Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Με κάλεσε σπίτι του, αλλά η μαμά μου...


Simoni Ke

Recommended Posts

Βγαινω με ένα παιδί αρκετό καιρο και μου πρότεινε αυτή τη φορά να πάω σπίτι του να κάτσουμε. Εγω θέλω, δεν έχω κανένα θέμα, αλλά το θέμα είναι τι θα πω στη μαμά μου. Άλλη μια φορά της είχα πει πιο παλιά ότι θα πάω σε ένα σπίτι ενός παιδιού που Οχι απλά βγαίναμε, αλλά είχαμε σχέση και δεν με άφησε! Να της πω την αλήθεια το αποκλείω γιατί θα καταληξω τσακωμενη μαζί της και εννοειται πως δεν θα πάω τελικά.. άμα της πω ψέματα όμως ότι είμαι βόλτα; Και αν με πάρει τηλέφωνο  και δεν ακούσει ξέρετε «τον θορυβο της καφετέριας»; ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Simoni Ke είπε:

Βγαινω με ένα παιδί αρκετό καιρο και μου πρότεινε αυτή τη φορά να πάω σπίτι του να κάτσουμε. Εγω θέλω, δεν έχω κανένα θέμα, αλλά το θέμα είναι τι θα πω στη μαμά μου. Άλλη μια φορά της είχα πει πιο παλιά ότι θα πάω σε ένα σπίτι ενός παιδιού που Οχι απλά βγαίναμε, αλλά είχαμε σχέση και δεν με άφησε! Να της πω την αλήθεια το αποκλείω γιατί θα καταληξω τσακωμενη μαζί της και εννοειται πως δεν θα πάω τελικά.. άμα της πω ψέματα όμως ότι είμαι βόλτα; Και αν με πάρει τηλέφωνο  και δεν ακούσει ξέρετε «τον θορυβο της καφετέριας»; ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; 

Είναι το λιγότερο λυπηρό που έχεις μια μαμά που την φοβάσαι μιας και είσαι ενήλικη βρες μια δουλειά μάζεψε λεφτά και φύγε από το τοξικό περιβάλλον του σπιτιού σου. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σου μιλήσω σαν μεγάλη σου αδερφή. Να είσαι προετοιμασμένη για το Τι Θα γίνει όταν θα πας στο σπίτι του, δεν ξέρω αν έχεις προχωρήσει άλλη φορά με άλλο αγόρι αλλά να κάνεις ότι θέλεις εσύ, αν εσύ θέλεις να πας στο σπίτι του και είσαι ερωτευμένη μαζί του και θες να προχωρήσετε λίγο η πολύ,  εσύ θα το αποφασίσεις.  Να είσαι σίγουρη όμως και να μην κάνεις κάτι που δεν θέλεις.  Εγώ αν δεν το έλεγα στη μάνα μου,  θα το έλεγα στην αδερφή μου η σε κάποια φίλη μου, να ξέρει κάποιος που είσαι.  Και εννοείται να το ξέρεις το αγόρι αυτό. Βλέπεις τι γίνεται στον κόσμο. Από την Ελένη στη Ρόδο μέχρι και τρελοί που σκοτώνουν τις κοπέλες της βάζουν στην κατάψυξη για να έχουν να βιάζουν.  Μην τρομάζεις με αυτά που λέω,  καλό είναι να ξέρεις τα πάντα για τον άλλον. Αααα και ότι και να αποφασίσεις,  μην ξεχάσεις ποτέ δεν κάνουμε τίποτα χωρίς προφυλάξεις......

Οι γονείς μερικές φορές μας λένε κάποια πράγματα γιατί νομίζουν ότι είμαστε ακόμα μωρά,  μην την παρεξηγείς τη μαμα σου, κάτσε πες της ότι δεν είσαι μωρό ακόμα και ότι θέλεις να προχωρήσεις με το αγόρι σου, δεν είναι όπως τα παλιά τα χρόνια που οι μανάδες μας έβρισκαν έναν και αυτόν τον παντρευοντουσαν,  εσύ μπορεί με αυτό το αγόρι να έχεις σχέση για ένα μήνα μέχρι έναν χρόνο,  10 χρόνια, ποιος ξέρει.....Μπορεί και σε έναν χρόνο να είσαι με κάποιον άλλον. Δικιά σου η ζωή....με προσοχή όμως!!!!

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Θα σου μιλήσω σαν μεγάλη σου αδερφή. Να είσαι προετοιμασμένη για το Τι Θα γίνει όταν θα πας στο σπίτι του, δεν ξέρω αν έχεις προχωρήσει άλλη φορά με άλλο αγόρι αλλά να κάνεις ότι θέλεις εσύ, αν εσύ θέλεις να πας στο σπίτι του και είσαι ερωτευμένη μαζί του και θες να προχωρήσετε λίγο η πολύ,  εσύ θα το αποφασίσεις.  Να είσαι σίγουρη όμως και να μην κάνεις κάτι που δεν θέλεις.  Εγώ αν δεν το έλεγα στη μάνα μου,  θα το έλεγα στην αδερφή μου η σε κάποια φίλη μου, να ξέρει κάποιος που είσαι.  Και εννοείται να το ξέρεις το αγόρι αυτό. Βλέπεις τι γίνεται στον κόσμο. Από την Ελένη στη Ρόδο μέχρι και τρελοί που σκοτώνουν τις κοπέλες της βάζουν στην κατάψυξη για να έχουν να βιάζουν.  Μην τρομάζεις με αυτά που λέω,  καλό είναι να ξέρεις τα πάντα για τον άλλον. Αααα και ότι και να αποφασίσεις,  μην ξεχάσεις ποτέ δεν κάνουμε τίποτα χωρίς προφυλάξεις......

Οχι δεν έχω κάνει κάτι παραπάνω γιατί ποτέ δεν μου δόθηκε η ευκαιρία για τον ιδιο λογο που προανέφερα.. η μαμά μου δεν με καταλαβαίνει και δεν θέλω να το συζητήσω περισσότερο μαζί της γιατί ντρεπομαι.. Αλλά πραγματικά αναρωτιέμαι πως θα το πάρει που δεν έχω προχωρήσει; Θα ξενερωσει; 

Και επίσης αν τυχει και με πάρει τηλέφωνο δεν θα ξερω τι να πω θα ντραπώ να με ακουει να λέω ψέματα στη μανα μου για το που βρίσκομαι 

Η αδερφή μου δυστυχώς πάντα είναι με το μέρος της μάνας μου γιατί πιστεύει ότι αν γινει κάτι κακο θα πρέπει να ξέρουν που ειμαι

δυστυχως είμαι σε αδιέξοδο, και δεν θέλω να καταπιέζομαι ετσι συναισθηματικά...αλλά δεν βρίσκω λύση 

Και με τα ψέματα ακρη δεν βγάζω.. όσες φορές έχω πει μου έχουν βγει σε κακο

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά είσαι το μικρό της οικογένειας και οι δικοί σου θέλουν να σε προφυλάξουν  με "κακό" τρόπο. Αν το αγόρι σου δεν είναι κανένα ανεγκέφαλο αγόρι, τότε πίστεψε με δεν θα ξενερώσει που δεν έχεις προχωρήσει ξανά,  ίσα ίσα τιμή του είναι να πας μαζί του η με όποιον πας πρώτη φορά. Αρκεί να είσαι σίγουρη ότι θέλεις να προχωρήσεις μαζί του. Γιατί δεν πάτε σε ένα μέρος ποιο οικείο σε εσένα,  αν υπάρχει σπίτι φίλης σου που να σπουδάζει και να σας αφήσει το σπίτι η στο δικό σου όταν θα λείπουν οι δικοί σου. Μπορεί να πάτε σπίτι και απλά να μην προχωρήσετε παρακάτω.  Και με τον καιρό να προχωρήσεις....ψηστον και λίγο....Δεν χρειάζονται βιασυνες, έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου...Και μην νομίζεις η πρώτη φορά μια βλακεία και μισή είναι...Χαχαχαχ. Αλλά μην ξαναπείς ότι θα ξενερώσει που δεν έχεις προχωρήσει....τιμή σου και καμάρι σου, αν ξενερώσει,  στείλτον σπίτι του, σιγά που θα του κάνουμε και τη χάρη.   

Μήπως οι  δικοί σου έχουν δει κάτι στο αγόρι αυτό και δεν τον θέλουν? Επίσης η αδερφή σου, αυτή δεν έχει σχέση,  δεν έχει κάνει ποτέ τίποτα με κανένα αγόρι? Είναι φυσιολογικό να κάνεις σχέσεις στη ζωή σου και όχι να μην καταπιεζεσαι,  να λες αυτό που θέλεις με συζητηση.

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κορίτσι ... 

Το τι θα κάνεις στο σπίτι με το αγόρι σου είναι καθαρά δικό σου θέμα το τονίζω δικό σου θέμα !!! Μην καταπιεστεί και κανείς κάτι γιατί πρέπει... Δεν υπάρχει πρέπει σε αυτό υπάρχει μόνο θέλω ...όταν έρθει η στιγμή θα το νιώσεις μην φοβάσαι ... 

 

Και εμένα η μάνα μου έτσι ήταν ...βασικά πίστευα ότι ήταν έτσι ...συνήθως της μανάδες της παρεξηγουμε γιατί είναι αυστηρές και ξέρουν τον λόγο κατά βάθος γιατί είναι . 

Εγώ όταν ανοίχτηκα στην μάνα μου και ένιωσε ότι την εμπιστεύομαι τότε με εξέπληξε και μου έδωσε της κατάλληλες συμβουλές ...βέβαια ποτέ δεν μου είπε να πάω στο σπίτι ενός αγοριού εφόσον όμως μου εξήγησε πέντε πράγματα για το σεξ κατάλαβα ότι αν θέλω μπορώ να πάω . 

Η γνώμη μου είναι να μιλήσεις στην μάνα σου . Είσαι 18 χρόνων να σου απαγόρευση κάτι δεν μπορεί πλέον στο μυαλό σου νομίζεις ότι μπορεί ...μια όμορφη και ήρεμη συζήτηση όσο κ να σε εκνευρίσει κρατά την ηρεμία σου προς καλό σου όλο αυτό . 

Το ψέμα όπως λες δεν σε βγάζει πουθενά και ναι καλό είναι να ξέρει που είσαι γιατί συμβαίνουν τόσα δεν είναι όμως ανάγκη να συμβούν σε σένα ... 

Και όσο αφορά το θέμα αν θα ξενερώσει ...αν όντως ξενερώσει εκείνη την στιγμή στείλτον στην ευχή του Θεού και της Παναγίας γιατί δεν αξίζει αν θέλει έμπειρη να πάει επί πληρωμής... Δεν το ξέρω το παιδί αλλά μου κάνει εντύπωση που σου περνάει εσένα από το μυαλό ότι μπορεί να ξενερώσει .... 

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Απλά είσαι το μικρό της οικογένειας και οι δικοί σου θέλουν να σε προφυλάξουν  με "κακό" τρόπο. Αν το αγόρι σου δεν είναι κανένα ανεγκέφαλο αγόρι, τότε πίστεψε με δεν θα ξενερώσει που δεν έχεις προχωρήσει ξανά,  ίσα ίσα τιμή του είναι να πας μαζί του η με όποιον πας πρώτη φορά. Αρκεί να είσαι σίγουρη ότι θέλεις να προχωρήσεις μαζί του. Γιατί δεν πάτε σε ένα μέρος ποιο οικείο σε εσένα,  αν υπάρχει σπίτι φίλης σου που να σπουδάζει και να σας αφήσει το σπίτι η στο δικό σου όταν θα λείπουν οι δικοί σου. Μπορεί να πάτε σπίτι και απλά να μην προχωρήσετε παρακάτω.  Και με τον καιρό να προχωρήσεις....ψηστον και λίγο....Δεν χρειάζονται βιασυνες, έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου...Και μην νομίζεις η πρώτη φορά μια βλακεία και μισή είναι...Χαχαχαχ. Αλλά μην ξαναπείς ότι θα ξενερώσει που δεν έχεις προχωρήσει....τιμή σου και καμάρι σου, αν ξενερώσει,  στείλτον σπίτι του, σιγά που θα του κάνουμε και τη χάρη.   

Μήπως οι  δικοί σου έχουν δει κάτι στο αγόρι αυτό και δεν τον θέλουν? Επίσης η αδερφή σου, αυτή δεν έχει σχέση,  δεν έχει κάνει ποτέ τίποτα με κανένα αγόρι? Είναι φυσιολογικό να κάνεις σχέσεις στη ζωή σου και όχι να μην καταπιεζεσαι,  να λες αυτό που θέλεις με συζητηση.

Ποσο σε ευχαριστώωω για την απάντηση σουυ! Με ενθαρρύνεις.. Και η αδερφή μουυ απ ότι μου έχει πει στα κρυφά πηγε στο σπίτι του αγοριού της και προχώρησαν, δεν το ήξερε η μαμά! Αλλά δεν ξερω, φοβαμαι μήπως και δεν με καλύψει, για να μην πάρει την ευθύνη..είναι 25 οποτε καταλαβαίνεις, έχει ωριμάσει και όλα αυτα τα ψέματα τα θεωρεί λάθος.. Οκευ ναι δεν είναι σωστό να λέω ψέματα αλλά τιι να κάνω

 Τώρα όσον αφορά τα σπίτια, στο δικό μου το αποκλείω, μια φορά ήρθε ο πρώην μου και οι γείτονες έπιασαν την μαμά μου και της το είπαν.. καταλαβαίνεις που έχω μπλεξει...όλα τα κακα σε εμένα .. εννοειται η μαμά μου δεν μου φώναξε ή κάτι, αλλά στεναχωρήθηκε... αλλά πως να μην της πω ψέματα όταν δεν με έχει ελευθερη; Μακάρι να μπορούσα να της πω την αλήθεια αλλά δεν βοηθάει καθόλου και η ίδια λιγαακι.. 

Όσο για την πρώτη φορά ναι όντως έχω ακούσει ότι είναι μια βλακεία χαχαχχα... Το μόνο που με αγχώνει είναι λιγακι ότι ντρεπομαι αλλά που θα πάει θα το ξεπεράσω και αυτο κάποια στιγμή 

Μόνο εάν φύγουν οι δικοί μου για κανένα ΣΚ θα έχω την ευκαιρία να πάω εκεί ένα απόγευμα... αλλά μέχρι τοτε τι; Τι να του πω; Την αλήθεια ή καποι δικαιολογία για να μην ξενερωσει που δεν με έχουν τόσο ελευθερη λες και είμαι 10 χρόνων;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να πεις ότι πας σινεμά που δεν μπορεί να σε πάρει τηλέφωνο. Δεν νομίζω ότι καμία κοπέλα στην ηλικία σου παίρνει την άδεια από τη μαμά της για να βρεθεί με το αγόρι της. Όλες μια δικαιολογία λένε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Γεια σου κορίτσι ... 

Το τι θα κάνεις στο σπίτι με το αγόρι σου είναι καθαρά δικό σου θέμα το τονίζω δικό σου θέμα !!! Μην καταπιεστεί και κανείς κάτι γιατί πρέπει... Δεν υπάρχει πρέπει σε αυτό υπάρχει μόνο θέλω ...όταν έρθει η στιγμή θα το νιώσεις μην φοβάσαι ... 

 

Και εμένα η μάνα μου έτσι ήταν ...βασικά πίστευα ότι ήταν έτσι ...συνήθως της μανάδες της παρεξηγουμε γιατί είναι αυστηρές και ξέρουν τον λόγο κατά βάθος γιατί είναι . 

Εγώ όταν ανοίχτηκα στην μάνα μου και ένιωσε ότι την εμπιστεύομαι τότε με εξέπληξε και μου έδωσε της κατάλληλες συμβουλές ...βέβαια ποτέ δεν μου είπε να πάω στο σπίτι ενός αγοριού εφόσον όμως μου εξήγησε πέντε πράγματα για το σεξ κατάλαβα ότι αν θέλω μπορώ να πάω . 

Η γνώμη μου είναι να μιλήσεις στην μάνα σου . Είσαι 18 χρόνων να σου απαγόρευση κάτι δεν μπορεί πλέον στο μυαλό σου νομίζεις ότι μπορεί ...μια όμορφη και ήρεμη συζήτηση όσο κ να σε εκνευρίσει κρατά την ηρεμία σου προς καλό σου όλο αυτό . 

Το ψέμα όπως λες δεν σε βγάζει πουθενά και ναι καλό είναι να ξέρει που είσαι γιατί συμβαίνουν τόσα δεν είναι όμως ανάγκη να συμβούν σε σένα ... 

Και όσο αφορά το θέμα αν θα ξενερώσει ...αν όντως ξενερώσει εκείνη την στιγμή στείλτον στην ευχή του Θεού και της Παναγίας γιατί δεν αξίζει αν θέλει έμπειρη να πάει επί πληρωμής... Δεν το ξέρω το παιδί αλλά μου κάνει εντύπωση που σου περνάει εσένα από το μυαλό ότι μπορεί να ξενερώσει .... 

 

Έχεις δικιο...πρέπει να της μιλήσω αλλά είναι πολύ συντηρητική με αυτα τα θέματα γιατί σκέψου η αδερφή μου της είπε κάπου στα 20 ότι θα πάει διακοπές με το αγόρι της Και της φάνηκε περίεργο και λάθος.. Όταν στα 17 μου πέρσι της ειπα να πάω στον πρώην μου που τα είχαμε 1 χρονο και τον είχε γνωρίσει κιολας και τον είχε συμπαθήσει μου είπε Οχι δεν θα πας και ήταν κάθετη σε αυτο.. Πιστεύω πιο πολύ φοβάται το ενδεχόμενο του να μεινω έγκυος παρά του να κάνω σεξ. Με τέτοια καταπίεση λοιπον ξενέρωσα παρά πολύ τοτε και τερματησα την σχέση μου.. οποτε σεν θέλω να έχω την ίδια κατάληξη και με αυτον τώρα.. να ξενερώσω λόγω καταπίεσης και να το τελειώσω ενώ εξακολουθώ να τον θέλω! ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.  

Σκεφτηκα ότι μπορεί να ξενερωσει γιατί ρε συ δεν έχουμε κάτι σοβαρο, εννοώ δεν το λες σχέση.. Από την άλλη είναι πολύ σεμνός, εννοώ δεν χουφτώνει τίποτα τίποτα.. αναρωτιέμαι λοιπον, τι έχει στο μυαλό του, πως σκέφτεται και πως με βλέπει...

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις αν εσύ το έχεις βάλει μες στο μυαλό σου ότι θες να προχωρήσεις με αυτό το αγόρι,  τότε προχώρησε το, πήγαινε σπίτι του η καλύτερα σε ένα ουδέτερο μέρος,  φίλης σου η αδερφής σου σπίτι, πες το όμως σε κάποιον να ξέρει που βρίσκεσαι.  Αλλά να μην βιάζεσαι.....όποτε προκύψει και να μην σε νοιάζει τι θα πει το αγόρι σου....Δεν θα τους κάνουμε τα χατίρια για να μην μας κακολογισουν,  άμα θέλει θα περιμένει...άμα δεν θέλει στο καλό....Θα βρεθούν.....ουυυυυ....εγω την πρώτη φορά που τα έφτιαξα με αγόρι ξέρεις πόσο καιρό τον πέθανα και μαζί αγκαλιά κοιμηθήκαμε και δεν κάναμε τίποτα,  μόνο τα κλασικά,  στην αρχή καλό ειναι να προχωρήσεις σιγά σιγά....Και μετά από πολύ καιρό προχωρήσαμε...τον είχα αγαπήσει ήδη και παρόλο που έχουν περάσει 10 χρόνια από τότε,  αυτόν τον άνθρωπο θα τον αγαπάω για πάντα γιατί το άξιζε,  μου φέρθηκε όμως πρέπει να φερθεί κάθε άντρας σε γυναίκα την πρώτη της φορά...με έκανε να νιώσω άνετα μαζί του και να το θέλω από μόνη μου...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κοίταξε να δεις αν εσύ το έχεις βάλει μες στο μυαλό σου ότι θες να προχωρήσεις με αυτό το αγόρι,  τότε προχώρησε το, πήγαινε σπίτι του η καλύτερα σε ένα ουδέτερο μέρος,  φίλης σου η αδερφής σου σπίτι, πες το όμως σε κάποιον να ξέρει που βρίσκεσαι.  Αλλά να μην βιάζεσαι.....όποτε προκύψει και να μην σε νοιάζει τι θα πει το αγόρι σου....Δεν θα τους κάνουμε τα χατίρια για να μην μας κακολογισουν,  άμα θέλει θα περιμένει...άμα δεν θέλει στο καλό....Θα βρεθούν.....ουυυυυ....εγω την πρώτη φορά που τα έφτιαξα με αγόρι ξέρεις πόσο καιρό τον πέθανα και μαζί αγκαλιά κοιμηθήκαμε και δεν κάναμε τίποτα,  μόνο τα κλασικά,  στην αρχή καλό ειναι να προχωρήσεις σιγά σιγά....Και μετά από πολύ καιρό προχωρήσαμε...τον είχα αγαπήσει ήδη και παρόλο που έχουν περάσει 10 χρόνια από τότε,  αυτόν τον άνθρωπο θα τον αγαπάω για πάντα γιατί το άξιζε,  μου φέρθηκε όμως πρέπει να φερθεί κάθε άντρας σε γυναίκα την πρώτη της φορά...με έκανε να νιώσω άνετα μαζί του και να το θέλω από μόνη μου...

Τυχερή που εισαιιι μπραβο στο αγόρι! Γενικά σπάνιο να μην μετανιώσεις την πρώτη σου φορά.. όσες έχω ρωτήσει μου έχουν πει ότι το έκαναν επειδή το είχαν κάνει οι φίλες τους.. Αλλά εμένα επειδή μου αρεσει πολύ αυτο το παιδί θα ήθελα να γινει κάτι παραπάνω αν και θα νιώθω κάπως μειωνεκτικα μιας και εκείνος είναι πιο έμπειρος.. 

Από την άλλη δεν είμαι και πολύ σίγουρη ότι επειδή μου είπε να πάω σπίτι του θέλει να συμβεί και κάτι παραπάνω γιατί τόσο καιρο ποτέ δεν μου το έφερε ως συζήτηση, να με ρωτήσει αν έχω κάνει κάτι παραπάνω ή κάτι.. εκτός και αν το θεωρεί αυτονόητο ότι έχω προχωρήσει μιας και του έχω πει ότι είχα μεγάλη σχέση.. που να ξερε... ελπίζω να μην το θεωρεί αυτονόητο γιατίιιι....καηκαμε

Μακαρι να πάνε όλα καλα ΑΝ ΠΑΩ, Να μην με πάρει κανα  τηλέφωνο η μανα μου

 Και ο θεος...βοηθός

Link to comment
Share on other sites

Just now, Simoni Ke είπε:

Έχεις δικιο...πρέπει να της μιλήσω αλλά είναι πολύ συντηρητική με αυτα τα θέματα γιατί σκέψου η αδερφή μου της είπε κάπου στα 20 ότι θα πάει διακοπές με το αγόρι της Και της φάνηκε περίεργο και λάθος.. Όταν στα 17 μου πέρσι της ειπα να πάω στον πρώην μου που τα είχαμε 1 χρονο και τον είχε γνωρίσει κιολας και τον είχε συμπαθήσει μου είπε Οχι δεν θα πας και ήταν κάθετη σε αυτο.. Πιστεύω πιο πολύ φοβάται το ενδεχόμενο του να μεινω έγκυος παρά του να κάνω σεξ. Με τέτοια καταπίεση λοιπον ξενέρωσα παρά πολύ τοτε και τερματησα την σχέση μου.. οποτε σεν θέλω να έχω την ίδια κατάληξη και με αυτον τώρα.. να ξενερώσω λόγω καταπίεσης και να το τελειώσω ενώ εξακολουθώ να τον θέλω! ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.  

Σκεφτηκα ότι μπορεί να ξενερωσει γιατί ρε συ δεν έχουμε κάτι σοβαρο, εννοώ δεν το λες σχέση.. Από την άλλη είναι πολύ σεμνός, εννοώ δεν χουφτώνει τίποτα τίποτα.. αναρωτιέμαι λοιπον, τι έχει στο μυαλό του, πως σκέφτεται και πως με βλέπει...

 

Κοίτα δεν υπάρχει μάνα που να πει στην κόρη της προχώρησε με το αγόρι σου ...και όταν γίνεις και εσύ μανούλα θα το καταλάβεις αυτό γιατί και εγώ τώρα που έγινα μαμά το κατάλαβα . 

Απλά να ξέρεις ότι η μάνα σου παντα θέλει το καλό σου και δεν θέλει να πληγωθείς,θέλει να σε προστατέψει από το χειρότερο ενδεχόμενο, οπότε αντιδράει έτσι και σου φαίνεται εσένα υπερβολικό και ότι δεν σε κατανοεί... Αν το καλοσκεφτείς δεν θέλει το κακό σου αλλά ούτε να κακοπερνας .... 

Συντηρητική μπορεί να είναι η μαμά σου αλλά αν δει ότι είσαι μία λογική κοπέλα και ξέρεις τι θέλεις θα αλλάξει η στάση της . Αλλά όλα αυτά στα λέω σε γενικό πλαίσιο ..γενικά να συζητάς με την μανα σου για ότι σε απασχολεί θα σου δώσει την πιο σωστή συμβουλή ... 

Τώρα για το θέμα.τι θα πεις για εκείνη την στιγμή πες ότι πας σε μια φίλη σου στο σπίτι της και να σε πάρει τηλ δεν πιστεύω να γυρίσει να σου πει δώσε μου την φίλη σου να μιλήσω ...και στο ξανά λέω δεν χρειάζεσαι έγκριση από κανέναν πλέον .ίσως γι'αυτό και η μάνα σου να αντιδράει έτσι γιατί μήπως συμπεριφέρεσαι και εσύ ως κοριτσάκι ... 

Εφόσον δεν έχετε κάτι σοβαρό δεν το λες και σχέση γιατί θέλεις να προχωρήσεις? Θέλεις απλά να γίνει ? Μιλάμε για απλό σεξ η έρωτας ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...