Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Zina21 είπε:

Ναι κοριτσάκι μου γι’αυτό λέμε κ σίγουρα είναι ακριβό...Αλλά έχει το καλό ότι κλείνει κ γίνεται μονό για την περίπτωση που θέλεις να βγεις με το ένα μωράκι.Καποιες επιλέγουν αυτά που είναι προς πίσω κ είναι πιο οικονομικά στην τιμή.Αλλα εμείς θέλαμε δίπλα δίπλα...1700 φτάνει στην τιμή γιατί εμείς θελουμε το γκρι.Κ δεν περιλαμβάνει ποδοσακους,ποτηροθήκη,αδιάβροχα,κουνουπιέρες.Πρεπει να τα πάρουμε όλα επιπλέον.

Πωπω νομίζω το αυτοκίνητο μ κοστίζει λιγότερα χαχαχ! Τι να κάνουμε κι αυτά μέσα στο προγραμμα είναι! Εγώ με γνωστές που μίλησα που έχουν παιδιά μου είπαν να μην πάρω τα βαριά καρότσια 3 σε 1 και τέτοια που είναι κ πανάκριβα γτ ούτως ή άλλως όλοι στο τέλος παίρνουν κ ένα ακόμα καρότσι αυτά τα ελαφριά-καλοκαιρινά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nina94 είπε:

Πωπω νομίζω το αυτοκίνητο μ κοστίζει λιγότερα χαχαχ! Τι να κάνουμε κι αυτά μέσα στο προγραμμα είναι! Εγώ με γνωστές που μίλησα που έχουν παιδιά μου είπαν να μην πάρω τα βαριά καρότσια 3 σε 1 και τέτοια που είναι κ πανάκριβα γτ ούτως ή άλλως όλοι στο τέλος παίρνουν κ ένα ακόμα καρότσι αυτά τα ελαφριά-καλοκαιρινά! 

Χα χα χα!Αυτο δεν είναι 3 σε 1.Απλα με ειδικούς ανταπτορες μπορείς να βάλεις κ τα καθισματακια αυτοκινήτου στο καρότσι.Που τα καθισματακια τα παίρνεις επιπλέον κ αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου άσχετο... στον υπέρηχο Β επιπέδου που έκανα μου είπαν ότι το μωρό είναι μεγάλο για την εβδομάδα στην οποία είμαι και πως θα γεννήσω νωρίτερα αποτι υπολογίζαμε... γύρω στη μια βδομάδα νωρίτερα μου έβαλαν την ΠΗΤ! Το είπαν σε καμία αυτό; Είμαι στην 22η εβδομάδα και το μωρό μ είναι σχεδόν 500γρ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Κορίτσια μου άσχετο... στον υπέρηχο Β επιπέδου που έκανα μου είπαν ότι το μωρό είναι μεγάλο για την εβδομάδα στην οποία είμαι και πως θα γεννήσω νωρίτερα αποτι υπολογίζαμε... γύρω στη μια βδομάδα νωρίτερα μου έβαλαν την ΠΗΤ! Το είπαν σε καμία αυτό; Είμαι στην 22η εβδομάδα και το μωρό μ είναι σχεδόν 500γρ

Και η δική μου ακριβώς στις 22 βδομάδες τόσο ήταν.Δεν μου είπαν τίποτα για τοκετό νωρίτερα.Η απόκλιση είναι +- 10% από το πραγματικό βάρος μου είπε η γιατρός.

Νομίζω το μωράκι σου είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, daisyz είπε:

Και η δική μου ακριβώς στις 22 βδομάδες τόσο ήταν.Δεν μου είπαν τίποτα για τοκετό νωρίτερα.Η απόκλιση είναι +- 10% από το πραγματικό βάρος μου είπε η γιατρός.

Νομίζω το μωράκι σου είναι μια χαρά!

Τελεια! Γιατί με άγχωσαν λίγο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina94 είπε:

Κοριτσι μου νομίζω είναι μια χαρα το μωρακι σου. Εγω εκανα β επιπεδου την 21 εβδομαδα και ηταν 440γρ.δεν μου ανεφερε τιποτα ο γιατρός μου είπε πως ολα είναι στα φυσιολογικά επίπεδα. Οποτε μην αγχώνεσαι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Τελεια! Γιατί με άγχωσαν λίγο! 

Η γιατρός που τη ρώτησα αν είναι καλό το βάρος μου είπε ότι είναι μια χαρά!

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου,όλα μια χαρά είναι!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?πήγα για υπέρηχο χθες είδα τον Υιό νούμερο τρία... είναι όλα καλά απλά μου είπε ότι ο πλακούντας είναι χαμηλά αλλά κανονικά σιγά σιγά θα πρέπει να ανεβαίνει.. αυτό σημαίνει ξεκούραση για να μη δούμε αιματακι.αγχωθηκα λίγο τώρα.. μέχρι τώρα έβαλα 4 κιλά μου είπε κ ότι είμαστε εντός ορίων.

Επίσης στα ούρα μου δείχνει λίγο λεύκωμα κορίτσια! έχει καμία σας?

Ο γιατρός λέει ότι πρέπει να έφταιξε και το γεγονός ότι δεν είχα πολλά ούρα και ήταν πολύ συμπυκνωμένα.να πίνω νερά κ θα το ξανά δούμε ένα μήνα.

3 Μαρτίου έχω β επιπέδου είμαι περίεργη να δω τι θα πει για τον χαμηλό πλακούντα.. Πολύ φοβάμαι μη γεννήσω πρόωρα πάλι :cry:

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?πήγα για υπέρηχο χθες είδα τον Υιό νούμερο τρία... είναι όλα καλά απλά μου είπε ότι ο πλακούντας είναι χαμηλά αλλά κανονικά σιγά σιγά θα πρέπει να ανεβαίνει.. αυτό σημαίνει ξεκούραση για να μη δούμε αιματακι.αγχωθηκα λίγο τώρα.. μέχρι τώρα έβαλα 4 κιλά μου είπε κ ότι είμαστε εντός ορίων.

Επίσης στα ούρα μου δείχνει λίγο λεύκωμα κορίτσια! έχει καμία σας?

Ο γιατρός λέει ότι πρέπει να έφταιξε και το γεγονός ότι δεν είχα πολλά ούρα και ήταν πολύ συμπυκνωμένα.να πίνω νερά κ θα το ξανά δούμε ένα μήνα.

3 Μαρτίου έχω β επιπέδου είμαι περίεργη να δω τι θα πει για τον χαμηλό πλακούντα.. Πολύ φοβάμαι μη γεννήσω πρόωρα πάλι :cry:

 

με το καλο το μωρό σ....εγω είχα χαμηλό πλακουντα κ τώρα ανέβηκε....έχεις χρόνο κ εσύ μην φοβάσαι θα ανέβει κ εσένα...αλλυ τον γιατρό σ κ ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

με το καλο το μωρό σ....εγω είχα χαμηλό πλακουντα κ τώρα ανέβηκε....έχεις χρόνο κ εσύ μην φοβάσαι θα ανέβει κ εσένα...αλλυ τον γιατρό σ κ ολα θα πανε καλα.

Ευχαριστώ με το καλό όλες  μας!!!!!!Ουφ με έκανες να νιώσω καλύτερα τώρα!μέσα σε πόσο καιρό είδατε ότι ανέβηκε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Melody90 είπε:

Ευχαριστώ με το καλό όλες  μας!!!!!!Ουφ με έκανες να νιώσω καλύτερα τώρα!μέσα σε πόσο καιρό είδατε ότι ανέβηκε?

Καλημέρα!!Ο πλακούντας ανεβαίνει μέχρι συγκεκριμένες εβδομάδες κ αυτη η πιθανότητα υπάρχει στην περίπτωση που είναι επιχειλιος κ όχι επιπωματικός.Εμενα ο ένας πλακούντας είναι επιχειλιος κ δεν τον βλέπω να ανεβαίνει...Είμαι 22 κ 4 σήμερα,δηλαδή διανυω την 23η εβδομάδα αλλά τα μωρά μου είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερα.Τον περίμενα να ανέβει από την 10η εβδομάδα αλλά τελικά ανέβηκε ελάχιστα.Αλλά όπως κ να έχει δεν είναι κάτι που πρέπει να σε αγχώνει.Οπως θα σου πει κ ο γιατρός σου θέλει πολύ ξεκούραση,να μην σκύβεις,να μη σηκώνεις βάρος,να μην ανεβοκατεβαίνεις σκάλες κ όλα θα πάνε καλά!Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι;Με το καλό να έρθουν σε όλες μας τα μωράκια μας!!

12 ώρες πρίν, Nina94 είπε:

Κορίτσια μου άσχετο... στον υπέρηχο Β επιπέδου που έκανα μου είπαν ότι το μωρό είναι μεγάλο για την εβδομάδα στην οποία είμαι και πως θα γεννήσω νωρίτερα αποτι υπολογίζαμε... γύρω στη μια βδομάδα νωρίτερα μου έβαλαν την ΠΗΤ! Το είπαν σε καμία αυτό; Είμαι στην 22η εβδομάδα και το μωρό μ είναι σχεδόν 500γρ

Στην β´ επιπέδου σου δίνουν ουσιαστικά την ΠΗΤ.Μηπως εννοούσαν ότι είναι μεγαλύτερο στις μέρες κ όχι στο βάρος;Γιατί κ μένα τα μωράκια μου είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερα κ θα γεννήσω μια εβδομάδα πιο νωρίς πρώτα ο θεός να φτάσουμε έως εκεί!Αρχικα είχα ΠΗΤ 18/6,μετά 14/6 κ τώρα στην β´ επιπέδου μου γράφουν 5/6 αλλά κ πάλι σε μένα ούτε αυτή δεν ισχύει γιατί έχω δυο μωράκια κ έχουν διαφορά ημερών μεταξύ τους.Αλλα στο περίπου έτσι είναι!Σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι κάτι που πρέπει να σε αγχώνει!Ειναι φυσιολογικές αυτές οι διαφορές ημερών!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Χα χα χα!Αυτο δεν είναι 3 σε 1.Απλα με ειδικούς ανταπτορες μπορείς να βάλεις κ τα καθισματακια αυτοκινήτου στο καρότσι.Που τα καθισματακια τα παίρνεις επιπλέον κ αυτά...

Κορίτσια εγώ έιχα αγορασει καρότσι 3σε 1 για την μικρη μου και μπορώ να πω ότι με βόλεψε αφάνταστα.. Είναι βαρύ ναι. Αλλά δεν αγόρασα το ελαφρύ καλοκαιρινό. Εμένα είναι 20 μηνών και κάθεται ακόμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Ευχαριστώ με το καλό όλες  μας!!!!!!Ουφ με έκανες να νιώσω καλύτερα τώρα!μέσα σε πόσο καιρό είδατε ότι ανέβηκε?

Καλημέρα εγώ τον είχα χαμηλό στην β 20 βδομαδων....τώρα  29 ανέβηκε. άργησε αλλά οκ .....εσένα θα ανέβει πιο γρήγορα....βάρος μα προσέχεις πολύ κ θα είναι όλα οκ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?πήγα για υπέρηχο χθες είδα τον Υιό νούμερο τρία... είναι όλα καλά απλά μου είπε ότι ο πλακούντας είναι χαμηλά αλλά κανονικά σιγά σιγά θα πρέπει να ανεβαίνει.. αυτό σημαίνει ξεκούραση για να μη δούμε αιματακι.αγχωθηκα λίγο τώρα.. μέχρι τώρα έβαλα 4 κιλά μου είπε κ ότι είμαστε εντός ορίων.

Επίσης στα ούρα μου δείχνει λίγο λεύκωμα κορίτσια! έχει καμία σας?

Ο γιατρός λέει ότι πρέπει να έφταιξε και το γεγονός ότι δεν είχα πολλά ούρα και ήταν πολύ συμπυκνωμένα.να πίνω νερά κ θα το ξανά δούμε ένα μήνα.

3 Μαρτίου έχω β επιπέδου είμαι περίεργη να δω τι θα πει για τον χαμηλό πλακούντα.. Πολύ φοβάμαι μη γεννήσω πρόωρα πάλι :cry:

 

Καλησπερα.Κι εμενα ο πλακουντας ηταν χαμηλος στο μικρο και προσεχα,οχι βαρυ κι οχι σκαλες και ανεβηκε στον 8ο.Δεν εχει σχεση με προωρο τοκετο.Επισης πριν μια βδομαδα στη γενικη ουρων βρεθηκε λιγο λευκωμα.Μου ειπε πολυ νερο ,οχι πολυ αλατι και σημερα εκανα επαναληψη.Μολις βγουν τα αποτελεσματα θα σου πω.Μην αγχωνεσαι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Καλημέρα!!Ο πλακούντας ανεβαίνει μέχρι συγκεκριμένες εβδομάδες κ αυτη η πιθανότητα υπάρχει στην περίπτωση που είναι επιχειλιος κ όχι επιπωματικός.Εμενα ο ένας πλακούντας είναι επιχειλιος κ δεν τον βλέπω να ανεβαίνει...Είμαι 22 κ 4 σήμερα,δηλαδή διανυω την 23η εβδομάδα αλλά τα μωρά μου είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερα.Τον περίμενα να ανέβει από την 10η εβδομάδα αλλά τελικά ανέβηκε ελάχιστα.Αλλά όπως κ να έχει δεν είναι κάτι που πρέπει να σε αγχώνει.Οπως θα σου πει κ ο γιατρός σου θέλει πολύ ξεκούραση,να μην σκύβεις,να μη σηκώνεις βάρος,να μην ανεβοκατεβαίνεις σκάλες κ όλα θα πάνε καλά!Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι;Με το καλό να έρθουν σε όλες μας τα μωράκια μας!!

Στην β´ επιπέδου σου δίνουν ουσιαστικά την ΠΗΤ.Μηπως εννοούσαν ότι είναι μεγαλύτερο στις μέρες κ όχι στο βάρος;Γιατί κ μένα τα μωράκια μου είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερα κ θα γεννήσω μια εβδομάδα πιο νωρίς πρώτα ο θεός να φτάσουμε έως εκεί!Αρχικα είχα ΠΗΤ 18/6,μετά 14/6 κ τώρα στην β´ επιπέδου μου γράφουν 5/6 αλλά κ πάλι σε μένα ούτε αυτή δεν ισχύει γιατί έχω δυο μωράκια κ έχουν διαφορά ημερών μεταξύ τους.Αλλα στο περίπου έτσι είναι!Σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι κάτι που πρέπει να σε αγχώνει!Ειναι φυσιολογικές αυτές οι διαφορές ημερών!

Δεν είναι επιχείλιος.. είμαι 20 εβδομαδων τωρα κουράζομαι αρκετά η αλήθεια είναι κ έχω συχνά πυκνά πονακια παίρνω 4 Μαγνησια την ημέρα τώρα! ελπίζω να τη βγάλω καθαρή μέχρι το τέλος.

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα.Κι εμενα ο πλακουντας ηταν χαμηλος στο μικρο και προσεχα,οχι βαρυ κι οχι σκαλες και ανεβηκε στον 8ο.Δεν εχει σχεση με προωρο τοκετο.Επισης πριν μια βδομαδα στη γενικη ουρων βρεθηκε λιγο λευκωμα.Μου ειπε πολυ νερο ,οχι πολυ αλατι και σημερα εκανα επαναληψη.Μολις βγουν τα αποτελεσματα θα σου πω.Μην αγχωνεσαι

Ναι να μου πεις..θας σας ενημερώσω για νέα κ εγώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...