Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Melody90 είπε:

Χαχα σαν το παγωτό δεν έχει εννοείται!!!

Άσε κ ακόμα δεν ξεκίνησε κ η απώλεια ούρων...πολύ θέμα είχα στις προηγούμενες 2 εγκυμοσύνες.τωρα αλλάζω αβερτα πάντως!!!:oops:

Τι κάτσε θα έχουμε και απώλεια ούρων;;;; Αχ ακόμα να κατουριόμαστε πάνω μας μας λείπει και έχουμε ολοκληρωθεί 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nina94 είπε:

Τι κάτσε θα έχουμε και απώλεια ούρων;;;; Αχ ακόμα να κατουριόμαστε πάνω μας μας λείπει και έχουμε ολοκληρωθεί 

:lol:χαχαχαχα πάρα πολλές εγκυουλες το παθαίνουν!

Εμένα που ήταν κ μεγάλα μωρά πίεζαν πολύ την κύστη με αποτέλεσμα...να μου φεύγουν! κυρίως στο φτέρνισμα κ αν έσκυβα ή ζοριζομουν λίγο.. υπομονή μέχρι να γεννήσεις μετά σταματάει σιγά σιγά.για να είμαι ειλικρινής εγώ προσωπικά έβαζα σερβιετα περιόδου όταν πήγαινα κάπου για να μήν έχω κάνενα ατύχημα.:D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nina94 είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι άσχετο; Με τα υγρά της εγκυμοσύνης πως πάτε; Έχετε ακόμα; Εγώ εχω ακόμα υγρά όπως στην αρχή της εγκυμοσύνης με μια μικρή μείωση..

Κι εγώ έχω αγάπη και συνέχεια πλενομαι το lactacyd...κορίτσια εγώ φοβάμαι να βάλω σερβιετακι Σ αυτή την φάση.. Δεν έχετε φαγούρα όσες βάζετε;


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Κι εγώ έχω αγάπη και συνέχεια πλενομαι το lactacyd...κορίτσια εγώ φοβάμαι να βάλω σερβιετακι Σ αυτή την φάση.. Δεν έχετε φαγούρα όσες βάζετε;

Σίγουρα δεν είναι ότι πιο υγιεινό...στην πολύ ανάγκη όταν πας πχ μια αγορά κ ξες ότι θα είσαι κάπου για ώρες (για να μην αλλάζεις βρακιά στο δρόμο) :Pτότε είναι μια λύση..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

NANSY29 ♡♡ΠΗΤ: 15 -6-20♡ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ZINA21 ♡♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

PLAYBANNY♡♡ΠΗΤ:26-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ

KERMIT82 ♡♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby

KANGAN♡ΠΗΤ:  ;♡onelovelybaby♡

TZINA- LIANA♡ΠΗΤ:14-7-20♡onelovelybaby

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ onelovelybaby

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ onelovelybaby♡

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡onelovelybaby

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡onelovelybaby♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

Φουφη μου έχω κ εγώ αγοράκι!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2020 at 11:53 ΜΜ, Nina94 είπε:

Κι εγώ αποφεύγω τα σερβιετακια γτ ήδη παλεύω με την κολπίτιδα την οποία μου είπε ο γιατρός ότι πολύ πιθανό να μην μ περνάει όσο είμαι έγκυος...

Οι μυκητες στην εγκυμοσυνη ειναι απο την αλλαγη του ph του κολπου λογω τωνορμονων.Στον μικρο ειχα απο την αρχη σχεδον μεχρι τον 9ο οπου εβαλα υποθετα και τελος.Τωρα ειχα μια φορα πριν 2-3 βδομαδες,εβαλα travogen αλοιφη εξωτερικα για 5 μερες και τελος.Αποφυγε σερβιετακια,βαμβακερα εσωρουχα και αλλαζε συχνα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οι καουρες που έχετε είναι κάτι σαν τσούξιμο στο στομαχι; Γιατί τις τελευταίες μέρες νιώθω 2- 3 φορες  τη μέρα ένα τσούξιμο/ καψιμο για λίγη ώρα ευτυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Κορίτσια οι καουρες που έχετε είναι κάτι σαν τσούξιμο στο στομαχι; Γιατί τις τελευταίες μέρες νιώθω 2- 3 φορες  τη μέρα ένα τσούξιμο/ καψιμο για λίγη ώρα ευτυχώς..

Σαν κάψιμο είναι και τσούξιμο κάψιμο όταν ανεβαίνει προς τα πανω!! Κι εγώ έχω δεν παλεύονται!! Αν συνεχίσει δοκίμασε μαλοξ σε μορφή χαπιού όμως (είναι μασώμενα) και βοηθάει όταν είσαι ξαπλωμένη να είναι το κεφάλι σου λίγο πιο ανασηκωμένο βάλε ένα δεύτερο μαξιλάρι! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blonde said:

Σαν κάψιμο είναι και τσούξιμο κάψιμο όταν ανεβαίνει προς τα πανω!! Κι εγώ έχω δεν παλεύονται!! Αν συνεχίσει δοκίμασε μαλοξ σε μορφή χαπιού όμως (είναι μασώμενα) και βοηθάει όταν είσαι ξαπλωμένη να είναι το κεφάλι σου λίγο πιο ανασηκωμένο βάλε ένα δεύτερο μαξιλάρι! 

Έχω καουρες από το πρώτο τρίμηνο και το δεύτερο μαξιλαρι με εσωσε. Δεν γινοταν αλλιως με τίποτα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Έχω καουρες από το πρώτο τρίμηνο και το δεύτερο μαξιλαρι με εσωσε. Δεν γινοταν αλλιως με τίποτα.. 

Άσε κι εγώ από την αρχή είχα οοολη μέρα δεν πάλευεται!! Καλά δεν το συζητώ άν έτρωγα κάτι με σαλτσα μαρτύριο!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde said:

Άσε κι εγώ από την αρχή είχα οοολη μέρα δεν πάλευεται!! Καλά δεν το συζητώ άν έτρωγα κάτι με σαλτσα μαρτύριο!! 

Ναι!! Και κατι πρασινα λαχανικα τυπου μπροκολο με εστελναν οποτε τα εκοψα ολα. Στο δεύτερο τρίμηνο τα αρχισα παλι δειλά δειλά.. στο 3ο θα δούμε. Μάλλον θα τρωω ολη μερα παγωτο οπως λεει η φιλη @Comet :mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ναι!! Και κατι πρασινα λαχανικα τυπου μπροκολο με εστελναν οποτε τα εκοψα ολα. Στο δεύτερο τρίμηνο τα αρχισα παλι δειλά δειλά.. στο 3ο θα δούμε. Μάλλον θα τρωω ολη μερα παγωτο οπως λεει η φιλη @Comet :mrgreen:

 

Χαχαχαχ και το παγωτό βοηθάει όντως αλλά είπα να μην πάρω και πάρω όλα τα κιλά που δεν έχω πάρει μέχρι τώρα χαχαχα είμαι ήδη με πολλά κιλά παραπάνω γαμωτ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde said:

Χαχαχαχ και το παγωτό βοηθάει όντως αλλά είπα να μην πάρω και πάρω όλα τα κιλά που δεν έχω πάρει μέχρι τώρα χαχαχα είμαι ήδη με πολλά κιλά παραπάνω γαμωτ

Κι εγω ξεκινησα με αρκετα παραπάνω, χωρίς άγχος ολα καλα θα πανε. Κι ενα παγωτακι που κ που δεν πειράζει χεχε :)

@Comet ποιο παγωτό παιρνεις τελικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...