Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πώς ειστε;; Εγώ πάλι ανήσυχο ύπνο είχα, όλο στριφογυρναω, σηκώνομαι για τουαλέτα συνέχεια και δε κοιμάμαι εύκολα μετά.. Εντωμεταξύ έχει παραγίνει το κακο με την πίεση μου, παραείναι χαμηλή, χθες που βγήκαμε να περπατήσουμε στο γυρισμό λιποθυμισα, ευτυχώς είμασταν όλοι μαζί και δεν ήμουν μόνη να πέσω να χτυπήσω πουθενά..  Τρώω αρκετά αλμυρά τα φαγητά μου, δε ξέρω τι αλλο να κάνω..μίλησα και με το γιατρο εννοείται..

Καλημέρα!! Εγώ είμαι με τις μέρες μου.. Μια κοιμάμαι τέλεια, μια χάλια. Για τουαλέτα ευτυχως δεν σηκώνομαι εκτός αν με έχει πάρει ο ύπνος στον καναπέ κ πάω στο κρεβάτι οπότε μετα με πιάνει κ μένα αϋπνία. Τι να πω για την πίεση σου..μεγάλο πρόβλημα.ευτυχώς πραγματικά που ήταν κ ο άντρας σου. Το καταλαβαίνεις τουλάχιστον λίγο πριν για να κάτσεις? Απ'την μια καλύτερα χαμηλή πάρα ψηλή εννοείται αλλά από την άλλη πρέπει να προσέχεις πολύ. Αν φας αλάτι όταν ζαλιστείς δεν συνερχεσαι? Να έχεις πάντα μαζί σου. 

Για το επίδομα που λέγαμε χθες εσύ είσαι σε αναστολή? είμαι μες την αμφιβολία να σου πω την αλήθεια. Διαβάζω κ διάφορες παρόμοιες εμπειρίες σε ομάδες που είμαι κ βλέπω ότι αλλά λέει ένας υπάλληλος, αλλά λέει ο άλλος. Αυτό που μου είπε ο χθεσινός μου φαίνεται νορμάλ. Αφού η εταιρεία μου έχει δώσει αριθμό πρωτοκόλλου για το επίδομα των 800 θα το κάνω καλού κακού, θα πάω στο ικα κ την βεβαίωση αναστολής από την εταιρεία όπως μου ζήτησαν κ ελπίζω να πληρωθώ από κάπου τέλος πάντων! Πάρε κ εσύ στο ικα στις παροχες την Δευτέρα. Το σήκωσαν μετά από 2-3 προσπάθειες. Μήπως σου πουν κάτι διαφορετικό. 

 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι εχθές το κατάλαβα και πρόλαβα να κάτσω σε ένα πεζούλι,  αλλά πολύ χάλια, ένιωθα πως σβήνω, όλα είχαν μαυρίσει και άκουγα βουητό.. Ίσως με χτύπησε και ο ήλιος, τι να πω..ασχημο πράμα.

Θα πάρω στο ΙΚΑ και εγώ ναι, ελπίζω να βρούμε άκρη. Εντωμεταξύ μέχρι πότε είναι η υποβολή των αιτησεων; άσε που πρέπει να δω και με τον κλειδαριθμο τι θα κάνω, άλλο άγχος και αυτό με τη ΔΟΥ.. 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πώς ειστε;; Εγώ πάλι ανήσυχο ύπνο είχα, όλο στριφογυρναω, σηκώνομαι για τουαλέτα συνέχεια και δε κοιμάμαι εύκολα μετά.. Εντωμεταξύ έχει παραγίνει το κακο με την πίεση μου, παραείναι χαμηλή, χθες που βγήκαμε να περπατήσουμε στο γυρισμό λιποθυμισα, ευτυχώς είμασταν όλοι μαζί και δεν ήμουν μόνη να πέσω να χτυπήσω πουθενά..  Τρώω αρκετά αλμυρά τα φαγητά μου, δε ξέρω τι αλλο να κάνω..μίλησα και με το γιατρο εννοείται..

Ωχ..ελα ρε κοριτσι μου..τι σου πε ο ιατρος;!;τι να πω..μηπως αν ετρωγες συνεχεια κατι αλμυρο μπας κ δε πεφτει;;παλιιιι καλα που δεν ησουν μονη σου..υπομονη κ προσεχε πολυ!!! 


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πει και αυτός με μένα που έμπλεξε χαχα η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να κάνω και πολλά πέρα από συχνά γεύματα αλμυρά..Τώρα φοβήθηκα και εγώ και δε βγαίνω άλλο, μέχρι το μπαλκόνι μια χαρά είναι! 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Τι να πει και αυτός με μένα που έμπλεξε χαχα η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να κάνω και πολλά πέρα από συχνά γεύματα αλμυρά..Τώρα φοβήθηκα και εγώ και δε βγαίνω άλλο, μέχρι το μπαλκόνι μια χαρά είναι! 

Υπομονη!!!! Κ πάντα κατι αλμυρο μαζι σου..

  • Ευχαριστώ 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Εδώ Θεσσαλονίκη έχει λίγη συννεφιά σήμερα αλλά έχει ζέστη ευτυχώς! Πίνω καφεδάκι στο μπαλκόνι. Ευτυχώς τα βρήκαν τα μικρά σήμερα κ έχουμε ησυχία γιατί εδώ κ μέρες από το πρωί κάνω τον διαιτητή. Βαρέθηκαν μαλλον κ δεν θέλουν κ να βγουν έστω κ για λίγο περπάτημα. Φοβάμαι μήπως είναι περίεργη αυτή η αντίδραση? Δεν ξέρω τι να πω.παιζουν πολύ βέβαια, έχουμε κάνει γήπεδο κ το σαλόνι.κοριτσια ζυγιστηκα γιατί κάθε μέρα το είχα στο μυαλό μου μήπως έχω ξεφυγει κ απέφευγα.. +9  κιλά. Τα τσουρεκακια μου πάντως θα τα κάνω. Δεν με νοιάζει!! Αυγά βαριέμαι να σας πω την αλήθεια.εσείς θα κάνετε τσουρέκια κ αυγά? 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

 @"Gigi" μου και εμένα τα παιδάκια μου πλέον δε ζητάνε να βγουν και πολύ με στεναχωρεί. Τα βγάζει βέβαια ο αντρας μου με το ζορι εδώ γύρω γύρω να τα δει και λίγο ο ήλιος ή με ποδήλατα καμία βόλτα. 

Εγώ θα κάνω τσουρέκια νηστίσιμα να φάει και η κόρη μου που έχει αλλεργία στο αυγο!! Τη Τετάρτη θα τα κάνω! 

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gianna! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι ωραία μέρα που έχει σήμερα!! Τι κάνουν τα γιγαντάκια σας σήμερα?

Καλημερααα!! Οντωωως..φοβερη μερα!!! Αχ κ να ημουν στη θαλασσα..εμενα το δικο μου ολο βολτες κανει. Χιχιιχ..εκανα κ τσουρεκακια σήμερα..αχ πόσο μοσχοβολαει ολο το σπιτι..τι ωραια..ερχεται πασχα αλλα κριμα που δεν θα το καταλαβουμε..τεσπα, την υγεια μας να χουμε κ του χρονου θα κανουμε διπλο γλεντι με τα ζουζουνια μας!!!! :x

πρίν από 10 λεπτά , "Gigi" είπε:

Καλημέρα!!! Εδώ Θεσσαλονίκη έχει λίγη συννεφιά σήμερα αλλά έχει ζέστη ευτυχώς! Πίνω καφεδάκι στο μπαλκόνι. Ευτυχώς τα βρήκαν τα μικρά σήμερα κ έχουμε ησυχία γιατί εδώ κ μέρες από το πρωί κάνω τον διαιτητή. Βαρέθηκαν μαλλον κ δεν θέλουν κ να βγουν έστω κ για λίγο περπάτημα. Φοβάμαι μήπως είναι περίεργη αυτή η αντίδραση? Δεν ξέρω τι να πω.παιζουν πολύ βέβαια, έχουμε κάνει γήπεδο κ το σαλόνι.κοριτσια ζυγιστηκα γιατί κάθε μέρα το είχα στο μυαλό μου μήπως έχω ξεφυγει κ απέφευγα.. +9  κιλά. Τα τσουρεκακια μου πάντως θα τα κάνω. Δεν με νοιάζει!! Αυγά βαριέμαι να σας πω την αλήθεια.εσείς θα κάνετε τσουρέκια κ αυγά? 

Ε μωρε νομίζω οτι ισως βαρεθηκαν  κ αυτα κ απλα αρπαζονται μεταξυ τους γιατι εχουν νευρικοτητα..εγω ναι ελανα σημερα τσουρεκακια κ θα βαψω κ αυγουλακια μπας κ καταλαβω εστω λιγο πασχα..καλε εγω ειμαι μια εβδομαδα λιγοτερη απο σενα κ εχω παρει 12κιλα..σιγααα..συνηθεια ειναι πια, απι καποια στιγμη κ μετα λες  ελα μωρε. Δε πειραζει. Χαχχααχ

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Καλημερααα!! Οντωωως..φοβερη μερα!!! Αχ κ να ημουν στη θαλασσα..εμενα το δικο μου ολο βολτες κανει. Χιχιιχ..εκανα κ τσουρεκακια σήμερα..αχ πόσο μοσχοβολαει ολο το σπιτι..τι ωραια..ερχεται πασχα αλλα κριμα που δεν θα το καταλαβουμε..τεσπα, την υγεια μας να χουμε κ του χρονου θα κανουμε διπλο γλεντι με τα ζουζουνια μας!!!! :x

Ε μωρε νομίζω οτι ισως βαρεθηκαν  κ αυτα κ απλα αρπαζονται μεταξυ τους γιατι εχουν νευρικοτητα..εγω ναι ελανα σημερα τσουρεκακια κ θα βαψω κ αυγουλακια μπας κ καταλαβω εστω λιγο πασχα..καλε εγω ειμαι μια εβδομαδα λιγοτερη απο σενα κ εχω παρει 12κιλα..σιγααα..συνηθεια ειναι πια, απι καποια στιγμη κ μετα λες  ελα μωρε. Δε πειραζει. Χαχχααχ

Κοίτα έτσι όπως ετρωγα περίμενα τα χειρότερα.. Μόλις είδα τη ζυγαριά είπα πάλι καλά! Χαχα! Θα παίρνουμε 2-2τα κιλά κ θα χαιρόμαστε μου φαίνεται! Μοσχοβολησε το σπίτι  με τα τσουρέκια ε? Καλή επιτυχία και του χρόνου με υγεία! Κ εγω Τρίτη μαλλον θα τα κάνω. 

Κορίτσια παράγγειλα μόλις τώρα τα πρώτα ρουχαλακια κ φορμακια, μια κουβερτούλα, μια πετσετουλες κ πανουλες αγκαλιας από το h&m. Τωρα βλέπω κ τα υπόλοιπα από αλλά μαγαζιά. Έχει πολύ ωραία ρουχαλακια στο pat pat αλλά δεν έχω ψωνίσει ποτέ. Έπαθα πλάκα η αγορομανα χάχα! Δείτε τα κ εσείς! Επίσης στο marasil βρήκα πολύ όμορφα για τις εξόδους με 50% έκπτωση γιατί τα έχει ακριβούτσικα γενικα. Μονο για τις πρώτες μέρες παίρνω μήπως έχουμε τπτ απροοπτο χτυπα ξύλο. Αλλιώς αποφάσισα να τα πάρω τον Ιούνιο από τα καταστηματα καλώς εχόντων των πραγμάτων. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλο να σας έρθουν τα ρουχακια @"Gigi" . Εμένα μου πήρε αρκετά η μαμα μου, οπότε για την ωρα δε παίρνω τίποτα, προς Ιούνιο όπως λες θα πάρω τα λοιπά :D

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φουσκωκοιλιτσες! Καλή και ευλογημένη Μεγάλη βδομάδα να έχουμε!! 

Πως μου είστε? Εγώ άρχισα να ζοριζομαι στον ύπνο .. μας προετοιμάζει η φύση για τα μεγάλα ξενύχτια μάλλον!

Σήμερα λέω να ψήσω λίγα τσουρεκακια να μοσχοβολησει το σπίτι να νιώσουμε Πάσχα!

 

  • Μου αρέσει 4

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Καλημέρα φουσκωκοιλιτσες! Καλή και ευλογημένη Μεγάλη βδομάδα να έχουμε!! 

Πως μου είστε? Εγώ άρχισα να ζοριζομαι στον ύπνο .. μας προετοιμάζει η φύση για τα μεγάλα ξενύχτια μάλλον!

Σήμερα λέω να ψήσω λίγα τσουρεκακια να μοσχοβολησει το σπίτι να νιώσουμε Πάσχα!

 

Καλημέρα Καλημέρα!!

Καλή Μεγάλη Εβδομάδα με υγεία!! 

Με τον ύπνο και εγώ χάλια,  κοιμήθηκα στις 3 το βράδυ και ξύπνησα 7 το πρωί. Εχει αρχίσει το μωρό και κουνιέται έντονα το βράδυ και δε μπορώ να βολευτω νομίζω τον πλακωνω..

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλή Μεγάλη Εβδομάδα κορίτσια!τι Πάσχα κι αυτό! Εγώ πάλι τι να σας πω.. αναίσθητη! Κοιμαμαι κανονικότατα. Μόνο να μην έχει καμία ταινία γιατί αν κάτσω να δω με παίρνει ο ύπνος στον καναπέ κ ξυπνάω κάποια στιγμή. 

Just now, Vila είπε:

Καλημέρα φουσκωκοιλιτσες! Καλή και ευλογημένη Μεγάλη βδομάδα να έχουμε!! 

Πως μου είστε? Εγώ άρχισα να ζοριζομαι στον ύπνο .. μας προετοιμάζει η φύση για τα μεγάλα ξενύχτια μάλλον!

Σήμερα λέω να ψήσω λίγα τσουρεκακια να μοσχοβολησει το σπίτι να νιώσουμε Πάσχα!

 

Καλή επιτυχία Vila μου στα τσουρεκακια! Κ εγώ αύριο μάλλον.

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" έκανες τη δήλωση τελικά για τα 800€? Εγώ παλεύω με το ΙΚΑ δε το σηκώνει κανεις,  μπαίνω να δω στην πλατφόρμα για την αίτηση και μου βγάζει όλα τα στοιχεία κανονικά συμπληρωμένα, δε ξέρω τι να κάνω.. 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...