Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Αγαπημένες μου μόλις με ενημέρωσαν ότι Παρασκευή πρωί τελικά γεννάω.. εδώ στον υπέρηχο με βγάζουν 2 μέρες μικρότερο δηλαδή 32 και 5 ενώ υποτίθεται είμαι 33 ακριβώς σήμερα.. οπότε με βάση την δική τους μέτρηση την Παρασκευή θα είναι 33 και 1 θα έχω πάρει 1 μέρα από την 34η βδομάδα..

Οπότε Σας έφαγα λάχανο όλες χαχαχαχα με το καλό όλες να έρθει η ώρα να γεννησετε ανοίγω λοιπόν εγώ τον χορό.. σας φιλώ γλυκα

  • Μου αρέσει 14

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τζινα38 είπε:

Αγαπημένες μου μόλις με ενημέρωσαν ότι Παρασκευή πρωί τελικά γεννάω.. εδώ στον υπέρηχο με βγάζουν 2 μέρες μικρότερο δηλαδή 32 και 5 ενώ υποτίθεται είμαι 33 ακριβώς σήμερα.. οπότε με βάση την δική τους μέτρηση την Παρασκευή θα είναι 33 και 1 θα έχω πάρει 1 μέρα από την 34η βδομάδα..

Οπότε Σας έφαγα λάχανο όλες χαχαχαχα με το καλό όλες να έρθει η ώρα να γεννησετε ανοίγω λοιπόν εγώ τον χορό.. σας φιλώ γλυκα

Με το καλό!! Να είσαι κ εσύ και το μωρό υγιείς!!!!!!! Περιμένουμε νέα και ενημερώσεις όταν θα μπορέσεις!!!! Όλα να πάνε τέλεια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Αγαπημένες μου μόλις με ενημέρωσαν ότι Παρασκευή πρωί τελικά γεννάω.. εδώ στον υπέρηχο με βγάζουν 2 μέρες μικρότερο δηλαδή 32 και 5 ενώ υποτίθεται είμαι 33 ακριβώς σήμερα.. οπότε με βάση την δική τους μέτρηση την Παρασκευή θα είναι 33 και 1 θα έχω πάρει 1 μέρα από την 34η βδομάδα..

Οπότε Σας έφαγα λάχανο όλες χαχαχαχα με το καλό όλες να έρθει η ώρα να γεννησετε ανοίγω λοιπόν εγώ τον χορό.. σας φιλώ γλυκα

Με το καλο κοπελάρα μου να έρθει στη ζωή η κόρη σου!! Όλα να πάνε καλά για εσένα και για το μωρο. Σε ενημέρωσαν μετά τι θα γίνει με το μωρο; θα μπει θερμοκοιτιδα;;;; 

@Athinaa μου εγώ μένω Άλιμο και μέχρι τη 1 είχα ανοιχτά και έμπαινε ένα ελαφρύ αεράκι!! Περιμένω αυτά τα 20αρια που λες πως και πως!! Μπας και ξεμυτισω από το σπίτι γιατί έχω να βγω από τη Παρασκευή!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Αγαπημένες μου μόλις με ενημέρωσαν ότι Παρασκευή πρωί τελικά γεννάω.. εδώ στον υπέρηχο με βγάζουν 2 μέρες μικρότερο δηλαδή 32 και 5 ενώ υποτίθεται είμαι 33 ακριβώς σήμερα.. οπότε με βάση την δική τους μέτρηση την Παρασκευή θα είναι 33 και 1 θα έχω πάρει 1 μέρα από την 34η βδομάδα..

Οπότε Σας έφαγα λάχανο όλες χαχαχαχα με το καλό όλες να έρθει η ώρα να γεννησετε ανοίγω λοιπόν εγώ τον χορό.. σας φιλώ γλυκα

Με το καλοοοο!!!! Θα περιμένουμε νεα σου!!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τζινα38 είπε:

Αγαπημένες μου μόλις με ενημέρωσαν ότι Παρασκευή πρωί τελικά γεννάω.. εδώ στον υπέρηχο με βγάζουν 2 μέρες μικρότερο δηλαδή 32 και 5 ενώ υποτίθεται είμαι 33 ακριβώς σήμερα.. οπότε με βάση την δική τους μέτρηση την Παρασκευή θα είναι 33 και 1 θα έχω πάρει 1 μέρα από την 34η βδομάδα..

Οπότε Σας έφαγα λάχανο όλες χαχαχαχα με το καλό όλες να έρθει η ώρα να γεννησετε ανοίγω λοιπόν εγώ τον χορό.. σας φιλώ γλυκα

Με το καλό κορίτσι μου όλα να πάνε καλά ♥️ ♥️♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Με το καλο κοπελάρα μου να έρθει στη ζωή η κόρη σου!! Όλα να πάνε καλά για εσένα και για το μωρο. Σε ενημέρωσαν μετά τι θα γίνει με το μωρο; θα μπει θερμοκοιτιδα;;;; 

@Athinaa μου εγώ μένω Άλιμο και μέχρι τη 1 είχα ανοιχτά και έμπαινε ένα ελαφρύ αεράκι!! Περιμένω αυτά τα 20αρια που λες πως και πως!! Μπας και ξεμυτισω από το σπίτι γιατί έχω να βγω από τη Παρασκευή!!

Ρώτησα και μου είπαν ότι μπορεί να μπει μπορεί και όχι θα το δούμε εκείνη την ώρα ανάλογα πως θα αντιδράσει το μωρό και τι κιλά θα έχει αν και στον υπέρηχο της Κυριακής ήταν 1940 λογικά θα έχει φτάσει 2000

 

Μου έκαναν ξανά κορτιζόνη για να ενισχύσουν και άλλο τα πνευμόνια της μπέμπας άσχετα που έχουν ωριμάσει..

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Ρώτησα και μου είπαν ότι μπορεί να μπει μπορεί και όχι θα το δούμε εκείνη την ώρα ανάλογα πως θα αντιδράσει το μωρό και τι κιλά θα έχει αν και στον υπέρηχο της Κυριακής ήταν 1940 λογικά θα έχει φτάσει 2000

 

Μου έκαναν ξανά κορτιζόνη για να ενισχύσουν και άλλο τα πνευμόνια της μπέμπας άσχετα που έχουν ωριμάσει..

με το καλο φιλη μ....μην φοβάσαι τιπιτα.. εμένα βγήκε ακόμα πιο μικρή κ τώρα είναι χοντροπατατα....ήμουν ακριβώς κ εγώ 33 κ 4 μέρες....περιμένουμε την μικρή σ μαχητρια....

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Αγαπημένες μου μόλις με ενημέρωσαν ότι Παρασκευή πρωί τελικά γεννάω.. εδώ στον υπέρηχο με βγάζουν 2 μέρες μικρότερο δηλαδή 32 και 5 ενώ υποτίθεται είμαι 33 ακριβώς σήμερα.. οπότε με βάση την δική τους μέτρηση την Παρασκευή θα είναι 33 και 1 θα έχω πάρει 1 μέρα από την 34η βδομάδα..

Οπότε Σας έφαγα λάχανο όλες χαχαχαχα με το καλό όλες να έρθει η ώρα να γεννησετε ανοίγω λοιπόν εγώ τον χορό.. σας φιλώ γλυκα

Κοπέλα μου με το καλό!! Θα πάνε όλα καλά και θα είστε και οι δύο μια χαρά! Όταν μπορέσεις να μας ενημερώσεις! ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια. Πως πάει η ζέστη? Ανυπομονώ τη Πέμπτη που λέει πως θα δροσίσει.. Αρχίζω κ ζοριζομαι κ ο πιτσιρίκος δε βολευεται πουθενά πολύ δραστήριος μου φαίνεται είναι 

@Τζινα38 με το καλό να έρθει το μωράκι γερό κ δυνατό όλα καλά να πάνε σου εύχομαι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!

Διάβασα τα νέα σας, γιατί χάθηκα λίγο τις τελευταίες μερες. Άντε μπαίνουμε αισίως όλες σε 30+ εβδομάδες. Άρα μπαίνουμε στην τελική ευθεία σιγά σιγά. Άλλες έχουν μπει εδώ και καιρό άλλες μπαίνουν αυτήν την εβδομάδα. Πέρασε ο καιρός!! Εδώ διαβάζω ξεκινάνε και τα γεννητουρια σιγά σιγά!!! @Τζινα38 μου με το καλό!!! Περιμένουμε τα όμορφα νέα σου!!! 

Εγώ άργησα να γράψω γιατί πέρασα πολύ χάλια αυτές τις μέρες. Ήμουν άυπνη δύο βράδια. Όταν λέω άυπνη δεν κοιμήθηκα ούτε 10'. Είχα υπερένταση και ήθελα να περπατάω και γενικά απέφευγα το κρεβάτι όπως ο διάολος το λιβάνι. Και δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά έπρεπε να είμαι ξάπλα. Χθες το βράδυ ευτυχώς μπόρεσα και κοιμηθηκα λιγάκι και πήρα λίγο τα πάνω μου αλλά επειδή δεν άντεχα άλλο αυτήν την κατάσταση πήρα τον γιατρό να τον ρωτήσω από το μπορεί να είναι, αν και περίμενα να μου πει κανένα "είναι από τις ορμόνες"! Απλά ήθελα να μου φύγει η ιδέα γιατί δεν θα μπορούσα να το περάσω και άλλο βραδυ. Και αυτός παραξενεύτηκε, αλλά μου είπε πως είναι μάλλον από την προγεστερόνη και αντί για 3 να παίρνω 2. Δλδ να μην παίρνω βράδυ. Να δούμε πως θα παει.. Αύριο θα πάω και εγώ να δουμε τον μπέμπη μου και γενικά θα είναι το καθιερωμένο ραντεβού του μήνα. Ελπίζω να είναι όλα καλά. Θα σας πω τα νέα! Σας στέλνω τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς και αύριο σιγά σιγά να χαιρετησουμε τη ζέστη επιτέλους!!!!!! (Για όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται)

Ωωωωχ υπομονη!!! Μαλλον εσυ ξεκινησες το ζεσταμα για τα βραδια που ερχονται..κατα τ αλλα  οντως ας φυγει αυτη η ζεστη γιατι ειναι πολυυυυ  νωρις ακομα!

2 ώρες πρίν, Αφροδίτη......... είπε:

Κορίτσια πήγα κι εγώ εχθές στο γιατρό μου, όλα καλά μόνο λέει λίγο το αμνιακό υγρό μου έχει ανέβη και να κόψω τα γλυκά:roll:,δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται με αυτό αλλά δεν τον είδα να ανησυχεί. Ο μπέμπης 1.750g,μάλιστα μου τον είπε χοντρουλη, γεματουλη κάπως έτσι και τα έχασα λίγο γιατί εμένα μου φαίνεται φυσιολογικό το βάρος του στις 30 εβδομάδες που ειμαι οπότε @Emma9μου ο κάθενας όπως θέλει το βλέπει. Μην ανησυχείς άλλωστε έχουν και απόκλιση. 1 Ιουνίου μου έκλεισε το doppler. Εννοείται ότι πάλι ήταν γυρισμένος πλατή ο μικρός και δεν τον είδα.... Χαχαχα. Όταν ξαναμπεί ο μπαμπάς του μέσα στην εξέταση ίσως να μας κάνει τι χάρη.

@Τζινα38σου εύχομαι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά με το καλό το μωράκι σας. 

Επίσης κορίτσια έχω και δυσάρεστα προβλέπεται δύσκολο καλοκαίρι για εμάς έπεσε εχθές η πεθερά μου και έσπασε το χειρουργειμενο γοφο της και το χέρι της κι όπως καταλαβαίνετε έχουμε περιπέτειες, ειδικά ο άντρας μου που θα τρέχει μένουν και σε άλλο νόμο και έφυγε σήμερα ο άντρας μου γιατί αύριο μπαίνει στο χειρουργείο. Και δεν έφταναν όλα αυτά μέχρι 1 Ιουνίου πρέπει να έχουμε μετακόμιση, μάλλον θα τρελαθώ από τι φαίνεται, τα γεγονότα με ξεπερνάνε..... :shock:

 

Κοιτα οντως για 30η βδομαδα δεν ειναι κ λιγα ειναι μεγαλουλης,Αφρατουληηηηης!! Χιχιιχ..φτου φτου!!! Μαλλον οντως περιμένειτο μπαμπα  του κ εμεις χθες παντως το κωλαρακι του μας εδειχνε..χαχχαχ..ο γιατρος μου,μου χε πει οτι οσο προχωραμε θα ναι πιο δυσκολο να δουμε φατσουλα οποτε εγω δεν περιμενω πολλα πια!!οσο για τα υπολοιπα υπομονη κοριτσι μου κ ολα θα γινουν!!

1 ώρα πρίν, Τζινα38 είπε:

Αγαπημένες μου μόλις με ενημέρωσαν ότι Παρασκευή πρωί τελικά γεννάω.. εδώ στον υπέρηχο με βγάζουν 2 μέρες μικρότερο δηλαδή 32 και 5 ενώ υποτίθεται είμαι 33 ακριβώς σήμερα.. οπότε με βάση την δική τους μέτρηση την Παρασκευή θα είναι 33 και 1 θα έχω πάρει 1 μέρα από την 34η βδομάδα..

Οπότε Σας έφαγα λάχανο όλες χαχαχαχα με το καλό όλες να έρθει η ώρα να γεννησετε ανοίγω λοιπόν εγώ τον χορό.. σας φιλώ γλυκα

Με το καλοοοο κοριτσι μου!!! Ολα θα πανε τελεια!! Να μην αγχωνεσαι κ θα δεις το μωρουλι σου πια!!!!:x

  • Ευχαριστώ 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Τέλεια @Τζινα38 !! Όλα θα πάνε περίφημα!! Εσυ πως εισαι; το πιστεύεις ότι σε 3 μέρες θα τη κρατάς στα χέρια σου??? 

Μου φαίνεται απίστευτο νομίζω ότι μου κάνουν πλάκα και αύριο θα μου πουν ότι τελικά θα γεννήσω αρχές Ιούνη χαχαχαχα..

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 4

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα είναι λίγο ξαφνικό, δεν έχεις άδικο! Και πρώτο παιδί κιόλας!! Σα κουκλίτσα θα είναι! Έχω χαρεί τόσο πολυ... Αντε να περάσει ο καιρός να έρθει η σειρά για όλες μας Παναγία μου!!!

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@Τζινα38 με το καλο κοπελα μου!!!οταν βρειτε τη σειρά σας ελα να μας πεις τα νεα σας!!!

6 ώρες πρίν, Athinaa είπε:

εγώ η κακομοίρα αποφεύγω τους υδατάνθρακες οπως ο διάολος το λιβάνι... χθες τόλμησα να φάω μία πίτα μαζί με τη  μερίδα το γύρο, μετρήθηκα μετά από μια ώρα χωρίς να πάρω ινσουλίνη ταχείας - ε λέω πόσο να ανέβει με μόνο μια πίτα- και ήταν στα 145, με όριο το 130... έφαγα φρίκη... κι έχω λαχταρίσει γεμιστά ρε γαμώτο... αλλά για να τα φάω θα έχω από δίπλα καβάτζα την ταχείας... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

1300 ε;;; μια χαρά η μπέμπα σου... με το καλό και τελειόμηνη κοριτσάρα μου...

ανεβαινει στα ύψη ε?ειχες απο πριν θεμα ή τωρα με την εγκυμοσυνη?βασικα 1400 ειναι(1393)κλεβω βαρος χαχα...τωρα την επομενη στο ντοπλερ θα μ πει ποσο περιπου θα γεννηθει...για να δουμε!!εσενα ποσο ειναι?

  • Ευχαριστώ 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...