Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Vila είπε:

Καλημεεεεερααααααα!!!

@Barbei με το καλό να το δείτε το μπεμπακι! Κι εγώ ανυπομονώ σε μια εβδομάδα έχω β επιπέδου!! Εχω να το δώ από 20/1 και μου έλειψε το γλυκουλι μου!!

Χθές έκανα κάποια ψώνια! Πήρα μια ελαφριά φλισ κουβερτουλα και σεντονακια για την καλαθουνα! Τα βρήκα σε καλές τιμές λόγω εκπτώσεων! 

Με το καλό να το δείς και εσύ!!!! Εγώ ακόμα δεν έχω ψωνίσει τπτ για το μικρό μας γιατί είμαστε σε διαδικασία που φτιάχνουμε το σπίτι! Αλλά από τον άλλο μήνα που θα μπούμε θα ξεκινήσω και εγώ τα ψώνια, όντως τώρα με τις εκπτώσεις είναι καλή ευκαιρία!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, noni90 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Να σας ρωτησω εχει νιωσει καμια το μπεμπακι της?

Καλημέρα! Εγώ νιώθω σαν το κύμα της θάλασσας όταν ακουμπάω την κοιλιά μου το βράδυ που ξαπλωνουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @Barbei! Χαχα συγγνώμη λάθος επίδομα κατάλαβα. 

Για το φολικοπου ρώτησες πάντως κι εμένα από ένα σημείο και μετά (Αν θυμάμαι καλά κάπου εκεί που είσαι κι εσύ τώρα) μου το έκοψε. Φυσιολογικό είναι. Σε κάποια βδομάδα το σταματάνε. 

Με το καλό σήμερα η επίσκεψη σας !!!!!

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Barbei είπε:

Μανούλες καλημέρα! Σήμερα έχουμε ξυπνήσει από πολύ νωρίς, έχουμε άγχος γιατι το απόγευμα θα πάμε να δούμε το μωράκι μας!!!! Πέρασε ένας μήνας από την αυχενική διαφάνεια!!! Επίσης θέλω να ρωτήσω το γιατρό μου γιατί μου έκοψε το φολλικο, εσείς το παίρνετε ακόμα? 

Με το καλό να δείτε το μωράκι σας!!! Φολικο γύρω στον 6ο από ότι θυμάμαι παίρνουμε. Αλλά από ότι φαίνεται γενικά οι γιατροί δίνουν ο καθένας τις δικές του οδηγίες. 

4 ώρες πρίν, Vila είπε:

Καλημεεεεερααααααα!!!

@Barbei με το καλό να το δείτε το μπεμπακι! Κι εγώ ανυπομονώ σε μια εβδομάδα έχω β επιπέδου!! Εχω να το δώ από 20/1 και μου έλειψε το γλυκουλι μου!!

Χθές έκανα κάποια ψώνια! Πήρα μια ελαφριά φλισ κουβερτουλα και σεντονακια για την καλαθουνα! Τα βρήκα σε καλές τιμές λόγω εκπτώσεων! 

Δεν το πιστεύω ότι αρχίζουμε την β επιπεδου!!! Με το καλό Vila μου! Κ εγώ στο επόμενο ραντεβού ευελπιστώ να μάθουμε φύλο κ θα κάνω τις πρώτες αγορές είτε είναι αγόρι είτε είναι κορίτσι! Πάντως χθες ψώνισα μερικά πράγματα για τα μικρά κ σήμερα ήπια καφεδάκι με συναδέλφους κ μετά ψώνισα κ για μένα κορίτσια. Βρήκα στο ζάρα ωραία φορεματακια πλισε, ελαστικά, με λάστιχο λίγο πιο κάτω από το στήθος οπότε εχουν περιθώριο να φορεθούν κ με μεγάλη κοιλιά για όποια ψάχνει :grin:

 

2 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλημέρα!!

@Barbei συνήθως το σταματάνε το φολικό κάπου στις 13 14 εβδομάδες .. Με το καλο να δείτε το μπεμπάκι σας σήμερα!

@Vila Αντε κανεις την αρχη για τη β επιπέδου!! Τέλεια!

 

13-14 ή εννοείς 23-24η εβδομαδα? 

  • Μου αρέσει 3

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσιααααα!!! Τι κάνετε πως είστε; @Barbei το φολικό νομίζω είναι στην αντίληψη του κάθε γιατρού για το πότε το σταματάει... Άλλοι το σταματανε γύρω στον 7ο μήνα άλλοι δεν το σταματανε καθόλου μέχρι την γέννα.Γενικα τα χάπια,τα φαγητά,νύχια αν πρέπει αν κάνεις και βαφές και όλα αυτά είναι στην κρίση του κάθε γυναικολόγου από ότι έχω καταλάβει.εμενα είναι χαλαρός με το που κλεισα το δυμηνο μου πε και για νύχια να κάνω και βαφές και ότι γουστάρω εκτός από λέιζερ. @"Gigi" μου καλοφορετα!!!καλά έκανες και ανανεωθηκες και εγώ σιγά σιγά θέλω να πάρω κάνα ρουχαλακι γιατί τα παλιά μου τζιν και παντελόνια με στενεύουν και δεν κάνει.θα πάω και εγώ Ζάρα και Η&Μ!!! 

Ξεκινάνε σιγά σιγά οι Β'Επιπεδου με το καλό σε όλες μας!!! @Vila μας κάνεις την αρχή εεεεε;;;; και εγώ πιστεύω γύρω στις 15/3 θα μου κλείσει!! Τα κορίτσια που είχαν ραντεβού με το μωράκι τους πως πήγε τι κάνουν τα μπιζελακια σας;;; Σήμερα το μενού έχει ψαρόσουπα επιτέλους.. η @foroulina μας τι κάνει;;;

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκούλες!!

Καλα μου είστε? Που χαθήκατε σήμερα όλες?? Εγώ τώρα ξύπνησα :P

@Koalaki87 ψαρόσουπα ακούω!!! Γιαμιιιιι!!! Ο άντρας μου βέβαια ούτε που να τη δει μπροστά του

Ναι ναι κάνω την αρχή με β επιπέδου!!! Μακάρι να είναι όλα καλά και να μας βγάλει και μια ωραία φωτογραφία ο γιατρουλης μας :wub:

  • Μου αρέσει 5

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vila είπε:

Καλημέρα γλυκούλες!!

Καλα μου είστε? Που χαθήκατε σήμερα όλες?? Εγώ τώρα ξύπνησα :P

@Koalaki87 ψαρόσουπα ακούω!!! Γιαμιιιιι!!! Ο άντρας μου βέβαια ούτε που να τη δει μπροστά του

Ναι ναι κάνω την αρχή με β επιπέδου!!! Μακάρι να είναι όλα καλά και να μας βγάλει και μια ωραία φωτογραφία ο γιατρουλης μας :wub:

Με το καλό κοριτσάκι μου θα μας πεις την εμπειρία σου!!!είσαι στα μισά ήδη!!! Δλδ και μόνο που ξέρω ότι έχουμε ένα ζουζουνακι στην κοιλίτσα μας και πιπιλαει κοιμάται κτλ τρελαίνομαι!! Είχες πει ότι ο άντρας σου σου πε να του μιλάς...εμένα η μητέρα μου το λέει και επειδή μου ναι πρωτόγνωρο προσπαθώ να "πιάσω κουβεντουλα" και μετά μου φαίνεται αστείο και γελάω δεν ξέρω τι να του πω. Οπότε βάζω τραγούδια και τραγουδαω!

  • Μου αρέσει 4

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Koalaki87 Καλημέρα εχθές συζητήσαμε πολύ με το γιατρό μου για διάφορες σκέψεις που είχα μετά από συζητήσεις με άλλες εγκύους για τα χαπια και μου είπε ότι είμαι έγκυος όχι άρρωστη, μου επιτρέπει βαφές, νύχια, λέιζερ εγώ κρατάω για λίγο ακόμα να κλείσω και τον 5ο. Όντως τελικά είναι στον γιατρό και προφανώς στην κάθε μανούλα ανάλογα με τις ανάγκες που εχει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Vila κοιμήσου κορίτσι μου όσο μπορείς γιατί μετά θα ξεχάσεις πως είναι να ξυπνάς , στην καλύτερη περίπτωση κατά τις 8:00.Μου το έλεγαν στην πρώτη εγκυμοσύνη και γελούσα...τώρα μπορώ να το επιβεβαιώσω!

Κορίτσια μου εγώ φυλλικό οξύ εξακολουθώ και παίρνω και θα το συνεχίσω με βάση τις οδηγίες του γιατρού μου και κατά τον θηλασμό.Μέχρι την 12η εβδομάδα έπαιρνα τα 800mg και μετά συνέχισα με τα 400mg.

Κορίτσια εγώ το μπεμπάκι το νιώθω συνήθως μετά το φαγητό το μεσημέρι.Μη φανταστείτε κλωτσιές, είναι νωρίς ακόμη.Νιώθω όμως σαν μια πεταλουδίτσα να κουνιέται εκεί μέσα.

  • Μου αρέσει 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου θα μας πεις την εμπειρία σου!!!είσαι στα μισά ήδη!!! Δλδ και μόνο που ξέρω ότι έχουμε ένα ζουζουνακι στην κοιλίτσα μας και πιπιλαει κοιμάται κτλ τρελαίνομαι!! Είχες πει ότι ο άντρας σου σου πε να του μιλάς...εμένα η μητέρα μου το λέει και επειδή μου ναι πρωτόγνωρο προσπαθώ να "πιάσω κουβεντουλα" και μετά μου φαίνεται αστείο και γελάω δεν ξέρω τι να του πω. Οπότε βάζω τραγούδια και τραγουδαω!

Χαχαχαχα μια από τα ίδια ξεκινάω να του μιλάω και με πιάνουν τα γέλια! Εν τω μεταξύ χθες παρέλαβα ένα δερματακι και άρχισα να του λέω τι έχει μέσα και ότι είναι για σένα μωράκι μου κτλ και συνειδητοποίησα πως τελικά μου βγήκε αυτόματα χωρίς να το καταλάβω!! Οπότε τελικά συμβαίνει μόνο του!!

Just now, Arabella είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Vila κοιμήσου κορίτσι μου όσο μπορείς γιατί μετά θα ξεχάσεις πως είναι να ξυπνάς , στην καλύτερη περίπτωση κατά τις 8:00.Μου το έλεγαν στην πρώτη εγκυμοσύνη και γελούσα...τώρα μπορώ να το επιβεβαιώσω!

Κορίτσια μου εγώ φυλλικό οξύ εξακολουθώ και παίρνω και θα το συνεχίσω με βάση τις οδηγίες του γιατρού μου και κατά τον θηλασμό.Μέχρι την 12η εβδομάδα έπαιρνα τα 800mg και μετά συνέχισα με τα 400mg.

Κορίτσια εγώ το μπεμπάκι το νιώθω συνήθως μετά το φαγητό το μεσημέρι.Μη φανταστείτε κλωτσιές, είναι νωρίς ακόμη.Νιώθω όμως σαν μια πεταλουδίτσα να κουνιέται εκεί μέσα.

Ευχαριστιεμαι ύπνο όποτε έχω χαλαρό πρόγραμμα! Αν και τελευταία άρχισα να μη βολευομαι τόσο και να στριφογυρίζω!

Το φιλικό κι εγώ το παίρνω από την αρχή και προς το παρόν δε μου έχει πει κάτι για το μέχρι πότε.

Κι εγώ μετά το φαγητό πάντα το νιώθω!! Μάλλον χαίρονται που είναι ώρα να φάνε χαχαχαχα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα..

Σήμερα κοιμήθηκα πολύ...παααρα πολύ!

Εμείς θα φάμε φασολακια λαδερά, με φετουλα ψωμάκι μιαμ

Και εμένα κουνιέται ιδιαίτερα μετά το φαγητό, τις προάλλες εφαγα κρεπες και ένιωθα να κάνει βόλτες μέσα στη κοιλιά,  βέβαια οι κινήσεις δεν είναι ακόμα αισθητές από άλλον αν βάλει το χέρι πάνω στη κοιλιά.. σιγά σιγά!! 

Μετραω 2μιση εβδομαδες να φύγουν να πάμε για τη β επιπέδου και εμείς!!! Εντωμεταξύ άρχισα να βλέπω και όνειρα τύπου κάτι να μην πάει καλά.. Και ενώ δεν αγχώνομαι,  μάλλον μου βγαίνει έτσι!! 

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...