Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

      Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

Παιδιά εκτός γάμου και δίλημμα


aploon

Recommended Posts

Δ ηξερα τι να σου πω, μπήκα κ στη θέση του πατέρα, κ ηταν πολυ δυσκολο

Βέβαια με όσα είπες σιγα σιγα ήταν λίγο πιο "εύκολο" στα μάτια μου

Πολυ καλα κάνεις κ δ δινεις την γονική μέριμνα γτ φαίνεται ένας άνθρωπος που θα σε δυσκολεψει

Οι συνθήκες που περιγράφεις εννοείται πω λένε οπωσδήποτε αγγλια

Κ απο τα γραφόμενα σου, βλέπω ότι προτεραιότητα σου είναι τα παιδια, κ είσαι δίκαιη οπότε θα παλέψεις για την συνέχιση μιας καλης σχέσης με τον πατέρα τους

Μακαρι να μπορούσατε να κάνετε το νέο ξεκίνημα χωρίς μεγάλες δυσκολίες από μέρους του, αλλα μαλλον θα σας δυσκολεψει

Σου εύχομαι μια καλή νέα αρχή, κ ολα να πανε καλα! Κ με την μετακόμιση αλλα κ με την σχέση σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω απο χτες σκεφτόμουν τι να σου γράψω. Θα σου πω οτι εχω φιλη που το ίδιο της ζήτησε και ο πρώην της αυτην την υπογραφή ώστε να την δεσμεύσει να μην φύγει απο την χώρα. Στην συγκεκριμένη περιπτωση η κοπελα ειναι Ελληνίδα και ο πρώην όχι και μένουν στην χώρα του.

 Το υπέγραψε μετα απο πολυ σκέψη με την λογική οτι δεν μπορει να απομακρύνει το παιδί απο τον πατέρα. Για την ψυχική του υγεία του παιδιού και επειδη δεν το θεώρησε δίκαιο , σκεφτηκε αν ηταν η ίδια ο πατέρας οτι δεν θα ηθελε να της πάρει το παιδί και να φύγει.

Στο μυαλό της εχει οτι σε 12 χρόνια που θα ενηλικιωθεί το παιδί θα μπορέσει να πάει όπου θελήσει η ίδια. Επισης προκειται για εναν άνθρωπο που την δυσκολεύει αρκετά και σε οικονομικό επίπεδο.

 Δεν ξερω ποιο ειναι το σωστό τελικα. Φαντάζομαι εχει να κανει με τον χαρακτήρα του ανθρώπου και τις καταβολές του.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να σου γράψω, ειλικρινά. Πάνω από όλα είναι η ψυχική υγεία των παιδιών, και για τα παιδιά είναι καλό να έχουν στην ζωή τους και τους δύο γονείς. Είναι δίκαιο για τα παιδιά να είναι μακριά από τον μπαμπά τους? Εσύ είσαι σίγουρη για το βήμα που θες να κάνεις? Με τον άνθρωπο που είσαι από ότι καταλαβαίνω είσαι λιγότερο από έναν χρόνο μαζί, δεν είναι μεγάλο το ρίσκο που πας να πάρεις για τα παιδιά σου με έναν άνρθωπο που δεν γνωρίζεις αρκετά καλά? Δεν κάνω κριτική, προσ Θεού, απλά σου θέτω ερωτήματα που θα έθετα σε μία φίλη μου.

Προσωπικά θα φοβόμουν να κάνω ένα τέτοιο βήμα για τα παιδιά μου, δεν θα ήθελα να τους στερήσω τον πατέρα τους αρχικά και έπειτα δεν θα μπορούσα να βασίσω την ζωή μας όλη (των παιδιών και την δική μου) σε έναν άνθρωπο που θα γνώριζα ελάχιστα(γιατί εδώ που τα λέμε ένας χρόνος δεν είναι μικρό διάστημα).

Ξαναλέω πως όλα αυτά τα λέω χωρίς διάθεση για κριτική, απλά πρέπει να αναλύσεις όλες τις πλευρές.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες.. Ήθελα να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, σε όλες, μέσα από την καρδιά μου για τις σκέψεις και τις συμβουλές σας.

Ήθελα να διευκρινήσω ότι είμαστε μεν ενα χρονο μαζί όμως γνωριζόμαστε εννοείται περισσότερο, και επειδή έχουμε και οι δύο καεί απο προηγούμενες σχέσεις έχουμε εξ’ αρχής μια σχέση και μια επικοινωνία χωρίς φίλτρα, all cards on the table. Ειλικρινά δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που να μην έχουμε πει, αναλύσει κλπ. Θα μου πεις ένας χρόνος ειναι ένας χρονος και όχι δέκα πχ. Εννοείται ότι όλα τα ζυγίζω στο κεφάλι μου, μέσα και αυτό.. 

Εξακολουθώ να μην έχω τελική απάντηση για το ζήτημα μας.. Όταν καταλήξουμε κάπου (μιας και αναλύουμε τα πάντα με το σύντροφο μου ώστε να νιωσουμε οτι πηραμε την καλύτερα αναλογικων των συνθηκων αποφαση για ολους αλλα κυριως για τα παιδια) θα ενημερώσω τη συζήτηση..

Ευχαριστώ και πάλι..

  • Μου αρέσει 1

km1cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...