Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Melody90 είπε:

Δεν είναι επιχείλιος.. είμαι 20 εβδομαδων τωρα κουράζομαι αρκετά η αλήθεια είναι κ έχω συχνά πυκνά πονακια παίρνω 4 Μαγνησια την ημέρα τώρα! ελπίζω να τη βγάλω καθαρή μέχρι το τέλος.

Ναι να μου πεις..θας σας ενημερώσω για νέα κ εγώ.

Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι.Μερικες φορές δεν είναι εύκολο όταν έχεις καθημερινές υποχρεώσεις αλλά προσπάθησε το.Αν είναι να ανέβει θα ανέβει τις επόμενες εβδομάδες!Θα σου πει πιο σίγουρα ο γιατρός σου στην β´ επιπέδου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Melody90 είπε:

Δεν είναι επιχείλιος.. είμαι 20 εβδομαδων τωρα κουράζομαι αρκετά η αλήθεια είναι κ έχω συχνά πυκνά πονακια παίρνω 4 Μαγνησια την ημέρα τώρα! ελπίζω να τη βγάλω καθαρή μέχρι το τέλος.

Ναι να μου πεις..θας σας ενημερώσω για νέα κ εγώ.

Πηρα τα αποτελεσματα,ολα καθαρα.Εφταιγε που δεν επινα αρκετο νερο τελικα.Οποτε θα συνεχισω οπως την τελευταια βδομαδα κι ολα καλα

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα! Είναι καμία με υψηλή μυωπία; Πήγα στον οφθαλμίατρο εχθές για έναν έλεγχο και μου είπε λόγω της μυωπίας (8 βαθμούς στο δεξί μάτι) να γεννήσω με καισαρική...θα το συζητήσω και με το γυναικολόγο μου βέβαια στο επόμενο ραντεβού αλλά ήθελα να δω αν υπάρχει ανάλογη περίπτωση που γέννησε φυσιολογικά..


qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε; από προχθές νιώθω τον μπέμπη συνέχεια σχεδόν από κει που δεν τον αισθανόμουν σχεδόν καθόλου ..

Πολύ ωραία αίσθηση εεε; Εγώ από την 16η εβδομάδα που τον κατάλαβα πρώτη φορά δεν έχει σταματήσει να με κλωτσάει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina94 είπε:

Πολύ ωραία αίσθηση εεε; Εγώ από την 16η εβδομάδα που τον κατάλαβα πρώτη φορά δεν έχει σταματήσει να με κλωτσάει! 

Όντως είναι τέλεια! Κι εγώ τον ένιωσα πρώτη φορά στην 16η αλλά μετά πολύ σπάνια.. Από προχθές βέβαια έχει ξεσαλώσει

  • Μου αρέσει 2

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 said:

Ποια θεωρείτε πως είναι τα απαραίτητα πράγματα που πρέπει να έχουμε μετά τη γεννα όσον αφορά το μωρό; 

Καλη ερώτηση! Διαβασε στο τοπικ με τιτλο: Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας

Εχει πολλες πληροφορίες κι οτι θες εξτρα ρωτησε τα κορίτσια εκει :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλη ερώτηση! Διαβασε στο τοπικ με τιτλο: Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας

Εχει πολλες πληροφορίες κι οτι θες εξτρα ρωτησε τα κορίτσια εκει :)

Ααα τελεια! Ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα είμαι κατενθουσιασμένη γιατί επιτέλους νιώθω το μωρό να κλωτσάει κανονικά!

ήθελα να σας πω επίσης ότι η οποία έχει πληροφορίες για κάποια site που δίνουνε δωρεάν δείγματα για τα μωράκια μας ας το γράψει!!!

Εγώ θα σας βάλω τώρα μια λίστα με κάποια site που δίνουν δωρεάν δείγματα  αυτά τα site είναι από έρευνα που έχω κάνει την άνοιξη του 2018 όταν ήμουν έγκυος στο δεύτερο γιο μου.

Nestlebaby.gr( κάνεις εγγραφή)

Mambaby.gr(κάνεις εγγραφή)

Νutricia.gr(κάνεις εγγραφή)

Babyspace.gr(κάνεις εγγραφή)

Caredirect.gr (καλεις στο 2109287600 κ ζητάς το βαλιτσακι για τις έγκυες σου κάνουν κάποιες ερωτήσεις τύπου γκάλοπ κ σου τα στέλνουν στο σπίτι δωρεάν με κούριερ)κ στην κλινική παίρνεις το γνωστό βαλιτσακι ξανά αλλά με άλλα προϊόντα μέσα

Babylino.gr(κάνεις εγγραφή)

Chicco.gr(κάνεις εγγραφή)

Αυτές είναι .....όλα ειναι για δωρεάν δείγματα κ πράγματα αν ενδιαφέρεστε στείλετε άμεσα όμως κορίτσια γιατί οι περισσότερες σου λένε ότι θα τα έχεις στα χέρια σου σε 1,5 με 2 μήνες...

από αυτές που πηρα τελικά πράγματα ήταν η caredirect ένα βαλιτσακι παρόμοιο με το γνωστό που δίνουν και μετά τη γέννα.και η νουτριτσια ένα υφασμάτινο φάκελο για χαρτιά του μωρού ας πούμε.κ η Νεστλέ κάτι μου έστειλε αλλά δεν θυμάμαι καθόλου.

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είμαι κατενθουσιασμένη γιατί επιτέλους νιώθω το μωρό να κλωτσάει κανονικά!

ήθελα να σας πω επίσης ότι η οποία έχει πληροφορίες για κάποια site που δίνουνε δωρεάν δείγματα για τα μωράκια μας ας το γράψει!!!

Εγώ θα σας βάλω τώρα μια λίστα με κάποια site που δίνουν δωρεάν δείγματα  αυτά τα site είναι από έρευνα που έχω κάνει την άνοιξη του 2018 όταν ήμουν έγκυος στο δεύτερο γιο μου.

Nestlebaby.gr( κάνεις εγγραφή)

Mambaby.gr(κάνεις εγγραφή)

Νutricia.gr(κάνεις εγγραφή)

Babyspace.gr(κάνεις εγγραφή)

Caredirect.gr (καλεις στο 2109287600 κ ζητάς το βαλιτσακι για τις έγκυες σου κάνουν κάποιες ερωτήσεις τύπου γκάλοπ κ σου τα στέλνουν στο σπίτι δωρεάν με κούριερ)κ στην κλινική παίρνεις το γνωστό βαλιτσακι ξανά αλλά με άλλα προϊόντα μέσα

Babylino.gr(κάνεις εγγραφή)

Chicco.gr(κάνεις εγγραφή)

Αυτές είναι .....όλα ειναι για δωρεάν δείγματα κ πράγματα αν ενδιαφέρεστε στείλετε άμεσα όμως κορίτσια γιατί οι περισσότερες σου λένε ότι θα τα έχεις στα χέρια σου σε 1,5 με 2 μήνες...

από αυτές που πηρα τελικά πράγματα ήταν η caredirect ένα βαλιτσακι παρόμοιο με το γνωστό που δίνουν και μετά τη γέννα.και η νουτριτσια ένα υφασμάτινο φάκελο για χαρτιά του μωρού ας πούμε.κ η Νεστλέ κάτι μου έστειλε αλλά δεν θυμάμαι καθόλου.

Υ.Γ Εγώ θα πάρω τη Δευτέρα στην caredirect να δω αν τα στέλνουν από τώρα ή αν πρέπει να έχεις μπει στον 7.θα σας ενημερώσω για αυτό κ θα ψάξω τώρα μπας κ άλλαξε τίποτα από τότε ή αν υπάρχουν νέες σελίδες:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είμαι κατενθουσιασμένη γιατί επιτέλους νιώθω το μωρό να κλωτσάει κανονικά!

ήθελα να σας πω επίσης ότι η οποία έχει πληροφορίες για κάποια site που δίνουνε δωρεάν δείγματα για τα μωράκια μας ας το γράψει!!!

Εγώ θα σας βάλω τώρα μια λίστα με κάποια site που δίνουν δωρεάν δείγματα  αυτά τα site είναι από έρευνα που έχω κάνει την άνοιξη του 2018 όταν ήμουν έγκυος στο δεύτερο γιο μου.

Nestlebaby.gr( κάνεις εγγραφή)

Mambaby.gr(κάνεις εγγραφή)

Νutricia.gr(κάνεις εγγραφή)

Babyspace.gr(κάνεις εγγραφή)

Caredirect.gr (καλεις στο 2109287600 κ ζητάς το βαλιτσακι για τις έγκυες σου κάνουν κάποιες ερωτήσεις τύπου γκάλοπ κ σου τα στέλνουν στο σπίτι δωρεάν με κούριερ)κ στην κλινική παίρνεις το γνωστό βαλιτσακι ξανά αλλά με άλλα προϊόντα μέσα

Babylino.gr(κάνεις εγγραφή)

Chicco.gr(κάνεις εγγραφή)

Αυτές είναι .....όλα ειναι για δωρεάν δείγματα κ πράγματα αν ενδιαφέρεστε στείλετε άμεσα όμως κορίτσια γιατί οι περισσότερες σου λένε ότι θα τα έχεις στα χέρια σου σε 1,5 με 2 μήνες...

από αυτές που πηρα τελικά πράγματα ήταν η caredirect ένα βαλιτσακι παρόμοιο με το γνωστό που δίνουν και μετά τη γέννα.και η νουτριτσια ένα υφασμάτινο φάκελο για χαρτιά του μωρού ας πούμε.κ η Νεστλέ κάτι μου έστειλε αλλά δεν θυμάμαι καθόλου.

Υ.Γ Εγώ θα πάρω τη Δευτέρα στην caredirect να δω αν τα στέλνουν από τώρα ή αν πρέπει να έχεις μπει στον 7.θα σας ενημερώσω για αυτό κ θα ψάξω τώρα μπας κ άλλαξε τίποτα από τότε ή αν υπάρχουν νέες σελίδες:)

Στο babyspase για να σου στείλουν πρέπει να είσαι από 7 μηνών έως 9 αλλιώς δεν στέλνουν! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Koritsia καλησπέρα. Είμαι 23 εβδομάδα. Με έπιασαν κάτι δυνατοί πόνοι στο στομάχι σαν κράμπες. Και εκείνη την ώρα αν κάτσω κ χαλαρώσω μου περνάει.. Το έχει. Πάθει καμία? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Koritsia καλησπέρα. Είμαι 23 εβδομάδα. Με έπιασαν κάτι δυνατοί πόνοι στο στομάχι σαν κράμπες. Και εκείνη την ώρα αν κάτσω κ χαλαρώσω μου περνάει.. Το έχει. Πάθει καμία? 

Εχω εχω νιώσει ενοχλήσεις αλλά δεν μπορώ να πω πως είναι δυνατοί πόνοι! Όντως όταν κάθομαι περνάνε... μάλλον κανεις συσπάσεις αλλά ρωτά τον γιατρό σου για σιγουριά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Mpimpikos είπε:

Koritsia καλησπέρα. Είμαι 23 εβδομάδα. Με έπιασαν κάτι δυνατοί πόνοι στο στομάχι σαν κράμπες. Και εκείνη την ώρα αν κάτσω κ χαλαρώσω μου περνάει.. Το έχει. Πάθει καμία? 

Πες το αγάπη μου στον γιατρό σου ακόμη και τώρα. Κι εγώ είχα ενοχλήσεις ένα βράδυ και με έστειλε νοσοκομείο για καρδιοτοκογράφο μη και κάνω συσπάσεις. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Koritsia καλησπέρα. Είμαι 23 εβδομάδα. Με έπιασαν κάτι δυνατοί πόνοι στο στομάχι σαν κράμπες. Και εκείνη την ώρα αν κάτσω κ χαλαρώσω μου περνάει.. Το έχει. Πάθει καμία? 

Κοριτσι μου εμενα κάτιδυνατοί πόνοι σαν σουβλιες με έπιαναν 35η -36η βδομάδα. Στα πλάγια ψηλά. Μου είπε ο γιατρός πως ήταν το παιδί που πίεζε όλο το σύστημα εκεί (στομάχι πλευρά κλπ) και για αυτό πονούσα. Να αλλάζω στάση και να γυρνάω ξαπλωμένη από την αντίθετη πλευρά μου είπε κι όντως πέρναγε. 

Οι δικές σου οι "κραμπες" είναι ψηλά? Στο στομάχι? Κι εγώ θα σου έλεγα για παν ενδεχόμενο να τον πάρεις ένα τηλέφωνο να του το περιγράψεις. 

Και η @Άννα.Κρήτη με την ιδέα του καρδιοτοκογραφου πολύ σωστή μου ακούγεται. Είναι εύκολο και γρήγορο και σου λύνει καθε απορία για πιθανές συσπασεις. Φυσικά γιατροί δεν είμαστε οπότε καλύτερα να μιλήσεις μαζί του να σαι σίγουρη. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...