Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κ εγώ κορίτσια πόσο είναι το κόστος των εξετάσεων θρομβοφιλιας? Μόνο αυτές δεν έχω κάνει κ είπαμε με το γιατρό εφόσον έχουμε υγιης βλαστοκυστη στον προεμφυτευτικο, πριν την εμβρυομεταφορα να γίνει κ αυτός ο έλεγχος... Βέβαια στις τελευταίες εμβρυομεταφορες έκανα προληπτικά κ αντιπηκτικες. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια βλέπω ότι έχετε αρχίσει τα ψώνια.. Εγώ μόνο έρευνα έχω κάνει.. Κι έχω μπερδευτεί πολύ με το καρότσι.. Να περάσει η Β επιπέδου κ μετά λέω να αρχίσω τις αγορές σιγά σιγά. Γιατι μετά τη λαχτάρα που βίωσα στην αυχενική (που ευτυχως κράτησε λίγες μέρες) λέω να περιμένω κι αυτή την εξέταση ώστε να χαρώ τις αγορές.. Μόνο έγω κινούμαι σε τόσο αργούς ρυθμούς; ή θα πελαγωσω στο τελος; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια βλέπω ότι έχετε αρχίσει τα ψώνια.. Εγώ μόνο έρευνα έχω κάνει.. Κι έχω μπερδευτεί πολύ με το καρότσι.. Να περάσει η Β επιπέδου κ μετά λέω να αρχίσω τις αγορές σιγά σιγά. Γιατι μετά τη λαχτάρα που βίωσα στην αυχενική (που ευτυχως κράτησε λίγες μέρες) λέω να περιμένω κι αυτή την εξέταση ώστε να χαρώ τις αγορές.. Μόνο έγω κινούμαι σε τόσο αργούς ρυθμούς; ή θα πελαγωσω στο τελος; 

Καλημερα!!Μην αγχωνεσαι...συνηθως μετα την β επιπεδου ξεκινανε τα ψωνια...εγω ειμαι 29η και δεν τα εχω τελςιωσει καν!!!καροτσι πηρα παντως!:P

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια βλέπω ότι έχετε αρχίσει τα ψώνια.. Εγώ μόνο έρευνα έχω κάνει.. Κι έχω μπερδευτεί πολύ με το καρότσι.. Να περάσει η Β επιπέδου κ μετά λέω να αρχίσω τις αγορές σιγά σιγά. Γιατι μετά τη λαχτάρα που βίωσα στην αυχενική (που ευτυχως κράτησε λίγες μέρες) λέω να περιμένω κι αυτή την εξέταση ώστε να χαρώ τις αγορές.. Μόνο έγω κινούμαι σε τόσο αργούς ρυθμούς; ή θα πελαγωσω στο τελος; 

Καλημέρα και καλό τριήμερο κοριτσάρες!!! Καλά να περάσετε όλες!!! 

@Αντζελίνα 30 ούτε εγώ έχω κάνει ψώνια! Μόνο δύο τρία φορμακια έχω πάρει για το καλό τίποτε άλλο!μόνο έρευνα αγοράς από ίντερνετ και από καταστήματα μια βόλτα για τιμές και ενημέρωση και γω περιμένω την Β Επιπέδου να κάνω και θα ξεκινήσω..λογικά τέλος Μαρτίου δλδ θα ξεκινήσω να οργανώνομαι. μην αγχώνεσαι δεν παλαβωνεις έχεις καιρό μπροστά αν τα ξεκινήσεις κ εσύ μετά την Β Επιπέδου.αν.εισαι οργανωτική δεν θα χεις θέμα απλά καλό είναι να παραγγείλεις τα πράγματα που δεν είναι ετοιμοπαραδοτα τουλάχιστον και θέλουν ένα η δύο μήνες όπως καρότσι πχ,κρεβατάκι και τα βαριά δλδ τα επιπλακια.τα ρουχαλακια και κρεμουλες και τέτοια τα κάνουμε κ αργότερα δεν είναι κάτι.


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Koalaki87  για τα βαριά έχεις δίκιο.. Κούνια θα μου δώσει ο αδερφός μου κι άλλα ψιλό πράγματα.. όποτε το καρότσι και το  καθισματακι θέλω να ψάξω από νωρίς.. Για καρότσι εσύ τι ψάχνεις; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Κ εγώ δεν έχω ιδέα για τα πράγματα που έχω ή θα χρειαστώ. Κρεβατάκι, συρταριερα, καρότσι είμαι οκ βέβαια. Καρότσι θα έχω το νου μου κ αν μου αρέσει κάτι θα πάρω, αλλιώς αυτό που έχω είναι από νεογέννητο κ είναι άσπρο με μπεζ χρυσό.. Καλοκαιρινό καλοκαιρινό!! Τα ψιλό πράγματα πρέπει να σκεφτώ κ να κάνω λίστα τον άλλο μήνα. Να σας πω την αλήθεια τα ρούχα για το πρώτο διάστημα μάλλον θα με βολευαν αλλά τα πιο ωραια είναι στην κουμπάρα μου στην Αθήνα, μερικά στην κολλητή μου.. Κάτι λίγα είχα κρατήσει . Είχα πάρα πολλά κ από τους 2 κ τους τα μοίρασα. Πιο εύκολο μου φαίνεται να πάρω καινουρια! Αφήστε που από ότι φαίνεται τα έχουν ξεχάσει κιόλας. Μακάρι να είναι κοριτσάκι να μπουμε σε διαδικασία καινουριων αγορών κατευθείαν! Καθισματακι αυτοκινήτου θα χρειαστώ οπωσδηποτε.δεν έχω ψάξει ακόμα. Από ότι φαίνεται δεν θα μετακομίσουμε κιόλας για αρχή οπότε ούτε για δωμάτιο έχω να σκεφτώ κάτι. Χρώματα κλπ εννοώ. Θα είναι δίπλα μου στην κρεβατοκαμαρα το μωρό μέχρι να βρούμε σπίτι κ να δούμε τι θα κάνουμε με τα δωματια τους. 

Πάει κ η εκδρομή μας κορίτσια, ακυρώθηκε λόγω κορωνοιου. Κάποιοι φοβούνται, ακυρώθηκαν κ τα καρναβάλια οπότε δεν θα πάμε. Θα πάμε μια ημερήσια εκδρομη αυριο. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αντζελίνα 30 είπε:

@Koalaki87  για τα βαριά έχεις δίκιο.. Κούνια θα μου δώσει ο αδερφός μου κι άλλα ψιλό πράγματα.. όποτε το καρότσι και το  καθισματακι θέλω να ψάξω από νωρίς.. Για καρότσι εσύ τι ψάχνεις; 

Ήμουν στην αρχή για 3 σε 1 αλλά το καθίσματακι του αυτοκινήτου δεν κάνει δεν είναι ασφαλής και σε όσα μαγαζιά πήγαμε μας είπαν καλύτερα 2 σε 1 και ένα καλό καθίσματακι που να το χεις από αρχή μέχρι τέλους..πάει με τις ηλικίες νομίζω. Για καρότσι να σου πω..κοίταζα inglesina και peg perrego που είναι οι πιο γνωστές..καλά καρότσια φαίνονται κ δοκιμασμένα αλλά τυχαία πήρα στα χέρια μου και το viva tutis 2 σε 1 και κόλλησα με αυτό.και επίσης το δοκίμασα σε πετρώδη έδαφος γιατί το θέλω και για το χωριό και αν διαβάσεις στην περιγραφή είναι το πιο αξιόπιστο στις αναρτήσεις λόγω τζελ και κάτι τέτοια.δες το κ εσύ πριν καταλήξεις. Οπότε εγώ σε καρότσι εκεί πιστεύω θα κλεισω γιατί κ διάβασα και από άλλες μανουλες ότι έχουν έχουν μείνει ευχαριστημενες. Καλή εποχή για ψωνακια ήταν τώρα η αλήθεια είναι λόγω εκπτώσεων που εμείς οι πρωταρες μάνες που θέλουμε πιο πολλά θα τσιμπουσαμε καλές τιμές με 30&40%εκπτωση αλλά θεώρησα λίγο νωρίς να τα πάρω χωρίς να χω κλείσει καν 20η εβδομάδα. Εσύ έχεις κάποιο υπόψιν σου καρότσι; Σε κρεβατάκι κτλ έχεις καταλήξει και είναι μόνο τα παραγγείλεις η ακόμα το ψάχνεις;

πρίν από 24 λεπτά , "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κ εγώ δεν έχω ιδέα για τα πράγματα που έχω ή θα χρειαστώ. Κρεβατάκι, συρταριερα, καρότσι είμαι οκ βέβαια. Καρότσι θα έχω το νου μου κ αν μου αρέσει κάτι θα πάρω, αλλιώς αυτό που έχω είναι από νεογέννητο κ είναι άσπρο με μπεζ χρυσό.. Καλοκαιρινό καλοκαιρινό!! Τα ψιλό πράγματα πρέπει να σκεφτώ κ να κάνω λίστα τον άλλο μήνα. Να σας πω την αλήθεια τα ρούχα για το πρώτο διάστημα μάλλον θα με βολευαν αλλά τα πιο ωραια είναι στην κουμπάρα μου στην Αθήνα, μερικά στην κολλητή μου.. Κάτι λίγα είχα κρατήσει . Είχα πάρα πολλά κ από τους 2 κ τους τα μοίρασα. Πιο εύκολο μου φαίνεται να πάρω καινουρια! Αφήστε που από ότι φαίνεται τα έχουν ξεχάσει κιόλας. Μακάρι να είναι κοριτσάκι να μπουμε σε διαδικασία καινουριων αγορών κατευθείαν! Καθισματακι αυτοκινήτου θα χρειαστώ οπωσδηποτε.δεν έχω ψάξει ακόμα. Από ότι φαίνεται δεν θα μετακομίσουμε κιόλας για αρχή οπότε ούτε για δωμάτιο έχω να σκεφτώ κάτι. Χρώματα κλπ εννοώ. Θα είναι δίπλα μου στην κρεβατοκαμαρα το μωρό μέχρι να βρούμε σπίτι κ να δούμε τι θα κάνουμε με τα δωματια τους. 

Πάει κ η εκδρομή μας κορίτσια, ακυρώθηκε λόγω κορωνοιου. Κάποιοι φοβούνται, ακυρώθηκαν κ τα καρναβάλια οπότε δεν θα πάμε. Θα πάμε μια ημερήσια εκδρομη αυριο. 

Και η μονοήμερη καλή είναι...από το τίποτα! Καλά ο κορωνοϊός μας έχει πεθάνει για τα καλά..έχουν ακυρωθεί όλα,ούτε τριήμερα θα φύγουν οι περισσότεροι λόγω που φοβούνται.πανε τα καρναβάλια πάνε όλα..μόνο η Καθαρά Δευτέρα μας εμεινε. Πήρα τηλ τον γιατρό μου, μου πε ταραμοσαλάτα μπορώ να φάω αλλά λίγο βέβαια..όχι να ταράξω βάζο!! Και επίσης όχι συνεχόμενα να το πάρω σερί..την μέρα που το επιβάλλει δλδ μόνο και άντε να βρεθώ σε κάνα τραπέζι μέσα στην σαρακοστή.απο ταραμοσαλάτα λέει κανείς δεν έπαθε τίποτα.χαχαχαχα.οποτε χάρηκα θα τσιμπήσω την δοσαρα μου! Τελικά είναι ο κάθε γιατρός διαφορετικός.αλλοι λένε ναι άλλοι όχι. Βλέπω να μαθαίνεις αν έχεις κοριτσάκι η αγοράκι την μέρα που θα γέννας!!! Χαχαχα. Μακάρι να χεις κορίτσι και η 8/7 να είναι ιστορική μέρα!!


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γλυκουλες καλο 3ημερο καλα να περασετε οσες πατε εκδρομουλα.. εγωβ μαλλον θα καταλληξω σε kikka boo  γιατι αυτα που εχω δει μεχρι τωρα ειναι τα μονα που το κλεισιμο τους ειναι σε μεγεθος μιας μικρης βαλιτσας και μου χωραει στο αυτοκινητο τωρα οι αποψεις απο μαγαζι σε μαγαζι αλλαζουν μαλλον για να πουλησουν χαχαχαχα... καλα εννοειται οτι εγω ζητουσα να με δειξουν kikka boo  και με πηγαιναν στα peg perego, inglesina kai chicco.. αλλα δεν ξερω ρε παιδι μου λες και με τραβαει αυτη η εταιρεια οτι και να κοιταξω ακομα και ρηλαξ εκει στα kikka boo χαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

καλησπερα γλυκουλες καλο 3ημερο καλα να περασετε οσες πατε εκδρομουλα.. εγωβ μαλλον θα καταλληξω σε kikka boo  γιατι αυτα που εχω δει μεχρι τωρα ειναι τα μονα που το κλεισιμο τους ειναι σε μεγεθος μιας μικρης βαλιτσας και μου χωραει στο αυτοκινητο τωρα οι αποψεις απο μαγαζι σε μαγαζι αλλαζουν μαλλον για να πουλησουν χαχαχαχα... καλα εννοειται οτι εγω ζητουσα να με δειξουν kikka boo  και με πηγαιναν στα peg perego, inglesina kai chicco.. αλλα δεν ξερω ρε παιδι μου λες και με τραβαει αυτη η εταιρεια οτι και να κοιταξω ακομα και ρηλαξ εκει στα kikka boo χαχαχαχαχααν

Αν πας σε ΛΗΤΩ και ΗΡΑ  με το που μπεις και σε δουν ότι δεν έχεις ιδέα κ είσαι πρωτομανα σε βαρανε κατακουτελα..σου πουλάνε κ σου επιβάλλουν τις εταιρείες που θέλουν τις ακριβές. Άσχετο τι έχεις δει στο site τους.και μένα από το χέρι και με πήγαν κλασικά peg perrego,inglesina και σε μια άλλη γνωστή δεν θυμάμαι. Σόνι και καλά να πάρω αυτό και είναι το καλύτερο δλδ δεν σε αφήνουν να το ψάξεις και να διαλέξεις. Τσαντιστηκα.ασε δε...πλύση εγκεφάλου να πάρω και κρεβατακι και λίκνο και το Πορτ μπεμπέ που θα χει τι καρότσι και φωλιά..δλδ που θα πρωτοκοιμαται το μωρό. Ευτυχώς πήγα σε άλλο κατάστημα και έπεσα σε καλή υπάλληλο που μου πε ανάλογα και το χώρο που έχω κ με καθοδήγησε και κατέληξα μόνο σε κρεβατάκι και το Πορτ μπεμπέ.ουτε φωλιτσα ούτε λίκνο ούτε όλα αυτά.


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Αν πας σε ΛΗΤΩ και ΗΡΑ  με το που μπεις και σε δουν ότι δεν έχεις ιδέα κ είσαι πρωτομανα σε βαρανε κατακουτελα..σου πουλάνε κ σου επιβάλλουν τις εταιρείες που θέλουν τις ακριβές. Άσχετο τι έχεις δει στο site τους.και μένα από το χέρι και με πήγαν κλασικά peg perrego,inglesina και σε μια άλλη γνωστή δεν θυμάμαι. Σόνι και καλά να πάρω αυτό και είναι το καλύτερο δλδ δεν σε αφήνουν να το ψάξεις και να διαλέξεις. Τσαντιστηκα.ασε δε...πλύση εγκεφάλου να πάρω και κρεβατακι και λίκνο και το Πορτ μπεμπέ που θα χει τι καρότσι και φωλιά..δλδ που θα πρωτοκοιμαται το μωρό. Ευτυχώς πήγα σε άλλο κατάστημα και έπεσα σε καλή υπάλληλο που μου πε ανάλογα και το χώρο που έχω κ με καθοδήγησε και κατέληξα μόνο σε κρεβατάκι και το Πορτ μπεμπέ.ουτε φωλιτσα ούτε λίκνο ούτε όλα αυτά.

αυτο που λες το καταλαβα στο πρωτο μαγαζι που μπηκα μετα σε οποιο πηγαινα κατευθυαν ελεγα θελω να δω τα συγκεκριμενα καριτσια και τελος χαχαχαχχα τους εκοβα τον αερα.. μια πωλητρια μου ειπε να σας προτεινω τα peg perrego πριν δουμε την μαρκα που θελετε  γιατι ειναι τα καλυτερα στην κατηγορια τους? και της απαντησα ναι το ξερω αλλα εμενα δεν μου αρεσουν αυτα τα καροτσια ειναι πολυ χοντροκομμενα χαχχαχαχαχα ασπρισε απο το κακο της

  • Χαχα 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!

Σήμερα με τα παιδιά από το πρωί έξω είμαστε, τώρα έκατσα να φάω.. 

Πήραμε χαρταετό και ίσως πάμε για μια πρόβα αύριο που δε θα έχει κόσμο! 

Επίσης σήμερα πήρα το 1ο φορμακι του ♡ τα παιδιά λέγανε καλά θα είναι τόσο μικροοοο;; χαχα θα τρελαθουν..

Για τα ψώνια που λέτε εννοείται οι πωλητές θέλουν να πουλήσουν ακριβά και συγκεκριμένες μάρκες ίσως.. οπότε αν δεν είστε διατεθειμένες να τα σκάσετε μη ψαρώνετε!!!

Πάω να ξαπλώσω γιατί ξεπατωθηκα..

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Ήμουν στην αρχή για 3 σε 1 αλλά το καθίσματακι του αυτοκινήτου δεν κάνει δεν είναι ασφαλής και σε όσα μαγαζιά πήγαμε μας είπαν καλύτερα 2 σε 1 και ένα καλό καθίσματακι που να το χεις από αρχή μέχρι τέλους..πάει με τις ηλικίες νομίζω. Για καρότσι να σου πω..κοίταζα inglesina και peg perrego που είναι οι πιο γνωστές..καλά καρότσια φαίνονται κ δοκιμασμένα αλλά τυχαία πήρα στα χέρια μου και το viva tutis 2 σε 1 και κόλλησα με αυτό.και επίσης το δοκίμασα σε πετρώδη έδαφος γιατί το θέλω και για το χωριό και αν διαβάσεις στην περιγραφή είναι το πιο αξιόπιστο στις αναρτήσεις λόγω τζελ και κάτι τέτοια.δες το κ εσύ πριν καταλήξεις. Οπότε εγώ σε καρότσι εκεί πιστεύω θα κλεισω γιατί κ διάβασα και από άλλες μανουλες ότι έχουν έχουν μείνει ευχαριστημενες. Καλή εποχή για ψωνακια ήταν τώρα η αλήθεια είναι λόγω εκπτώσεων που εμείς οι πρωταρες μάνες που θέλουμε πιο πολλά θα τσιμπουσαμε καλές τιμές με 30&40%εκπτωση αλλά θεώρησα λίγο νωρίς να τα πάρω χωρίς να χω κλείσει καν 20η εβδομάδα. Εσύ έχεις κάποιο υπόψιν σου καρότσι; Σε κρεβατάκι κτλ έχεις καταλήξει και είναι μόνο τα παραγγείλεις η ακόμα το ψάχνεις;

Και η μονοήμερη καλή είναι...από το τίποτα! Καλά ο κορωνοϊός μας έχει πεθάνει για τα καλά..έχουν ακυρωθεί όλα,ούτε τριήμερα θα φύγουν οι περισσότεροι λόγω που φοβούνται.πανε τα καρναβάλια πάνε όλα..μόνο η Καθαρά Δευτέρα μας εμεινε. Πήρα τηλ τον γιατρό μου, μου πε ταραμοσαλάτα μπορώ να φάω αλλά λίγο βέβαια..όχι να ταράξω βάζο!! Και επίσης όχι συνεχόμενα να το πάρω σερί..την μέρα που το επιβάλλει δλδ μόνο και άντε να βρεθώ σε κάνα τραπέζι μέσα στην σαρακοστή.απο ταραμοσαλάτα λέει κανείς δεν έπαθε τίποτα.χαχαχαχα.οποτε χάρηκα θα τσιμπήσω την δοσαρα μου! Τελικά είναι ο κάθε γιατρός διαφορετικός.αλλοι λένε ναι άλλοι όχι. Βλέπω να μαθαίνεις αν έχεις κοριτσάκι η αγοράκι την μέρα που θα γέννας!!! Χαχαχα. Μακάρι να χεις κορίτσι και η 8/7 να είναι ιστορική μέρα!!

Κρεβατάκι εννοείς την κούνια.. Την έχω έτοιμη από τον αδερφό μου όποτε είμαι οκ με αυτό.. Για λικνο δεν ξέρω.. Ίσως χρησιμοποιήσω το πορτ μπεμπε του καροτσιου το πρώτο διάστημα με ένα καλό στρώματακι.. Βέβαια με έψηνε το λικνο που ενώνεται με το κρεβατι.. Δεν ξέρω.. Όσο για καρότσι με κεντρίζει της inglesina αλλά το θεωρώ ακριβό για ένα με δύο χρόνια.. Θα δω μήπως βρω παρομοιο του με περίπου στα ίδια χαρακτηριστικά.. Θα δω κι αυτό που λες.. Σε ευχαριστώ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...