Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, elenakii22 είπε:

@Τζινα38 με το καλο κοπελα μου!!!οταν βρειτε τη σειρά σας ελα να μας πεις τα νεα σας!!!

ανεβαινει στα ύψη ε?ειχες απο πριν θεμα ή τωρα με την εγκυμοσυνη?βασικα 1400 ειναι(1393)κλεβω βαρος χαχα...τωρα την επομενη στο ντοπλερ θα μ πει ποσο περιπου θα γεννηθει...για να δουμε!!εσενα ποσο ειναι?

όχι δεν είχα από πριν... διαβήτης κύησης είναι και το ξέρω από το πρώτο τρίμηνο... με έστειλε ο γιατρός μου λόγω ηλικίας να το κοιτάξω αμέσως...

εμένα τη Δευτέρα, 30 ακριβώς, ήταν 1200... κάνω κάθε βδομάδα doppler τώρα... και τώρα σε σχέση με την προηγούμενη μέτρηση πήρε ακριβώς τα γραμμάρια που έπρεπε να πάρει... αυτό τους ενδιαφέρει μόνο... ούτε λιγότερα ούτε περισσότερα...


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

Αγαπημένες μου μόλις με ενημέρωσαν ότι Παρασκευή πρωί τελικά γεννάω.. εδώ στον υπέρηχο με βγάζουν 2 μέρες μικρότερο δηλαδή 32 και 5 ενώ υποτίθεται είμαι 33 ακριβώς σήμερα.. οπότε με βάση την δική τους μέτρηση την Παρασκευή θα είναι 33 και 1 θα έχω πάρει 1 μέρα από την 34η βδομάδα..

Οπότε Σας έφαγα λάχανο όλες χαχαχαχα με το καλό όλες να έρθει η ώρα να γεννησετε ανοίγω λοιπόν εγώ τον χορό.. σας φιλώ γλυκα

Με το καλό το πρώτο μωράκι της φουσκωτής μας παρέας!!!!!όλα να πάνε τέλεια!!!!:x

Just now, Ioannababy είπε:

Με το καλό το πρώτο μωράκι της φουσκωτής μας παρέας!!!!!όλα να πάνε τέλεια!!!!:x

Κοριτσάρες μου εγώ αύριο έχω dobbler και ελπίζω να έχουμε καλά νέα,μια και αυτός ο υπέρηχος είναι ο τελευταίος μεγάλος!Ο γιατρός   με βλέπει κάθε 15 μέρες  αλλά αυτό που με έχει ξενερώσει είναι οτι δεν επιτρέπεται ακόμα ο άντρας μου να είναι μαζί μου στο ιατρείο λόγω μέτρων που ισχύουν ακόμη για τον covid;)..!και θα ήθελα να το μοιραζόμαστε..κλάψψψ!

Πάντως διάβασα οτι πολλές έχετε θεμα με την ζέστη ..ααχ κι εγώ μια απο τα ίδια..δεν αντέχεται με τιποτα και περιμένω από Πέμπτη να δροσίσει!ούτε στην θαλασσα μου επιτρέπει να μπω γιατι ακομα εδώ είναι πολύ κρύα και φοβάται τις συσπάσεις,οπότε a.c. και μπανακι μέχρι την μπανιέρα και πολύ μου είναι! Και ο ύπνος έχει γίνει δυσκολος με 3 επισκεψεις στην τουαλέτα το βράδυ,τετοια συχνουρία πια ουτε τους πρωτους μήνες δεν είχα..ώρες ώρες νιωθω οτι το μπεμπάκι με προετοιμάζει για τα ξενύχτια που έρχονται!!!!και η κλωτσιά σύννεφο ότι ώρα θέλει ..πρώτο nightclubber το μωρό!!:-P:-P

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα!!

Τι κανετε κορίτσια ;; Εγώ ξύπνησα νωρίς σήμερα, μολις έφυγε η οικογένεια για θάλασσα και ήρθα να ξαπλώσω πάλι :mrgreen: 

@Ioannababy περιμένουμε τα νέα σου από το ντοπλερ σήμερα!!!!! Με το καλο!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

Μου φαίνεται απίστευτο νομίζω ότι μου κάνουν πλάκα και αύριο θα μου πουν ότι τελικά θα γεννήσω αρχές Ιούνη χαχαχαχα..

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια... και δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην πάνε... είστε στα χέρια των ειδικών και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα, το μωρό θα είναι μια χαρά... το νου σου τώρα στην υγεία σου... πρώτη προτεραιότητα να πέσουν οι τιμές... τι σου είπαν για θεραπεία;;;;

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα όλη μέρα!!

Τι κανετε κορίτσια ;; Εγώ ξύπνησα νωρίς σήμερα, μολις έφυγε η οικογένεια για θάλασσα και ήρθα να ξαπλώσω πάλι :mrgreen: 

@Ioannababy περιμένουμε τα νέα σου από το ντοπλερ σήμερα!!!!! Με το καλο!

κι εγώ στο πόδι από τις 8... γύρισε η κόρη μου σήμερα από το Ρέθυμνο μαζί με τη σκυλίτσα μας... λόγω της καραντίνας είχε μείνει πίσω και για να μην με κολλήσει τίποτα και τώρα επέστρεψε άρον άρον μην έχουμε τίποτα ξαφνικό... 

εδώ δεν έχει ακόμα ανέβει πολύ θερμοκρασία αλλά μέσα είναι πιο ανεκτά απ έξω... τώρα πρέπει να ετοιμαστώ γιατί έχω τον επαναληπτικό υπέρηχο καρδιάς στις 12.30... πώς θα την παλέψω έξω με τη ζέστη; και μέσα στα εξεταστήρια είναι κλειστά τα a/c... ελπίζω να μην εχει πολύ αναμονή...


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα @Athinaa με τον υπέρηχο!!! Έχει ακόμα ζεστη ρε γμτ..υπομονή θα περάσει! Να χαρείς τη κόρη σου τώρα που γύρισε!!!! 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλά αποτελέσματα σε όσες έχουν γιατρό! Πηγα κ εγώ χθες, μόνη μου πάλι, όλα πολύ καλά.. Αμνιακό, πλακούντας, τραχηλος.. Όλα οκ! Η μπέμπα είναι 2300 βάσει υπέρηχου αλλά μου είπε να μη το δένω κ κόμπο γιατί υπάρχει η απόκλιση που λέγαμε. Περί πρόωρου τοκετού μου είπε δεν υπάρχει κάποια ένδειξη προς το παρόν αλλα δεν παυω να είμαι επιφοβη λογω ιστορικου κ λόγω τραχήλου που ναι μεν δεν μίκρυνε αλλά θέλει παρακολούθηση.μου είπε κ τις ενδείξεις σπάσιμο νερών, αίμα, πονακια να φύγω  κατευθείαν στην κλινική γιατί γέννησα αμεσω τις προηγούμενες φορές κ αγχώθηκα λίγο. Ετοιμάζω νεσεσέρ κ βαλίτσα από σήμερα σιγά σιγά :grin: επίσης μου είπε ότι κ να συμβεί από εδώ κ πέρα το μωρό θα είναι μια χαρά! @Vila μου για το γενεσις τον ρώτησα κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι εγώ. Μόλις θα φτάσω στην κλινική θα μου κάνουν εκεί 2 τεστ που βγαίνουν σε 40' νομίζω. το ένα είναι για αντισώματα. 

@Τζινα38 με το καλό να γνωρίσεις την μπέμπα σου!!!!! Όλα θα πάνε υπέροχα κ θα σου φύγει το άγχος μόλις την δεις.. Θα τα ξεχάσεις όλα!!!! 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

Αγαπημένες μου μόλις με ενημέρωσαν ότι Παρασκευή πρωί τελικά γεννάω.. εδώ στον υπέρηχο με βγάζουν 2 μέρες μικρότερο δηλαδή 32 και 5 ενώ υποτίθεται είμαι 33 ακριβώς σήμερα.. οπότε με βάση την δική τους μέτρηση την Παρασκευή θα είναι 33 και 1 θα έχω πάρει 1 μέρα από την 34η βδομάδα..

Οπότε Σας έφαγα λάχανο όλες χαχαχαχα με το καλό όλες να έρθει η ώρα να γεννησετε ανοίγω λοιπόν εγώ τον χορό.. σας φιλώ γλυκα

@Τζινα38 με το καλό κορίτσι μου!Σε δύο μέρες θα κρατάς όλο τον "κόσμο" αγκαλιά!Σου εύχομαι όλα να κυλήσουν τέλεια!Πολλά φιλιά!!!!

Γεια σας όμορφες μανούλες του καλοκαιριού!

Ξεκινάμε τα γεννητούρια μας με την @Τζινα38 και πολύ χαίρομαι!Δεν το πιστεύω οτι φτάνει ο καιρός να κρατήσουμε στις αγκαλιές μας τα αστεράκια μας!

Εγώ σήμερα είχα doctor και όλα είναι μια χαρά.Η μπεμπούλα είναι 1860γρ. και ο τράχηλος 4+.Το αμνιακό τέλειο και προχωράμε μια χαρά μου είπε.Ανυπομονώ να την κρατήσω στην αγκαλιά μου!Εν τω μεταξύ η κλωτσιά πάει σύννεφο...ζορίζεται εκεί μέσα τώρα που μεγάλωσε χεχεχε.

  • Μου αρέσει 5

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @"Gigi" μου, ετοιμάζεις βαλιτσουλα δηλαδή?? Ε ρε γλεντιααα!! Αφού είναι όλα οκ για την ωρα μια χαρά προχωράς!! 

 @Arabella καιρό έχεις να γράψεις!! Χαίρομαι που ειναι όλα καλά! Μπαίνουμε τελική ευθεία σιγά σιγά .. Βλέπω είχε γενέθλια και ο μικρουλης σου, να τον χαίρεσαι με το καλο να έρθει η αδελφούλα του ❤

Εμένα ο γιατρός μου είπε μπορεί να έρθει και ένας συνοδός μαζί μου στο ραντεβού απλά να φοράμε μάσκα και οι δύο και ως συνήθως θα περιμένουμε κάτω μέχρι να φύγει το προηγούμενο ραντεβού για να πάμε εμείς!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ποια ζέστη και ποια συχνοουρια;;; Ειλικρινά οι τελευταίες μέρες έχουν γίνει εφιαλτικές. Χθες βράδυ για να καταλάβαιτε πήγαινα ανά μισή ώρα τουαλέτα, φυσικά δεν κοιμήθηκα παρά ελάχιστα το πρωί όπου και αυτό έγινε με διαλείμματα για να παίρνω τα φάρμακα. Έχω 4 βραδιά έτσι. Με πιάνουν κρίσεις μέσα στη μέρα όπου κλαίω και αισθάνομαι μεγάλη δυσφορία. Θελω να είμαι όρθια και γενικά αισθάνομαι ότι πνιγομαι και θέλω να περπατησω σαν την τρελη! Πήγα σήμερα στον γιατρό και μου είπε ότι πραγματικά με καταλαβαίνει αλλά δεν του έχει ξανατυχει τόσο πολύ. Μου είπε να πάρω κάτι φυτικό από το φαρμακείο για να ηρεμήσω και μου έγραψε εξετάσεις για θυροειδή και για b12, αν και δεν πιστεύει πως θα είναι κάτι από αυτα. Μου είπε όμως να τα κάνω αύριο για να μας φύγει η ιδέα! Ήταν προβληματισμένος γιατί θέλει να μπω νοσοκομείο αλλά μου είπε αν είμαι τόσο αναστατωμένη μήπως δεν μπορώ να καθίσω μέσα τόσες εβδομάδες και αποτρελαθω. Μου λέει αν δεν μπορείς να ηρεμήσεις σπίτι σου πως θα μπεις νοσοκομείο; Όλοι μου λένε ότι είναι η' ορμονικό η' ψυχολογικό! Δλδ ότι αγχώθηκα πολυ με την κατάσταση. Ειλικρινά αισθανομουν πολύ καλά απ'οταν μου είπε η γιατρός ότι ο τράχηλος ήταν σε καλό σημείο και δεν σκεφτόμουν καθόλου αρνητικά. Τεσπά, να μην σας τα πολυλογω, όσον αφορά την εξέταση σήμερα, ο τραχηλος παραμείνει στο 2, έκανα καρδιοτοκογραφο και όλα ήταν πολύ καλά! Ο μπέμπης είναι 1300 γραμ. Αλλά ο γιατρός μου πρότεινε να μπω μέσα για παρακολούθηση γιατί μου λέει ότι το κεφαλάκι του είναι πολύ χαμηλά (πιο χαμηλά από την άλλη φορά) και σπρώχνει και μου λέει αν κάνει ένα "μπαμ" μέσα σε 5 συσπάσεις μπορεί να γεννήσεις. Και μου λέει καλύτερα να έρθεις εδώ να σε παρακολουθουμε για να μην φτάσεις εκει, αλλά μου λέει εξαρτάται και από εσένα πως αισθάνεσαι. Εγώ γενικά δεν ξέρω τι να κανω. Μου είπε να κάνω τις εξετάσεις αύριο και να τον πάρω να του πω τα αποτελέσματα, πως ήταν το βράδυ μου και να του πω τι αποφάσισα και να δούμε από κοινού πως θα πορευτούμε. Από τη μια σκέφτομαι ότι παίρνω ρίσκο να καθίσω σπίτι, από την άλλη θα αντέξω στο νοσοκομείο; Τα νεύρα μου από την αυπνια έχουν γίνει ήδη σμπαραλια. Μήπως πάω εκεί και αποτρελαθω; Εσείς τι θα κάνατε;;


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ποια ζέστη και ποια συχνοουρια;;; Ειλικρινά οι τελευταίες μέρες έχουν γίνει εφιαλτικές. Χθες βράδυ για να καταλάβαιτε πήγαινα ανά μισή ώρα τουαλέτα, φυσικά δεν κοιμήθηκα παρά ελάχιστα το πρωί όπου και αυτό έγινε με διαλείμματα για να παίρνω τα φάρμακα. Έχω 4 βραδιά έτσι. Με πιάνουν κρίσεις μέσα στη μέρα όπου κλαίω και αισθάνομαι μεγάλη δυσφορία. Θελω να είμαι όρθια και γενικά αισθάνομαι ότι πνιγομαι και θέλω να περπατησω σαν την τρελη! Πήγα σήμερα στον γιατρό και μου είπε ότι πραγματικά με καταλαβαίνει αλλά δεν του έχει ξανατυχει τόσο πολύ. Μου είπε να πάρω κάτι φυτικό από το φαρμακείο για να ηρεμήσω και μου έγραψε εξετάσεις για θυροειδή και για b12, αν και δεν πιστεύει πως θα είναι κάτι από αυτα. Μου είπε όμως να τα κάνω αύριο για να μας φύγει η ιδέα! Ήταν προβληματισμένος γιατί θέλει να μπω νοσοκομείο αλλά μου είπε αν είμαι τόσο αναστατωμένη μήπως δεν μπορώ να καθίσω μέσα τόσες εβδομάδες και αποτρελαθω. Μου λέει αν δεν μπορείς να ηρεμήσεις σπίτι σου πως θα μπεις νοσοκομείο; Όλοι μου λένε ότι είναι η' ορμονικό η' ψυχολογικό! Δλδ ότι αγχώθηκα πολυ με την κατάσταση. Ειλικρινά αισθανομουν πολύ καλά απ'οταν μου είπε η γιατρός ότι ο τράχηλος ήταν σε καλό σημείο και δεν σκεφτόμουν καθόλου αρνητικά. Τεσπά, να μην σας τα πολυλογω, όσον αφορά την εξέταση σήμερα, ο τραχηλος παραμείνει στο 2, έκανα καρδιοτοκογραφο και όλα ήταν πολύ καλά! Ο μπέμπης είναι 1300 γραμ. Αλλά ο γιατρός μου πρότεινε να μπω μέσα για παρακολούθηση γιατί μου λέει ότι το κεφαλάκι του είναι πολύ χαμηλά (πιο χαμηλά από την άλλη φορά) και σπρώχνει και μου λέει αν κάνει ένα "μπαμ" μέσα σε 5 συσπάσεις μπορεί να γεννήσεις. Και μου λέει καλύτερα να έρθεις εδώ να σε παρακολουθουμε για να μην φτάσεις εκει, αλλά μου λέει εξαρτάται και από εσένα πως αισθάνεσαι. Εγώ γενικά δεν ξέρω τι να κανω. Μου είπε να κάνω τις εξετάσεις αύριο και να τον πάρω να του πω τα αποτελέσματα, πως ήταν το βράδυ μου και να του πω τι αποφάσισα και να δούμε από κοινού πως θα πορευτούμε. Από τη μια σκέφτομαι ότι παίρνω ρίσκο να καθίσω σπίτι, από την άλλη θα αντέξω στο νοσοκομείο; Τα νεύρα μου από την αυπνια έχουν γίνει ήδη σμπαραλια. Μήπως πάω εκεί και αποτρελαθω; Εσείς τι θα κάνατε;;

Κορίτσι μου μήπως αν πας στο νοσοκομείο νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια και ηρεμήσεις εν τέλει γιατί ξέρεις ότι θα σε παρακολουθεί συνεχώς καποιος? Μήπως όλο αυτό σου έχει περάσει στο υποσυνείδητο και γι'αυτό δεν ηρεμείς στο σπίτι σου? Εγώ να σου πω την αλήθεια θα πήγαινα...σκέψου ότι τώρα είμαι στην 36 εβδομάδα σχεδόν και παλαβωνω όταν δεν νιώθω τη μπέμπα....με νεύρα θα βγει δεν την αφήνω να κοιμηθεί καθόλου:mrgreen: αλλά φοβάμαι υπερβολικα μην μου συμβεί κάτι και είμαι μακριά από τον γιατρό 1 ώρα σκέψου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκι μου αφού ο τράχηλος δεν άλλαξε γιατί να σε βάλει μεσα; δε ξέρω εγώ μάλλον δε θα πήγαινα.. θεωρώ αν ήταν τόσο σοβαρή και τραβηγμένη η κατάσταση δε θα το άφηνε πάνω σου στο να μπεις στο νοσοκομείο.. Επίσης μιλάμε για δημόσιο ή ιδιωτικο;;; 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Κορίτσι μου μήπως αν πας στο νοσοκομείο νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια και ηρεμήσεις εν τέλει γιατί ξέρεις ότι θα σε παρακολουθεί συνεχώς καποιος? Μήπως όλο αυτό σου έχει περάσει στο υποσυνείδητο και γι'αυτό δεν ηρεμείς στο σπίτι σου? Εγώ να σου πω την αλήθεια θα πήγαινα...σκέψου ότι τώρα είμαι στην 36 εβδομάδα σχεδόν και παλαβωνω όταν δεν νιώθω τη μπέμπα....με νεύρα θα βγει δεν την αφήνω να κοιμηθεί καθόλου:mrgreen: αλλά φοβάμαι υπερβολικα μην μου συμβεί κάτι και είμαι μακριά από τον γιατρό 1 ώρα σκέψου! 

Αυτό μου λένε όλοι. Ότι τουλάχιστον δεν έχω κάτι να αφήσω πίσω, π.χ. ένα παιδί και ότι καλό είναι να μην πάρω ρισκο. Ίσως να αγχώνομαι υποσυνειδητα, δεν ξέρω! Και να πάω εκεί και να χαλαρωσω. Δεν ξέρω κλινω στο να πάω γιατί φοβάμαι μη συμβεί κάτι και τραβάω τα μαλλιά μου μετά. Θα το σκεφτώ βέβαια καλύτερα.

Just now, _marjio είπε:

Κοριτσάκι μου αφού ο τράχηλος δεν άλλαξε γιατί να σε βάλει μεσα; δε ξέρω εγώ μάλλον δε θα πήγαινα.. θεωρώ αν ήταν τόσο σοβαρή και τραβηγμένη η κατάσταση δε θα το άφηνε πάνω σου στο να μπεις στο νοσοκομείο.. Επίσης μιλάμε για δημόσιο ή ιδιωτικο;;; 

Μου είπε να μπω γιατί το μωρό πιέζει πολυ προς τα κάτω και πόσο να με κρατήσουν τα φάρμακα με τόση πίεση; Ένα τσακ να γίνει και αυτό ήταν, ο τράχηλος θα εξαφανιστεί και εγώ θα είμαι έτοιμη να γεννήσω.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου ίσως αν μπεις για νοσηλεία να νιώσεις πιο ήρεμη γιατί θα έχεις φροντίδα και παρακολούθηση.. 

@"Gigi" μου σήμερα παρακολούθησα το σεμινάριο του Γένεσις για τις μέλλουσες μαμάδες! Λοιπόν η μαία μου είπε πως αν φτάσω στην πητ ή γενικά πρόκειται για κάποιο λόγο να κάνω πρόκληση θα πρέπει να κάνω δύο μέρες πριν το τεστ covid. Αν όμως προκύψει τοκετός και πάω απρογραμμάτιστα θα μου κάνουν κατά την εισαγωγή το τέστ. Ρώτησα και αν θα πρέπει ο σύζυγος να κάνει το τέστ και μου είπαν όχι, τον θερμομετρουν λέει πριν μπει μέσα στην κλινική. Επίσης στο επισκεπτήριο μόνο ο σύζυγός επιτρέπεται και είναι 9:00 -13:00 και 16:00-18:00. Αυτά σε γενικές γραμμές. Ήταν πολύ ενδιαφέρον το σεμινάριο για εμένα που θα είναι η πρώτη μου φορά.. τώρα εσύ τα περισσότερα μάλλον θα τα γνωρίζεις κιόλας από τα άλλα σου παιδάκια.

@Arabella ωραία τα νέα σας από τον γιατρουλη!! Από κλωτσιές άλλο τίποτα!! :D

@Ioannababy περιμένουμε νέα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Αυτό μου λένε όλοι. Ότι τουλάχιστον δεν έχω κάτι να αφήσω πίσω, π.χ. ένα παιδί και ότι καλό είναι να μην πάρω ρισκο. Ίσως να αγχώνομαι υποσυνειδητα, δεν ξέρω! Και να πάω εκεί και να χαλαρωσω. Δεν ξέρω κλινω στο να πάω γιατί φοβάμαι μη συμβεί κάτι και τραβάω τα μαλλιά μου μετά. Θα το σκεφτώ βέβαια καλύτερα.

Μου είπε να μπω γιατί το μωρό πιέζει πολυ προς τα κάτω και πόσο να με κρατήσουν τα φάρμακα με τόση πίεση; Ένα τσακ να γίνει και αυτό ήταν, ο τράχηλος θα εξαφανιστεί και εγώ θα είμαι έτοιμη να γεννήσω.

ακόμα κι αν εξαφανιστεί ο τράχηλος έχεις περιθώριο μέχρι την πλήρη διαστολή... από ώρες μέχρι βδομάδες... τον ανησυχεί κάτι άλλο;; 

ωστόσο θα σου πρότεινα είτε εισαχθείς είτε όχι να μιλήσεις με έναν ειδικό... ορμονικό δεν μου φαίνεται πλέον... και το ψυχολογικό δεν είναι τόσο απλό ώστε να το λέμε και απλά... δεν θέλω να κάνω διάγνωση γιατί ό,τι και να σου πω δεν έχω εμπειρία και θα είναι λόγια του αέρα... θα σου πρότεινα να πάρεις ένα τηλ στους Γιατρούς SOS ή να τηλεφωνήσεις σε έναν δικό σου ψυχίατρο αν γνωρίζεις ή μπορούν να σου συστήσουν... το βασικό είναι ότι και να γίνει τώρα με τη γέννα να μην σε ακολουθήσει και μετά...

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Μπράβο @"Gigi" μου, ετοιμάζεις βαλιτσουλα δηλαδή?? Ε ρε γλεντιααα!! Αφού είναι όλα οκ για την ωρα μια χαρά προχωράς!! 

 @Arabella καιρό έχεις να γράψεις!! Χαίρομαι που ειναι όλα καλά! Μπαίνουμε τελική ευθεία σιγά σιγά .. Βλέπω είχε γενέθλια και ο μικρουλης σου, να τον χαίρεσαι με το καλο να έρθει η αδελφούλα του ❤

Εμένα ο γιατρός μου είπε μπορεί να έρθει και ένας συνοδός μαζί μου στο ραντεβού απλά να φοράμε μάσκα και οι δύο και ως συνήθως θα περιμένουμε κάτω μέχρι να φύγει το προηγούμενο ραντεβού για να πάμε εμείς!!

@_marjio μου γλυκιά σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!Να χαίρεσαι επίσης τα αστεράκια σου!Ο μικρός μου είναι πολύ απαιτητικός και ο χρόνος περιορισμένος αλλά θα επιστρέψω οσονούπω δυναμικά!Μπαίνουμε και στην τελική ευθεία και δεν γίνεται να λείπω!!!!

@V_baby κοριτσάκι μου θα σε συμβούλευα να κλέισεις ραντεβού σε έναν ψυχίατρο.Μπορεί να νιώθεις έτσι λόγω της ανησυχίας σου για τον τράχηλο και το μωράκι κι έχεις συσσωρευμένο άγχος που σου προκαλεί όλη αυτή την αναστάτωση.Μπορεί να  πρόκειται και για ένα καταθλιπτικό επεισόδιο.Σε κάθε περίπτωση μόνο ένας ειδικός μπορεί να σε βοηθήσει.Να σκέφτεσαι θετικά κι όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...