Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, daisyz είπε:

Καλά είμαι κοριτσάκι μου Δόξα τον Θεό!Την Δευτέρα πάμε για β' επιπέδου...

Εσύ πως είσαι τα ζουζούνια σου;Όλα καλά με το αιματάκι που είχες;

Αντε με το καλο και η β επιπεδου!! Καλα ειμαι κι εγω και τα μωρακια!δεν ξαναειδα αιμα ευτυχως τυχαιο θα ηταν..αυριο εχουμε υπερηχο καρδιων και 11/02 β επιπεδου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Αντε με το καλο και η β επιπεδου!! Καλα ειμαι κι εγω και τα μωρακια!δεν ξαναειδα αιμα ευτυχως τυχαιο θα ηταν..αυριο εχουμε υπερηχο καρδιων και 11/02 β επιπεδου..

Και εσύ με το καλό!Καλά αποτελέσματα!Τυχαίο ήταν..συμβαίνουν αυτά ίσα-ίσα να μας τρομάξουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε?

Εχω 2 ερωτήσεις για εσας.. μετα την εξέταση Β επιπεδου υπάρχει στο 3ο τρίμηνο αλλη αντίστοιχη ή είναι μονο Α και Β επιπεδου? 

Επίσης ακουσα οτι απο κάποια εβδομάδα κι επειτα κανουν παλι κολπικο υπερηχο, ισχύει?

@Zina21 σε σκεφτομουν χτες, μου λεει ο τοπικός γιατρός που εχω "παλι εδω εισαι για υπερηχο?" Του λεω εχω αγχος και λεω μεσα μου μονο η Ζηνα με καταλαβαίνει χεχε. :-D

@daisyz να εχεις καλα

 αποτελέσματα, οπως και σε όλες μας για την Β επιπέδου! :wub:

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Αντε με το καλο και η β επιπεδου!! Καλα ειμαι κι εγω και τα μωρακια!δεν ξαναειδα αιμα ευτυχως τυχαιο θα ηταν..αυριο εχουμε υπερηχο καρδιων και 11/02 β επιπεδου..

Καλησπερα Nansy μου! Κ εγω ειχα λιγο ροζ αιματακι χθες 1-2 σταγονες δηλ κΙ τρομαξα αλλα ο γιατρος ειπε ειναι φυσιολογικο κ

μαλλον κουραστηκα λιγο παραπανω ισως. Αλλ μεχρι να μιλησω μαζι του ημουνα τοσο αγχωμενη :( ευτυχως ολα μια. Χαρουλα . 

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε?

Εχω 2 ερωτήσεις για εσας.. μετα την εξέταση Β επιπεδου υπάρχει στο 3ο τρίμηνο αλλη αντίστοιχη ή είναι μονο Α και Β επιπεδου? 

Επίσης ακουσα οτι απο κάποια εβδομάδα κι επειτα κανουν παλι κολπικο υπερηχο, ισχύει?

@Zina21 σε σκεφτομουν χτες, μου λεει ο τοπικός γιατρός που εχω "παλι εδω εισαι για υπερηχο?" Του λεω εχω αγχος και λεω μεσα μου μονο η Ζηνα με καταλαβαίνει χεχε. :-D

@daisyz να εχεις καλα

 αποτελέσματα, οπως και σε όλες μας για την Β επιπέδου! :wub:

 

Καλημέρα!!!!!Χα χα χα!Μονο εγώ σε καταλαβαινω....Εγώ πάω περίπου κάθε δέκα μέρες,το έχει αποδεχτεί κ ο γιατρός κ είμαστε μια χαρά!Εκανα προ β´ επιπέδου στις 23/1 με το γιατρό που μου κάνει αυτούς τους υπερήχους είδα κ το γιατρό μου εκείνη την ημέρα κ κανονικά είχα πάλι 13/2 την β´ επιπέδου αλλά επειδή δεν αντέχω μέχρι τότε του είπα ότι θα πάω κ 3/2.....Ε έτσι για να είμαι πιο ήσυχη...Τι να κάνει κ ο γιατρός μου;Έχει καταλάβει που έχει μπλέξει κ γελάει...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου όμορφα.. 

Β επιπέδου μου αλλαξε ημ κ μένα μου την έβαλε 7 Φλεβάρη..Δευτέρα έχω υπέρηχο στον γιατρό μου...έχουν αργήσει οι αγωνίες πως θα τα καταφέρω με δύο μωρά πως θα θηλάζω δύο νινακια πως θα κοιμάμαι που μεταξύ μας δεν ξέρω αν θα μπορώ θα κάθομαι και θα τα χαζεύω όλη νύχτα...γενικά εχω πολλες απορίες πως και τι θα ειναι εξυπερετικο όσο αφορα κουνακια κλπ 

Εμάς που είναι δίδυμα πως θα τα θυλλάζουμε  εναλλάξ η και τα δύο κάθε φορα;;;

Πείτε μου γνώμες ♡♡

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

Καλησπερα Nansy μου! Κ εγω ειχα λιγο ροζ αιματακι χθες 1-2 σταγονες δηλ κΙ τρομαξα αλλα ο γιατρος ειπε ειναι φυσιολογικο κ

μαλλον κουραστηκα λιγο παραπανω ισως. Αλλ μεχρι να μιλησω μαζι του ημουνα τοσο αγχωμενη :( ευτυχως ολα μια. Χαρουλα . 

Καλημέρα.τελικα είναι απλα κάτι φυσιολογικο..Αλλά την τρομαρα που παίρνουμε μόνο εμείς την ξέρουμε..Όλα καλά..ηρέμησε και ξεκούρασου

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε?

Εχω 2 ερωτήσεις για εσας.. μετα την εξέταση Β επιπεδου υπάρχει στο 3ο τρίμηνο αλλη αντίστοιχη ή είναι μονο Α και Β επιπεδου? 

Επίσης ακουσα οτι απο κάποια εβδομάδα κι επειτα κανουν παλι κολπικο υπερηχο, ισχύει?

@Zina21 σε σκεφτομουν χτες, μου λεει ο τοπικός γιατρός που εχω "παλι εδω εισαι για υπερηχο?" Του λεω εχω αγχος και λεω μεσα μου μονο η Ζηνα με καταλαβαίνει χεχε. :-D

@daisyz να εχεις καλα

 αποτελέσματα, οπως και σε όλες μας για την Β επιπέδου! :wub:

 

Λαγουδάκι υπάρχει το Doppler στο γ τρίμηνο..εμένα τις τελευταίες φορές μου κάνει και κοιλιακό και κολπικό υπέρηχο για να δει τον τράχηλο λέει.. 

Just now, Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου όμορφα.. 

Β επιπέδου μου αλλαξε ημ κ μένα μου την έβαλε 7 Φλεβάρη..Δευτέρα έχω υπέρηχο στον γιατρό μου...έχουν αργήσει οι αγωνίες πως θα τα καταφέρω με δύο μωρά πως θα θηλάζω δύο νινακια πως θα κοιμάμαι που μεταξύ μας δεν ξέρω αν θα μπορώ θα κάθομαι και θα τα χαζεύω όλη νύχτα...γενικά εχω πολλες απορίες πως και τι θα ειναι εξυπερετικο όσο αφορα κουνακια κλπ 

Εμάς που είναι δίδυμα πως θα τα θαυμάζουμε εναλλάξ η και τα δύο κάθε φορα;;;

Πείτε μου γνώμες ♡♡

Φουφη μου τις ίδιες αγωνίες κι εγώ...νομίζω πρέπει να μιλήσουμε με κάποιες που έχουν ήδη δίδυμα για συμβουλές...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα.τελικα είναι απλα κάτι φυσιολογικο..Αλλά την τρομαρα που παίρνουμε μόνο εμείς την ξέρουμε..Όλα καλά..ηρέμησε και ξεκούρασου

Λαγουδάκι υπάρχει το Doppler στο γ τρίμηνο..εμένα τις τελευταίες φορές μου κάνει και κοιλιακό και κολπικό υπέρηχο για να δει τον τράχηλο λέει.. 

Φουφη μου τις ίδιες αγωνίες κι εγώ...νομίζω πρέπει να μιλήσουμε με κάποιες που έχουν ήδη δίδυμα για συμβουλές...

Μήπως να κάναμε και μια ομάδα.. διδυμομανούλες;

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε?

Εχω 2 ερωτήσεις για εσας.. μετα την εξέταση Β επιπεδου υπάρχει στο 3ο τρίμηνο αλλη αντίστοιχη ή είναι μονο Α και Β επιπεδου? 

Επίσης ακουσα οτι απο κάποια εβδομάδα κι επειτα κανουν παλι κολπικο υπερηχο, ισχύει?

@Zina21 σε σκεφτομουν χτες, μου λεει ο τοπικός γιατρός που εχω "παλι εδω εισαι για υπερηχο?" Του λεω εχω αγχος και λεω μεσα μου μονο η Ζηνα με καταλαβαίνει χεχε. :-D

@daisyz να εχεις καλα

 αποτελέσματα, οπως και σε όλες μας για την Β επιπέδου! :wub:

 

Καλημέρα!! Εγώ και στην Αυχενική και στην β επιπέδου έκανα και εσωτερικό για να μετρήσει τον τράχηλο μου. Τρίτο τρίμηνο είναι το doppler 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Λαγουδάκι υπάρχει το Doppler στο γ τρίμηνο..εμένα τις τελευταίες φορές μου κάνει και κοιλιακό και κολπικό υπέρηχο για να δει τον τράχηλο λέει.. 

 

Just now, Άννα.Κρήτη said:

Καλημέρα!! Εγώ και στην Αυχενική και στην β επιπέδου έκανα και εσωτερικό για να μετρήσει τον τράχηλο μου. Τρίτο τρίμηνο είναι το doppler 

Ευχαριστώ κοριτσια μου για τις πληροφορίες!! :wub:

Just now, Φούφη said:

Καλημέρα κοριτσάκια μου όμορφα.. 

Β επιπέδου μου αλλαξε ημ κ μένα μου την έβαλε 7 Φλεβάρη..Δευτέρα έχω υπέρηχο στον γιατρό μου...έχουν αργήσει οι αγωνίες πως θα τα καταφέρω με δύο μωρά πως θα θηλάζω δύο νινακια πως θα κοιμάμαι που μεταξύ μας δεν ξέρω αν θα μπορώ θα κάθομαι και θα τα χαζεύω όλη νύχτα...γενικά εχω πολλες απορίες πως και τι θα ειναι εξυπερετικο όσο αφορα κουνακια κλπ 

Εμάς που είναι δίδυμα πως θα τα θαυμάζουμε εναλλάξ η και τα δύο κάθε φορα;;;

Πείτε μου γνώμες ♡♡

Πραγματικά το σκέφτομαι κι εγώ. Κι ενω θεωρητικά λεει η μητέρα μου οτι θα βοηθήσει, τελικά ειμαι σιγουρη οτι θα ξεμεινω μονη μου με τον σύζυγο ο οποίος θα παει για δουλειά μετά από λίγο. Αρα οτι κόλπα μαθουμε είναι χρήσιμο! 

Just now, Zina21 said:

Καλημέρα!!!!!Χα χα χα!Μονο εγώ σε καταλαβαινω....Εγώ πάω περίπου κάθε δέκα μέρες,το έχει αποδεχτεί κ ο γιατρός κ είμαστε μια χαρά!Εκανα προ β´ επιπέδου στις 23/1 με το γιατρό που μου κάνει αυτούς τους υπερήχους είδα κ το γιατρό μου εκείνη την ημέρα κ κανονικά είχα πάλι 13/2 την β´ επιπέδου αλλά επειδή δεν αντέχω μέχρι τότε του είπα ότι θα πάω κ 3/2.....Ε έτσι για να είμαι πιο ήσυχη...Τι να κάνει κ ο γιατρός μου;Έχει καταλάβει που έχει μπλέξει κ γελάει...

Εκανα high score σκεψου.. κρατηθηκα και πηγα στις 16 ημέρες, και παλι του φανηκε νωρις!! Χαχα :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

@Nansy29 @Zina21 @playbunny

 Αγαπες Πήρατε κιλακια;

Η κοιλίτσα φούσκωσε;

Η μόνο εγώ έχω γίνει κιόλας μπαλονακι; 4 κιλά έχω πάρει..

Ναι έχει φουσκώσει η κοιλιτσα..Εγώ έχω πάρει 5 κιλά..Αλλά με πίεσε και ο γιατρός να πάρω γιατί ξεκινήσα πολυ αδύνατη..Αλλά τώρα βλέπω ότι παίρνω πολύ εύκολα...Μέχρι 16 κιλά περίπου μου είπαν στα δίδυμα...

Just now, playbunny είπε:

 

Ευχαριστώ κοριτσια μου για τις πληροφορίες!! :wub:

Πραγματικά το σκέφτομαι κι εγώ. Κι ενω θεωρητικά λεει η μητέρα μου οτι θα βοηθήσει, τελικά ειμαι σιγουρη οτι θα ξεμεινω μονη μου με τον σύζυγο ο οποίος θα παει για δουλειά μετά από λίγο. Αρα οτι κόλπα μαθουμε είναι χρήσιμο! 

Εκανα high score σκεψου.. κρατηθηκα και πηγα στις 16 ημέρες, και παλι του φανηκε νωρις!! Χαχα :mrgreen:

Κι εγώ τα ίδια..Η μαμα μου λέει βέβαια θα βοηθήσει όμως δουλεύει κι αυτή..Ο σύζυγος δουλεύει..Η πεθερά μου δεν ζει..οπότε μόνη μου με βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , playbunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε?

Εχω 2 ερωτήσεις για εσας.. μετα την εξέταση Β επιπεδου υπάρχει στο 3ο τρίμηνο αλλη αντίστοιχη ή είναι μονο Α και Β επιπεδου? 

Επίσης ακουσα οτι απο κάποια εβδομάδα κι επειτα κανουν παλι κολπικο υπερηχο, ισχύει?

@Zina21 σε σκεφτομουν χτες, μου λεει ο τοπικός γιατρός που εχω "παλι εδω εισαι για υπερηχο?" Του λεω εχω αγχος και λεω μεσα μου μονο η Ζηνα με καταλαβαίνει χεχε. :-D

@daisyz να εχεις καλα

 αποτελέσματα, οπως και σε όλες μας για την Β επιπέδου! :wub:

 

Καλημερα. Για τον κολπικο υπερηχο εγω στο γιο μου δεν εκανα απο την αυχενικη μεχρι να γεννησω,και τωρα απο τοτε δεν εχω κανει.Μετρανε τραχηλο και με κοιλιακο υπερηχο.Οποτε ειναι στο γιατρο μαλλον

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...