Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

@V_baby μου αν είχες ομως άγχος κ δεν το καταλάβαινες τώρα σε αποτέλειωσε ο γιατρός. Είχες πάει κ σε κάποιον άλλο αν δε κάνω λάθος? Ξαναπηγες? Να έπαιρνες κ τη γνώμη του ξανά.νομιζω ότι είναι όντως μεγάλο το δίλημμα.. Από τη μια θα είσαι σε καλά χέρια κ μπορεί να ηρεμησεις από την άλλη μήπως ψυχοπλακωθεις κ δε σου κάνει καλό? Πάντως αν έκρινε ότι είναι 100% απαραίτητο να μπεις δε νομίζω να το συζητούσε έτσι χαλαρά τύπου κάνε όπως αισθανεσαι. Θα σου έλεγε ορθά κοφτά πρέπει οπωσδήποτε τωρα να κάνεις εισαγωγή κ όλα τα άλλα τα βλέπουμε στην πορεια. Μήπως να περιμένεις κι άλλη μια εξέταση?να δεις πως θα πάει.. ταυτόχρονα θα πάρεις κ αυτό που σου έδωσε από το φαρμακείο μήπως βοηθήσει. Θα έχεις το χρόνο να το σκεφτείς κ να πας πιο ήρεμη κ έτοιμη ψυχολογικά στο νοσοκομείο. Επίσης η B12 όντως καλό είναι να ελεγχθεί γιατί τώρα που έχω έλλειψη κ το εψαχνα, πέρα από τα υπόλοιπα έχει να κάνει πολύ με την κατάθλιψη κ γενικά με την ψυχολογία. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! Επικοινώνησα και με την έξω γιατρό μου και μου είπε ότι επειδή όλοι οι γιατροί σε αυτήν την φάση αισθάνονται ανασφάλεια γιατί δεν ξέρουν πως αντιδράει ο κάθε οργανισμός και είναι μια εβδομάδα που είναι μεν προχωρημένη η εγκυμοσύνη αλλά είναι ακόμα νωρίς, καλό είναι να πάω για να είναι και αυτός και εγώ σίγουρη ότι αν συμβεί κάτι απρόοπτο θα μπορούν να με βοηθήσουν. Παρακολούθηση δλδ. Και στο κάτω κάτω μου είπε αν δεν το αντέχω μπορώ να βγω. Μου είπε να στοχεύω στη 32η εβδομάδα και φυσικά όσο πιο πολύ τόσο το καλύτερο!! Όσο για αυτό με την υπερενταση και τις αϋπνίες μου είπε ότι θα με βοηθήσει ένας ψυχίατρος γιατί πιστεύει και αυτή πως είναι καθαρά ψυχολογικό. Κορίτσια ειλικρινά δεν κάνω άσχημες σκέψεις. Το βράδυ όταν πάω να κοιμηθώ μου ερχονται όλα τα άσχετα στο μυαλό! Τεσπά, αύριο θα πάω για τις εξετάσεις και θα περιμένω να βγουν και έπειτα θα τον πάρω τηλ να δω τι θα κανουμε. Δεν ξέρω, στην αρχή έλεγα να αφήσω μια βδομάδα να δούμε πως πάει. Αλλά πείτε ότι κάτι πάει στραβά, μετά εγώ τι θα κάνω; Δεν θα το μετανιώσω που δεν είχα πάει νωρίτερα;

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2020 at 5:17 PM, Athinaa said:

Καλησπέρα κορίτσια !! Πως είστε ;; Έχει εδώ και λίγες μέρες που τα δάχτυλα των χεριών μου έχουν πρηστεί λίγο και με ενοχλεί όταν πάω να τα κλείσω . Το έχει καμία ;;;

Καλησπέρα κορίτσια !! Πως είστε ;; Έχει εδώ και λίγες μέρες που τα δάχτυλα των χεριών μου έχουν πρηστεί λίγο και με ενοχλεί όταν πάω να τα κλείσω . Το έχει καμία ;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! Επικοινώνησα και με την έξω γιατρό μου και μου είπε ότι επειδή όλοι οι γιατροί σε αυτήν την φάση αισθάνονται ανασφάλεια γιατί δεν ξέρουν πως αντιδράει ο κάθε οργανισμός και είναι μια εβδομάδα που είναι μεν προχωρημένη η εγκυμοσύνη αλλά είναι ακόμα νωρίς, καλό είναι να πάω για να είναι και αυτός και εγώ σίγουρη ότι αν συμβεί κάτι απρόοπτο θα μπορούν να με βοηθήσουν. Παρακολούθηση δλδ. Και στο κάτω κάτω μου είπε αν δεν το αντέχω μπορώ να βγω. Μου είπε να στοχεύω στη 32η εβδομάδα και φυσικά όσο πιο πολύ τόσο το καλύτερο!! Όσο για αυτό με την υπερενταση και τις αϋπνίες μου είπε ότι θα με βοηθήσει ένας ψυχίατρος γιατί πιστεύει και αυτή πως είναι καθαρά ψυχολογικό. Κορίτσια ειλικρινά δεν κάνω άσχημες σκέψεις. Το βράδυ όταν πάω να κοιμηθώ μου ερχονται όλα τα άσχετα στο μυαλό! Τεσπά, αύριο θα πάω για τις εξετάσεις και θα περιμένω να βγουν και έπειτα θα τον πάρω τηλ να δω τι θα κανουμε. Δεν ξέρω, στην αρχή έλεγα να αφήσω μια βδομάδα να δούμε πως πάει. Αλλά πείτε ότι κάτι πάει στραβά, μετά εγώ τι θα κάνω; Δεν θα το μετανιώσω που δεν είχα πάει νωρίτερα;

Περίμενε να βγούν τα αποτελέσματα των εξετάσεων και μετά κάνε αυτό που θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα! Ότι σε ηρεμεί και σου δίνει σιγουριά! Όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου!!

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! Επικοινώνησα και με την έξω γιατρό μου και μου είπε ότι επειδή όλοι οι γιατροί σε αυτήν την φάση αισθάνονται ανασφάλεια γιατί δεν ξέρουν πως αντιδράει ο κάθε οργανισμός και είναι μια εβδομάδα που είναι μεν προχωρημένη η εγκυμοσύνη αλλά είναι ακόμα νωρίς, καλό είναι να πάω για να είναι και αυτός και εγώ σίγουρη ότι αν συμβεί κάτι απρόοπτο θα μπορούν να με βοηθήσουν. Παρακολούθηση δλδ. Και στο κάτω κάτω μου είπε αν δεν το αντέχω μπορώ να βγω. Μου είπε να στοχεύω στη 32η εβδομάδα και φυσικά όσο πιο πολύ τόσο το καλύτερο!! Όσο για αυτό με την υπερενταση και τις αϋπνίες μου είπε ότι θα με βοηθήσει ένας ψυχίατρος γιατί πιστεύει και αυτή πως είναι καθαρά ψυχολογικό. Κορίτσια ειλικρινά δεν κάνω άσχημες σκέψεις. Το βράδυ όταν πάω να κοιμηθώ μου ερχονται όλα τα άσχετα στο μυαλό! Τεσπά, αύριο θα πάω για τις εξετάσεις και θα περιμένω να βγουν και έπειτα θα τον πάρω τηλ να δω τι θα κανουμε. Δεν ξέρω, στην αρχή έλεγα να αφήσω μια βδομάδα να δούμε πως πάει. Αλλά πείτε ότι κάτι πάει στραβά, μετά εγώ τι θα κάνω; Δεν θα το μετανιώσω που δεν είχα πάει νωρίτερα;

Αφού κ οι 2 γιατροί έχουν την ίδια άποψη τοτε μάλλον καλύτερα να πας βρε κοριτσάκι μου.το βράδυ χωρίς να το καταλαβαίνουμε αγχωνομαστε παραπάνω.. Φοβόμαστε γιατί όσο να ναι αν συμβεί κάτι μες τη νύχτα μπορεί να μη το αντιληφθούμε εγκαιρα. Το πιο πιθανό είναι να νιώσεις ασφάλεια κ να ηρεμήσεις!

Just now, evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Πως είστε ;; Έχει εδώ και λίγες μέρες που τα δάχτυλα των χεριών μου έχουν πρηστεί λίγο και με ενοχλεί όταν πάω να τα κλείσω . Το έχει καμία ;;;

Εγω πρηστηκα κ στα χέρια κ στα ποδια(δάχτυλα κ αστραγάλους). Το έπαθα μετά από κούραση. Στα χέρια πονουσα κιόλας όταν τα έκλεινα κ δεν μπορούσα να πιάσω καλα.. Τώρα 3 μέρες ξεκουράζομαι, πολύ νερό, καθόλου αλάτι, έχω και τα πόδια ψηλά κ επανήλθαν μια χαρά. Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου το είχα επίσης. Πρέπει να το πεις στον γιατρό καλού κακού ομως. 

πρίν από 55 λεπτά , Vila είπε:

Κορίτσι μου ίσως αν μπεις για νοσηλεία να νιώσεις πιο ήρεμη γιατί θα έχεις φροντίδα και παρακολούθηση.. 

@"Gigi" μου σήμερα παρακολούθησα το σεμινάριο του Γένεσις για τις μέλλουσες μαμάδες! Λοιπόν η μαία μου είπε πως αν φτάσω στην πητ ή γενικά πρόκειται για κάποιο λόγο να κάνω πρόκληση θα πρέπει να κάνω δύο μέρες πριν το τεστ covid. Αν όμως προκύψει τοκετός και πάω απρογραμμάτιστα θα μου κάνουν κατά την εισαγωγή το τέστ. Ρώτησα και αν θα πρέπει ο σύζυγος να κάνει το τέστ και μου είπαν όχι, τον θερμομετρουν λέει πριν μπει μέσα στην κλινική. Επίσης στο επισκεπτήριο μόνο ο σύζυγός επιτρέπεται και είναι 9:00 -13:00 και 16:00-18:00. Αυτά σε γενικές γραμμές. Ήταν πολύ ενδιαφέρον το σεμινάριο για εμένα που θα είναι η πρώτη μου φορά.. τώρα εσύ τα περισσότερα μάλλον θα τα γνωρίζεις κιόλας από τα άλλα σου παιδάκια.

@Arabella ωραία τα νέα σας από τον γιατρουλη!! Από κλωτσιές άλλο τίποτα!! :D

@Ioannababy περιμένουμε νέα!

Το θυμάμαι το σεμινάριο από την πρώτη μου εγκυμοσύνη! Είχε κ ένα πολύ ωραίο

μόνο για την φροντίδα του μωρου που γινόταν μετά τη γέννα. Πήγες στην κλινική η από το ίντερνετ? Ωραία οπότε θα το κάνουμε εκεί το τεστ μάλλον! Το επισκέπτηριο έτσι ήταν κ παλια απλά λειτουργούσε κ το κυλικείο οπότε κ τις υπόλοιπες ώρες  μπορούσε οποία ήθελε να έχει παρέα. Τώρα φαντάζομαι θα είναι κλειστό όταν γεννήσουμε εμείς. Εσύ τλκ κατέληξες στο γενεσις? 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Πως είστε ;; Έχει εδώ και λίγες μέρες που τα δάχτυλα των χεριών μου έχουν πρηστεί λίγο και με ενοχλεί όταν πάω να τα κλείσω . Το έχει καμία ;;;

Γεια σου @evi1996 !Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα με τα χέρια μου.Λέγεται " σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα της εγκυμοσύνης" και θα μας συνοδεύει μέχρι τη γέννα και ίσως λίγο μετά μου είπε ο γυναικολόγος μου.Εμφανίζεται εξαιτίας της κατακράτησης και των ορμονών.Ο περιορισμός του άλατος, το μπόλικο νεράκι και η κίνηση βοηθούν.Υπομονή και όταν με το καλό γεννήσουμε όλα θα περάσουν.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2020 at 5:28 ΜΜ, Τζινα38 είπε:

Αγαπημένες μου μόλις με ενημέρωσαν ότι Παρασκευή πρωί τελικά γεννάω.. εδώ στον υπέρηχο με βγάζουν 2 μέρες μικρότερο δηλαδή 32 και 5 ενώ υποτίθεται είμαι 33 ακριβώς σήμερα.. οπότε με βάση την δική τους μέτρηση την Παρασκευή θα είναι 33 και 1 θα έχω πάρει 1 μέρα από την 34η βδομάδα..

Οπότε Σας έφαγα λάχανο όλες χαχαχαχα με το καλό όλες να έρθει η ώρα να γεννησετε ανοίγω λοιπόν εγώ τον χορό.. σας φιλώ γλυκα

Με το καλό το πρώτο μωράκι της φουσκωτής μας παρέας!!!!!όλα να πάνε τέλεια!!!!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! Επικοινώνησα και με την έξω γιατρό μου και μου είπε ότι επειδή όλοι οι γιατροί σε αυτήν την φάση αισθάνονται ανασφάλεια γιατί δεν ξέρουν πως αντιδράει ο κάθε οργανισμός και είναι μια εβδομάδα που είναι μεν προχωρημένη η εγκυμοσύνη αλλά είναι ακόμα νωρίς, καλό είναι να πάω για να είναι και αυτός και εγώ σίγουρη ότι αν συμβεί κάτι απρόοπτο θα μπορούν να με βοηθήσουν. Παρακολούθηση δλδ. Και στο κάτω κάτω μου είπε αν δεν το αντέχω μπορώ να βγω. Μου είπε να στοχεύω στη 32η εβδομάδα και φυσικά όσο πιο πολύ τόσο το καλύτερο!! Όσο για αυτό με την υπερενταση και τις αϋπνίες μου είπε ότι θα με βοηθήσει ένας ψυχίατρος γιατί πιστεύει και αυτή πως είναι καθαρά ψυχολογικό. Κορίτσια ειλικρινά δεν κάνω άσχημες σκέψεις. Το βράδυ όταν πάω να κοιμηθώ μου ερχονται όλα τα άσχετα στο μυαλό! Τεσπά, αύριο θα πάω για τις εξετάσεις και θα περιμένω να βγουν και έπειτα θα τον πάρω τηλ να δω τι θα κανουμε. Δεν ξέρω, στην αρχή έλεγα να αφήσω μια βδομάδα να δούμε πως πάει. Αλλά πείτε ότι κάτι πάει στραβά, μετά εγώ τι θα κάνω; Δεν θα το μετανιώσω που δεν είχα πάει νωρίτερα;

Κορίτσι μου όσο δεν κοιμάσαι γίνεσαι και χειρότερα... ότι κ αν αποφασίσεις θα είναι για καλό.. μην υποτιμήσεις το ψυχολογικό κομμάτι πάντως..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου Καλησπέρα!όλα πολύ καλά με dobbler και οι μετρήσεις όλες φυσιολογικές ,πάει και αυτό !το μωράκι έφτασε τα 2013kg !!!!!δεν μας αφησε να το δούμε στην φατσούλα ,κάτι τελοσπάντων..!  μας είχε γυρίσει τον πωπό του και ήταν μπρούμυτα ..κλάψψψ!τώρα σε 15 μέρες πάλι θα δώ το γλυκούλι μου!

Όμως βρε κορίτσια με έχουν πιασει από την ώρα που γύρισα κάτι πόνοι στην μέση ,δεν μπορώ να σταθώ..εν τω μεταξύ ξέχασα να σας πώ ότι όλο αυτό το διαστημα 15 μερες πριν εβγαλα και μι αιμοροιδα που με ταλαιπωρησε στην αρχή και τώρα έχει ηρεμήσει ,βλσζω και την καταλληλη αλοιφή  αλλα δεν παυει να είναι εξωτερική και αισθητικά με χαλάει πολύ ..ο γιατρός μου ειπε οτι δυστυχώς θα με συνοδεύει μεχρι τον τοκετό   και αν θα γεννησω με φυσιολογικό τοκετό θα φυγει γρηγορα μετά ..το πάθαμε και αυτό! :roll:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ποια ζέστη και ποια συχνοουρια;;; Ειλικρινά οι τελευταίες μέρες έχουν γίνει εφιαλτικές. Χθες βράδυ για να καταλάβαιτε πήγαινα ανά μισή ώρα τουαλέτα, φυσικά δεν κοιμήθηκα παρά ελάχιστα το πρωί όπου και αυτό έγινε με διαλείμματα για να παίρνω τα φάρμακα. Έχω 4 βραδιά έτσι. Με πιάνουν κρίσεις μέσα στη μέρα όπου κλαίω και αισθάνομαι μεγάλη δυσφορία. Θελω να είμαι όρθια και γενικά αισθάνομαι ότι πνιγομαι και θέλω να περπατησω σαν την τρελη! Πήγα σήμερα στον γιατρό και μου είπε ότι πραγματικά με καταλαβαίνει αλλά δεν του έχει ξανατυχει τόσο πολύ. Μου είπε να πάρω κάτι φυτικό από το φαρμακείο για να ηρεμήσω και μου έγραψε εξετάσεις για θυροειδή και για b12, αν και δεν πιστεύει πως θα είναι κάτι από αυτα. Μου είπε όμως να τα κάνω αύριο για να μας φύγει η ιδέα! Ήταν προβληματισμένος γιατί θέλει να μπω νοσοκομείο αλλά μου είπε αν είμαι τόσο αναστατωμένη μήπως δεν μπορώ να καθίσω μέσα τόσες εβδομάδες και αποτρελαθω. Μου λέει αν δεν μπορείς να ηρεμήσεις σπίτι σου πως θα μπεις νοσοκομείο; Όλοι μου λένε ότι είναι η' ορμονικό η' ψυχολογικό! Δλδ ότι αγχώθηκα πολυ με την κατάσταση. Ειλικρινά αισθανομουν πολύ καλά απ'οταν μου είπε η γιατρός ότι ο τράχηλος ήταν σε καλό σημείο και δεν σκεφτόμουν καθόλου αρνητικά. Τεσπά, να μην σας τα πολυλογω, όσον αφορά την εξέταση σήμερα, ο τραχηλος παραμείνει στο 2, έκανα καρδιοτοκογραφο και όλα ήταν πολύ καλά! Ο μπέμπης είναι 1300 γραμ. Αλλά ο γιατρός μου πρότεινε να μπω μέσα για παρακολούθηση γιατί μου λέει ότι το κεφαλάκι του είναι πολύ χαμηλά (πιο χαμηλά από την άλλη φορά) και σπρώχνει και μου λέει αν κάνει ένα "μπαμ" μέσα σε 5 συσπάσεις μπορεί να γεννήσεις. Και μου λέει καλύτερα να έρθεις εδώ να σε παρακολουθουμε για να μην φτάσεις εκει, αλλά μου λέει εξαρτάται και από εσένα πως αισθάνεσαι. Εγώ γενικά δεν ξέρω τι να κανω. Μου είπε να κάνω τις εξετάσεις αύριο και να τον πάρω να του πω τα αποτελέσματα, πως ήταν το βράδυ μου και να του πω τι αποφάσισα και να δούμε από κοινού πως θα πορευτούμε. Από τη μια σκέφτομαι ότι παίρνω ρίσκο να καθίσω σπίτι, από την άλλη θα αντέξω στο νοσοκομείο; Τα νεύρα μου από την αυπνια έχουν γίνει ήδη σμπαραλια. Μήπως πάω εκεί και αποτρελαθω; Εσείς τι θα κάνατε;;

Αχ βρε κοριτσι μου τι να σου πω..πραγματικα εχεις δικιο να φοβασαι μηπως στο νοσοκομειο γινουν πιο εντονα αυτα που νιωθεις αλλα απ την αλληβδε σε φοβιζει οτι μπορει ξαφνικα το μικρούλι να θελησει να βγει;;δεν ξερω τι να σε συμβουλευσω..αρχικα για μενα οσο μπορεις να εισαι ηρεμη κ στη συνεχεια νομιζω οτι θα εμπαινα στο νοσοκομειο γιατι θα ενιωθα πιο ησυχη εκει κ ισως να χαλαρωσεις κ να κοιμασαι κ να ειναι ολα οκ!! Εσυ οταν σκεφτεσαι το νοσκομειο ποια ειναι η πρωτη σου σκεψη ή το πρωτο συναισθημα που νιωθεις;!;!; 

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, "Gigi" είπε:

 

Το θυμάμαι το σεμινάριο από την πρώτη μου εγκυμοσύνη! Είχε κ ένα πολύ ωραίο μόνο για την φροντίδα του μωρου που γινόταν μετά τη γέννα. Πήγες στην κλινική η από το ίντερνετ? Ωραία οπότε θα το κάνουμε εκεί το τεστ μάλλον! Το επισκέπτηριο έτσι ήταν κ παλια απλά λειτουργούσε κ το κυλικείο οπότε κ τις υπόλοιπες ώρες  μπορούσε οποία ήθελε να έχει παρέα. Τώρα φαντάζομαι θα είναι κλειστό όταν γεννήσουμε εμείς. Εσύ τλκ κατέληξες στο γενεσις? 

Λόγο κορονοϊου κάνουν μόνο διαδικτυακά σεμινάρια, παίρνεις τηλέφωνο και σου κλείνουν θέση γιατί συμμετέχουν μόνο 20 άτομα κάθε φορά. Αυτά για τη φροντίδα του μωρού μας είπαν πως θα γίνουν κανονικά μετά τον τοκετό! Το μόνο που δε μου άρεσε είναι που είπαν πως αν δε θέλεις να σου φωτογραφίσουν το μωρό να το δηλώσεις στην εισαγωγή. Δηλαδή δεν επιτρέπουν ούτε στη μαμά μου να έρθει αλλά ο φωτογράφος μπαινοβγαίνει μέσα στα βρεφακια..! Έχω σχεδόν καταλήξει στο Γένεσις και έχω και κάποιες σκέψεις για διαβαλκανικό, τη Δευτέρα που θα πάω στο γιατρό θα τα συζητήσουμε αναλυτικά.

Just now, Ioannababy είπε:

Κοριτσάρες μου Καλησπέρα!όλα πολύ καλά με dobbler και οι μετρήσεις όλες φυσιολογικές ,πάει και αυτό !το μωράκι έφτασε τα 2013kg !!!!!δεν μας αφησε να το δούμε στην φατσούλα ,κάτι τελοσπάντων..!  μας είχε γυρίσει τον πωπό του και ήταν μπρούμυτα ..κλάψψψ!τώρα σε 15 μέρες πάλι θα δώ το γλυκούλι μου!

Μπράβο το γλυκουλι σου!!! Άντε την επόμενη φορά εύχομαι να σας ποζάρει κιόλας για μια ωραία φωτογραφία!

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! Επικοινώνησα και με την έξω γιατρό μου και μου είπε ότι επειδή όλοι οι γιατροί σε αυτήν την φάση αισθάνονται ανασφάλεια γιατί δεν ξέρουν πως αντιδράει ο κάθε οργανισμός και είναι μια εβδομάδα που είναι μεν προχωρημένη η εγκυμοσύνη αλλά είναι ακόμα νωρίς, καλό είναι να πάω για να είναι και αυτός και εγώ σίγουρη ότι αν συμβεί κάτι απρόοπτο θα μπορούν να με βοηθήσουν. Παρακολούθηση δλδ. Και στο κάτω κάτω μου είπε αν δεν το αντέχω μπορώ να βγω. Μου είπε να στοχεύω στη 32η εβδομάδα και φυσικά όσο πιο πολύ τόσο το καλύτερο!! Όσο για αυτό με την υπερενταση και τις αϋπνίες μου είπε ότι θα με βοηθήσει ένας ψυχίατρος γιατί πιστεύει και αυτή πως είναι καθαρά ψυχολογικό. Κορίτσια ειλικρινά δεν κάνω άσχημες σκέψεις. Το βράδυ όταν πάω να κοιμηθώ μου ερχονται όλα τα άσχετα στο μυαλό! Τεσπά, αύριο θα πάω για τις εξετάσεις και θα περιμένω να βγουν και έπειτα θα τον πάρω τηλ να δω τι θα κανουμε. Δεν ξέρω, στην αρχή έλεγα να αφήσω μια βδομάδα να δούμε πως πάει. Αλλά πείτε ότι κάτι πάει στραβά, μετά εγώ τι θα κάνω; Δεν θα το μετανιώσω που δεν είχα πάει νωρίτερα;

Καλημέρα αγάπη....εγω σε νιώθω κ σε καταλαβαίνω ...πέρασα από τέτοιες κρίσεις 10 ολόκληρα χρόνια κ μάλιστα επερνα κ αγωγή την όποιο την συνεχίζω κ τώρα ακόμα κ στην εγκυμοσύνη μ επερνα...οι αϋπνίες κ η υπερενταση είχαν βαρέσει κόκκινο κ εγώ χάλια....ούτε εγώ έκανα άσχημες σκέψεις....όλο αυτό όμως με χτύπησε δε κατάθλιψη χωρίς να το καταλάβω....Η ψυχίατρος μ με βοήθησε κ πλέον είμαι πιο καλά από ποτέ....να πας να μιλήσεις σε έναν ειδικό...Ο ψυχίατρος είναι ο μόνος αρμόδιος να σε βοηθήσει κ πίστεψε με θα το κάνει κ συ θα νιώσεις τελεια...είτε σ δώσει αγωγή είτε όχι θα φτιάξουν όλα...όλα αυτά στα λεω χωρίς παρεξήγηση.....Επειδή σε νιώθω όμως ήθελα να στα πω....

Να πας αγαπη κ όλα θα γίνουν όπως πρώτα...το μωρό σ θα γεννηθεί καλά κ εσύ επίσης θα εισαι ξανά δυνατή ....

αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι πολύ ευχαρίστως με όλη μ την ψυχή....

να μην φοβάσαι κ προπάντων να κάνεις αυτό που ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ...

σε φιλώ 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σημερα πολύ δροσιά....ωραια είναι! Εσείς δροσιστηκατε? Ρε παιδιά όλο ετοιμάζουμε και ψωνίζουμε κ όλο έτοιμοι δεν είμαστε τι είναι αυτό το πράγμα. 

@V_baby μου είχες καλύτερο βράδυ? Πως είσαι?

6 ώρες πρίν, Vila είπε:

Λόγο κορονοϊου κάνουν μόνο διαδικτυακά σεμινάρια, παίρνεις τηλέφωνο και σου κλείνουν θέση γιατί συμμετέχουν μόνο 20 άτομα κάθε φορά. Αυτά για τη φροντίδα του μωρού μας είπαν πως θα γίνουν κανονικά μετά τον τοκετό! Το μόνο που δε μου άρεσε είναι που είπαν πως αν δε θέλεις να σου φωτογραφίσουν το μωρό να το δηλώσεις στην εισαγωγή. Δηλαδή δεν επιτρέπουν ούτε στη μαμά μου να έρθει αλλά ο φωτογράφος μπαινοβγαίνει μέσα στα βρεφακια..! Έχω σχεδόν καταλήξει στο Γένεσις και έχω και κάποιες σκέψεις για διαβαλκανικό, τη Δευτέρα που θα πάω στο γιατρό θα τα συζητήσουμε αναλυτικά.

Μπράβο το γλυκουλι σου!!! Άντε την επόμενη φορά εύχομαι να σας ποζάρει κιόλας για μια ωραία φωτογραφία!

Πάντως στη σελίδα τους στο γενεσις γράφουν ότι λόγω κορονοιου έχουν σταματήσει κ οι φωτογραφησεις. Δεν ξέρω αν τις ξανάρχισαν. Γενικά για τις φωτογραφίες όμως η διαδικασία ως τώρα ήταν αυτή. Υπέγραφες από την αρχή.καλα αν μπαινοβγαινουν κ φωτογράφοι θα είναι απλά τραγικό. 

7 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

Κοριτσάρες μου Καλησπέρα!όλα πολύ καλά με dobbler και οι μετρήσεις όλες φυσιολογικές ,πάει και αυτό !το μωράκι έφτασε τα 2013kg !!!!!δεν μας αφησε να το δούμε στην φατσούλα ,κάτι τελοσπάντων..!  μας είχε γυρίσει τον πωπό του και ήταν μπρούμυτα ..κλάψψψ!τώρα σε 15 μέρες πάλι θα δώ το γλυκούλι μου!

Όμως βρε κορίτσια με έχουν πιασει από την ώρα που γύρισα κάτι πόνοι στην μέση ,δεν μπορώ να σταθώ..εν τω μεταξύ ξέχασα να σας πώ ότι όλο αυτό το διαστημα 15 μερες πριν εβγαλα και μι αιμοροιδα που με ταλαιπωρησε στην αρχή και τώρα έχει ηρεμήσει ,βλσζω και την καταλληλη αλοιφή  αλλα δεν παυει να είναι εξωτερική και αισθητικά με χαλάει πολύ ..ο γιατρός μου ειπε οτι δυστυχώς θα με συνοδεύει μεχρι τον τοκετό   και αν θα γεννησω με φυσιολογικό τοκετό θα φυγει γρηγορα μετά ..το πάθαμε και αυτό! :roll:

Μπράβο κορίτσι μου πολυ ωραία νέα!! Υπομονή τώρα, Κ εγώ σε 10-15 μέρες ξανά ραντεβού.. Πώς περνάνε!! Οι αιμορροΐδες είναι τραγικές.. Έλεγε κ η marjio ότι έχει το ίδιο θέμα. Μήπως βρήκε καμία λύση να σου προτείνει. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

Κοριτσάρες μου Καλησπέρα!όλα πολύ καλά με dobbler και οι μετρήσεις όλες φυσιολογικές ,πάει και αυτό !το μωράκι έφτασε τα 2013kg !!!!!δεν μας αφησε να το δούμε στην φατσούλα ,κάτι τελοσπάντων..!  μας είχε γυρίσει τον πωπό του και ήταν μπρούμυτα ..κλάψψψ!τώρα σε 15 μέρες πάλι θα δώ το γλυκούλι μου!

Όμως βρε κορίτσια με έχουν πιασει από την ώρα που γύρισα κάτι πόνοι στην μέση ,δεν μπορώ να σταθώ..εν τω μεταξύ ξέχασα να σας πώ ότι όλο αυτό το διαστημα 15 μερες πριν εβγαλα και μι αιμοροιδα που με ταλαιπωρησε στην αρχή και τώρα έχει ηρεμήσει ,βλσζω και την καταλληλη αλοιφή  αλλα δεν παυει να είναι εξωτερική και αισθητικά με χαλάει πολύ ..ο γιατρός μου ειπε οτι δυστυχώς θα με συνοδεύει μεχρι τον τοκετό   και αν θα γεννησω με φυσιολογικό τοκετό θα φυγει γρηγορα μετά ..το πάθαμε και αυτό! :roll:

Μπράβο το μωρούλι σου μια χαρά, ντροπαλό και το δικό σου ε; και εγώ ούτε μια φορά δε το έχω δει χαχα.   Αιμορροΐδες μου βγήκαν και εμένα, στην αρχή ήταν πολύ ενοχλητικό. Μου πρότεινε η μαία μου μια κρέμα αλλά απλά δεν με ενοχλεί πια όταν κάθομαι και δε με πονάει καθόλου, αλλά για να μπει μέσα ούτε λόγος..  Εγώ όταν πάω για τουαλέτα πλενομαι μετά για να καθαρίζεται καλύτερα η περιοχή και απλά ελπίζω να μη χειροτερέψει! 

Ευτυχώς κορίτσια μου δροσισε πολυ από χθες βράδυ!!! Και τι ωραία που κοιμήθηκα!Τελικά πόσο με επηρεάζει η ζέστη... Μακαρι να κρατήσει αυτός ο καιρός.. 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια πως είσαστε σήμερα? Ευτυχώς όντως δρόσισε για τα καλά σήμερα δε θα άντεχα άλλη ζέστη ζοριστηκα χθες επειδή είχε υγρασία να κοιμηθώ δε βολευομουν με τπτ. Οι αιμορροΐδες είναι πρόβλημα κ εγώ τις πέρασα σε σημείο να χρειαστεί να πάω νοσοκομείο άσχετα που δεν μπήκα μέσα πήρα κ εγώ μια κρέμα που μου είπε η γιατρός μου κ μετά από μερικές μέρες ηρέμησα κ μετά από μερικές μέρες σταμάτησε κ να ματώνει αλλά από εδώ κ πέρα μόνο πλύσιμο όσο είναι δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...