Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, EfiVsl είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι καθόλου...είναι πολύ φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη να έχεις υψηλά λευκά. 

Πιθανόν ο γιατρός να σου ζήτησε επανέλεγχο για να δει αν θα ανέβουν και άλλο..αλλά και να ανέβουν δε θα είναι κάτι σοβαρό...ίσως να περνάς μια ουρολοίμωξη χωρίς συμπτώματα. Εγώ αυτό είχα πάθει..

Και εγώ σήμερα σκεφτόμουν ότι μπορεί και σε εννιά εβδομάδες από σήμερα να γεννήσω ( αν γεννήσω στην 36η)... Και ένα μικρό πανικό τον έπαθα. 

Εσείς βρε κορίτσια με την όλη κατάσταση προλάβατε να ψωνίσετε για τα μωράκια σας;; Εγώ δεν έχω πάρει ούτε καροτσι, ούτε κούνια και γενικά τίποτα απο τον εξοπλισμό για το σπίτι..

Ουρολοιμωξη δεν έχω γτ έκανα και ούρων και ο γιατρός μου ειπε ήταν μια χαρά.. Αυτό υποψιάστηκε κι εκείνος στην αρχή.. Απλά με ανησύχησε που είπε να κάνει επανέλεγχο σε συνδυασμό με άλλες συναφείς εξετάσεις.. Θα τον ρωτήσω την Πέμπτη που θα πάω.. Σε ευχαριστώ πολύ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, EfiVsl είπε:

Εσείς βρε κορίτσια με την όλη κατάσταση προλάβατε να ψωνίσετε για τα μωράκια σας;; Εγώ δεν έχω πάρει ούτε καροτσι, ούτε κούνια και γενικά τίποτα απο τον εξοπλισμό για το σπίτι..

Καρότσι προλάβαμε και παραγγείλαμε στο κατάστημα και το είδαμε από κοντά γιατί θέλαμε να προλάβουμε την έκπτωση, οπότε πήγαμε μέσα Φεβρουαρίου. Ούτε που φανταζόμασταν τότε ότι σε λίγο καιρό θα έκλειναν τα μαγαζιά!! 

Όσο για τα λευκά είδη και τα ρουχαλακια τα έχω παραγγείλει σχεδόν όλα αυτές τις 2 βδομάδες που είμαστε μέσα.. κάνω σοπινγκ θεραπι χαχα, βέβαια αλλιώς τα είχα φανταστεί αυτά τα ψώνια με πολλές βόλτες στα μαγαζιά αλλά δεν πειράζει έστω κι έτσι μου φτιάχνουν τη διάθεση!!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vila μου μην αγοράσεις θήλαστρο.. Για τις πρώτες μέρες τα θηλαστρα που κυκλοφορούν στην αγορά δεν κάνουν. Μόνο νοσοκομειακό, αν το χρειαστείς θα το νοικιάσεις από τις εταιρίες που υπάρχουν!! Αλλά μην αγχώνεσαι θα θηλάσει μια χαρά το μωρούλι σου, με υπομονή και επιμονή δική σου! Ενημερώσου  μέχρι τότε!!! Ψάξε βίντεο στο YouTube με στάσεις θηλασμού και σωστό πιάσιμο του στήθους!!

  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια βγήκαν οι εξετάσεις και όλα καλά με την καμπυλη σαγχαρου.. Μίλησα και με τον ενδοκρινολογο μου και με τον γυναικολογο μου.. Το μόνο που τους προβλημάτισε λίγο είναι τα λευκα μου αιμοσφαίρια που ήταν 16.000.. Μου ειπε ο γυναικολογος να την επαναλάβω την άλλη εβδομαδα.. Ούτε έχω αρρώστησει, ούτε πέρασα ίωση που με ρώτησαν..αγχωθηκα όμως γιατί ανέτρεξα στις προηγούμενες εξετάσεις που έχω κάνει έως τωρα και ειδα ότι τον πρώτο μήνα ξεκίνησα με 11.000 (που είναι το ανώτατο όριο), τον Φλεβάρη είχα 12.500 και τώρα 16.000.. Το έχετε ακούσει αυτό με την αύξηση των λευκών; ανησύχησα.. 

Τόσα έχω και εγώ και ο γιατρός μου είπε ότι φυσιολογικό λόγω εγκυμοσύνης ανεβαίνουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, _marjio είπε:

@Vila μου μην αγοράσεις θήλαστρο.. Για τις πρώτες μέρες τα θηλαστρα που κυκλοφορούν στην αγορά δεν κάνουν. Μόνο νοσοκομειακό, αν το χρειαστείς θα το νοικιάσεις από τις εταιρίες που υπάρχουν!! Αλλά μην αγχώνεσαι θα θηλάσει μια χαρά το μωρούλι σου, με υπομονή και επιμονή δική σου! Ενημερώσου  μέχρι τότε!!! Ψάξε βίντεο στο YouTube με στάσεις θηλασμού και σωστό πιάσιμο του στήθους!!

Ευχαριστώ!! Ναι ναι ψάχνω ενημερωνομαι όσο μπορώ! Περιμένω να παρακολουθήσω μέσα στον μήνα και ένα σεμινάριο για τον θηλασμο! Έχω μπει στην ομάδα θηλασμού Αττικής στο φβ έχει πολύ ωραία αρχεία για ανάγνωση που πιστεύω θα βοηθήσουν! Ευτυχώς λόγω της κατάστασης έχουμε άπειρο χρόνο για επιμόρφωση :P

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Ευχαριστώ!! Ναι ναι ψάχνω ενημερωνομαι όσο μπορώ! Περιμένω να παρακολουθήσω μέσα στον μήνα και ένα σεμινάριο για τον θηλασμο! Έχω μπει στην ομάδα θηλασμού Αττικής στο φβ έχει πολύ ωραία αρχεία για ανάγνωση που πιστεύω θα βοηθήσουν! Ευτυχώς λόγω της κατάστασης έχουμε άπειρο χρόνο για επιμόρφωση :P

Aυτηη ομάδα είναι πολύ καλή και είναι δίνει σωστές και τεκμηριωμενες πληροφοριες χρόνια.. Την παρακολουθεί μια φίλη μου από τη γέννηση του πρώτου της παιδιού που είναι 6 χρόνων τώρα και την έχει βοηθήσει πολύ.. Κι εγώ θα παρακολουθήσω ένα σεμινάριο θηλασμου τέλη του μήνα.. Μπορεί να δούμε το ίδιο.. ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Κι εγώ έχω μπει σε αυτή την ομάδα θηλασμού:) @Αντζελίνα 30 για ποιο σεμινάριο λες;

Εχω έρθει να κάνω τη καμπύλη ζαχάρου. Πάντως ενταξει ήταν αυτό που μου έδωσαν να πιω δεν δυσκολεύτηκα! Τα ήπια μπαμ μπαμ σα σφηνάκια χαχαχαχχαχαχα Ευτυχώς με έχουν βάλει σε ένα δωμάτιο μόνη μου να περιμένω και δεν είμαι με κόσμο.

Τι κάνετε εσεις; Χάλασε πάλι ο παλιοκαιρος, έναν ήλιο περιμεναμε να φτιάξει κάπως η διάθεση ρε γμτ!

 

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!

Στο φβ εχει ολα τα γκρουπ του πανελλήνιου δικτύου εθελοντικών ομαδων υποστηριξης θηλασμου!!! Ολα τα αρχεία είναι χρυσάφι εκεί μέσα και φυσικά οι οδηγίες που δίνονται είναι τεκμηριωμένες!!! (Στης Αττικής την ομαδα κάπου θαμμένη είναι και μια φωτογραφία που θηλάζω το γιο μου)

@Αντζελίνα 30 απ ότι βλέπω τα ανεβασμένα λευκα είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη.. ηρέμησες πιστεύω λίγο ε;;;

 

@FofiK καλά αποτελέσματα!! Και εμένα η γλυκόζη δε με χάλασε όταν την ήπια , χθες με πείραξε το στομάχι μου το μεσημέρι.. αρκετές ώρες μετά δλδ. 

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εδώ έχουμε πάλι βροχή και σήμερα :neutral:Τι κάνετε? Εγώ ετοιμάζω το ψωμάκι που είχα ζυμώσει από εχθές και σε λίγο θα το ψήσω. Έχω και γιουβαρλακια από εχθές και σπανακόπιτα  με ωραίο φύλλο από τα χεράκια του αντρουλη μου, (μεταξύ μας το έκανε καλύτερα από εμένα και πρώτη φορά κιόλας). 

Εχθές έκανα τις εξετάσεις του μήνα και την καμπύλη σακχάρου και περιμένω τα αποτέλεσμα. Από τον άγχος μου προχθές το βράδυ δεν είχα κοιμηθεί καλά και εχθές το πρωί ήμουν χάλια σηκώθηκα και πρωί πρωί για να προλάβω να μαγειρέψω, αφού η μικροβιολογος φοβήθηκε ότι με πείραξε η γλυκόζη με ρώταγε συνέχεια αν ζαλίζομαι. Το απόγευμα είχα και καρδιολόγο, εσάς κορίτσια ο γιατρός σας είχε πει να επισκεφτείτε καρδιολόγο μέχρι τον 7ο μήνα εγκυμοσύνης? Τη Δευτέρα έχω ραντεβού για υπέρηχο του μήνα, και μου είπε ο γιατρός να πάω μόνη μου χωρίς το σύζυγό η σύνοδο. Εσάς αφήνει το σύζυγό να μπει? Μου κακό φάνηκε γιατί ήθελα να είναι μαζί μου ο άντρας μου και αυτός ήθελε να δει το μικρούλι μας, πως και πως περιμένουμε να περάσει ο μήνας να τον ξαναδούμε. :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Αφροδίτη......... Όχι πλέον μόνο η έγκυος μπαίνει στο ιατρείο..  μου κακοφανηκε και εμένα που δεν είδαμε μαζί το μωρο μας αλλά πρέπει και οι γιατροί μας να πάρουν τα μέτρα τους!! Σε καρδιολόγο Όχι δεν έχω πάει σε καμία από τις 3 εγκυμοσύνες μου εγώ, αλλά μια χαρά μου ακούγεται! Μόνο την ωρα του τοκετού με είδε καρδιολόγος και έκανε ένα καρδιογράφημα..

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!τι κάνετε; Εγώ 2 μέρες σέρνομαι από καναπέ σε καναπέ,μπήκα σε στάδιο αναιμίας και αισθάνομαι αδυναμία όλη την ώρα!Κανονικά πρέπει να δουλέψω σήμερα από το σπίτι αλλά το μόνο που θα κάνω είναι να μαγειρέψω και μετά επιστροφή στον καναπέ!Να ρωτήσω κάτι έχετε εξάψεις;;αισθάνομαι ότι καίγεται το πρόσωπο μου κάποιες στιγμές!

@foroulina μόλις το είδα!:oops:

@Αφροδίτη......... εμάς ο γιατρός,μας επιτρέπει να μπαίνει και ο άντρας μου στον υπέρηχο!πάλι καλά,γιατί έχουν και εκείνοι άγχος και λαχτάρα.....βέβαια δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει κάτι γιατί πηγα πριν 1 εβδομάδα! Όταν θα πάω πάλι θα τον ρωτήσω και για καρδιολόγο γιατί δεν μου έχει αναφέρει κάτι....

@FofiK καλά αποτελέσματα!!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Vila είπε:

Ευχαριστώ!! Ναι ναι ψάχνω ενημερωνομαι όσο μπορώ! Περιμένω να παρακολουθήσω μέσα στον μήνα και ένα σεμινάριο για τον θηλασμο! Έχω μπει στην ομάδα θηλασμού Αττικής στο φβ έχει πολύ ωραία αρχεία για ανάγνωση που πιστεύω θα βοηθήσουν! Ευτυχώς λόγω της κατάστασης έχουμε άπειρο χρόνο για επιμόρφωση :P

Αααα κ γω μπηκα σε αυτη τη σελ!!! :) οντως βοηθάει πολυ..

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@FofiK καλά αποτελέσματα!

@Αφροδίτη......... εμένα μου είπε να πάω καρδιολόγο...Για τριπλέξ καρδιάς και υπέρηχο.μαλιστα μου είπε να τα έχω μαζί μου στην γέννα γιατί θα μου τα ζητήσουν στο μαιευτήριο.

Στο τελευταίο ραντεβού μας πήγα μόνη μου χωρίς να μου πει κάτι.πρεπει να προσέχουμε τι να κάνουμε....

Α θα μπω και εγώ στην σελίδα.ευχαριστούμε @_marjio

Ααα Επίσης αν θυμάστε σας είχα πει ότι μου είπε να πάω σε οφθαλμίατρο για να κάνω βυθυσκοπηση για να δει πόσο μπορώ να ζοριστω στην γέννα.

Έχω δει ΜΕΓΑΛΗ διαφορά με αυτόν τον γυναικολόγο σε σχέση με τον προηγούμενο πάντως ρε κορίτσια!!!Και ο πρώτος είναι και γνωστός...Αλλά κουκουρουκου τελικά!ευτυχώς είχα ένστικτο και εγώ και ο άντρας μου να τον αλλάξουμε!

@Mvasi κοριτσακι μου γλυκο σου απαντησα!

  • Μου αρέσει 4

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Εμένα τον άντρα μου τον άφησε με μεγάλη προσοχή στην β' επιπέδου αν και του είπε κανονικα δεν έπρεπε να μπεις. Οπότε αποφασίσαμε την επόμενη φορά να μην μπει. Θα μείνει έξω. Έτσι και αλλιώς σχεδον όσες φορές έχει έρθει μας λένε κάτι "κακό". Οπότε του είπα ας ξαναπάω μόνη μου μπας και τα νεφρακια του είναι εντάξει :unsure: Νομίζω ότι έχουν φοβηθεί με τα τελευταία περιστατικά με τις εγκυμονούσες και καλά κάνουν. Γιατί εντάξει εμείς δεν μπορούμε να αποφύγουμε να μην πάμε, αλλά όσο λιγότερα άτομα μπαίνουν τόσο το καλύτερο. 

@Αντζελίνα 30 εγώ έχω λίγο ανεβασμενα λευκά και λίγο τσιμπημενο το εύρος κατανομής ερυθρών, λίγο ανεβασμένα τα ουδετεροφυλα και κατεβασμένα τα λεμφοκύτταρα. Όταν τα είχα δει και εγώ είχα αγχωθει αλλά μου είπαν πως αυτά παίζονται στην εγκυμοσύνη και να μην ανησυχώ.

Ευτυχώς με τον αιματοκρίτη πάω καλά. Βέβαια είχα 42 αιματοκρίτη κανονικά και στις πρώτες εξετάσεις στην εγκυμοσυνη πηγε 35, αλλά με τα συμπληρώματα σιδήρου φτάνω το 37-38, οπότε πάλι καλά!!! Κορίτσια μετά το σίδηρο όσο μπορείτε φατε-πιειτε βιταμίνη C. Ενας χυμουλης κάθε πρωί είναι ιδανικός!! Θα μου πείτε "εσένα περιμέναμε!!" :razz: Απλά παίζει πολύ σημαντικό ρόλο, γι' αυτό και το τονίζω!!! Όσες κάνατε καμπύλη η' θα κάνετε σύντομα, σας εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...