Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θετικο τεστ 20 μέρες μετά από εξωμητριο


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mina2014 είπε:

Αυτο που λένε οτι αμα μειμεις μια φορα ξαναμενεις οσχυει η είναι μια παρηγορια;

Ισχυει..

Οταν πηγα στον γιατρο κ διαπιστωσαμε την εγκυμοσυνη μου χε πει εκ των προτερων πωσ δεν θα παει καλα(λογω αιμορραγιασ που ειχα.δεν ξεραμε καν τοτε πωσ ηταν εξωμητριο)

Αλλα μου χε πει με μια ευκολια πωσ αφου εμεινα μια φορα θα ξαναμεινω..κ πωσ αυτο δειχνει πωσ ειμαστε γονιμο ζευγαρι..

Τα λογια του εκεινη τη στιγμη με σοκαραν...εγω ηθελα το μωρο που ειχα ηδη μεσα μου..κ εκνευριστηκα αφανταστα..

Αλλα ειχε δικιο...

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο λέει αλλά αυτό το σπορακι το πιάσαμε μετά από αρκετό καιρό. Και μάλιστα ενώ κάθε φορά κάναμε συστηματικά τον Αύγουστο που έπιασα είχαμε κάνει μόνο 3 φορές σε ψιλοασχετες μέρες κιολας.Και τώρα λέω...σιγά μην μείνω εύκολα εγκυος

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Mina2014 είπε:

Έκανα σήμερα χοριακη και έχει πέσει στο 20 .οπότε πάνε όλα καλά.σημερα έχω μια κραμπα πάρα πολύ έντονη και σε 4 μέρες θεωρητικά περιμένω περίοδο 

Πώς εισαι μετά από 4 απώλειες;

Έχω την κορη μου! Ευγνωμονώ το θεό που μέσα σε αυτό το ταξίδι( εμένα ήρθε με εξωσωματικη όπως κ όλα τα θετικά) μου χάρισε το παιδί μου! Είχα 4 χαμένες κυήσεις κ η μία σε δίδυμα! Ωστόσο εγώ είμαι ειδική περίπτωση.Εσενα το επόμενο θα έρθει σύντομα κ θα ριζώσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει η κόρη σου.πολυ χαίρομαι που μέσα από δυσκολίες σου ρχεται και το καλό. Έρχεται καμία φορά για να σε διδάξει;Ναι σε πεισμωσει;Γιατί είσαι ειδική περιπτωση;αν επιτρεπεται;

Απλώς εγώ πάντα έλεγα θέλω 4 παιδάκια. Και όταν ήμουν 23 24 25 φυλαγομουν μη τυχόν και μείνω έγκυος και δεν είμαι παντρεμενη (ημαρτον) και τώρα στα 29 πια μουτζωνομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Mina2014 είπε:

Να σου ζήσει η κόρη σου.πολυ χαίρομαι που μέσα από δυσκολίες σου ρχεται και το καλό. Έρχεται καμία φορά για να σε διδάξει;Ναι σε πεισμωσει;Γιατί είσαι ειδική περιπτωση;αν επιτρεπεται;

Απλώς εγώ πάντα έλεγα θέλω 4 παιδάκια. Και όταν ήμουν 23 24 25 φυλαγομουν μη τυχόν και μείνω έγκυος και δεν είμαι παντρεμενη (ημαρτον) και τώρα στα 29 πια μουτζωνομαι.

Βρε συ?? Ακομη προλαβαινεισ τα 4 που θεσ...μια χαρα ειναι η ηλικια σου..μη σου πω προλαβαινεισ κ 6 σαν τησ χοψονιδου...χαχα..

Εγω ημουν αρκετα μεγαλυτερη οταν ειχα την 1η εγκυμοσυνη που ηταν κ εξωμητριοσ..ημουν 34 κ κατι..τωρα ειμαι 37 κλεισμενα κ γενναω σε.λιγεσ μερεσ..

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mina2014 είπε:

Καλά και ένα να κάνω θα νιώσω ευλογημένη.αλλα ακούω ότι πχ γυναίκες κάνουν και 8 χρόνια να συλλάβουν με 1 σάλπιγγα και τρελαίνομαι 

Εγω παντωσ που εκανα κ αλλη επεμβαση κ επρεπε να περιμενω κ να αναρρωσω κανα 4μηνο..εμεινα στουσ 9 μηνεσ ξανα εγκυοσ( μαζι με την αναρρωση).

Νομιζω σου κατεβασα τον μεσο ορο κατα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mina2014 είπε:

Καλά και ένα να κάνω θα νιώσω ευλογημένη.αλλα ακούω ότι πχ γυναίκες κάνουν και 8 χρόνια να συλλάβουν με 1 σάλπιγγα και τρελαίνομαι 

μπορεις να ζητησεις βοηθεια απο ενα γιατρο πλεον δεν θα περιμενεις οχτω χρονια. μπορεις το πιο απλο να κανετε υπερηχους για να δεις απο πια μερια κ ποτε θα κανεις ωορηξια κ να εχεις επαφες συγκεκριμενες μερες . 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mina2014 είπε:

Σωστη στη σκέψη αλλά ψυχοφθόρο δεν ειναι;; άσε που σκέφτομαι ότι ίσως από την καλή μεριά δεν θα κάνω ωορηξια. Σκέφτομαι διαφορά όπως βλεπετε

συνηθως γινετε μια απο την μια μερια μια απο την αλλη. οχι δεν ειναι ψυχοφθορο ισα ισα θα ξερεις οτι πεφτεις μεσα στις προσπαθειες σου κ εχεις πιο πολλες πιθανοτητες. αμα  πας στα τυφλα θα σκεφτεσε συνεχεια αν ηταν η σωστη μερια ή οχι κ θα εισαι με το ανχος

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάναμε 2 χρόνια στο περιπου να συλλάβουμε.δεν κάναμε συστηματικά όμως τον Ιούλιο βρήκαν Ένα μικρόβιο στο σπέρμα τ συζύγου εντεροκοκκος πήραμε αντιβίωση κ τον επόμενο μήνα έμεινα. Ίσως ν ήταν και τυχαιο αλλά λόγω του ότι παίρναμε αντιβίωση κάναμε 3 φορές σεξ κ μάλιστα λεγαμε με δεν κανει και είπα χαρακτηριστικά "σιγά τόσους μήνες προσπαθούμε τώρα θα τύχει "Και έτυχε τότε 

 

Αυτό πάντως με την ωορηξια έχω ακούσει ότι άμα γίνει από την μεριά της σαλπιγγας που έχει αφαιρεθεί τότε,σε κάποιες περιπτώσεις,η άλλη σάλπιγγα το παίρνει στη μεριά της .αλλά φαντάζομαι δεν θα συμβαιΝαι πάντα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mina2014 είπε:

Επίσης κάναμε 2 χρόνια στο περιπου να συλλάβουμε.δεν κάναμε συστηματικά όμως τον Ιούλιο βρήκαν Ένα μικρόβιο στο σπέρμα τ συζύγου εντεροκοκκος πήραμε αντιβίωση κ τον επόμενο μήνα έμεινα. Ίσως ν ήταν και τυχαιο αλλά λόγω του ότι παίρναμε αντιβίωση κάναμε 3 φορές σεξ κ μάλιστα λεγαμε με δεν κανει και είπα χαρακτηριστικά "σιγά τόσους μήνες προσπαθούμε τώρα θα τύχει "Και έτυχε τότε 

 

Αυτό πάντως με την ωορηξια έχω ακούσει ότι άμα γίνει από την μεριά της σαλπιγγας που έχει αφαιρεθεί τότε,σε κάποιες περιπτώσεις,η άλλη σάλπιγγα το παίρνει στη μεριά της .αλλά φαντάζομαι δεν θα συμβαιΝαι πάντα 

συνηθως μικροβια κανουν κ ζημιεςστις σαλπιγγες κ ετσι προκυπτουν τα εξωμητρια. αν θες παιδακι πρεπει λιγο να χαλαρωσεις κ να το δεις πιο εντατικα το θεμα μην αφηνεις το χρονο να φευγει αλλα ουτε κ να ανχωνεσε. ολα εχουν λυση αρκει να το δεις πιο εντατικα το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς πόσο χρονών το "παθατε";αν επιτρέπεται. Εγώ σε 2 μέρες σε θεωρητικό επίπεδο θα αδιαθετησω. Τη  Παρασκευή είχα χοριακη 20 Δεν ξέρω πόσο αργά πέφτει αλλά έχω μπεζ κομματάκια στο σκοπισμα ίδια ακριβώς με αυτά που ξεκίνησε η εγκυμοσύνη. Θα ρθει να μηδενίσει και θα χω αμέσως αιμα η θα μηδενίσει και θααααα  έρθει με καθυστερηση

Επίσης είμαστε γονιμοι επειδή πιάσαμε μια φορα;Γιατί ο γιατρός μου μου λέει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην κάνω παιδί μιας και εμπράκτως είχα με ότι πιάνουμε. Αλλά εγώ σκέφτομαι είχε περάσει κάποιος καιρος..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mina2014 είπε:

Εσείς πόσο χρονών το "παθατε";αν επιτρέπεται. Εγώ σε 2 μέρες σε θεωρητικό επίπεδο θα αδιαθετησω. Τη  Παρασκευή είχα χοριακη 20 Δεν ξέρω πόσο αργά πέφτει αλλά έχω μπεζ κομματάκια στο σκοπισμα ίδια ακριβώς με αυτά που ξεκίνησε η εγκυμοσύνη. Θα ρθει να μηδενίσει και θα χω αμέσως αιμα η θα μηδενίσει και θααααα  έρθει με καθυστερηση

Επίσης είμαστε γονιμοι επειδή πιάσαμε μια φορα;Γιατί ο γιατρός μου μου λέει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην κάνω παιδί μιας και εμπράκτως είχα με ότι πιάνουμε. Αλλά εγώ σκέφτομαι είχε περάσει κάποιος καιρος..

μολις πεσει κατω αο 10 η χοριακη θα αδιαθετησεις λογικα σε 2-3 μερες θα εχει πεσει. εγω δεν ειχα εξωμητριο. η αδερφη μου ομως ειχε αφερεσει σαλπιγγα λογω κυστης κ εμεινε εγκυος στα 32 με τρςις μηνες προσπαθεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...