Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Με κάλεσε σπίτι του, αλλά η μαμά μου...


Simoni Ke

Recommended Posts

Just now, Simoni Ke είπε:

Τυχερή που εισαιιι μπραβο στο αγόρι! Γενικά σπάνιο να μην μετανιώσεις την πρώτη σου φορά.. όσες έχω ρωτήσει μου έχουν πει ότι το έκαναν επειδή το είχαν κάνει οι φίλες τους.. Αλλά εμένα επειδή μου αρεσει πολύ αυτο το παιδί θα ήθελα να γινει κάτι παραπάνω αν και θα νιώθω κάπως μειωνεκτικα μιας και εκείνος είναι πιο έμπειρος.. 

Από την άλλη δεν είμαι και πολύ σίγουρη ότι επειδή μου είπε να πάω σπίτι του θέλει να συμβεί και κάτι παραπάνω γιατί τόσο καιρο ποτέ δεν μου το έφερε ως συζήτηση, να με ρωτήσει αν έχω κάνει κάτι παραπάνω ή κάτι.. εκτός και αν το θεωρεί αυτονόητο ότι έχω προχωρήσει μιας και του έχω πει ότι είχα μεγάλη σχέση.. που να ξερε... ελπίζω να μην το θεωρεί αυτονόητο γιατίιιι....καηκαμε

Μακαρι να πάνε όλα καλα ΑΝ ΠΑΩ, Να μην με πάρει κανα  τηλέφωνο η μανα μου

 Και ο θεος...βοηθός

Γι αυτό και εσύ να μην βιαστείς,  απλά για να το κάνεις επειδή το έχουν κάνει φίλες και γνωστές σου....Όταν θα ερωτευθείς αρκετά,  θα το καταλάβεις και θα γίνει όπως πρέπει....να το κάνεις όταν το θέλεις και όχι για να μην πουν οι άλλοι ότι είσαι παρθένα και διάφορες τέτοιες βλακείες...είπαμε τιμή σου και καμάρι σου. Θα γίνει αλλά όχι βιαστικά.  Εγώ στη θέση σου δεν θα το σκεφτόμουν.  Θα συνέχιζα με το αγόρι μου , θα του εξηγούσα ότι δεν έχω κάνει κάτι παραπάνω ποτέ και αν ήθελε να με περιμένει μέχρι όταν μου έρθει η όρεξή,  καλώς....Αλλιώς είπαμε θα βρεθούν αρκετοί στο δρόμο σου την στιγμή που πρέπει. Αυτή τη στιγμή σκέψου καλύτερα τα μαθήματα σου και τι θες να κάνεις στη ζωή σου....σπουδές κτλ....

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβάζοντας το θεμα σου παρατηρώ πως έχεις μεγαλώσει σε συντηρικη οικογένειά...με τα συν και τα πλην....τα συν ακριβώς ότι είσαι 18 ετών και κρατάς ότι ποιο δυνατό έχεις και εύχομαι και ελπίζω να το δώσεις σε αυτόν που πραγματικά θα το αξίζει και το λέω αυτό γιατί πλέον έχει χαθεί όλο αυτό...πλέον είναι της μόδας να είσαι προχω και να μετράς ήδη στα δύο σου χέρια τον αριθμό..Ίσως και παραπανω.και τα πλην είναι ότι υπάρχει η υπερβολή απο την οικογεννεια σου που μπορεί εύκολα να γίνει ανασφάλεια για εσενα..επρεπε πλέον στα 18 σου να έχετε άλλη επικοινωνία μεταξύ σας...μίλησε της όσο πιο απλά μπορείς χωρίς ενοχή και χωρίς δισταγμό για εσένα, για το τι θες...εγω ήμουν ένα πολύ αντιδραστικό παιδί στην εφηβεία μου...Ήταν πάρα πολύ αυστηρή η μάνα μου και είχα βρει τον τρόπο να την τιμωρω...Μην κάνεις το ίδιο διεκδίκησε αυτό που θέλεις και όσο αφορά για το αν προχωρήσεις ή όχι για εμένα αν ήταν η ώρα δεν θα ρώταγες...κανε οτι νιωθεις!!!Όπως είπαν και παραπάνω τιμή σου και καμάρι σου!!! σου εύχομαι τα καλύτερα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι δεν είναι καν αγόρι σου το παλικάρι, δεν έχετε σχέση...είσαι σίγουρη πως θες η πρώτη σου φορά να είναι έτσι? είσαι σίγουρη ότι δεν βιάζεσαι?

Εγώ θα σε συμβούλευα ΑΝ αποφασίσεις να πας (θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς) , να πεις την αλήθεια στην μητέρα σου, τα ψέματα μόνο προβλήματα δημιουργούν, ακόμα και αν η κατάσταση γίνει δυσάρεστη εσύ πρέπει να πεις την αλήθεια, και γενικά να μάθεις να λειτουργείς έτσι στην ζωή σου με ειλικρίνεια χωρίς να φοβάσαι για αυτό που θες.

Όσο συντηρητική και αν την θεωρείς είναι μαμά σου, εννοείται πως θέλει το καλύτερο για εσένα, εγώ που δεν είμαι συντηρητική αν η κόρη μου, μου έλεγε πως θέλει να πάει στο σπίτι  φίλου της-που δεν είναι καν αγόρι της, δεν θα της επέτρεπα να πάει. Αφού είναι τόσο σεμνός και ιδιαίτερος γιατί δεν κάνει σχέση μαζί σου? γιατί αυτό που επιδιώκει είναι το να μείνετε μόνοι σας σε ένα σπίτι?γιατί δεν θέλει αν σε γνωρίσει καλύτερα?

Δεν ξέρω υπάρχουν πολλά που πρέπει να σκεφτείς. Σκέψου την κάθε σου κίνηση δύο φορές, μην κάνεις κάτι που θα μετανιώσεις και να θυμάσαι πως μεγαλώνοντας δεν θα βλέπεις τα πράγματα το ίδιο ρομαντικά με τώρα.

Μίλησε με την μητέρα σου χωρίς φόβο...χωρίς ενοχές, και εξήγησε της πως θέλεις να μπορείς να την εμπιστεύεσαι και όχι να να την φοβάσαι. Η μητέρα σου νοιάζεται για εσένα, θέλει να είσαι ασφαλής, θέλει να είσαι καλά, απλά μάλλον δεν έχει τον τρόπο. Δεν νομίζω πως φοβάται την εγκυμοσύνη μόνο και για αυτό δεν σε αφήνει, φοβάται μην σε πληγώσουν, μην σε εκμεταλλευτούν, μην σε πονέσουν , φοβάται τα πάντα, αυτό ισχύει για όλες τις μητέρες. Πρέπει και οι δύο να προσπαθήσετε να γίνετε φίλες, και  να ξέρεις πως ότι και αν συμβεί ότι και αν πάει στραβά η αγκαλιά της μαμάς θα είναι πάντα ανοιχτή.

Κάτι τελευταίο θα πω κλείνοντας, αναφέρεις πολλές φορές πως φοβάσαι μην ξενερώσεις το αγόρι αυτό επειδή δεν έχεις άλλες εμπειρίες, να σε ενημερώσω πως ως γυναίκα δεν έχεις καμία υποχρέωση να ικανοποιήσεις κανέναν, ΜΗΝ  κάνεις κάτι που δεν θες για να μην απογοητευτεί ο εκάστοτε σύντροφος....το μόνο χρέος που έχεις είναι να προσέχεις, να αγαπάς και να σέβεσαι το σώμα σου.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Κάπου διάβασα ότι δεν είναι καν αγόρι σου το παλικάρι, δεν έχετε σχέση...είσαι σίγουρη πως θες η πρώτη σου φορά να είναι έτσι? είσαι σίγουρη ότι δεν βιάζεσαι?

Εγώ θα σε συμβούλευα ΑΝ αποφασίσεις να πας (θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς) , να πεις την αλήθεια στην μητέρα σου, τα ψέματα μόνο προβλήματα δημιουργούν, ακόμα και αν η κατάσταση γίνει δυσάρεστη εσύ πρέπει να πεις την αλήθεια, και γενικά να μάθεις να λειτουργείς έτσι στην ζωή σου με ειλικρίνεια χωρίς να φοβάσαι για αυτό που θες.

Όσο συντηρητική και αν την θεωρείς είναι μαμά σου, εννοείται πως θέλει το καλύτερο για εσένα, εγώ που δεν είμαι συντηρητική (καθόλου μα καθόλου) αν η κόρη μου, μου έλεγε πως θέλει να πάει στο σπίτι  φίλου της-που δεν είναι καν αγόρι της, δεν θα της επέτρεπα να πάει. Αφού είναι τόσο σεμνός και ιδιαίτερος γιατί δεν κάνει σχέση μαζί σου? γιατί αυτό που επιδιώκει είναι το να μείνετε μόνοι σας σε ένα σπίτι?γιατί δεν θέλει αν σε γνωρίσει καλύτερα?

Δεν ξέρω υπάρχουν πολλά που πρέπει να σκεφτείς. Σκέψου την κάθε σου κίνηση δύο φορές, μην κάνεις κάτι που θα μετανιώσεις και να θυμάσαι πως μεγαλώνοντας δεν θα βλέπεις τα πράγματα το ίδιο ρομαντικά με τώρα.

Μίλησε με την μητέρα σου χωρίς φόβο...χωρίς ενοχές, και εξήγησε της πως θέλεις να μπορείς να την εμπιστεύεσαι και όχι να να την φοβάσαι. Η μητέρα σου νοιάζεται για εσένα, θέλει να είσαι ασφαλής, θέλει να είσαι καλά, απλά μάλλον δεν έχει τον τρόπο. Δεν νομίζω πως φοβάται την εγκυμοσύνη μόνο και για αυτό δεν σε αφήνει, φοβάται μην σε πληγώσουν, μην σε εκμεταλλευτούν, μην σε πονέσουν , φοβάται τα πάντα, αυτό ισχύει για όλες τις μητέρες. Πρέπει και οι δύο να προσπαθήσετε να γίνετε φίλες, και  να ξέρεις πως ότι και αν συμβεί ότι και αν πάει στραβά η αγκαλιά της μαμάς θα είναι πάντα ανοιχτή.

Κάτι τελευταίο θα πω κλείνοντας, αναφέρεις πολλές φορές πως φοβάσαι μην ξενερώσεις το αγόρι αυτό επειδή δεν έχεις άλλες εμπειρίες, να σε ενημερώσω πως ως γυναίκα δεν έχεις καμία υποχρέωση να ικανοποιήσεις κανέναν, ΜΗΝ  κάνεις κάτι που δεν θες για να μην απογοητευτεί ο εκάστοτε σύντροφος....το μόνο χρέος που έχεις είναι να προσέχεις, να αγαπάς και να σέβεσαι το σώμα σου.

Πολύ ωραία αυτά που έγραψες!!Σαν να συμβουλεύεις το παιδι σου!μπράβο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Κάπου διάβασα ότι δεν είναι καν αγόρι σου το παλικάρι, δεν έχετε σχέση...είσαι σίγουρη πως θες η πρώτη σου φορά να είναι έτσι? είσαι σίγουρη ότι δεν βιάζεσαι?

Εγώ θα σε συμβούλευα ΑΝ αποφασίσεις να πας (θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς) , να πεις την αλήθεια στην μητέρα σου, τα ψέματα μόνο προβλήματα δημιουργούν, ακόμα και αν η κατάσταση γίνει δυσάρεστη εσύ πρέπει να πεις την αλήθεια, και γενικά να μάθεις να λειτουργείς έτσι στην ζωή σου με ειλικρίνεια χωρίς να φοβάσαι για αυτό που θες.

Όσο συντηρητική και αν την θεωρείς είναι μαμά σου, εννοείται πως θέλει το καλύτερο για εσένα, εγώ που δεν είμαι συντηρητική αν η κόρη μου, μου έλεγε πως θέλει να πάει στο σπίτι  φίλου της-που δεν είναι καν αγόρι της, δεν θα της επέτρεπα να πάει. Αφού είναι τόσο σεμνός και ιδιαίτερος γιατί δεν κάνει σχέση μαζί σου? γιατί αυτό που επιδιώκει είναι το να μείνετε μόνοι σας σε ένα σπίτι?γιατί δεν θέλει αν σε γνωρίσει καλύτερα?

Δεν ξέρω υπάρχουν πολλά που πρέπει να σκεφτείς. Σκέψου την κάθε σου κίνηση δύο φορές, μην κάνεις κάτι που θα μετανιώσεις και να θυμάσαι πως μεγαλώνοντας δεν θα βλέπεις τα πράγματα το ίδιο ρομαντικά με τώρα.

Μίλησε με την μητέρα σου χωρίς φόβο...χωρίς ενοχές, και εξήγησε της πως θέλεις να μπορείς να την εμπιστεύεσαι και όχι να να την φοβάσαι. Η μητέρα σου νοιάζεται για εσένα, θέλει να είσαι ασφαλής, θέλει να είσαι καλά, απλά μάλλον δεν έχει τον τρόπο. Δεν νομίζω πως φοβάται την εγκυμοσύνη μόνο και για αυτό δεν σε αφήνει, φοβάται μην σε πληγώσουν, μην σε εκμεταλλευτούν, μην σε πονέσουν , φοβάται τα πάντα, αυτό ισχύει για όλες τις μητέρες. Πρέπει και οι δύο να προσπαθήσετε να γίνετε φίλες, και  να ξέρεις πως ότι και αν συμβεί ότι και αν πάει στραβά η αγκαλιά της μαμάς θα είναι πάντα ανοιχτή.

Κάτι τελευταίο θα πω κλείνοντας, αναφέρεις πολλές φορές πως φοβάσαι μην ξενερώσεις το αγόρι αυτό επειδή δεν έχεις άλλες εμπειρίες, να σε ενημερώσω πως ως γυναίκα δεν έχεις καμία υποχρέωση να ικανοποιήσεις κανέναν, ΜΗΝ  κάνεις κάτι που δεν θες για να μην απογοητευτεί ο εκάστοτε σύντροφος....το μόνο χρέος που έχεις είναι να προσέχεις, να αγαπάς και να σέβεσαι το σώμα σου.

Σε ευχαριστώ παρά πολύ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...