Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, BabyGirl_A είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα! Πως πήγε τελικά? Όλα καλά με την εξέταση? 

Κι εμένα η αλήθεια είναι πως δεν μου είπαν να αλλάξω τίποτα στην διατροφή μου. Η οδηγεία ήταν να τρώω κανονικά τις προηγούμενες μέρες για να είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα. 

Ποιος ξέρει, ο κάθε γιατρός έχει την τακτική του. 

Η β επιπέδου πήγε πολύ καλά. Μας είπαν πως πάλι θα έχουμε κοριτσάκι. Έχουμε μια πολύ όμορφη φωτογραφία. Πήγαν όλα πολύ καλά. Και τον τράχηλο τν βρήκε πολύ καλό αρκετά πολύ καλό. Απλά επειδή πετρωνει η κοιλιά κάνει συσπαση η μήτρα οπότε να προσέχω.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mpimpikos είπε:

Η β επιπέδου πήγε πολύ καλά. Μας είπαν πως πάλι θα έχουμε κοριτσάκι. Έχουμε μια πολύ όμορφη φωτογραφία. Πήγαν όλα πολύ καλά. Και τον τράχηλο τν βρήκε πολύ καλό αρκετά πολύ καλό. Απλά επειδή πετρωνει η κοιλιά κάνει συσπαση η μήτρα οπότε να προσέχω.. 

Μια χαρά λοιπόν όλα τέλεια. Με το καλό λοιπόν το κοριτσάκι σου!!!!! 

Ε εντάξει άρα θα προσέχεις και θα πάνε όλα υπέροχα!!! 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 said:

καλησπέρα κορίτσια! 
 

Ζαλαδες έχετε; Εγώ βγαίνω έξω και δεν μπορώ να πάω πουθενά μόνη επειδή με πιάνει ζαλάδα κ φοβάμαι μην πέσω!

καλησπερα! με επιασε την προηγουμενη εβδομαδα μια τρομερη ζαλάδα στα ξαφνικα, σαν σκοτοδίνη. Ευτυχως δεν κρατησε πολυ ομως, μερικα λεπτα μονο. εσενα κραταει ωρα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

καλησπερα! με επιασε την προηγουμενη εβδομαδα μια τρομερη ζαλάδα στα ξαφνικα, σαν σκοτοδίνη. Ευτυχως δεν κρατησε πολυ ομως, μερικα λεπτα μονο. εσενα κραταει ωρα? 

Ναι αν με πιάσει κάνει ώρα να μου περάσει...! Ρώτησα τον γιατρό μου είπε πως το μωρό πλέον έχει αυξημένες απαιτήσεις σε σίδηρο πλέον και ρουφάνε πολύ από μας με αποτέλεσμα να έχουμε ζαλάδες! 

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια πήρα τις εξετάσεις.. όλα τέλεια και η καμπύλη σακχάρου πιο καλή δεν γίνεται! Εύχομαι σε όλες το ίδιο!

Μπράβο κορίτσι μου όλα έτσι να συνεχίσουν! 
 Αλήθεια μετά την καμπύλη ζαχαρου έχουμε κ άλλες εξετάσεις να κάνουμε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Ναι αν με πιάσει κάνει ώρα να μου περάσει...! Ρώτησα τον γιατρό μου είπε πως το μωρό πλέον έχει αυξημένες απαιτήσεις σε σίδηρο πλέον και ρουφάνε πολύ από μας με αποτέλεσμα να έχουμε ζαλάδες! 

Μπράβο κορίτσι μου όλα έτσι να συνεχίσουν! 
 Αλήθεια μετά την καμπύλη ζαχαρου έχουμε κ άλλες εξετάσεις να κάνουμε;

Πόσο σιδηρο παίρνεις τη μέρα;Μήπως δεν σου φτάνει;;Επίσης να τρως και μοσχάρι 2 φορές την εβδομάδα..Και όταν παίρνεις το σιδηρο να μην πινεις καφέ σοκολατες κλπ 3 ώρες μετά 3 ώρες πριν και γαλακτοκομικα να κρατάς απόσταση από το σιδηρο..Μπορεί να τα ξέρεις αλλά στα ξαναλέω..τα έχω μάθει απέξω παίρνω χρονια σιδηρο..βεβαια ακόμα και να τα κάνεις όλα αυτά μπορεί πάλι να έχεις ζαλάδες.. υπομονή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Πόσο σιδηρο παίρνεις τη μέρα;Μήπως δεν σου φτάνει;;Επίσης να τρως και μοσχάρι 2 φορές την εβδομάδα..Και όταν παίρνεις το σιδηρο να μην πινεις καφέ σοκολατες κλπ 3 ώρες μετά 3 ώρες πριν και γαλακτοκομικα να κρατάς απόσταση από το σιδηρο..Μπορεί να τα ξέρεις αλλά στα ξαναλέω..τα έχω μάθει απέξω παίρνω χρονια σιδηρο..βεβαια ακόμα και να τα κάνεις όλα αυτά μπορεί πάλι να έχεις ζαλάδες.. υπομονή...

Παίρνω 2 φορές τη μέρα (πρωί κ βράδυ). Ναι αυτό θα κάνω... υπομονή μέχρι να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα! 
Απο τώρα ανυπομονώ να δω το αγοράκι μ... μάλλον είμαι πολύ χαζομαμα χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Παίρνω 2 φορές τη μέρα (πρωί κ βράδυ). Ναι αυτό θα κάνω... υπομονή μέχρι να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα! 
Απο τώρα ανυπομονώ να δω το αγοράκι μ... μάλλον είμαι πολύ χαζομαμα χαχαχα

Χαχαχα δεν είσαι η μόνη!!κι εγώ το ίδιο..Ανυπομονώ...τις νιώθω όλη μέρα στην κοιλια μου και έχω ξετρελαθει...χαζομαμαδες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θεωρώ ότι θα κάνουμε κανονικά τις γενικές και των ούρων σε εξετάσεις! Λοιπόν εγώ πάντα είχα υψηλό αιματοκρίτη και στον 3ο μου ξεκίνησε ο γιατρός σίδηροσε σκόνη πρωί μεσημέρι βράδυ. Εγώ ειλικρινά δεν άντεχα με τίποτα να τον πίνω και τον έκοψα στις 2 φορές για ένα διάστημα. Μετά έβρισκα πάντα αφορμή για να μην τον παίρνω και τον τελευταίο μήνα παίρνω 1 φορά την μέρα. Προχθές λοιπόν που έκανα και γενικές μαζί με όλα τα άλλα με ρώτησε η μικροβιολόγος αν παίρνω σκεύασμα. Της λέω ναι 1 φορά την μέρα το παίρνω αλλά δεν είμαι συνεπής κάθε μερα γιατί μου προκαλεί τρελό εμετό . Μου λέει πραγματικά δεν έχω ξανά δει έγκυο με τόσο υψηλό σιδήρου.  Το ανώτατο όριο είναι έως 155 κι εγώ έχω 155 και 39 αιματοκρίτη. Δες τον σιδηρο και τον αιματοκρίτη σου ίσως να έχουν πέσει. Επίσης με ρώτησε η μικροβιολόγος αν έχω κούραση ζαλάδες κλπ για να μου κάνει και β12 . Αλλά δεν έχω κάτι. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Θεωρώ ότι θα κάνουμε κανονικά τις γενικές και των ούρων σε εξετάσεις! Λοιπόν εγώ πάντα είχα υψηλό αιματοκρίτη και στον 3ο μου ξεκίνησε ο γιατρός σίδηροσε σκόνη πρωί μεσημέρι βράδυ. Εγώ ειλικρινά δεν άντεχα με τίποτα να τον πίνω και τον έκοψα στις 2 φορές για ένα διάστημα. Μετά έβρισκα πάντα αφορμή για να μην τον παίρνω και τον τελευταίο μήνα παίρνω 1 φορά την μέρα. Προχθές λοιπόν που έκανα και γενικές μαζί με όλα τα άλλα με ρώτησε η μικροβιολόγος αν παίρνω σκεύασμα. Της λέω ναι 1 φορά την μέρα το παίρνω αλλά δεν είμαι συνεπής κάθε μερα γιατί μου προκαλεί τρελό εμετό . Μου λέει πραγματικά δεν έχω ξανά δει έγκυο με τόσο υψηλό σιδήρου.  Το ανώτατο όριο είναι έως 155 κι εγώ έχω 155 και 39 αιματοκρίτη. Δες τον σιδηρο και τον αιματοκρίτη σου ίσως να έχουν πέσει. Επίσης με ρώτησε η μικροβιολόγος αν έχω κούραση ζαλάδες κλπ για να μου κάνει και β12 . Αλλά δεν έχω κάτι. 

Κι εγώ στην αρχή είχα πολύ καλό αιματοκρίτη... 40 αν θυμάμαι καλά! Τώρα θα ξανακάνω αιματολογικές να δούμε που βρίσκομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Κι εγώ στην αρχή είχα πολύ καλό αιματοκρίτη... 40 αν θυμάμαι καλά! Τώρα θα ξανακάνω αιματολογικές να δούμε που βρίσκομαι!

Όλα τέλεια θα είναι είμαι σίγουρη!!

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...