχει 100% καλύψει θα το έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα το αντιγριπικό γτ πριν κανα μήνα πέρασα μια γρίπη και ταλαιπωρήθηκα πολύ γτ είχα κ αναγούλες τότε! Όποτε αποφάσισα να το κάνω να μην ταλαιπωρηθώ ξανά τόσο ούτε εγώ ούτε το μωρό! 

Link to comment
Share on other sites

On 16/1/2020 at 12:19 ΜΜ, Zina21 είπε:

Καλημέρα!!Κ εγώ εκεί που είσαι εσυ άρχισα να τα νιώθω αλλά κ μένα είναι δυο...Επίσης δεν είχα κ ποτε κοιλιτσα κ επιπλέον κιλά κ μου είπε ο γιατρός παίζει ρόλο στο ότι τα καταλαβαινω...Μην αγχώνεσαι...Ειδικά στις δίδυμες κυήσεις είναι σύνηθες να νιώθουμε νωρίτερα τα φασολάκια μας!Εσενα έχει χώρο ακόμη να κινηθεί στη μήτρα σου...Συνήθως τα νιώθεις μετά την 19η εβδομάδα!

Οσο για το εμβόλιο....Κ με τον άντρα μου που το συζητήσαμε αποφασίσαμε να μην το κάνω.Εξάλλου δεν σημαίνει ότι επειδή κανεις το εμβόλιο δεν πρόκειται να κολλήσεις ιώσεις.Απλα λένε ότι τις περνάς πιο ελαφρά...Δηλαδή πάλι θα πρέπει να προσέχουμε...Αν μου έλεγαν ότι έχει 100% καλύψει θα το έκανα...

πω πω λες για αυτό επειδή δεν έχω χάσει όλα τα κιλα από την τελευταία εγκυμοσύνη ?έχω άλλα πέντε κιλά... Ε τότε φταίνε τα πατσοκοιλια μου:-D

Γεια σου βρε zina21 χρυσόστομη είσαι!!!αυτό που είπες τώρα για τα εμβόλια πολύ δεν το ξέρουνε νομίζουν ότι αν κάνουν το αντιγριπικό δεν θα ξανααρρωστησουν δεν μπορούν να καταλάβουν ότι το αντιγριπικό σε καλύπτει μόνο για τον συγκεκριμένο ιό της γρίπης και όχι για κάθε ίωση που κυκλοφορεί και το συνάχι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

πω πω λες για αυτό επειδή δεν έχω χάσει όλα τα κιλα από την τελευταία εγκυμοσύνη ?έχω άλλα πέντε κιλά... Ε τότε φταίνε τα πατσοκοιλια μου:-D

Γεια σου βρε zina21 χρυσόστομη είσαι!!!αυτό που είπες τώρα για τα εμβόλια πολύ δεν το ξέρουνε νομίζουν ότι αν κάνουν το αντιγριπικό δεν θα ξανααρρωστησουν δεν μπορούν να καταλάβουν ότι το αντιγριπικό σε καλύπτει μόνο για τον συγκεκριμένο ιό της γρίπης και όχι για κάθε ίωση που κυκλοφορεί και το συνάχι...

Χα χα χα!Θα το νιώσεις το μωράκι σου!!!Κ εγώ δεν τα νιώθω όλη την ημέρα...Υπάρχουν στιγμές που κάνουν αισθητή την παρουσία τους ανάλογα με τη θέση τους....Ε κ αυτά δεν θα έχουν διάθεση να κάνουν συνέχεια σβούρες... 
Εγω είμαι επιρρεπής στις ιώσεις...Κ ανεβάζω πολύ υψηλό πυρετό άρα το εμβόλιο δεν θα με βοηθούσε κάπου πάλι θα έπρεπε να προσέχω.
Το ξέρω ότι πολύ νομίζουν ότι αφού έκαναν το εμβόλιο όλα καλά δεν θα κολλήσουν τίποτα...Είναι λάθος κορίτσια πάλι θέλει πολύ προσοχή δεν υπάρχει φάρμακο που να μας καλύπτει πλήρως.Εγω αν τα καταφέρω με τη βοήθεια του θεού δεν θέλω να πάρω ούτε ντεπόν...Νιώθω ότι το παίρνουν κ τα φασολάκια μου κ αν δεν είναι αναγκαίο θέλω να τα αποφεύγω όλα αυτά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες σας!

Συγνώμη ειλικρινά αν φανώ γκόμενα τύπου ξερόλας δεν έχω καμία τετοια διαθεση! Απλά ανήκουμε στην γενιά που ευτυχώς είτε λόγω internet είτε λόγω επαφών μπορούμε να ρωτήσουμε να μάθουμε και να κατανοήσουμε πλήρως κάποιες έννοιες..

Οπότε έχουμε και λέμε: Τα αντιγριπικά εμβόλια περιέχουν μόνο τρία στελέχη ιών γρίπης, από τα εκατοντάδες που ενδέχεται να κυκλοφορούν κάθε στιγμή. Ποια στελέχη θα συμπεριληφθούν κάθε χρόνο, λαμβάνεται από ειδικούς της Παγκόσμιας Οργάνωσης Υγείας βάσει προβλέψεων για τα στελέχη με τις μεγαλύτερες πιθανότητες να προκαλέσουν εξάρσεις την επόμενη χρονιά (όσο και αν αυτό μοιάζει πρόβλεψη τύπου Λεφάκης και Λιτσα Πατέρα), αρα όπου υπάρχει πρόβλεψη, ο κίνδυνος αποτυχίας είναι αυξημένος. Εξού και η αποτελεσματικότητα του εμβολίου εμφανίζει διακυμάνσεις από χρονιά σε χρονιά. Όμως, μετά από μεγάλη και χρόνια ανασκόπηση, ναι το εμβόλιο προστατεύει ακόμα και όταν δεν συμπίπτουν απόλυτα τα επιλεγμένα αντιγόνα, λόγω φαινομένων διασταυρούμενης αντιδραστικότητας. Άρα, μπορεί το εμβόλιο να είναι λιγότερο αποτελεσματικό από ό,τι θα θέλαμε, είναι όμως αρκετά αποτελεσματικό για να κάνει τη διαφορά. Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι αύξησης της αποτελεσματικότητάς του (δημοσιευμένα αποτελέσματα) όπως η ώρα της ημέρας που μπορεί να παίξει ρόλο, διότι έχει φανεί ότι ο εμβολιασμός τις πρωινές ώρες ίσως οδηγεί σε αυξημένη ανοσογονικότητα, δηλαδή καλύτερη και ισχυρότερη απάντηση του ανοσοποιητικού, σε σχέση με τον απογευματινό εμβολιασμό.

Αυτά..επι του θέματος τώρα..και εγώ τον άκουσα πριν από μία εβδομάδα και μετά σιωπή..και δεν σας κρύβω ότι ώρες ώρες με πιάνει ένα τρελό άγχος!

Τέλος έχω μία απορία, πίνει κανείς σας καποιο ρόφημα-τσάι; Και αν ναι ποιο? Μήπως και πίνω και δεν τρώω!!

Φιλιά σε όλες σας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UMMJp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...