Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Ζήλεια από την οικογένεια του άντρα μου


stellitsa93

Recommended Posts

Καλησπέρα ... Με τον σύντροφό μου ειμασταν λίγο καιρό μαζί όταν τελικά έμεινα έγκυος.. από τότε είμαστε μαζί και έχουμε μια χαρούμενη οικογένεια. Τα αδέρφια του όμως που δεν έχουν παιδιά,συνεχώς μας κάνουν πόλεμο.. δεν έρχονται ποτέ να δουν το παιδί, και μονίμως μας πάνε κόντρα σε θέματα γονεικοτητας ενώ δεν έχουν προσωπική άποψη.. τον περισσότερο αρνητισμο έχει βγάλει ο μικρότερος αδερφός ,ο οποίος κάνει ότι μπορεί για να μου την πει ή να δημιουργήσει αιτία για τσακωμό... Όταν γέννησα δεν μας επισκέφτηκαν ποτέ στο σπίτι να δουν το παιδί , παρά μόνο το είδαν δύο μηνών στο σπίτι της πεθεράς μου , δεν ήρθαν στα γενέθλια του ούτε στην γιορτή του... Τώρα που γέννησε η γυναίκα του εγώ πως θα πρέπει να φερθώ? Ο άντρας μου θα πάει να ευχηθεί .. εγώ δεν νοιωθω άνετα να πάω μετά από όλα αυτά ... 
"
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, stellitsa93 είπε:
Καλησπέρα ... Με τον σύντροφό μου ειμασταν λίγο καιρό μαζί όταν τελικά έμεινα έγκυος.. από τότε είμαστε μαζί και έχουμε μια χαρούμενη οικογένεια. Τα αδέρφια του όμως που δεν έχουν παιδιά,συνεχώς μας κάνουν πόλεμο.. δεν έρχονται ποτέ να δουν το παιδί, και μονίμως μας πάνε κόντρα σε θέματα γονεικοτητας ενώ δεν έχουν προσωπική άποψη.. τον περισσότερο αρνητισμο έχει βγάλει ο μικρότερος αδερφός ,ο οποίος κάνει ότι μπορεί για να μου την πει ή να δημιουργήσει αιτία για τσακωμό... Όταν γέννησα δεν μας επισκέφτηκαν ποτέ στο σπίτι να δουν το παιδί , παρά μόνο το είδαν δύο μηνών στο σπίτι της πεθεράς μου , δεν ήρθαν στα γενέθλια του ούτε στην γιορτή του... Τώρα που γέννησε η γυναίκα του εγώ πως θα πρέπει να φερθώ? Ο άντρας μου θα πάει να ευχηθεί .. εγώ δεν νοιωθω άνετα να πάω μετά από όλα αυτά ... 
 

Δεν ξερω τι εχει προηγηθει απο πριν,αυτες οι συμπεριφορες δεν ειναι καλες,αν εισαι εσυ καλα με τον αντρα σου ολα καλα,εγω στη θεση σου θα πηγαινα με τεραστια χαρα να ευχηθω για το μωρακι τους,μην κανεις αυτα που σου εκαναν...δειξε ανωτεροτητα κ πανε θα κλεισεις πολλα στοματα και θα φανεις και η καλη,στο κατω κατω τα μωρα τι φταινε?και που ξερεις μπορει να στρωσουν κ οι σχεσεις σας,..τωρα που οι ορμονες σου ησυχαζουν προσπαθησε να τα δεις λιγο διαφορετικα τα πραγματα,μην τα παιρνεις ολα τοις μετρητοις γυρνα το στην πλακα κ μην δειχνεις οτι σε πειραζει αυτα που λενε,γιατι οσο βλεπουν οτι στραβωνεις τοσο απομακρυνονται κ δεν ερχονται για το παιδι,αν τα δεις ολα θετικα θα γινουν θετικα,συγχωρεσε τους με την καλοσυνη σου!ποσο χρονων εισαι?μεγαλωσατε στο ιδιο μερος με την οικογενεια του αντρα σου?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, stellitsa93 είπε:
Καλησπέρα ... Με τον σύντροφό μου ειμασταν λίγο καιρό μαζί όταν τελικά έμεινα έγκυος.. από τότε είμαστε μαζί και έχουμε μια χαρούμενη οικογένεια. Τα αδέρφια του όμως που δεν έχουν παιδιά,συνεχώς μας κάνουν πόλεμο.. δεν έρχονται ποτέ να δουν το παιδί, και μονίμως μας πάνε κόντρα σε θέματα γονεικοτητας ενώ δεν έχουν προσωπική άποψη.. τον περισσότερο αρνητισμο έχει βγάλει ο μικρότερος αδερφός ,ο οποίος κάνει ότι μπορεί για να μου την πει ή να δημιουργήσει αιτία για τσακωμό... Όταν γέννησα δεν μας επισκέφτηκαν ποτέ στο σπίτι να δουν το παιδί , παρά μόνο το είδαν δύο μηνών στο σπίτι της πεθεράς μου , δεν ήρθαν στα γενέθλια του ούτε στην γιορτή του... Τώρα που γέννησε η γυναίκα του εγώ πως θα πρέπει να φερθώ? Ο άντρας μου θα πάει να ευχηθεί .. εγώ δεν νοιωθω άνετα να πάω μετά από όλα αυτά ... 
"

Καλησπέρα,θα συμφωνήσω και γω με το αν είσαι καλά με τον άντρα σου όλα καλά...Ο άντρας σου πως το αντιμετωπίζει όλο αυτο;Και γω θα σε συμβούλευα να πας όσο δυσκολο και αν σου είναι,Έχω περάσει και γω κάτι ανάλογο και ξέρω Καλά πως νιώθεις...να κάνεις αυτό που θα σε κάνει εσένα να νιώθεις ικανοποιημένη με τον εαυτό σου!Ο καθένας απλά μπορεί να πει την γνώμη του πάνω σε αυτό!Κάνε ότι αισθάνεσαι εσύ σωστό!το καλύτερο θα ήταν να μην δώσεις τροφή σε όλο αυτό αλλά αυτή είναι η δική μου γνώμη...με την συνηφαδα σου έχετε καλές σχεσεις;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, stellitsa93 είπε:
Καλησπέρα ... Με τον σύντροφό μου ειμασταν λίγο καιρό μαζί όταν τελικά έμεινα έγκυος.. από τότε είμαστε μαζί και έχουμε μια χαρούμενη οικογένεια. Τα αδέρφια του όμως που δεν έχουν παιδιά,συνεχώς μας κάνουν πόλεμο.. δεν έρχονται ποτέ να δουν το παιδί, και μονίμως μας πάνε κόντρα σε θέματα γονεικοτητας ενώ δεν έχουν προσωπική άποψη.. τον περισσότερο αρνητισμο έχει βγάλει ο μικρότερος αδερφός ,ο οποίος κάνει ότι μπορεί για να μου την πει ή να δημιουργήσει αιτία για τσακωμό... Όταν γέννησα δεν μας επισκέφτηκαν ποτέ στο σπίτι να δουν το παιδί , παρά μόνο το είδαν δύο μηνών στο σπίτι της πεθεράς μου , δεν ήρθαν στα γενέθλια του ούτε στην γιορτή του... Τώρα που γέννησε η γυναίκα του εγώ πως θα πρέπει να φερθώ? Ο άντρας μου θα πάει να ευχηθεί .. εγώ δεν νοιωθω άνετα να πάω μετά από όλα αυτά ... 
"

Καλησπέρα!!!!

Κατ εμέ πρέπει να δείξεις ανωτερότητα κ να πας ότι κι αν έχει γίνει.

Και να σου πω και κάτι; Δεν πρέπει να δίνουμε σημασία. Κάνε εσύ το σωστό να είσαι από πάνω και αστους μετά.

 

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το οτι ζηλευει καποιος οταν δεν εχει παιδια το ακουω επανειλλημενως κ ειναι μια μεγαλη μπουρδα. Δυσκολο δεν ειναι να κανεις παιδια τελικα αλλα να τα αναθρεψεις σωστα με ηθος και παιδεια.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZWH είπε:

Αυτο το οτι ζηλευει καποιος οταν δεν εχει παιδια το ακουω επανειλλημενως κ ειναι μια μεγαλη μπουρδα. Δυσκολο δεν ειναι να κανεις παιδια τελικα αλλα να τα αναθρεψεις σωστα με ηθος και παιδεια.

Ζωή και εγώ το θεωρούσα μπούρδα ,αλλά όταν με το που μαθαίνει ο άλλος ότι είσαι έγκυος και δε σου μιλάει ... Η βλέπει το νεογέννητο παιδί σου πρώτη φορά σε κοινό χώρο και κάνει πως δεν το είδε αυτό δείχνει...δεν λέω ότι ισχύει σαν κανόνας..

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZWH είπε:

Αυτο το οτι ζηλευει καποιος οταν δεν εχει παιδια το ακουω επανειλλημενως κ ειναι μια μεγαλη μπουρδα. Δυσκολο δεν ειναι να κανεις παιδια τελικα αλλα να τα αναθρεψεις σωστα με ηθος και παιδεια.

Εχεις παρατηρησει τις ομαδες καφε εξωσωματικης και δωρεα ωαριων στο φορουμ; Αν ναι μην πετας ενα δεν ειναι δυσκολο να κανεις παιδια ετσι αβιαστα. Αν οχι διαβασε τα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκέφτομαι ότι πρέπει να πάω,και θέλω να δω τι μωρό... Αλλά κάτι μέσα μου με σταματάει... Θα νοιώσω πολύ αμήχανα και ότι προδίδω το παιδί μου, που κανεις δεν έκανε το ίδιο για αυτό ..

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2019 at 9:15 ΜΜ, ελπιδακι είπε:

Δεν ξερω τι εχει προηγηθει απο πριν,αυτες οι συμπεριφορες δεν ειναι καλες,αν εισαι εσυ καλα με τον αντρα σου ολα καλα,εγω στη θεση σου θα πηγαινα με τεραστια χαρα να ευχηθω για το μωρακι τους,μην κανεις αυτα που σου εκαναν...δειξε ανωτεροτητα κ πανε θα κλεισεις πολλα στοματα και θα φανεις και η καλη,στο κατω κατω τα μωρα τι φταινε?και που ξερεις μπορει να στρωσουν κ οι σχεσεις σας,..τωρα που οι ορμονες σου ησυχαζουν προσπαθησε να τα δεις λιγο διαφορετικα τα πραγματα,μην τα παιρνεις ολα τοις μετρητοις γυρνα το στην πλακα κ μην δειχνεις οτι σε πειραζει αυτα που λενε,γιατι οσο βλεπουν οτι στραβωνεις τοσο απομακρυνονται κ δεν ερχονται για το παιδι,αν τα δεις ολα θετικα θα γινουν θετικα,συγχωρεσε τους με την καλοσυνη σου!ποσο χρονων εισαι?μεγαλωσατε στο ιδιο μερος με την οικογενεια του αντρα σου?

Ελπιδακι εγώ είμαι 26 χρόνων... Και δεν μεγαλώσαμε στο ίδιο μέρος με τον άντρα μου. ..

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα εγώ θα σου πω κάνε αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Αυτά περί ανωτερότητας θεωρώ ότι βάζουν τον εαυτό μας σε κατάσταση στρες και πιέζουμε και καταπιεζουμε τα συναισθήματα μας για ένα φαίνεσθαι. Εννοείται σε αυτό που λέω δεν περιλαμβανω εκδίκηση. Μιλάω μόνο είτε για αδιαφορία και αποστασιοποίηση, είτε να το καταπιεις όλο αυτό και να πας επίσκεψη. Δεν ξέρω το παρελθον σας και αν κ σε τι βαθμό 'τους φταις ', αλλά αν είσαι εντάξει με το  εαυτό σου με το να μην πας, κάντο. Αν έχεις αμφιβολίες πήγαινε και αν πάλι δεις αδιαφορία ξεγραψε τους οριστικά. Την προσπάθεια σου θα την έχεις κάνει. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Honeybee είπε:

Εχεις παρατηρησει τις ομαδες καφε εξωσωματικης και δωρεα ωαριων στο φορουμ; Αν ναι μην πετας ενα δεν ειναι δυσκολο να κανεις παιδια ετσι αβιαστα. Αν οχι διαβασε τα. 

Δεν καταλαβες τιποτα απο αυτο που ειπα.......και πραγματικα εχω σιχαθει τις γυναικες που νομιζουν οτι κατι ειναι επειδη εκαναν ενα παιδι.... που αποκλειουν γυναικες χωρις παιδια επειδη νομιζουν οτι ζηλευουν η οτιδηποτε αλλο. Ναι εχω διαβασει ποσο παιδευονταί καποιες γυναικες για να γινουν μανες. Και ναι ειμαι μια απο τις γυναικες που παιδευτηκε κ γεννησε παιδι που πεθανε μετα απο λιγες μερες. Εχω βρεθει κ στις δυο πλευρες. Εχω βρεθει στην πλευρα του να προσεχω πολυ την συμπεριφορα μου μη τυχον και νομιζει καποια οτι ζηλευω . Αν ειναι δυνατον. Λες και ο κοσμος περιστρεφεται μονο γυρω απο εμας. Αλλαξτε μυαλα.,...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, stellitsa93 είπε:

Και εγώ αυτό σκέφτομαι ότι πρέπει να πάω,και θέλω να δω τι μωρό... Αλλά κάτι μέσα μου με σταματάει... Θα νοιώσω πολύ αμήχανα και ότι προδίδω το παιδί μου, που κανεις δεν έκανε το ίδιο για αυτό ..

Κάνε ότι θεωρείς εσύ σωστό...Όσο αντέχεις και ότι αντέχεις λίγο περισσότερο η λίγο λιγότερο δεν θα είσαι εσύ...ότι νιώθεις εσύ σωστό λοιπόν..

Just now, ZWH είπε:

Δεν καταλαβες τιποτα απο αυτο που ειπα.......και πραγματικα εχω σιχαθει τις γυναικες που νομιζουν οτι κατι ειναι επειδη εκαναν ενα παιδι.... που αποκλειουν γυναικες χωρις παιδια επειδη νομιζουν οτι ζηλευουν η οτιδηποτε αλλο. Ναι εχω διαβασει ποσο παιδευονταί καποιες γυναικες για να γινουν μανες. Και ναι ειμαι μια απο τις γυναικες που παιδευτηκε κ γεννησε παιδι που πεθανε μετα απο λιγες μερες. Εχω βρεθει κ στις δυο πλευρες. Εχω βρεθει στην πλευρα του να προσεχω πολυ την συμπεριφορα μου μη τυχον και νομιζει καποια οτι ζηλευω . Αν ειναι δυνατον. Λες και ο κοσμος περιστρεφεται μονο γυρω απο εμας. Αλλαξτε μυαλα.,...

Προφανώς μιλάς από δική σου εμπειρία  και σιγουρα πονεμένη εμπειρια....ειλικρινα λυπάμαι πολύ για ότι σου συνέβη δεν θέλω ούτε να φαντάζομαι γιατί πόνο μιλάμε.. ..φαντάζομαι πως κάποιοι θα σε έβαλαν στην απέναντι πλευρά γιατί φαίνεται πως έχεις θυμό στο συγκεκριμένο τίτλο (νομίζω ότι ζηλεύει το παιδι μου) και ενδεχομένως να είναι δικαιολογημένο όλο αυτό αλλά περα από αυτό δυστυχώς υπάρχουν και τέτοιες κατηγορίες ανθρώπων...Αυτά που περιγράφει η θεματοθετρια πως αλλιώς θα μπορούσαμε να τα περιγραψουμε;κομπλεξ;;Και σε εμένα έχει συμβεί κάτι ανάλογο.. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι κανείς δεν έχει θέμα και κόμπλεξ με ένα μωρό, άσχετα με το αν έχει ο ίδιος ή όχι κι άσχετα με το αν ταλαιπωριέται ο ίδιος για να αποκτήσει. Τα προβλήματα και τα κόμπλεξ τα έχουν οι ενήλικες μεταξύ τους. Αναγκαστικά όμως στις κόντρες των μεγάλων, παίρνει η μπάλα και τα παιδιά. Δηλαδή αν για παράδειγμα εγώ δεν συμπαθώ ένα ζευγάρι για τους χ,ψ λόγους και δεν θέλω να κάνω παρέα μαζί τους γενικά, όταν αποκτήσουν παιδάκι, θα συνεχίζω να μην ταιριάζω μαζί τους. Προφανώς και το παιδάκι δεν φταίει σε τίποτα, αλλά αυτό δεν αλλάζει ότι δεν συμπαθώ τους γονείς του. Εγώ με τους γονείς έχω το θέμα. Με παιδάκι ή μη, την ίδια στάση θα είχα. 

Συμφωνώ με μια κοπέλα που είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να καταπιέζεσαι με πρέπει και δεν πρέπει. Στο 2020 κοντεύουμε στην τελική. Κοίτα τον εαυτό σου και τον άντρα σου και να είστε εσείς εντάξει μεταξυ σας. Μην απαιτείς όμως κι από τους άλλους να κάνουν κινήσεις προς εσάς και το παιδί σου, μπορεί όντως να μην σε συμπαθούν. Και σε αυτό δεν ευθύνεται το παιδί σου. Απλά δεν τους κάνεις εσύ και δεν υπάρχει λόγος να αναλύσουμε τις αιτίες που συμβαίνει αυτό. Κάποιοι άνθρωποι συμπαθιούνται, κάποιοι όχι. Λες ότι δεν έρχονται σε γιορτές και γενέθλια. Τους έχεις καλέσει ποτέ; Γιατί αν δεν κάνεις κι εσύ κίνηση, δεν νομίζω να έρθει κανείς από μόνος. Κι αν αυτό συνέβαινε, πάλι θα σου κακοφαινόταν. 

Διατήρησε μια τυπική στάση απεναντί τους. Πήγαινε να ευχηθείς στην γέννησή του μωρού, πάρε κι ένα δώρο κι όλα καλά. Κανείς δεν σε αναγκάζει να γίνεις ξαφνικά κολλητή με τους γονείς ούτε να κάνεις την νονά στο παιδάκι. Σε γιορτές θα κάνετε ένα τηλέφωνο για ευχές κι όλα καλά. Κι από την άλλη όμως, μην απαιτείς και περιμένεις και τίποτα παραπάνω από αυτούς προς εσένα και την οικογένειά σου. 

Εγώ προσωπικά αυτό εφαρμόζω με τον αδερφό του άντρα μου και την συνυφάδα μου. Δεν ταιριάξαμε ποτέ σαν ζευγάρια-παρέα. Ούτε με, ούτε χωρίς παιδιά. Σκέψου ότι δεν βγαίνουμε ποτέ, βρισκόμαστε μόνο σε γάμους και τέτοιου είδους κοινωνικές εκδηλώσεις, τύπου μια φορά το χρόνο κι όλοι είμαστε ευτυχισμένοι. Ακόμα και σε γιορτές κλπ, ο άντρας μου μιλάει με τον αδερφό του κι αυτό είναι όλο. Εγώ ούτε τους αριθμούς τους έχω ούτε και τους ζήτησα ποτέ. Όταν έκαναν παιδάκι προφανώς και χάρηκα και πήγαμε και το είδαμε με δώρα κλπ. Αλλά ως εκεί. Δεν γίναμε φίλοι λόγω αυτού. Και να σου πω ότι ειλικρινά χάρηκα, παρόλο που εμείς κάναμε εξωσωματικες κι έχουμε χάσει δυο μωρά. Για όνομα του Θεού. Από εκεί κι έπειτα έχω πει στον άντρα μου, να κάνει ο ίδιος ότι κινήσεις θέλει και νιώθει προς αυτούς. Αλλά μη νομίζεις, ούτε και σε αυτον βγαίνουν πολλά γιατί απλά δεν ταιριάζει γενικά μαζί τους. Το θέμα είναι ότι εγώ κι ο άντρας μου, είμαστε εντάξει μεταξύ μας και δεν μας καταπιέζουν τα πρέπει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2019 at 4:52 ΜΜ, stellitsa93 είπε:
Καλησπέρα ... Με τον σύντροφό μου ειμασταν λίγο καιρό μαζί όταν τελικά έμεινα έγκυος.. από τότε είμαστε μαζί και έχουμε μια χαρούμενη οικογένεια. Τα αδέρφια του όμως που δεν έχουν παιδιά,συνεχώς μας κάνουν πόλεμο.. δεν έρχονται ποτέ να δουν το παιδί, και μονίμως μας πάνε κόντρα σε θέματα γονεικοτητας ενώ δεν έχουν προσωπική άποψη.. τον περισσότερο αρνητισμο έχει βγάλει ο μικρότερος αδερφός ,ο οποίος κάνει ότι μπορεί για να μου την πει ή να δημιουργήσει αιτία για τσακωμό... Όταν γέννησα δεν μας επισκέφτηκαν ποτέ στο σπίτι να δουν το παιδί , παρά μόνο το είδαν δύο μηνών στο σπίτι της πεθεράς μου , δεν ήρθαν στα γενέθλια του ούτε στην γιορτή του... Τώρα που γέννησε η γυναίκα του εγώ πως θα πρέπει να φερθώ? Ο άντρας μου θα πάει να ευχηθεί .. εγώ δεν νοιωθω άνετα να πάω μετά από όλα αυτά ... 
"

Στο παρελθόν είχες ανοίξει ένα θέμα στο οποίο έλεγες ότι ο σύντροφος σου από τον οποίο ήσουν έγκυος ήταν ένας άνθρωπος απόλυτος, αυταρχικός που έκανε κουμάντο ακόμα και στο εάν θα θηλάσεις, ότι έβριζε, ότι σε απειλούσε ότι θα σου πάρει το μωρό και ότι είχε σηκώσει ακόμα και χέρι να σε χτυπήσει. Το θέμα σου έκλεινε με την απόφαση σου να επισκεφτείς κάποιον ‘ειδικο’. Τώρα έρχεσαι ανοίγεις νέο θέμα και μας λες ότι εχεις μια χαρούμενη οικογένεια και σου δημιουργούν προβλήματα τα αδέλφια του άνδρα σου γιατί όπως αφήνεις να εννοηθεί ζηλεύουν εσένα και το παιδί σου. Δηλαδή θες να μας πεις ότι ο άντρας σου έπαθε μετάλλαξη και από .........:«να μην τον χαρακτηρίσω» έγινε ένας υπέροχος σύζυγος και ταυτόχρονα τα αδέλφια του έπαθαν μάλλον και αυτά άλλου είδους μετάλλαξη και σας δημιουργούν πρόβλημα επειδή σε ζηλεύουν. Πρώτον για να αλλάξει τόσο ο άντρας σου απαιτούνται πολλές συνεδρίες σε ψυχολόγο και μάλιστα με αμφίβολο αποτέλεσμα. Δεύτερον γιατί θεωρείς ότι όλοι σε ζηλεύουν και όχι απλά ότι δεν ασχολούνται μαζί σου γιατί ίσως τους είσαι αδιάφορη. Μην βλέπεις παντού εχθρούς. Προσπάθησε να είσαι καλά στο σπίτι σου και άσε τους άλλους να κοιτάξουν τις δικές τους οικογένειες. Ίσως τα πράγματα να μην είναι ακριβώς όπως τα περιγράφεις. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2019 at 12:12 ΠΜ, ZWH είπε:

Αυτο το οτι ζηλευει καποιος οταν δεν εχει παιδια το ακουω επανειλλημενως κ ειναι μια μεγαλη μπουρδα. Δυσκολο δεν ειναι να κανεις παιδια τελικα αλλα να τα αναθρεψεις σωστα με ηθος και παιδεια.

Τα είπες όλα ζωή!!!! συμφωνώ μαζί σου στο 100%.

 


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...