Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Nansy29 said:

Πω πω ήταν μια ωραία καρδιά σοκολατίνα με πραλινα..

Μα καλά βρε λαγουδάκι κρεμμυδακια σου μυρισαν;χαχαχα τι να πω 

και πραλινουλα!! Τελειο!! :wub:

Ελα ντε.. κι οχι ενα κρεμμυδακι να πεις αντε οκ για την γευση. Πρέπει να εφαγα 3-4! :mrgreen:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!με την δυσκοιλιοτητα τι κανετε;καμια λυση; ένα ένα βλέπω σιγά σιγά έρχονται αλλα προβλήματα όσο φτάνουμε στο τέλος του β τριμήνου..

Δυστυχώς κι εγώ παλεύω με την δυσκοιλιότητα.. Είναι 4η μέρα σήμερα που δεν έχω πάει τουαλέτα.. 

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!με την δυσκοιλιοτητα τι κανετε;καμια λυση; ένα ένα βλέπω σιγά σιγά έρχονται αλλα προβλήματα όσο φτάνουμε στο τέλος του β τριμήνου..

Καλημέρα κοριτσια!!!!Τι κάνετε;Εγώ έχω πρόβλημα με τη δυσκοιλιότητα από την αρχή του 2ου τριμήνου....Δύσκολη κατάσταση...Το παλεύω με τη διατροφή γιατί δεν ήθελα να πάρω αυτά τα σιρόπια που βοηθούν.Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ κανονικά να πάρω duphalac (αν δεν κάνω λαθος)τρεις φορές την ημέρα αλλά δεν πρέπει να το σταματήσω καθόλου από τη στιγμή που θα το ξεκινήσω.Εστω κ μια κουτάλια θα πρέπει να πίνω...Κ δεν τα μπορώ καθόλου μου φέρνουν αναγούλα επομένως ότι κάνω μόνο με τη διατροφή κ πραγματικά έχει αποτέλεσμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!!Τι κάνετε;Εγώ έχω πρόβλημα με τη δυσκοιλιότητα από την αρχή του 2ου τριμήνου....Δύσκολη κατάσταση...Το παλεύω με τη διατροφή γιατί δεν ήθελα να πάρω αυτά τα σιρόπια που βοηθούν.Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ κανονικά να πάρω duphalac (αν δεν κάνω λαθος)τρεις φορές την ημέρα αλλά δεν πρέπει να το σταματήσω καθόλου από τη στιγμή που θα το ξεκινήσω.Εστω κ μια κουτάλια θα πρέπει να πίνω...Κ δεν τα μπορώ καθόλου μου φέρνουν αναγούλα επομένως ότι κάνω μόνο με τη διατροφή κ πραγματικά έχει αποτέλεσμα.

Δηλαδή ποιες τροφές σε βοηθάνε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Δηλαδή ποιες τροφές σε βοηθάνε;

Κάθε μέρα θα φάω λαδερό ή όσπρια ή βραστά λαχανικά.Κ οι πράσινες σαλάτες βοηθανε αλλά τις αποφεύγω...Ακόμη κ το κρέας ή το ψάρι το συνοδεύω με κάτι από αυτά.Σημερα πχ θα φάω μοσχαρίσια μπριζόλα γάλακτος κ μπάμιες...Οι σούπες βοηθούν επίσης.Το πρωί δημητριακά με γάλα ή μέλι με λίγο ψωμι Ζέας κ χυμό.Αποξηραμενα φρούτα εγώ παίρνω σύκα κ αυτά με έχουν βοηθήσει.Το απόγευμα τρώω υποχρεωτικά ακόμη κ αν δεν πεινάω αχλάδι κ ακτινίδιο.Εχω κόψει τα ζυμαρικά μιας κ κάθε φορά που τρώω μετά δεν μπορώ με τίποτα να πάω.Κ τα αυγά επίσης τα έχω περιορίσει γιατί πρέπει να τα τρώμε πολύ καλά βρασμένα κ ούτε με αυτά πάω.
Μια φορά πριν ξεκινήσω αυτή τη διατροφή έκανα έξι μέρες να πάω τουαλέτα κ πήγα με υπόθετο γιατί το έντερο μου με πονούσε πολύ.Οπως καταλαβαίνετε μετά τις τρεις μέρες ο γιατρός μου είπε ότι δεν το αφήνουμε κ βάζουμε υπόθετο γλυκερινης.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!με την δυσκοιλιοτητα τι κανετε;καμια λυση; ένα ένα βλέπω σιγά σιγά έρχονται αλλα προβλήματα όσο φτάνουμε στο τέλος του β τριμήνου..

Εγω μόνο με τα υποθέτω που λέει η κοπέλα βοηθήθηκα κατά κάποιο τρόπο. 

Η διατροφή δεν βοήθησε καθόλου.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!με την δυσκοιλιοτητα τι κανετε;καμια λυση; ένα ένα βλέπω σιγά σιγά έρχονται αλλα προβλήματα όσο φτάνουμε στο τέλος του β τριμήνου..

Εγώ εχω δυσκοιλιότητα από την αρχή της εγκυμοσύνης...πάντα είχα θέμα αλλά με την εγκυμοσύνη παράγινε το κακό! Κι εγώ το παλεύω μόνο με τη διατροφή όσο μπορώ! Τρώω κάθε μέρα ακτινίδιο και αποξηραμένα δαμάσκηνα και σε συνδυασμό με πιο ζουμερά φαγητά εχω βρει την υγεία μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εγω μόνο με τα υποθέτω που λέει η κοπέλα βοηθήθηκα κατά κάποιο τρόπο. 

Η διατροφή δεν βοήθησε καθόλου.

Κ τα υποθετα δεν είναι λύση.Ο γιατρός μου είπε ότι δεν θέλει να βάζω συνέχεια.Απλα αν το αφήνω τόσες μέρες η χρήση υπόθετου είναι μονοδρομος...

Τωρα με τη διατροφή πάω κάθε μέρα απλά θέλει τρεις τέσσερις μέρες υπομονή μέχρι να δεις αποτέλεσμα.Μετα αν συνεχίσεις τη διατροφή δεν έχεις πρόβλημα.

Just now, Nina94 είπε:

Εγώ εχω δυσκοιλιότητα από την αρχή της εγκυμοσύνης...πάντα είχα θέμα αλλά με την εγκυμοσύνη παράγινε το κακό! Κι εγώ το παλεύω μόνο με τη διατροφή όσο μπορώ! Τρώω κάθε μέρα ακτινίδιο και αποξηραμένα δαμάσκηνα και σε συνδυασμό με πιο ζουμερά φαγητά εχω βρει την υγεία μου! 

Τα δαμάσκηνα τα δοκίμασα κ δε με βοήθησαν.Ασε που μου μύριζαν ψάρι...Το σύκο επειδή έχει τα σπορακια μου ταίριαξε καλύτερα!Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Κ τα υποθετα δεν είναι λύση.Ο γιατρός μου είπε ότι δεν θέλει να βάζω συνέχεια.Απλα αν το αφήνω τόσες μέρες η χρήση υπόθετου είναι μονοδρομος...

Τωρα με τη διατροφή πάω κάθε μέρα απλά θέλει τρεις τέσσερις μέρες υπομονή μέχρι να δεις αποτέλεσμα.Μετα αν συνεχίσεις τη διατροφή δεν έχεις πρόβλημα.

Τα δαμάσκηνα τα δοκίμασα κ δε με βοήθησαν.Ασε που μου μύριζαν ψάρι...Το σύκο επειδή έχει τα σπορακια μου ταίριαξε καλύτερα!Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...

Κι εγω βαζω υποθετο μια φορα τη βδομαδα.Ξεκινησα γιαουρτι με δημητριακα το βραδυ και τρωω και λαδερα αλλα προς το παρον ζοριζομαι ακομη.Εχω πολυ καουρα για να φαω φρουτα.

Εκανα την καμπυλη σακχαρου,ωραιο το σιροπι γλυκοζης.Ειχε γευση λεμονι.Μετα τις 7μμ τα αποτελεσματα.Αντε να δουμε...

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zina21 είπε:

Κ τα υποθετα δεν είναι λύση.Ο γιατρός μου είπε ότι δεν θέλει να βάζω συνέχεια.Απλα αν το αφήνω τόσες μέρες η χρήση υπόθετου είναι μονοδρομος...

Τωρα με τη διατροφή πάω κάθε μέρα απλά θέλει τρεις τέσσερις μέρες υπομονή μέχρι να δεις αποτέλεσμα.Μετα αν συνεχίσεις τη διατροφή δεν έχεις πρόβλημα.

Τα δαμάσκηνα τα δοκίμασα κ δε με βοήθησαν.Ασε που μου μύριζαν ψάρι...Το σύκο επειδή έχει τα σπορακια μου ταίριαξε καλύτερα!Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...

Ε δεν είπα κάθε μέρα υπόθετο εννοείται.

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!με την δυσκοιλιοτητα τι κανετε;καμια λυση; ένα ένα βλέπω σιγά σιγά έρχονται αλλα προβλήματα όσο φτάνουμε στο τέλος του β τριμήνου..

Είναι και οι άτιμες οι ορμόνες της εγκυμοσύνης που προκαλούν δυσκοιλιότητα μετά μπαίνουν και τα συμπληρώματα σίδηρου και την αποτελειώνει την κατάσταση!!!

Ναι μην αφήνεις πάνω από τρεις-τέσσερις μέρες να πας τουαλέτα γιατί γίνεται χειρότερη η κατάσταση και εγώ από διατροφή να σου πω αυτά που λένε τα κορίτσια εδώ πέρα γιαούρτι ο χυμός πορτοκαλιού βοηθάει λίγο εκείνη την ώρα για να πάω φρούτα ότι φας δηλαδή να εχει μπόλικες φυτικές ίνες αποξηραμένα δαμάσκηνα βοηθάνε πολύ, ταχίνι πράσινες σαλάτες λαδερα. duphalac σίγουρα το παίρνω μία την εβδομάδα ή στο δεκαήμερο τρεις φορές την ημέρα είναι και για εγκύους θηλάζουσες και παιδάκια είναι πιο ήπιο αλλά σκευάσματα.

Υπομονή κορίτσια κοντεύουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, ρωτηστε τον γιατρό σας μηπως να δοκιμαστε και προβιοτικα. Ο γυναικολόγος μου εδωσε τα prodilac restore. Βοηθανε στην καλύτερη λειτουργία του εντερου και ρολαρει πολυ καλα το σύστημα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Κοριτσια μου, ρωτηστε τον γιατρό σας μηπως να δοκιμαστε και προβιοτικα. Ο γυναικολόγος μου εδωσε τα prodilac restore. Βοηθανε στην καλύτερη λειτουργία του εντερου και ρολαρει πολυ καλα το σύστημα.

Ανά γεια σου κ ο δικός μου μου μίλησε για αυτά!κάνουν δουλειά?τα δοκιμασες ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Κοριτσια μου, ρωτηστε τον γιατρό σας μηπως να δοκιμαστε και προβιοτικα. Ο γυναικολόγος μου εδωσε τα prodilac restore. Βοηθανε στην καλύτερη λειτουργία του εντερου και ρολαρει πολυ καλα το σύστημα.

Θα ρωτησω σιγουρα.Μακαρι να βοηθησουν

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...