Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Mary_k είπε:

Καλησπέρα! :) Αν και είμαι μέλλουσα μαμά όπως και εσύ,  το Έχω ψάξει γενικά πολύ το θέμα .ταυτόχρονα έχω και φίλες που είναι ήδη μανούλες οπότε αυτό που έχω να σου πω είναι να ψάξεις να βρεις ένα καρότσι το οποίο να είναι ελαφρύ κ να έχει σχετικά μικρό όγκο καθώς κλείνει , για να χωράει στο αυτοκίνητο. Να έχει ρόδες που να απορροφούν τους κραδασμούς . Δεν χρειάζεται να είναι 3 σε 1. Εγώ Πήγα και παρήγγειλα ένα καρότσι 2 σ 1 Καθώς πήραμε ένα ξεχωριστό καθισματάκι αυτοκινήτου το οποίο γυρνάει 360 μοίρες Και είναι πολύ βολικό. Απο Εκεί και πέρα βέβαια ο καθένας όπως βολεύεται :) 

Κι εγώ πάνω κάτω αυτά είχα στο νου μου... αυτά τα 3 σε 1 μου φαίνονται βαριά και με μεγάλο όγκο! Όποτε και τα 2 σε 1 και χωρια το καθισματάκι αυτοκινήτου νομίζω αρκούν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Μια γρήγορη ενημέρωση για τον πίνακα μας μιας κ ήμουν για υπέρηχο χτες κ όλα πήγαν πολύ καλά! ΠΗΤ 17/6 Αγοράκι κ κοριτσάκι. Εδω στην Σουηδια σε αφηνουν να πας μεχρι 37+6 πριν τα παρουν οποτε το αργοτερο στις 3/6 θα τα δουμε τα ζουζουνάκια μας. Στην Ελλάδα τι ισχύει?

Να έχετε μια όμορφη μέρα. 

  • Μου αρέσει 2

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mary_k said:

Καλησπέρα! :) Αν και είμαι μέλλουσα μαμά όπως και εσύ,  το Έχω ψάξει γενικά πολύ το θέμα .ταυτόχρονα έχω και φίλες που είναι ήδη μανούλες οπότε αυτό που έχω να σου πω είναι να ψάξεις να βρεις ένα καρότσι το οποίο να είναι ελαφρύ κ να έχει σχετικά μικρό όγκο καθώς κλείνει , για να χωράει στο αυτοκίνητο. Να έχει ρόδες που να απορροφούν τους κραδασμούς . Δεν χρειάζεται να είναι 3 σε 1. Εγώ Πήγα και παρήγγειλα ένα καρότσι 2 σ 1 Καθώς πήραμε ένα ξεχωριστό καθισματάκι αυτοκινήτου το οποίο γυρνάει 360 μοίρες Και είναι πολύ βολικό. Απο Εκεί και πέρα βέβαια ο καθένας όπως βολεύεται :) 

Επειδη ειμαι τελειως ασχετη, το 2 σε 1 ποιες 2 επιλογες μετατροπης εχει? 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nina94 είπε:

Κι εγώ πάνω κάτω αυτά είχα στο νου μου... αυτά τα 3 σε 1 μου φαίνονται βαριά και με μεγάλο όγκο! Όποτε και τα 2 σε 1 και χωρια το καθισματάκι αυτοκινήτου νομίζω αρκούν...

Ακριβως! Δεν υπαρχει λογος να παρει καποιος 3 σε 1 :)

Just now, playbunny είπε:

Επειδη ειμαι τελειως ασχετη, το 2 σε 1 ποιες 2 επιλογες μετατροπης εχει? 

Το 2 σε 1 ειναι αυτο που εχει το πορτ μπεμπε που ειναι μεχρι 6 μηνων περιπου το μωρο και το κανονικο καθισμα που ειναι απο 6 μεχρι 3 χρονων! Το 3 σε 1 απλα εχει και το καθισματακι αυτοκινητου . Απλα εμεις επιλεξαμε να παρουμε ξεχωριστο καθισματακι που γυρναει 360 μοιρες κ ειναι απο τη γεννηση μεχρι 3-4 χρονων. Ενω αυτα που δινουν μαζι μ το καροτσι συνηθως ειναι για την αρχη μονο που ειναι πολυ μικρο το μωρο. 

  • Ευχαριστώ 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά!!! γύρισα από τον γιατρό.ειδαμε τον μπέμπη μας είναι πολύ ζωηρός μες την κοιλιά..μου είπε ο γιατρός ότι αυτή την εβδομάδα θα τον καταλάβω κ ότι είναι λίγο η θεση της μήτρας κάπως κ δεν τον κατάλαβαν ακόμα.ολα καλά προς το παρόν... χάρηκα πολύ ..τρίτο αγόρι ποπό της τρελής μέσα στο σπίτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary_k said:

Το 2 σε 1 ειναι αυτο που εχει το πορτ μπεμπε που ειναι μεχρι 6 μηνων περιπου το μωρο και το κανονικο καθισμα που ειναι απο 6 μεχρι 3 χρονων! Το 3 σε 1 απλα εχει και το καθισματακι αυτοκινητου . Απλα εμεις επιλεξαμε να παρουμε ξεχωριστο καθισματακι που γυρναει 360 μοιρες κ ειναι απο τη γεννηση μεχρι 3-4 χρονων. Ενω αυτα που δινουν μαζι μ το καροτσι συνηθως ειναι για την αρχη μονο που ειναι πολυ μικρο το μωρο. 

Ααα καταλαβα! Ευχαριστώ πολύ!! :) 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kermit82 είπε:

Καλημέρα!

Μια γρήγορη ενημέρωση για τον πίνακα μας μιας κ ήμουν για υπέρηχο χτες κ όλα πήγαν πολύ καλά! ΠΗΤ 17/6 Αγοράκι κ κοριτσάκι. Εδω στην Σουηδια σε αφηνουν να πας μεχρι 37+6 πριν τα παρουν οποτε το αργοτερο στις 3/6 θα τα δουμε τα ζουζουνάκια μας. Στην Ελλάδα τι ισχύει?

Να έχετε μια όμορφη μέρα. 

Καλησπερα! Εμένα ο γιατρός μου είπε ΠΗΤ 16/6 αλλά μάλλον θα γεννήσω είπε η δυο εβδομάδες νωρίτερα που πέφτει 2-3/6 η δυο τρεις μέρες αργότερα από τις 16/6. :) καλή σου μέρα!


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσια γειά!!! γύρισα από τον γιατρό.ειδαμε τον μπέμπη μας είναι πολύ ζωηρός μες την κοιλιά..μου είπε ο γιατρός ότι αυτή την εβδομάδα θα τον καταλάβω κ ότι είναι λίγο η θεση της μήτρας κάπως κ δεν τον κατάλαβαν ακόμα.ολα καλά προς το παρόν... χάρηκα πολύ ..τρίτο αγόρι ποπό της τρελής μέσα στο σπίτι.

Τρίτο αγόρι;;; Να σου ζήσουν όλα ευχομαι! 

Ενημερωσε μας λίγο εμάς τις πρωτάρες... πως είναι να είσαι αγορομανα;; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κατατρομαξα είχα λιγο αιμα σταγονες..πήγαμε γιατρό ευτυχώς όλα μια χαρά δεν φάνηκε από τι ήταν το αίμα..άγνωστο..Δεν φάνηκε τίποτα..Μόνο που τρομάξαμε τελικά..ευτυχώς τα κοριτσακια μας είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Nina94 είπε:

Τρίτο αγόρι;;; Να σου ζήσουν όλα ευχομαι! 

Ενημερωσε μας λίγο εμάς τις πρωτάρες... πως είναι να είσαι αγορομανα;; 

Τα αγορακια ειναι τρελα,κι εγω περιμενω το δευτερο κι εχω χαρει πολυ.Παντως μου χει τρελη αδυναμια αν και δεν ξερω  αν ισχυει αυτο που λενε για τις μανες με τους γιους.Μπορει αν ειχα κοριτσι να ηταν το ιδιο.Τωρα τον κανω μπανιο και μετα θα κανω παλι δουλειες γιατι αυριο εχω β επιπεδου και αμνιο και θελω 2-3 μερες να μην κανω πολλα

Just now, Nansy29 είπε:

Κορίτσια κατατρομαξα είχα λιγο αιμα σταγονες..πήγαμε γιατρό ευτυχώς όλα μια χαρά δεν φάνηκε από τι ήταν το αίμα..άγνωστο..Δεν φάνηκε τίποτα..Μόνο που τρομάξαμε τελικά..ευτυχώς τα κοριτσακια μας είναι μια χαρά!

Οντως τρομακτικο,ευτυχως ολα καλα.Ξεκουρασου πολυ αυτες τις μερες.Ευτυχως σε καμια εγκυμοσυνη μου δεν ειχα αιμα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 είπε:

Κορίτσια κατατρομαξα είχα λιγο αιμα σταγονες..πήγαμε γιατρό ευτυχώς όλα μια χαρά δεν φάνηκε από τι ήταν το αίμα..άγνωστο..Δεν φάνηκε τίποτα..Μόνο που τρομάξαμε τελικά..ευτυχώς τα κοριτσακια μας είναι μια χαρά!

δόξα το θεο τα κοριτσια σ είναι power.ας είναι καλά αυτα κ ας τρομάξουμε εμείς...χαιρομαι που δεμ ήταν κάτι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Τα αγορακια ειναι τρελα,κι εγω περιμενω το δευτερο κι εχω χαρει πολυ.Παντως μου χει τρελη αδυναμια αν και δεν ξερω  αν ισχυει αυτο που λενε για τις μανες με τους γιους.Μπορει αν ειχα κοριτσι να ηταν το ιδιο.Τωρα τον κανω μπανιο και μετα θα κανω παλι δουλειες γιατι αυριο εχω β επιπεδου και αμνιο και θελω 2-3 μερες να μην κανω πολλα

Οντως τρομακτικο,ευτυχως ολα καλα.Ξεκουρασου πολυ αυτες τις μερες.Ευτυχως σε καμια εγκυμοσυνη μου δεν ειχα αιμα

Ναι τωρα ξεκούραση..Έιχα και δεκατα χθες και γενικά ατονία.μαλλον κάτι κόλλησα..

Το αίμα είναι πολυ τρομακτικό καμία να μην έχει..κι αυτό δεν ήταν τίποτα τωρα.. σταγονιτσες..την 6η 7η εβδομάδα είχα αιμοραγια σαν περίοδο..Εκεί να δεις τρομαρα..ήμουν σίγουρη ότι ήταν αποβολή..

Καλή επιτυχία για αύριο!Όλα να είναι τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Ναι τωρα ξεκούραση..Έιχα και δεκατα χθες και γενικά ατονία.μαλλον κάτι κόλλησα..

Το αίμα είναι πολυ τρομακτικό καμία να μην έχει..κι αυτό δεν ήταν τίποτα τωρα.. σταγονιτσες..την 6η 7η εβδομάδα είχα αιμοραγια σαν περίοδο..Εκεί να δεις τρομαρα..ήμουν σίγουρη ότι ήταν αποβολή..

Καλή επιτυχία για αύριο!Όλα να είναι τέλεια!

ασε τα παλιά πανε πέρασαν κ το παλιο αίμα...τώρα χάιδευε κοιλιτσα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Κορίτσια κατατρομαξα είχα λιγο αιμα σταγονες..πήγαμε γιατρό ευτυχώς όλα μια χαρά δεν φάνηκε από τι ήταν το αίμα..άγνωστο..Δεν φάνηκε τίποτα..Μόνο που τρομάξαμε τελικά..ευτυχώς τα κοριτσακια μας είναι μια χαρά!

Αχ κοριτσάκι μου να είσαι καλά και να ξαπλωνεις τώρα να ξεκουραστείς κι εσυ και τα νινακια σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Κορίτσια κατατρομαξα είχα λιγο αιμα σταγονες..πήγαμε γιατρό ευτυχώς όλα μια χαρά δεν φάνηκε από τι ήταν το αίμα..άγνωστο..Δεν φάνηκε τίποτα..Μόνο που τρομάξαμε τελικά..ευτυχώς τα κοριτσακια μας είναι μια χαρά!

πραγματικα πολυ τρομακτικο! καθε φορα που παω τουαλετα κοιταω το εσωρουχο με αγχος. :-o

ευτυχως που ειναι ολα καλα!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...