Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

@_marjioχαχα!για τα μάτια του κόσμου!...Πόσο γέλασα!!ευκαιρία να φάμε πάλι!!

@Αφροδίτη......... ούτε εγώ την ξέρω...αλλά όπως την περιγράφεις με το niftytest Μου μοιαζει

  • Χαχα 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το nipt test είναι αυτό που το αίμα στέλνετε στην Αμερική. Γιατί απο ότι κατάλαβενω άλλοι το λένε ariosa άλλοι nipt άλλοι τροφοβλαστηση? 

Εγώ έκανα το τριπλό Αtest.είναι από τις παλιές εξετάσεις. Υπήρχε πριν την αυχενική pap A. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!@vila Τέλεια τα νέα σου!! Άντε άντε γρήγορα κ στα δικά μας!! Κ γω πήγα γιατρουλη σήμερα κ το ειδααα!!! Εβαζε το ποδαρακι πανω στο κεφαλι του..ποσο γελασα..ειμαστε ολοκληρα 340γρ..αχχ θα το φάω!! Τα ξεχνας ολα βρε παιδι μου βλέποντας το πλασματάκι αυτό.. που να γεννηθεί κιόλας.. καλααα..:x

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Αφροδίτη......... Δεν είναι απάντηση επιστήμονα το αν εσύ μπορείς να κοιμάσαι το βράδυ τότε οκ.  Δλδ για να καταλάβω σε βάζει σε διαδικασία περεταίρω εξετάσεων ενω η αυχενικη σου ηταν τέλεια; Το ενδεχόμενο να πας σε άλλο γιατρό να κάνεις υπέρηχο για δεύτερη γνώμη το έχεις σκεφτεί;

 

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

@_marjioόχι είναι άλλη η οποία γίνεται μετά από της αυχενικής.

@Αντζελίνα 30 η αυχενική μου βγήκε πάρα πολύ καλή και η αίματος της αυχενικής τo pap-a για την ακρίβεια ο ίδιος μου είπε πως είναι τελεία. Όταν μου είπε πως θα κανω και το α τεστ έψαξα διάβασα στο ίντερνετ πως είναι προαιρετική εξέταση και όχι απαραίτητη και γίνεται σε περιπτώσεις που η αυχενική και οι αιματολογικες της αυχενικής δεν βγουν καλές, επίσης πως βασίζεται στη στατιστική δηλαδή στης πιθανότητες και δεν είναι σε καμία περίπτωση διαγνωστική εξέταση.σημερα μου είπε πως άμα θέλω εγώ θα αποφασίσω. Να κάνω την εξέταση ariosa που στέλνουν το αίμα στην Αμερική γιατί μια από τις εξετάσεις αυτές είναι πάνω στο όριο χωρίς όμως να υπάρχει κίνδυνος όπως γράφουν οι εξετάσεις από το διαγνωστικό. Να πω επίσης πως είμαι 32 ετών και όχι πάνω από το όριο δηλαδή τα 35 που είναι απαραίτητη αυτή η εξέταση.Μου είπε πως στοιχίζει 400 ευρώ και όταν τον ρώτησα τη γνώμη του για τον πρέπει να το κάνω γιατί δεν είναι κάτι με μεγάλες πιθανότητες μου είπε πως δεν ξέρω αν εσύ μπορείς να κοιμάσαι με αυτό το άγχος της 1 πιθανότητας στις 375.και τώρα από εκείνη την ώρα έχω τρελαθεί. 

 

Μα είχε τόσο καλά ποσοστά η αυχενική, πως το Α τεστ έδειξε κάτι άλλο;Αν ήταν να σε πήγαινε κατευθείαν σε αυτή την αιματολογική που πανε τα αποτελέσματα στην Αμερική.. Είμαι στην ίδια περίπου ηλικία με σένα κ έδωσα κι εγω κοντά σε αυτό το ποσό που σ είπε..το κακό είναι αφού σε έβαλε σε αυτό το τρυπακι και σου διατυπώνει με αυτόν τον τρόπο την άποψη του(άποψη απαράδεκτη σε μια έγκυο που δημιουργούνται έννοιες έτσι κι αλλιως) , σε βάζει σε διαδικασία να την κάνεις λόγω ανασφάλειας που σου δημιουργεί.. Εμενα ήταν στο όριο ο αυχένας του μωρου αλλά κ πάλι δεν με άφηνε για αμνιοπαρακεντηση λόγω καλών αιματολογικων.. Κι λόγω αρκετου άγχους που είχα εγώ,  έκανα αυτή την αιματολογική.. Καθαρά δική μ επιλογη.. Ο, τι νομίζεις κοπέλα μου.. Σε νιώθω απόλυτα τι μπορεί να νιώθεις. . Παράξενο όμως να βγαίνουν τα αποτελέσματα διαφορετικά από την αυχενική.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Γεια σου..δεν νομιζω οτι γραφεται να σου πω την αληθεια,μπορει να κανω λαθος...

Ειναι απαραιτητο  να την κανεις;;;;

Είχα αυχενική 1/2500.Ο γιατρός μου είπε πως δεν ειναι απαραίτητο, αλλα πάντα η εγκυμοσύνη είναι ένα ρίσκο κι οτι είναι καθαρά δική μου η απόφαση.Ε , καταλαβαίνεις τωρα είμαι σε μια μονιμη αμφιβολια και προτιμώ να το κάνω για να ησυχάσω παρά να το μετανιώνω μετά

  • Μου αρέσει 3

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλησπέρα!!

Μπράβο @Vila μου ! Είναι απίστευτο πραγματικά το θαύμα που συμβαίνει μέσα μας! Εκανες καλή αρχή!!! Όλες να έχουμε καλά αποτελέσματα..

 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα αποτελέσματα για όλες!! Έτσι να πάει σερί!!!

4 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Κορίτσια κ εμείς όλα καλά αν κ το βρήκε λίγο μικρότερο, από ότι είδα στον υπερηχο 1 εβδομάδα μικρότερο, αλλά μου είπε δε τον απασχολεί κ ότι όλα είναι πολύ καλά. Ανησύχησα λίγο βέβαια. Εντάξει αν ήταν στην αρχή οκ αλλά τώρα? Επίσης όπως σας είπα έχει πολύ παλιό υπέρηχο κ δεν θέλει να λέει περί φύλου τπτ αλλά είπε στον άντρα μου ότι κάτι αχνοφαίνεται ανάμεσα στα ποδαράκια. Βέβαια του λέω δίνω 50-50 πιθανότητες. Θα σας πουν στην β επιπέδου σίγουρα. Άρα κορίτσια μου μάλλον έρχεται κ ο τρίτος γιος!!!! 10/03 β επιπεδου 

Αν δεν είναι καθαρός ο υπέρηχος δεν πιστεύουμε τίποτα!!!! Υπάρχουν ακόμα πιθανότητες για κόρη! Μην σε ανησυχεί που είναι μικρότερο, το κάθε μωράκι έχει τους ρυθμούς του!! Όλα μια χαρά θα είναι!

πρίν από 51 λεπτά , Arabella είπε:

@Vila μου μπράβο!Χαίρομαι πολύ που η εξέταση πήγε τέλεια!Άνοιξες όμορφα τον κύκλο της 2ης αυτής σημαντικής εξέτασης. Εύχομαι όλα τα κορίτσια να έχουν ανάλογα με εσένα αποτελέσματα. Αναγνωρίζω τα συναισθήματα που περιγράφεις. Να δεις όταν με το καλό έρθει στον κόσμο, πόσο απίστευτο θα σου φαίνεται που θα το κρατάς στην αγκαλιά σου.Εγώ αναρωτιόμουν και εξακολουθώ να αναρωτιέμαι πώς ζούσα χωρίς εκείνον, ενώ έχω την αίσθηση οτι τον είχα από πάντα. Μεγαλύτερη χαρά δεν υπάρχει στη ζωή, από τον ερχομό ενός παιδΐού.

Με συγκίνησες!! Περιμένω πως και πως :wub:

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

@_marjioόχι είναι άλλη η οποία γίνεται μετά από της αυχενικής.

@Αντζελίνα 30 η αυχενική μου βγήκε πάρα πολύ καλή και η αίματος της αυχενικής τo pap-a για την ακρίβεια ο ίδιος μου είπε πως είναι τελεία. Όταν μου είπε πως θα κανω και το α τεστ έψαξα διάβασα στο ίντερνετ πως είναι προαιρετική εξέταση και όχι απαραίτητη και γίνεται σε περιπτώσεις που η αυχενική και οι αιματολογικες της αυχενικής δεν βγουν καλές, επίσης πως βασίζεται στη στατιστική δηλαδή στης πιθανότητες και δεν είναι σε καμία περίπτωση διαγνωστική εξέταση.σημερα μου είπε πως άμα θέλω εγώ θα αποφασίσω. Να κάνω την εξέταση ariosa που στέλνουν το αίμα στην Αμερική γιατί μια από τις εξετάσεις αυτές είναι πάνω στο όριο χωρίς όμως να υπάρχει κίνδυνος όπως γράφουν οι εξετάσεις από το διαγνωστικό. Να πω επίσης πως είμαι 32 ετών και όχι πάνω από το όριο δηλαδή τα 35 που είναι απαραίτητη αυτή η εξέταση.Μου είπε πως στοιχίζει 400 ευρώ και όταν τον ρώτησα τη γνώμη του για τον πρέπει να το κάνω γιατί δεν είναι κάτι με μεγάλες πιθανότητες μου είπε πως δεν ξέρω αν εσύ μπορείς να κοιμάσαι με αυτό το άγχος της 1 πιθανότητας στις 375.και τώρα από εκείνη την ώρα έχω τρελαθεί. 

 

Κοριτσάκι μου δε μου αρέσει ο τρόπος που στο έθεσε ο γιατρός.. σε παρόμοια θέση βρέθηκε φίλη μου πρόσφατα και τελικά πήγε πήρε δεύτερη γνώμη και δε χρειάστηκε να κάνει τίποτα περαιτέρω.. ψαξτο λιγάκι αν θέλεις..

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vila @Αντζελίνα 30@_marjioΝαι πραγματικά κι εμένα δεν μου άρεσε καθόλου ο τρόπος του αυτός και που μου έβαλε την αμφιβολία αυτή. Το Σάββατο έκλεισα ραντεβού,θα πάρω και μια γνώμη από γιατρό σε νοσοκομείο στο δημόσιο. Ήδη από το τηλέφωνο με ρώτησε για πιο λόγο την ζήτησε από τη στιγμή που η αυχενική είναι πολύ καλή. @Αντζελίνα 30Μα για αυτό τρελαίνομαι γιατί όλες η μετρήσεις της αυχενικής ήταν και κάτω από το φυσιολογικό όπως ο ίδιος μου έλεγε κατά τη διάρκεια της αυχενικής και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα της pap-A μου πως η μέτρησης μου αντιστοιχούν σε ηλικία 17 Χρόνης. Και μετά μου είπε να κάνω το α τεστ κ πως το ζητάει από όλες της εγκυμονουσες του όχι πως υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος σε εμένα. Απλά θα έχουμε μεγαλύτερο ποσοστό αποτελεσμάτων είναι μια επιπλέον εξέταση. Το θέμα είναι πως η εξέταση μετράει στατιστικά στοιχεία, και δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει η μπερδεύει τελικά. τα οποία είναι τα ίδια με της αυχενικής τρισωμιες 18 21 σύνδρομο νταουν και τα λοιπά όλα βγήκαν 1 προς 10.000 και μόνο στο διάγραμμα με  βάση την ηλικία βγήκε 1 προς 375 το οποίο είναι ακριβώς στο όριο του φυσιολογικόυ και χωρίς να υπάρχει κίνδυνος όπως γράφουν και τα αποτελέσματα και όπως μου επανέλαβε και ο ίδιος. Και μετά άρχισε να μου λέει αν θέλεις να το κάνεις κι εγώ στο παιδί μου το έκανα έτσι κι αλλιώς . Και όταν τον ρώτησα αν μετράει και η αυχενική που βγήκε καλή μου απάντησε πως ναι ήταν τέλεια αλλά το α τεστ τώρα δεν είναι. Τι να σου πω μέχρι να βρω άκρη θα τρελαθώ νομίζω. Μίλησα και με τη μικροβιολογο και μου είπε πως είναι καλή η εξέταση και πως έχει δει και 1 προς 24 σε αυτή την εξέταση και τελικά δεν ήταν τίποτα γιατί έχει 5% πιθανότητα ψευδής απάντησης. 

@Vila @Αντζελίνα 30@_marjioΝαι πραγματικά κι εμένα δεν μου άρεσε καθόλου ο τρόπος του αυτός και που μου έβαλε την αμφιβολία αυτή. Το Σάββατο έκλεισα ραντεβού,θα πάρω και μια γνώμη από γιατρό σε νοσοκομείο στο δημόσιο. Ήδη από το τηλέφωνο με ρώτησε για πιο λόγο την ζήτησε από τη στιγμή που η αυχενική είναι πολύ καλή. @Αντζελίνα 30Μα για αυτό τρελαίνομαι γιατί όλες η μετρήσεις της αυχενικής ήταν και κάτω από το φυσιολογικό όπως ο ίδιος μου έλεγε κατά τη διάρκεια της αυχενικής και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα της pap-A μου πως η μέτρησης μου αντιστοιχούν σε ηλικία 17 Χρόνης. Και μετά μου είπε να κάνω το α τεστ κ πως το ζητάει από όλες της εγκυμονουσες του όχι πως υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος σε εμένα. Απλά θα έχουμε μεγαλύτερο ποσοστό αποτελεσμάτων είναι μια επιπλέον εξέταση. Το θέμα είναι πως η εξέταση μετράει στατιστικά στοιχεία, και δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει η μπερδεύει τελικά. τα οποία είναι τα ίδια με της αυχενικής τρισωμιες 18 21 σύνδρομο νταουν και τα λοιπά όλα βγήκαν 1 προς 10.000 και μόνο στο διάγραμμα με  βάση την ηλικία βγήκε 1 προς 375 το οποίο είναι ακριβώς στο όριο του φυσιολογικόυ και χωρίς να υπάρχει κίνδυνος όπως γράφουν και τα αποτελέσματα και όπως μου επανέλαβε και ο ίδιος. Και μετά άρχισε να μου λέει αν θέλεις να το κάνεις κι εγώ στο παιδί μου το έκανα έτσι κι αλλιώς . Και όταν τον ρώτησα αν μετράει και η αυχενική που βγήκε καλή μου απάντησε πως ναι ήταν τέλεια αλλά το α τεστ τώρα δεν είναι. Τι να σου πω μέχρι να βρω άκρη θα τρελαθώ νομίζω. Μίλησα και με τη μικροβιολογο και μου είπε πως είναι καλή η εξέταση και πως έχει δει και 1 προς 24 σε αυτή την εξέταση και τελικά δεν ήταν τίποτα γιατί έχει 5% πιθανότητα ψευδής απάντησης.Στην β επίπεδου ρε κορίτσια τα ίδια δεν βλέπουν? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου σε παραπέμπει κάπου συγκεκριμένα για να κάνεις την εξέταση? Σε ρωτάω γιατί στην περίπτωση της φίλης μου ο γιατρός παρέπεμπε όλες τις εγκύους σε συγκεκριμένο κέντρο από το οποίο όπως φαίνεται παίρνει κάποια προμήθεια για τους "πελάτες" που τους στέλνει... Δυστυχώς υπάρχουν και αυτά! Παίζουν με την αγωνία της εγκύου και εκμεταλλεύονται! 

Στην β επιπέδου γίνονται πραγματικές μετρήσεις, τις οποίες συγκρίνουμε με κάποιες καμπύλες φυσιολογικής ανάπτυξης απ' ότι είδα στα χαρτιά που μου έδωσε. Αλλά δεν έχει να κάνει τόσο με στατιστικά, είναι ολοκληρωμένο το μωράκι οπότε βλέπει ο γιατρός καθαρά αυτά που θέλει να δει.

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Vilaμου είπε πως θα μου πάρει το αίμα αυτός και θα το στήλει αυτος έξω κι εγώ θα πληρώσω τον κουριερ και τα χρήματα θα τα βάλω σε λογαριασμό της εταιρίας που συνεργάζεται. 

Το ίδιο έγινε και με την pap-A την στέλνει σε αυτό που συνεργάζεται αυτός μόνο που σε αυτην πληρώσα τον γιατρό μου απευθείας . Μένω στην επαρχία αλλά τα περισσότερα μικροβιολογικα στέλνουν της εξέτασεις που δεν γίνονται εδώ Αθήνα. Το ίδιο θα γινόταν και με το α τεστ το οποίο γραφόταν και μου είχαν πει αρχικά πως δεν γράφεται και του είπε ο σύζυγος μου πως θα το κάνω εκεί που γράφεται αφού σε εσένα δεν γράφεται εκτός κι αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό. Και του είπε να το κάνουμε όπου θέλουμε πως δεν έχει πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

@Vilaμου είπε πως θα μου πάρει το αίμα αυτός και θα το στήλει αυτος έξω κι εγώ θα πληρώσω τον κουριερ και τα χρήματα θα τα βάλω σε λογαριασμό της εταιρίας που συνεργάζεται. 

Κ μένα δε μου ακούγονται πολύ οκ όλα αυτά βρε Αφροδίτη μου.. Λίγο μυστήρια σου τα λέει ο γιατρός. Καταρχήν αν κατάλαβα καλά την αυχενικη αυτός ο ίδιος σου την έκανε? Έχει την πιστοποίηση που χρειάζεται? Τσέκαρε στη λίστα αν είναι το όνομα του. Σε κάθε περίπτωση πάντως πήγαινε οπωσδήποτε στο ραντεβού το Σάββατο! Καλά έκανες κ το ψάχνεις.


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi"Ναι ενώ τόσα χρόνια δεν είχα πρόβλημα τώρα σαν να μου τα χαλάει τελικά τον εμπιστευομουν τώρα έχω κλονιστη με αυτά που μου λέει με τις εξετάσεις. Ναι αυτός μου την έκανε διάβασα στο βιογραφικό του πως έχει πιστοποίηση από τον Κύπρο Νικολαΐδη. Την λίστα που λες δεν την έχω υπόψη μου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημεεεερααα!! Τι κάνετε πως είστε?? Κορίτσια χθες ήθελα να πάω μοντέλο στο γιατρό κ στον καφέ μετα πανάθεμα με, έβαλα κατι μποτακια με λίγο τακούνι. Πού τα θυμήθηκα κ εγώ τα συγκεκριμένα. Κάτσαμε με τις ώρες για καφέ κ για φαγητό, όλα ωραία κ λέμε δεν πάμε κ για ψώνια στα μαγαζιά? Χαρά εγώ λέω μάλλον είναι η μέρα μου για δώρα! Τι δώρα κ τι ψωνια στα 100 μετρα κατάλαβα ότι με πληγωσαν  τα παπούτσια κόντεψα να γυρίσω ξυπολητη. Γρήγορα του λέω πάμε σπίτι. Κακήν κακώς κουτσαινοντας φτάσαμε στο πάρκινγκ!  :grin:Είχε προηγηθεί κ η ζυγαριά κ έφαγα πολύ δουλεμα.καλά εχω φούσκες στα ποδια, ούτε κάλτσα μπορώ να βάλω καλά καλά σας λεω:grin:  

14 ώρες πρίν, foroulina είπε:

@gigi μου νομίζω ότι μια εβδομάδα απόκλιση δεν είναι θέμα...Μην ανησυχείς.ολα καλά είναι.μας περνάνε πολλά από το μυαλό.

Τι θα κάνετε αύριο?Θα τσικνισετε?

Μακάρι Foroulina μου θα δούμε! Σήμερα δεν προβλέπεται να κάνουμε τπτ ιδιαίτερο. Ξενέρωτα πράγματα! Δεν λιγουρευομαι κ τπτ να σας πω την αλήθεια.. Πολύ στο έξω το έχουμε ρίξει τελευταία κ πρέπει να μαζευτούμε. Το παράκαναμε πραγματικά. Ίσως λόγω ημέρας να κάνω κάτι ελαφρύ για μεσημέρι κ να παραγγείλουμε τπτ το βράδυ στο σπιτι. Από αύριο όμως αποτοξίνωση. Τέλος. Είστε μαρτυρες:-D

7 ώρες πρίν, Αφροδίτη......... είπε:

@"Gigi"Ναι ενώ τόσα χρόνια δεν είχα πρόβλημα τώρα σαν να μου τα χαλάει τελικά τον εμπιστευομουν τώρα έχω κλονιστη με αυτά που μου λέει με τις εξετάσεις. Ναι αυτός μου την έκανε διάβασα στο βιογραφικό του πως έχει πιστοποίηση από τον Κύπρο Νικολαΐδη. Την λίστα που λες δεν την έχω υπόψη μου. 

Αφού το γράφει, θα είναι πιστοποιημενος. Αν κάνεις μια αναζήτηση για πιστοποιημενους γιατρούς για αυχενικη διαφάνεια, θα σου βγάλει την λίστα με τα ονόματα τους. Νομίζω είναι μια λίστα για αυχενικη κ μια διαφορετική για β επιπεδου.

  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! @Αφροδίτη......... Έχω στεναχωρηθεί με όλο αυτό που σου συμβαίνει γιατί θα μπορούσε να συμβεί σε οποιαδήποτε και ακόμη και σε μένα. Σε βάζουν σε μια ψυχολογική κατάσταση που απαγορεύεται ενώ η εξέταση είναι μια χαρά!!! Καλά έκανες και έκλεισες για το Σάββατο να πάρεις και δεύτερη γνώμη και Τρίτη αν θες και να μην προχωρήσεις σε καμία εξέταση αν οι άλλες γνώμες των γιατρών δεν συμφωνούν με του γιατρού σου γιατί θα "ταλαιπωρηθεις"τσάμπα ενώ δεν χρειάζεται!!! Μην αγχώνεσαι έχεις τις αποδείξεις στα χέρια σου...να ταν τα αποτελέσματα αμφίβολα να σου λέγε να το κάνεις αλλά τώρα έτσι;;;κάτι μου βρωμάει κ ίσως θέλει κάνα ποσοστάκι από την εξέταση ποιος ξέρει.   @Vila την καλύτερη αρχή έκανες κορίτσι μου συγχαρητήρια για τον μικρό σου...και που να τον κρατήσεις στην αγκαλιτσα σου...χαζομαμα από τωρα..εύχομαι και οι υπόλοιπες να έχουμε καλά αποτελεσματακια και να φύγει και αυτό το σκαλοπατακι να πάμε για την τρίτη εξέταση και τελευταία!!! @"Gigi" ήρωας είσαι... Εγώ ούτε να δω τακούνι τώρα δεν θέλω ακόμα και χαμηλό!!! Αν μπορούσα να κυκλοφορώ ξυπολολυτη ακόμα καλύτερα. Καλά κάνατε και το ρίξατε έξω και εμείς όλη αυτή την βδομάδα είχε ρεπό ο άντρας μου και όλο έξω την βγάζαμε η κουζίνα δεν μας έχει δει αλλά ευτυχώς ξεκίνησε σήμερα οπότε η μαγειρική ξεκινά. ,

Καλό τσικνισμα να εχούμε σήμερα ...όχι ότι στερουμαστε τα κοψιδια τις άλλες μέρες αλλά λέμε τώρα... @Ελλάκι δεν γράφεται η εξέταση η συγκεκριμένη αλλά δεν κοστίζει τόσο πολύ νομίζω γύρω στα 400 ευρώ είναι...θα σε βοηθήσουν τα κορίτσια που το χουν κάνει και μην αγχώνεσαι απλά το κάνεις για να σου φύγει το άγχος και να επιβεβαιωθείς ότι όλα καλά!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...