Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα!!

Είμαι σε διάφορες ομάδες μητρότητας στο φβ και βλέπω μέχρι στιγμής τη 1η δοση τη παίρνουν κανονικά! Τα χρήματα μπαίνουν τέλος του μηνα. Δεν έχω ακούσει και εγώ τίποτα για αναστολή επιδομάτων. Μακάρι να μην ισχύσει! 

Για την ωρα περιμένω να δω τι θα γίνει με τις επιτροπές του ΙΚΑ που είπαν θα βγάζουν το χαρτί της απόφασης χωρίς δική μας παρουσία, αλλά τηλέφωνο δε χτυπάει..

 

Πολλα τα άγχη βρε παιδιά και πως να χαρούμε την όμορφη αυτή περίοδο που διανύουμε; από παντού προκύπτουν διάφορα, προσπαθώ και εγώ να σκέφτομαι θετικά αλλά πάει μακρυά αυτή η βαλίτσα -_-

Καλησπέρα! Απο τις μανουλες Ιουνιου ειμαι.αυτο για τις επιτροπες του ΙΚΑ εννοεις για τις αναρρωτικές; το εμαθες απο καπου επισημα οτι θα βγαζουν αποφαση χωρις ραντεβου; γιατι κι εγω περιμενα να με καλεσουν απο τον Μαρτη αλλα λογω της καταστασης πηγαν όλα πισω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγώ έχω ακούσει/διαβάσει ότι έχουν πάρει την πρώτη δοση. Αλλά πιστεύω πως αν είναι να το κόψουν (το απευχομαι) θα το κόψουν από 2021 και μετά. Δε νομίζω να αφήσουν τα μισά μωράκια με το επίδομα και τα άλλα μισά όχι. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις, γιατί οι εξελίξεις τρέχουν! Πιστεύω όμως πως δεν θα τα κόψουν. Όπως και να έχει μην αγχώνεστε. Σκεφτείτε οι άλλες μανουλες πριν το 2020 δεν το έπαιρναν. Οι γυναίκες που γέννησαν Δεκέμβρη πχ το έχασαν. Τι να πουν και αυτές; 


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλησπέρα! Απο τις μανουλες Ιουνιου ειμαι.αυτο για τις επιτροπες του ΙΚΑ εννοεις για τις αναρρωτικές; το εμαθες απο καπου επισημα οτι θα βγαζουν αποφαση χωρις ραντεβου; γιατι κι εγω περιμενα να με καλεσουν απο τον Μαρτη αλλα λογω της καταστασης πηγαν όλα πισω

Γεια σου κορίτσι μου!

Με πήραν τηλέφωνο τη περασμένη εβδομάδα  και μου είπαν ότι βγήκε νόμος που λέει ότι στην παρούσα φάση γίνονται οι επιτροπές και βγάζουν απόφαση χωρίς τη παρουσία μας, και να περιμένω τηλέφωνο να πάω να πάρω το χαρτί  να το πάω στις παροχες. Αλλά ακόμα περιμένω, έχω καταθέσει 3 μήνες άδεια και τώρα έχω και 4ο μήνα :neutral:

 

  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!

Με πήραν τηλέφωνο τη περασμένη εβδομάδα  και μου είπαν ότι βγήκε νόμος που λέει ότι στην παρούσα φάση γίνονται οι επιτροπές και βγάζουν απόφαση χωρίς τη παρουσία μας, και να περιμένω τηλέφωνο να πάω να πάρω το χαρτί  να το πάω στις παροχες. Αλλά ακόμα περιμένω, έχω καταθέσει 3 μήνες άδεια και τώρα έχω και 4ο μήνα :neutral:

 

Κ εγώ περιμένω επιτροπή για την αδεια από Φεβρουάριο έως 18 Μαρτίου. Την επόμενη δεν την έχω καταθέσει καν. Εσείς τις αναρρωτικες αυτού του μήνα πως θα τις καταθέσετε? 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" εμένα προχθές ξεκίνησε η άδεια, την έχω στείλει στο hr αλλά δε μου έχουν απαντήσει ακόμα, δε ξέρω τι γίνεται ούτε εκεί ούτε στο ΙΚΑ..τι να πω πια 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλα καλά με τον μπέμπη την επόμενη μέρα έφαγα μια κουταλιά με ρέντα και κλώτσησε κατευθείαν, σήμερα είναι πολύ δραστήριος!!!! Μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος αύριο πρωί θα πάμε στο γιατρό να τον δούμε!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@boukitsa123 @Gianna! ευχαριστώ για την ενημέρωση! Μου φτιάξατε την διάθεση!Ξαλάφρωσα!! Μας έτυχε μια αναποδιά με τις δουλειές μας στην χειρότερη περίοδο και θα είναι μια πολύ καλή ανάσα αυτά τα χρήματα!! 

@Vila τυχερούλα που ειδες το αντράκι σου! Να το καδράρεις το πορτραιτάκι του να το χαίρεσαι:x

Σήμερα έχω κι εγω γιατρό, ελπίζω η μπουμπού να μου κάνει την χαρη να δω επιτέλους λίγο απ 'το φατσάκι της!

Μόνο ποδαρίνια και κάτι μούντζες μου χει δείξει ως τώρα :tongue:

 

  • Μου αρέσει 4

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vila είπε:

Καλημέρα!!!!

Κορίτσιαααααα τον είδα τον μπεμπακο μου και βγάλαμε και ένα ωραιότατο πορτραίτο και είναι κουκλάκι (κουκουβάγια μάνα)!!! ♥️ Όλα καλά προχωράνε 1286 γραμμάρια είναι και μου τον βγάζει καί 5 μέρες μεγαλύτερο! Τώρα πάλι ξανά τέλος του μήνα ραντεβού που μπαίνουμε 8ο! Απίστευτο μου φαίνεται!!

Πωπω μεγαλωσεεεε!!! Τι ωραια, περνάει ο καιρός, φτάνει η ώρα που θα έρθουν στην αγκαλίτσα μας ❤

1 hour ago, "Gigi" είπε:

Νομίζω κλείνουμε ραντεβού στο ικα είτε τηλεφωνικά είτε ηλεκτρονικά.. Εγώ δε την εχω καν στα χέρια μου την άδεια. Θα τους πάω 2 μαζί μάλλον. Άραγε πειράζει? 

Δεν έχω ιδέα πως θα γινει.. λογικά θα τις πάμε τέλος του μηνα που θα λυθούν τα μέτρα;; ραντεβού για να πάμε στις παροχες;;;

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσουδια.!!! τι γινετε πως πατε απο υπνο??? εγω σημερα απο τις 4 το πρωι ξυπνησα με υπογλυκαιμια και μετα δεν εκλεινε το ματι μου.!! 

για τις αδειες που λετε εγω περναω απο την α/θμια της περιφερειας (μαλλον λογω δημοσιου) και οταν μιλησα μαζι τους τον Μαρτιο μου ειπαν να τα στελνω με email και η επιτροπη γονεται χωρις την παρουσια καποιου ατομου.!

απο που παραγγειλατε νυχτικακια??

 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια μου.. Είδα τη μικρή μου σήμερα.. Πάνε όλα καλά και είναι 720 γραμμάρια.. Χάρηκα πολύ που την είδα.. Για τα ανεβασμένα λευκά με καθησυχασε ο γιατρός αλλά θα κάνω επαναληπτικες και συμπληρωματικες εξετάσεις..

Όσο για το επίδομα των 2000 ευρώ δεν νομίζω να το κόψουν γιατι όταν βγήκαν τα μέτρα για τον ιό, είχε βγει ανακοινωση ότι θα κατατεθεί κανονικά.. Η φίλη μου, που γέννησε αρχές Φλεβάρη πήρε 31 Μαρτίου την πρώτη δοση.. 

Όσο για τις υγειονομικές επιτροπές εμένα με κάλεσαν 1 Απριλίου να πάει κάποιος δικός μου να πάρει την απόφαση της επιτροπής χωρίς την παρουσία του.. Και περαστηκαν οι δύο από τις 3 άδειες που έχω καταθέσει.. Το θέμα είναι τώρα ότι το ικα δεν δέχεται χωρίς ραντεβού, δεν σηκώνει τηλέφωνα και δέχεται μόνο με ραντεβου αφού στείλουμε ηλεκτρονικά αίτημα ότι θέλουμε ραντεβού και για σημαντικούς λόγους.. Σε κάποιες κοπέλες που ήθελαν να καταθέσουν άδεια εγκυμοσυνης, τους ζήτησαν να στείλουν στο ικα τα χαρτιά ηλεκτρονικά.. Μπερδεμα μεγάλο αυτό το διάστημα.. Μπείτε στο e-efka μένουμε σπίτι και διαβάστε τι λέει για τα ραντεβού.. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο το κοριτσάκι σου @Αντζελίνα 30 που ειναι καλά και μεγαλώνει!!!

Καλά ένα σκέτο άγχος με το ΙΚΑ ... ειλικρινά να περάσει όλο αυτό να μπούμε σε μια σειρά! 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Παρασκευούλα σήμερα ηλιόλουστη! 

Τι κάνετε; @Vila @Αντζελίνα 30 τι ωραία που είδατε τα μπεμπακια σας!! Εγώ έχω να τον δω από 11 Μαρτίου, και μάλλον θα τον δω πάλι τον άλλο μήνα. Θα χει γίνει ολόκληρο αντράκι όταν τον ξαναδούμε!! Ευτυχώς κάνει τα δικά του στη κοιλιτσα και τον νιώθω!

Εντωμεταξυ έχετε καταλάβει να σας κλωτσανε τα μικρουλια για να αλλάξετε θέση; Εγώ το συνειδητοποίησα προχθές, που ήμουν σκυμμένη στο τραπέζι και επειδή στριμώχνονταν ο κύριος κλωτσαγε για να κάτσω αλλιώς! Θέλει την απλα του χαχαχααχχαχααχχαχα

Αχ με έχει πιάσει η μέση χαμηλά ρε κορίτσια και δε ξέρω τι να κάνω, με ενοχλεί πολύ. Έχω μια κεραλοιφη με ευκάλυπτο κ κάτι αλλα που είναι για μυϊκούς πόνους αλλά έχω διαβάσει ότι τα αιθέρια έλαια δεν κάνουν στην εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες!!! Πως είστε? Πω πω πολλά νέα κορίτσια! 

On 9/4/2020 at 1:44 ΠΜ, EfiVsl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Χαίρομαι ότι οι εγκυμοσύνες όλων μας πάνε καλά...με το καλό να δεχτούμε τα παιδάκια μας!! 

Όσο αφορά στη βαλίτσα που λέγατε και εγώ ετοίμασα σιγά σιγά κάποια πράγματα για να είμαι σίγουρη πως ότι και αν τύχει δε θα τρέχει ο άντρας μου να βρίσκει αυτά που χρειαζόμαστε γιατι μένουμε εκτός Ελλάδας και είμαστε τα δύο μας. 

Εγώ έχω ένα θέμα τις τελευταίες ημέρες και δε ξέρω όμως να το διαχειριστώ. Βλέπω κάθε βράδυ εφιάλτες και έχω φοβερό άγχος για το οτιδήποτε. Αφορμή υπήρξε μια πιθανή μετακόμιση που μπορεί να κάνουμε και έχω τρελαθεί στο άγχος για το αν είναι καλή επιλογή το νέο σπίτι, με ενοίκιο, λες και θα το αγοράσω!! Χθες έπαθα κρίση πανικού και σήμερα από την ένταση άνοιξε η μύτη μου. 

Πήρα τον γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ και ότι φταίνε οι ορμόνες αλλά δε μου αρέσει καθόλου αυτή η αίσθηση...με ζοριζει πολυ να αισθάνομαι έτσι. Έχει τύχει σε κάποια αλλη;; 

Γλυκούλα μου γιατί τόσο άγχος?αν αυτή η μετακόμιση σε επηρεάζει τόσο αρνητικά μη την κάνεις. Γενικά γραψ'τα λίγο όλα θα έλεγα εγώ μέχρι να ηρεμήσεις. Κ λίγη αναισθησία δε βλάπτει ώρες ώρες ειδικα στην περίοδο της εγκυμοσύνης. 8)

On 9/4/2020 at 3:32 ΠΜ, Αντζελίνα 30 είπε:

Διάβασα που ήδη πήρατε νυχτικια για το μαιευτήριο.. Ήθελα να ρωτήσω που ψάχνω ιντερνετικα, πώς θα ξέρω τι νούμερο θα παραγγείλω.. Για παράδειγμα, ξεκίνησα στα 48 κιλά και τώρα είμαι 54..μεχρι τον ένατο μήνα χρειάζομαι medium..? Με μπερδεύουν τα νούμερα.. 

Είσαι γενικά μιμροκαμωμενη απ'οτι θυμαμαι Αντζελίνα μου? Γιατί εγώ κανονικά θα φορούσα xs κ είχα πάρει small για την γέννα. Intimissimi είχα πάρει όχι θηλασμου. Βέβαια πολύ ελαστικό ύφασμα θα μπορούσα δηλ να τις φοράω κ στην εγκυμοσυνη κ επίσης μακριές. Πάνω από το γόνατο περίπου. Δες πως είναι η κοιλιά σου.. Αν την βλέπεις τεράστια πάρε medium. Εγώ στο μαιευτήριο στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα κ μικρή  κοιλίτσα είχα επανέλθει πλήρως σχεδόν στην κοιλια. Στον δεύτερο είχα μεγαλύτερη κοιλιά γενικά κ όταν γέννησα ήταν περίπου όπως ήταν τώρα στον 5ο η κοιλιά μου που ακόμα φορούσα τζιν αλλά το άφηνα ανοιχτό.Αυτές τις νυχτικιες θηλασμου στο ίντερνετ τις βλέπω κ πολύ μακριές ρε παιδί μου. Δε νομίζω να πάρεις πολλά κιλά από εδώ κ πέρα. Πάρε 1+1.

18 ώρες πρίν, Vila είπε:

Καλημέρα!!!!

Κορίτσιαααααα τον είδα τον μπεμπακο μου και βγάλαμε και ένα ωραιότατο πορτραίτο και είναι κουκλάκι (κουκουβάγια μάνα)!!! ♥️ Όλα καλά προχωράνε 1286 γραμμάρια είναι και μου τον βγάζει καί 5 μέρες μεγαλύτερο! Τώρα πάλι ξανά τέλος του μήνα ραντεβού που μπαίνουμε 8ο! Απίστευτο μου φαίνεται!!

Καλέ Vila μου γίγαντακι ο μπεμπουλης σου!!!αστέρι! Θα πιάνεις μπουτακια από την αρχη :grin: πραγματικά απίστευτο ότι στα επόμενα ραντεβού θα μπαίνουμε στην τελική ευθεία. 

 

15 ώρες πρίν, Barbei είπε:

Όλα καλά με τον μπέμπη την επόμενη μέρα έφαγα μια κουταλιά με ρέντα και κλώτσησε κατευθείαν, σήμερα είναι πολύ δραστήριος!!!! Μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος αύριο πρωί θα πάμε στο γιατρό να τον δούμε!!! 

Όλα καλά στον γιατρό? Τα άτιμα μας τρελαίνουν καλά καλά κ με μια κλωτσιτσα ξεμπέρδεψαν :grin:

Κ το Ελλακι  είχε γιατρουλη.. Όλα καλά? 

Just now, FofiK είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Παρασκευούλα σήμερα ηλιόλουστη! 

Τι κάνετε; @Vila @Αντζελίνα 30 τι ωραία που είδατε τα μπεμπακια σας!! Εγώ έχω να τον δω από 11 Μαρτίου, και μάλλον θα τον δω πάλι τον άλλο μήνα. Θα χει γίνει ολόκληρο αντράκι όταν τον ξαναδούμε!! Ευτυχώς κάνει τα δικά του στη κοιλιτσα και τον νιώθω!

Εντωμεταξυ έχετε καταλάβει να σας κλωτσανε τα μικρουλια για να αλλάξετε θέση; Εγώ το συνειδητοποίησα προχθές, που ήμουν σκυμμένη στο τραπέζι και επειδή στριμώχνονταν ο κύριος κλωτσαγε για να κάτσω αλλιώς! Θέλει την απλα του χαχαχααχχαχααχχαχα

Αχ με έχει πιάσει η μέση χαμηλά ρε κορίτσια και δε ξέρω τι να κάνω, με ενοχλεί πολύ. Έχω μια κεραλοιφη με ευκάλυπτο κ κάτι αλλα που είναι για μυϊκούς πόνους αλλά έχω διαβάσει ότι τα αιθέρια έλαια δεν κάνουν στην εγκυμοσύνη.

Δεν έχω ιδέα αλλα έτσι όπως το σκέφτομαι τι να πειράζει ο ευκάλυπτος ειδικά αν χρησιμοποιηθεί μόνο 2-3φορες. Αν την έχεις ξαναδοκίμασει κ σε βοηθάει ρώτησε τον γιατρό. 

 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις μίλησα με το ΙΚΑ της περιοχής μου κ μου είπαν ότι όντως επιτροπή περνάμε χωρίς φυσική παρουσία κ θα μας ενημερώσουν  τηλεφωνικά αυτοί για το ποτε. Επίσης έχουμε περιθώριο 6 μηνών από την ημερομηνία της βεβαίωσης του γιατρού να καταθέσουμε τις αναρρωτικες στις παροχές( αυτο το διάστημα θα μπαίνουμε στο e-efka να το κάνουμε όπως είπε η αντζελινα) κ τέλος αν συμβαίνει σε κάποια κοπέλα να είναι σε αναστολή σύμβασης την περίοδο της αναρρωτικής καταθέτει αναρρωτική κανονικά, συμπληρώνει την αίτηση για το επίδομα των 800 κανονικά κ στο ικα αντί για βεβαίωση εργοδότη ότι δεν δουλεύει αυτό το διάστημα, δίνει βεβαίωση αναστολής σύμβασης. Αυτά. 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...