Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Κορίτσια κ εμείς όλα καλά αν κ το βρήκε λίγο μικρότερο, από ότι είδα στον υπερηχο 1 εβδομάδα μικρότερο, αλλά μου είπε δε τον απασχολεί κ ότι όλα είναι πολύ καλά. Ανησύχησα λίγο βέβαια. Εντάξει αν ήταν στην αρχή οκ αλλά τώρα? Επίσης όπως σας είπα έχει πολύ παλιό υπέρηχο κ δεν θέλει να λέει περί φύλου τπτ αλλά είπε στον άντρα μου ότι κάτι αχνοφαίνεται ανάμεσα στα ποδαράκια. Βέβαια του λέω δίνω 50-50 πιθανότητες. Θα σας πουν στην β επιπέδου σίγουρα. Άρα κορίτσια μου μάλλον έρχεται κ ο τρίτος γιος!!!! 10/03 β επιπεδου 

  • Μου αρέσει 4

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@"Gigi" στους προηγούμενους υπέρηχους ή στην Αυχενική ήταν ακριβώς οι μετρήσεις στις μέρες του το μωρο; εντάξει αφού δε σου είπε τίποτα και δε τον απασχόλησε θεωρω είναι οκ, ίσως παίζει κ ρόλο ο υπέρηχος του γιατρού. Καλά όσο για το αν είναι αγόρι μη το δενεις ακόμα.. Υπομονή μέχρι τη β επιπέδου!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! Ξέρει καμιά αν το NIPT γράφεται απο κάποιο ταμείο; Η αν μπορώ να μειώσω κάπως σε κάποιο διαγνωστικό το κόστος των 600€;;;; :(

Γεια σου..δεν νομιζω οτι γραφεται να σου πω την αληθεια,μπορει να κανω λαθος...

Ειναι απαραιτητο  να την κανεις;;;;

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, foroulina είπε:

@Ελλάκι Όχι κορίτσι μου δεν γράφετε.αλλα δεν είναι 600 ευρώ.

Ε έχει 3 τιμές...το πιο ακριβό του είναι 450

Το έχεις κάνει; θα ήθελες να μου προτείνεις κάποιο διαγνωστικό κέντρο;Ευχαριστώ!


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@"Gigi" στους προηγούμενους υπέρηχους ή στην Αυχενική ήταν ακριβώς οι μετρήσεις στις μέρες του το μωρο; εντάξει αφού δε σου είπε τίποτα και δε τον απασχόλησε θεωρω είναι οκ, ίσως παίζει κ ρόλο ο υπέρηχος του γιατρού. Καλά όσο για το αν είναι αγόρι μη το δενεις ακόμα.. Υπομονή μέχρι τη β επιπέδου!!!!!

Στον προηγούμενο υπέρηχο δηλ μετά την αυχενική, ήταν ακριβώς η μέτρηση που έπρεπε.τι να πω.τελος πάντων θα κάνω υπομονή κ ως την β επιπεδου. Το σκέφτομαι είναι η αλήθεια αλλά πιστεύω κάτι θα μου έλεγε αν ήταν κάτι κακό. Γέλασα με τα κιλά.. Με βάση την ζυγαριά μου είμαι +4 με βάση την δική του είμαι +6.συγχιστηκα του λέω θα ανεβάσω πίεση με τη ζυγαριά! Όχι πουλάκι μου κάτσε να φέρω άλλη ζυγαριά αυτή είναι καινούρια. Φέρνει την άλλη, πιο πολλά! :grin:Άστα τα κιλά μου τώρα μου λέει τι 4 τι 5 τι 6. κούκλα είσαι :D

 

Just now, Ελλάκι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! Ξέρει καμιά αν το NIPT γράφεται απο κάποιο ταμείο; Η αν μπορώ να μειώσω κάπως σε κάποιο διαγνωστικό το κόστος των 600€;;;; :(

600 πολλά βρε παιδί μου. Αν είναι απαραίτητο, εννοείται τα δίνεις. Αν όχι, κρίμα είναι τόσα λεφτά. Εγώ δεν έχω ιδέα να σου πω πάντως. 

  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

@gigi μου νομίζω ότι μια εβδομάδα απόκλιση δεν είναι θέμα...Μην ανησυχείς.ολα καλά είναι.μας περνάνε πολλά από το μυαλό.

Τι θα κάνετε αύριο?Θα τσικνισετε?


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vila είπε:

Καλημέραααααααα!!!! 

Κορίτσια μου όλα τέλεια σήμερα με τη β επιπέδου!!!! 440 γραμμάρια είναι ο γλυκούλης μου! Όλες οι μετρήσεις μας καλές και προχωράμε με ένα άγχος λιγότερο τώρα πια! Είναι απίστευτο το ότι βλέπεις ένα ολοκληρωμένο μωράκι να κουνάει τα χεράκια του να τα βάζει στο στόμα να στριφογυρίζει εκεί μέσα! Τρελάθηκα με τα πατουσακια! 3,5 εκατοστά λέει! 

Περίπου μια ώρα κράτησε ο υπέρηχος και πάλι δεν το χόρτασα! 

@Vila μου μπράβο!Χαίρομαι πολύ που η εξέταση πήγε τέλεια!Άνοιξες όμορφα τον κύκλο της 2ης αυτής σημαντικής εξέτασης. Εύχομαι όλα τα κορίτσια να έχουν ανάλογα με εσένα αποτελέσματα. Αναγνωρίζω τα συναισθήματα που περιγράφεις. Να δεις όταν με το καλό έρθει στον κόσμο, πόσο απίστευτο θα σου φαίνεται που θα το κρατάς στην αγκαλιά σου.Εγώ αναρωτιόμουν και εξακολουθώ να αναρωτιέμαι πώς ζούσα χωρίς εκείνον, ενώ έχω την αίσθηση οτι τον είχα από πάντα. Μεγαλύτερη χαρά δεν υπάρχει στη ζωή, από τον ερχομό ενός παιδΐού.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. @vila συγχαρητήρια με το καλό, όλα να σου πάνε τέλεια. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει κάνει την αιματολογική εξέταση Αtest? Αν ναι Θα ήθελα να την ρωτήσω τη της είπε ο γιατρός της με βάση τα αποτελέσματα της γιατί ο δικός μου με έχει αγχώσει μάλλον χωρίς λόγο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Ελλάκι είπε:

Το έχεις κάνει; θα ήθελες να μου προτείνεις κάποιο διαγνωστικό κέντρο;Ευχαριστώ!

Ναι 600 ευρώ είναι πολλά.. Κι εγώ δεν έδωσα τόσα.. Υπάρχουν βέβαια πολλά πακέτα αλλά όχι τόσα πολλα.. Κι εγώ μπορώ να σ πω που το έκανα.. 

Link to comment
Share on other sites

@Αφροδίτη......... δε τη ξέρω αυτή την εξέταση.. Δεν εννοείς την εξέταση αίματος που γίνεται μαζί με την αυχενικη ε; 

@Ελλάκι σου ειπαν πως κρίνεται απαραίτητο να την κανεις; απ όσο ξέρω και εγώ δεν γράφεται, ελπίζω να βγάλεις άκρη! 

@Arabella τις ίδιες σκέψεις έχω και εγώ.. πραγματικά τα παιδιά μου έδωσαν νοημα στη ζωη μου, είναι κάτι που δεν αλλάζεις με όλο το χρυσάφι του κόσμου.

@foroulina αύριο θα γινει χαμός αυτό σου λέω μόνο χαχαχα. Θα έρθουν τα πεθερικά μου και ο μπατζανακης μου με τον ανιψιό μας (η μαμά του δουλεύει βραδυ) Θα ρίξουμε πάνω ότι έχω και δεν έχω, θα κάνω για τα μάτια του κόσμου φάβα, φασολια χάντρες και ένα τζατζικακι!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. @vila συγχαρητήρια με το καλό, όλα να σου πάνε τέλεια. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει κάνει την αιματολογική εξέταση Αtest? Αν ναι Θα ήθελα να την ρωτήσω τη της είπε ο γιατρός της με βάση τα αποτελέσματα της γιατί ο δικός μου με έχει αγχώσει μάλλον χωρίς λόγο. 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι αν και σε καταλαβαίνω..τι σου είπε ο γιατρός; αυτή συνήθως οι περισσότεροι γιατροί δεν την κάνουν πλεον λόγω αυχενικής.Βέβαια θα είχε τους λόγους του ο γιατρός σου για να την κάνει.. Η αυχενική σου δεν ειχε βγει καλη κ σου πρότεινε να κανεις το Α τεστ; τις τρισωμιες δεν δείχνει πάλι αυτό το τεστ; Εγώ έκανα τη Νipt γιατί υπήρχε μια αμφιβολία σε μια μέτρηση από τη δική μου πλευρά κυρίως.. 

 

Link to comment
Share on other sites

@_marjioόχι είναι άλλη η οποία γίνεται μετά από της αυχενικής.

@Αντζελίνα 30 η αυχενική μου βγήκε πάρα πολύ καλή και η αίματος της αυχενικής τo pap-a για την ακρίβεια ο ίδιος μου είπε πως είναι τελεία. Όταν μου είπε πως θα κανω και το α τεστ έψαξα διάβασα στο ίντερνετ πως είναι προαιρετική εξέταση και όχι απαραίτητη και γίνεται σε περιπτώσεις που η αυχενική και οι αιματολογικες της αυχενικής δεν βγουν καλές, επίσης πως βασίζεται στη στατιστική δηλαδή στης πιθανότητες και δεν είναι σε καμία περίπτωση διαγνωστική εξέταση.σημερα μου είπε πως άμα θέλω εγώ θα αποφασίσω. Να κάνω την εξέταση ariosa που στέλνουν το αίμα στην Αμερική γιατί μια από τις εξετάσεις αυτές είναι πάνω στο όριο χωρίς όμως να υπάρχει κίνδυνος όπως γράφουν οι εξετάσεις από το διαγνωστικό. Να πω επίσης πως είμαι 32 ετών και όχι πάνω από το όριο δηλαδή τα 35 που είναι απαραίτητη αυτή η εξέταση.Μου είπε πως στοιχίζει 400 ευρώ και όταν τον ρώτησα τη γνώμη του για τον πρέπει να το κάνω γιατί δεν είναι κάτι με μεγάλες πιθανότητες μου είπε πως δεν ξέρω αν εσύ μπορείς να κοιμάσαι με αυτό το άγχος της 1 πιθανότητας στις 375.και τώρα από εκείνη την ώρα έχω τρελαθεί. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...