Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Κι εγω ξεκινησα με αρκετα παραπάνω, χωρίς άγχος ολα καλα θα πανε. Κι ενα παγωτακι που κ που δεν πειράζει χεχε :)

@Comet ποιο παγωτό παιρνεις τελικα?

Νταξει με έπεισες πάω να πάρω του κιλού :D:P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

Κι εγω ξεκινησα με αρκετα παραπάνω, χωρίς άγχος ολα καλα θα πανε. Κι ενα παγωτακι που κ που δεν πειράζει χεχε :)

@Comet ποιο παγωτό παιρνεις τελικα?

Τωρα πια παιρνω κατι 2λιτρα του Βασιλοπουλου,ειναι φτηνα και κρατανε 3 μερες.Αλλιως καθε μερα αγοραζα,που να φτασει...

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Τωρα πια παιρνω κατι 2λιτρα του Βασιλοπουλου,ειναι φτηνα και κρατανε 3 μερες.Αλλιως καθε μερα αγοραζα,που να φτασει...

Πρέπει να κοιτάμε αν εχουν μεσα αυγο φαντάζομαι, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Πρέπει να κοιτάμε αν εχουν μεσα αυγο φαντάζομαι, σωστα?

Δεν κοιταω τιποτα...Αυριο εχω καμπυλη σακχαρου.Ας βγει καλη γιατι αν μου κοψουν τους υδατανθρακες θα χασω βαρος...

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Κι εγώ κορίτσια μόνο παγωτό ψάχνω από γλυκά τπτ άλλο! 
Από δω και πέρα μπαίνουν τα κιλά στην εγκυμοσύνη ε;

Δεν υπάρχει κανόνας κορίτσι μου. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, κάποιες γυναίκες βάζουν γενικά εύκολα ή δύσκολα κιλά και επίσης παίζουν ρόλο κι οι διατροφικές συνήθειες. Εμένα όλες οι γνωστές μου λέγανε στο 3ο τρίμηνο δεν θα καταλαναίνω πως θα μπαίνουν τα κιλά κλπ κλπ, μόνο η ενδοκρινολόγος μου ήταν αυτή που μου λέγε στους τελευταίους μήνες θα έχεις φουσκώματα και θα βαραίνεις εύκολα και θα τρως πολύ λιγότερο και τελικά αυτή είχε δίκιο. Ότι μπήκα στον 9ο κι από τον 7ο δεν έχω βάλει τίποτα, παρότι μεγαλώνει η κοιλίτσα (και το μωράκι), η ζυγαριά κολλημένη. Και πόσα να βάλω τώρα; Εγώ σου λέω..1;; Παραπάνω δεν παίζει... Οπότε ποτέ δεν ξέρεις... Το μόνο που θυμάμαι μου χε πει ο γιατρός μου είναι ότι τα κιλά που δύσκολα χάνουμε μετά είναι όσα βάλαμε τους 4 πρώτους μήνες, γιατί αντικειμένικα εκείνο το διάστημα δεν υπάρχει λόγος, το μωρό είναι μικροσκοπικό κι η μήτρα δεν έχει μεγαλώσει παρά ελάχιστα. Τα υπόλοιπα κιλάκια χάνονται εύκολα μετά τη γέννα, γιατί όντως είναι της εγκυμισύνης (μωρό-μήτρα-υγρά-πλακούντας).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Δεν υπάρχει κανόνας κορίτσι μου. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, κάποιες γυναίκες βάζουν γενικά εύκολα ή δύσκολα κιλά και επίσης παίζουν ρόλο κι οι διατροφικές συνήθειες. Εμένα όλες οι γνωστές μου λέγανε στο 3ο τρίμηνο δεν θα καταλαναίνω πως θα μπαίνουν τα κιλά κλπ κλπ, μόνο η ενδοκρινολόγος μου ήταν αυτή που μου λέγε στους τελευταίους μήνες θα έχεις φουσκώματα και θα βαραίνεις εύκολα και θα τρως πολύ λιγότερο και τελικά αυτή είχε δίκιο. Ότι μπήκα στον 9ο κι από τον 7ο δεν έχω βάλει τίποτα, παρότι μεγαλώνει η κοιλίτσα (και το μωράκι), η ζυγαριά κολλημένη. Και πόσα να βάλω τώρα; Εγώ σου λέω..1;; Παραπάνω δεν παίζει... Οπότε ποτέ δεν ξέρεις... Το μόνο που θυμάμαι μου χε πει ο γιατρός μου είναι ότι τα κιλά που δύσκολα χάνουμε μετά είναι όσα βάλαμε τους 4 πρώτους μήνες, γιατί αντικειμένικα εκείνο το διάστημα δεν υπάρχει λόγος, το μωρό είναι μικροσκοπικό κι η μήτρα δεν έχει μεγαλώσει παρά ελάχιστα. Τα υπόλοιπα κιλάκια χάνονται εύκολα μετά τη γέννα, γιατί όντως είναι της εγκυμισύνης (μωρό-μήτρα-υγρά-πλακούντας).

Χχμμ κατάλαβα! Δεν έχει τόση σημασία ούτως ή άλλως προέχει η υγεία των μωρό μας! Απλά το είχα απορία γτ είναι η πρώτη μ εγκυμοσύνη και δεν ξέρω αν υπάρχει περίοδος που αντικειμενικά μπαίνουν τα πιο πολλά κιλά ή αν δεν παίζει ρόλο γτ κάθε γυναίκα είναι διαφορετική! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nina94 είπε:

Χχμμ κατάλαβα! Δεν έχει τόση σημασία ούτως ή άλλως προέχει η υγεία των μωρό μας! Απλά το είχα απορία γτ είναι η πρώτη μ εγκυμοσύνη και δεν ξέρω αν υπάρχει περίοδος που αντικειμενικά μπαίνουν τα πιο πολλά κιλά ή αν δεν παίζει ρόλο γτ κάθε γυναίκα είναι διαφορετική! 

Δεν υπάρχουν κανόνες. Κάθε οργανισμός είναι και διαφορετικός. Οπότε μην σε αγχώνουν ότι θα παχαίνεις στο εξής. Η μόνη μου συμβουλή είναι να προσπαθείς όσο μπορέσεις να τρέφεσαι θρεπτικά κι υγιεινά για το καλό και των δυο σας. Αυτό είναι ότι καλύτερο θα μπορούσαμε να κάνουμε όλες μας δηλαδή. Με το καλό το παιδάκι σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Δεν κοιταω τιποτα...Αυριο εχω καμπυλη σακχαρου.Ας βγει καλη γιατι αν μου κοψουν τους υδατανθρακες θα χασω βαρος...

Μια χαρά θα βγει έτσι κι αλλιώς δεν πιστεύω ότι θα έχεις θέμα. Αλλά δεν κόβουν τους υδατάνθρακες απλα τους μετρας, είναι πιο περιορισμενοι.κι εγώ νόμιζα ότι δεν θα πάρω κιλά με τη διατροφή για το ζάχαρο και τελικά για πότε πήρα 7 κιλά ούτε που το κατάλαβα.βεβαια ξεκινήσα αδύνατη οπότε οκ.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Και μόλις τσάκισα ένα ωραίο μεγάλο σοκολατένιο γλυκό με στέβια...εντάξει απόλαυση.. στέρηση κοντεύα να πάθω..

Χαχα λεγε τι ηταν, σοκολατινα παστα? :D

εγω τσακισα κατι φρεσκα κρεμμυδάκια.. Τα τρελανα τα μωρακια!! Θαλαμος αεριων η κοιλια απο την κρεμμυδιλα :mrgreen:

 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Χαχα λεγε τι ηταν, σοκολατινα παστα? :D

εγω τσακισα κατι φρεσκα κρεμμυδάκια.. Τα τρελανα τα μωρακια!! Θαλαμος αεριων η κοιλια απο την κρεμμυδιλα :mrgreen:

 

Πω πω ήταν μια ωραία καρδιά σοκολατίνα με πραλινα..

Μα καλά βρε λαγουδάκι κρεμμυδακια σου μυρισαν;χαχαχα τι να πω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...