Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Σας χαιρετω από το νοσοκομείο. Έκανα εισαγωγή και είμαι μόνη μου προς το παρόν στο δωμάτιο. Χθες μπόρεσα και κοιμηθηκα λιγάκι και πήρα τα πάνω μου. Ακούω τα μωράκια και λιώνω. Έτσι θα κάνουν και τα δικά μας σε λίγο καιρό. Σας φιλώ και εύχομαι να έχουμε τα πρώτα όμορφα νέα από την Τζίνα!!!

  • Μου αρέσει 10

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας χαιρετω από το νοσοκομείο. Έκανα εισαγωγή και είμαι μόνη μου προς το παρόν στο δωμάτιο. Χθες μπόρεσα και κοιμηθηκα λιγάκι και πήρα τα πάνω μου. Ακούω τα μωράκια και λιώνω. Έτσι θα κάνουν και τα δικά μας σε λίγο καιρό. Σας φιλώ και εύχομαι να έχουμε τα πρώτα όμορφα νέα από την Τζίνα!!!

Μπραβοοο!!! Θα δεις θα χαλαρωσεις κ θα εισαι καλυτερα πια..:x

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@V_baby μπράβο καλά έκανες! Μπορείς να αφεθείς στα χέρια τους τώρα και να χαλαρώσεις και σωματικά και ψυχικά!

Νεα δεν είχαμε ακομα απο τα γεννητούρια; Αχ ανυπομονώ!!!

Κορίτσια μόλις επεστρεψα απο ενα καταστημα βρεφικών το οποιο πρεπει οπωσδήποτε να σας προτείνω.

Είναι το mother baby στο περιστέρι. Δεν μοιάζει με τα μεγάλα ευρύχωρα πολυκαταστήματα, καθως είναι πρατήριο ομως οι τιμές του είναι μαγικές!! Εχουμε ξεποδαριαστει με τον ανδρα μου να ψαχνουμε για οικονομικες λυσεις κι αυτο ηταν το μοναδικο που πραγματικά σε βοηθά να τα πάρεις ολα απο εκει! Άσε που με το που μπαίνεις κι εχεις εμφανή κοιλίτσα, σου δίνουν δώρο ενα μαξιλαράκι θηλασμού τύπου "πουφ". Χωρις καμια υποχρεωση αγορας! Επίσης έχουν τη δική τους εταιρια κατασκευης καροτσιων κ καθισμάτων αυτοκινήτου με εξαιρετικες τιμες. 

Προς το παρον πηρα ζωνη για την κοιλιτσα που πια βαρυνε πολυ, μπουρνουζακια, σουτιεν θηλασμου και θα ξαναπαω για μπανιεράκι σε βαση κ φυσικα για καροτσι. Είναι το mother baby genius. Το ξερει καμία να με διαφωτίσει;

Πήρα και το δωράκι μου φεύγοντας:D

  • Μου αρέσει 3

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

@V_baby μπράβο καλά έκανες! Μπορείς να αφεθείς στα χέρια τους τώρα και να χαλαρώσεις και σωματικά και ψυχικά!

Νεα δεν είχαμε ακομα απο τα γεννητούρια; Αχ ανυπομονώ!!!

Κορίτσια μόλις επεστρεψα απο ενα καταστημα βρεφικών το οποιο πρεπει οπωσδήποτε να σας προτείνω.

Είναι το mother baby στο περιστέρι. Δεν μοιάζει με τα μεγάλα ευρύχωρα πολυκαταστήματα, καθως είναι πρατήριο ομως οι τιμές του είναι μαγικές!! Εχουμε ξεποδαριαστει με τον ανδρα μου να ψαχνουμε για οικονομικες λυσεις κι αυτο ηταν το μοναδικο που πραγματικά σε βοηθά να τα πάρεις ολα απο εκει! Άσε που με το που μπαίνεις κι εχεις εμφανή κοιλίτσα, σου δίνουν δώρο ενα μαξιλαράκι θηλασμού τύπου "πουφ". Χωρις καμια υποχρεωση αγορας! Επίσης έχουν τη δική τους εταιρια κατασκευης καροτσιων κ καθισμάτων αυτοκινήτου με εξαιρετικες τιμες. 

Προς το παρον πηρα ζωνη για την κοιλιτσα που πια βαρυνε πολυ, μπουρνουζακια, σουτιεν θηλασμου και θα ξαναπαω για μπανιεράκι σε βαση κ φυσικα για καροτσι. Είναι το mother baby genius. Το ξερει καμία να με διαφωτίσει;

Πήρα και το δωράκι μου φεύγοντας:D

Ναι.. Είναι πολύ καλό μαγαζί.. Είχα κάνει στην καραντιμα μια μεγάλη παραγγελία (λικνο, στρώμα, και πολλά λευκά είδη, φυσικά το μαξιλάρι θηλασμου δωρο).. Είναι πολύ εξυπηρετικές οι κοπέλες.. Και θα ξαναπάω να πάρω κάποια μικρό πράγματα που μου εκκρεμούν.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κι εγώ από το πρωί την Τζίνα σκέφτομαι!! Άντε να μας πει τα ευχάριστα!!

Βγήκα κι εγώ σήμερα μια βόλτα στα μαγαζιά! Είχα πει δε θα πάρω τίποτα άλλο από ρουχαλακια και τελικά ξετρελαθηκα με ένα φορμακι και το πήρα! Υποτίθεται πως πήγα να δω για μάρσιπο και ένα δωράκι που ήθελα για μια φίλη.. :P

Καλησπέρα αχ αυτά τα φορμακια όλα μας τρελαίνουν ☺️ και εγώ για μάρσιπο κοιτάω έχεις δει κάτι να σου αρέσει?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μια και πήρα φόρα με τις αγορές και τα βρεφικά, ενημερώνω πως απο την Πέμπτη 28/5  ξαναφέρνει το lidl βρεφικά είδη, ρουχάκια, αξεσουαρ, θερμόμετρα κλπ. Δείτε λεπτομέρειες στο φυλλάδιο! ;-) τα φιλιά μου

  • Μου αρέσει 4

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinafilip είπε:

Καλησπέρα αχ αυτά τα φορμακια όλα μας τρελαίνουν ☺️ και εγώ για μάρσιπο κοιτάω έχεις δει κάτι να σου αρέσει?

Μου άρεσε πολύ ένας που είδα πρόσφατα σε βιντεάκι.. baby ktan λέγεται και μου φάνηκε απίστευτα βολικος και άνετος για νεογέννητο. Τώρα θέλω να βρω κάποιο κατάστημα να το δω από κοντά. Σήμερα ότι είδα δε μου πολυαρεσε.. θέλω κάτι πολύ μαλακό και άνετο χωρίς πολλά πολλά.. ιμάντες κλιπς και τέτοια..


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Emma9 ευχαριστώ θα την κοιτάξω κ εγώ! Έχω βρει πολλές αλλά δεν μπορώ να καταλήξω. Μέχρι 100 θα δώσω βέβαια γιατί παραπάνω είναι υπερβολή.

Just now, Ελλάκι είπε:

@V_baby μπράβο καλά έκανες! Μπορείς να αφεθείς στα χέρια τους τώρα και να χαλαρώσεις και σωματικά και ψυχικά!

Νεα δεν είχαμε ακομα απο τα γεννητούρια; Αχ ανυπομονώ!!!

Κορίτσια μόλις επεστρεψα απο ενα καταστημα βρεφικών το οποιο πρεπει οπωσδήποτε να σας προτείνω.

Είναι το mother baby στο περιστέρι. Δεν μοιάζει με τα μεγάλα ευρύχωρα πολυκαταστήματα, καθως είναι πρατήριο ομως οι τιμές του είναι μαγικές!! Εχουμε ξεποδαριαστει με τον ανδρα μου να ψαχνουμε για οικονομικες λυσεις κι αυτο ηταν το μοναδικο που πραγματικά σε βοηθά να τα πάρεις ολα απο εκει! Άσε που με το που μπαίνεις κι εχεις εμφανή κοιλίτσα, σου δίνουν δώρο ενα μαξιλαράκι θηλασμού τύπου "πουφ". Χωρις καμια υποχρεωση αγορας! Επίσης έχουν τη δική τους εταιρια κατασκευης καροτσιων κ καθισμάτων αυτοκινήτου με εξαιρετικες τιμες. 

Προς το παρον πηρα ζωνη για την κοιλιτσα που πια βαρυνε πολυ, μπουρνουζακια, σουτιεν θηλασμου και θα ξαναπαω για μπανιεράκι σε βαση κ φυσικα για καροτσι. Είναι το mother baby genius. Το ξερει καμία να με διαφωτίσει;

Πήρα και το δωράκι μου φεύγοντας:D

Εγώ δεν το ξέρω είμαι κ από Θεσσαλονίκη.. Αλλά ψάχνοντας στο ίντερνετ προϊόντα μου το βγάζει κ το θυμάμαι για τις τιμές. Για το pat pat πλήρωσες πολλά χρήματα? Εγώ έκανα μικρή παραγγελία ευτυχώς γιατί ήμασταν υποψιασμένες από το elenakii22. Η φίλη μου που την έχει πατήσει επίσης από ένα παρόμοιο σαιτδεν πλήρωσε πολλά μην αγχώνεσαι. Τι να πω ο άντρας μου μου λέει ότι κυριως ελέγχουν ακριβότερα δέματα, κινητά συσκευές κλπ. Μπορεί να το γλιτώσουμε με λίγη τύχη! 

2 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας χαιρετω από το νοσοκομείο. Έκανα εισαγωγή και είμαι μόνη μου προς το παρόν στο δωμάτιο. Χθες μπόρεσα και κοιμηθηκα λιγάκι και πήρα τα πάνω μου. Ακούω τα μωράκια και λιώνω. Έτσι θα κάνουν και τα δικά μας σε λίγο καιρό. Σας φιλώ και εύχομαι να έχουμε τα πρώτα όμορφα νέα από την Τζίνα!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου εύχομαι να κοιμηθείς ακόμη περισσότερο σήμερα να ξεκουραστείς λίγο! 

Just now, katerinafilip είπε:

Καλησπέρα αχ αυτά τα φορμακια όλα μας τρελαίνουν ☺️ και εγώ για μάρσιπο κοιτάω έχεις δει κάτι να σου αρέσει?

Κ εγώ baby k'tan θα παρω αλλά θα το πάρω αργότερα εκτός αν δω ότι είμαστε αυτοκόλλητα και από την αρχή :-D λέω μήπως μες το κατακαλοκαιρο δε χρειαστεί.παντως δες το! 

Just now, Vila είπε:

Μου άρεσε πολύ ένας που είδα πρόσφατα σε βιντεάκι.. baby ktan λέγεται και μου φάνηκε απίστευτα βολικος και άνετος για νεογέννητο. Τώρα θέλω να βρω κάποιο κατάστημα να το δω από κοντά. Σήμερα ότι είδα δε μου πολυαρεσε.. θέλω κάτι πολύ μαλακό και άνετο χωρίς πολλά πολλά.. ιμάντες κλιπς και τέτοια..

Vila μου Θεσσαλονίκη ήσουν για ψωνια? Λέω μήπως ήσουν κάποια από τις κοπέλες που συνάντησα.. Βγήκαν όλες οι εγκυουλες σήμερα κ πίναμε κουβέντα στα μαγαζιά! 

  • Μου αρέσει 4

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Όσο αφορά για μάρσιπο αγκαλιάς, να προσέξετε να είναι εργονομικος. Και αν γίνεται να τον δοκιμάσετε κι όλας με τη βοήθεια κάποιου συμβούλου babywearing ακόμα καλύτερα!

Βρήκα πααααρα πολλές πληροφορίες στις σελίδες του Facebook babywearing hugs, και babywearing love and appreciation. Εκεί έχει αρκετά αρχεία , βίντεο με τα είδη εργονομικων μάρσιπων, και κριτικές για μάρσιπους.

Για καλοκαίρι και για νεογέννητο απ'ο,τι διάβασα καλυτερο είναι το ring sling που έχει μόνο ένα πέρασμα υφάσματος. Αλλά θέλει λίγο εκμάθηση στην αρχή. 

Θέλει ψάξιμο και λίγη προσοχή γιατί πολλοί μαρσιποι που πουλάνε στα μεγάλα καταστήματα δεν είναι εργονομικοι! Εμένα μου έδωσε φίλη μου έναν πανάκριβο μάρσιπο , ο οποίος έχει σκληρό ύφασμα και το μωρό δε θα κάνει καλό κάθισμα. Και όμως τον μοσχοπουλανε παντού!

Και επίσης πολλούς μάρσιπους τους πουλάνε για να μπαίνει και το παιδί να κάθεται να βλέπει μπροστά αλλά αυτή η θέση δε κάνει καλό. (Μπορείς να το βάλεις σε καποιους εργονομικους μάρσιπους αλλά μαξιμουμ για ενα τέταρτο).

Μπείτε να ενημερωθείτε κορίτσια, αυτές οι δύο σελίδες πραγματικά με βοήθησαν πάρα πολύ να προσανατολιστω. Πήρα έναν ssc, με κλιπς δηλαδή. Υπέροχο μαλακό και ανάλαφρο ύφασμα, και φοριέται πανευκολα. Ανυπομονώ να βάλω και τον μικρό μου μέσα!

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, FofiK είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Όσο αφορά για μάρσιπο αγκαλιάς, να προσέξετε να είναι εργονομικος. Και αν γίνεται να τον δοκιμάσετε κι όλας με τη βοήθεια κάποιου συμβούλου babywearing ακόμα καλύτερα!

Βρήκα πααααρα πολλές πληροφορίες στις σελίδες του Facebook babywearing hugs, και babywearing love and appreciation. Εκεί έχει αρκετά αρχεία , βίντεο με τα είδη εργονομικων μάρσιπων, και κριτικές για μάρσιπους.

Για καλοκαίρι και για νεογέννητο απ'ο,τι διάβασα καλυτερο είναι το ring sling που έχει μόνο ένα πέρασμα υφάσματος. Αλλά θέλει λίγο εκμάθηση στην αρχή. 

Θέλει ψάξιμο και λίγη προσοχή γιατί πολλοί μαρσιποι που πουλάνε στα μεγάλα καταστήματα δεν είναι εργονομικοι! Εμένα μου έδωσε φίλη μου έναν πανάκριβο μάρσιπο , ο οποίος έχει σκληρό ύφασμα και το μωρό δε θα κάνει καλό κάθισμα. Και όμως τον μοσχοπουλανε παντού!

Και επίσης πολλούς μάρσιπους τους πουλάνε για να μπαίνει και το παιδί να κάθεται να βλέπει μπροστά αλλά αυτή η θέση δε κάνει καλό. (Μπορείς να το βάλεις σε καποιους εργονομικους μάρσιπους αλλά μαξιμουμ για ενα τέταρτο).

Μπείτε να ενημερωθείτε κορίτσια, αυτές οι δύο σελίδες πραγματικά με βοήθησαν πάρα πολύ να προσανατολιστω. Πήρα έναν ssc, με κλιπς δηλαδή. Υπέροχο μαλακό και ανάλαφρο ύφασμα, και φοριέται πανευκολα. Ανυπομονώ να βάλω και τον μικρό μου μέσα!

Όντως θέλει πολύ ψάξιμο ο μάρσιπος. Εμένα πάντως όπου και να έχω πάει, οι πωλήτριες μου λέγανε θα φύγεις τωρα και θα ξαναρθεις με το μωρό σου για να το δοκιμάσετε μαζι έτσι ώστε να σαι σιγουρη οτι βολευόσαστε και οι δυο! Κι έτσι σταμάτησα προς το παρόν το ψάξιμο.

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..

Πέθανα σήμερα με τις επισκέψεις στις γιαγιαδες μετά πήγαμε και στους κουμπάρους, είχαμε να τους δούμε 3 μήνες..  

Για μάρσιπο που λέγατε για αρχή θα βολευτω με το μει ται και το sling που έχω ήδη, και μόλις γεννηθεί το μωρό θα πάμε μια βόλτα στην νέα Ιωνία που έχει πολλές μάρκες με εργονομικους μαρσιπους, η σελίδα είναι ecoslings.gr για όποια ενδιαφέρεται! 

 

  • Μου αρέσει 4

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Σήμερα κι εμείς είπαμε να πάμε μια βολτιτσα σε κάτι πολύ καλούς μας φίλους που μένουν σε κοντινό νομό που τόσο καιρό λόγο καραντίνας δεν μπορούσαμε να τους δούμε! Ο γιατρός μου μου είπε επειδή κοντεύω 36η εβδομάδα μετακινήσεις με προσοχή και χωρίς πολύ κούραση. Τη Δευτέρα θα πάμε να δούμε τον μπεμπακο και ανυπομονώ!!!! ♥️

@"Gigi" μου μακάρι να ήμουν Θεσσαλονίκη χθες για σοπινγκ! Ζούσα χρόνια στη Θεσσαλονίκη αλλά από τότε που παντρεύτηκα είμαι σε κοντινή πόλη!  Βέβαια πηγαίνουμε πάρα πολύ συχνά για τις βόλτες μας και τις δουλειές του συζύγου.

@Τζινα38 μας περιμένουμε νεακια!!

@V_baby πως πήγε η πρώτη νύχτα στο νοσοκομείο?

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

Μιλάμε ότι τέτοιο ύπνο έχω να κάνω από τις αρχές τις εγκυμοσύνης... θα το ρίξω στις επισκέψεις μου φαίνεται να κουράζομαι για να πέφτω ξερή!!!! Σηκώθηκα μόνο ΜΙΑ φορά για τουαλέτα,  δε ξανάγινε!!! 

Πώς ειστε εσεις;

Η @Τζινα38 άραγε τι να κάνει το κορίτσι μας; όλα καλα να είναι και ας γράψει όποτε μπορέσει! Από χθες τη σκέφτομαι συνέχεια. 

@V_babyπως είσαι κοριτσάκι μου; πως ήταν το βράδυ σου? Εύχομαι όλα να πάνε δεξιά ❤

Τη Πέμπτη θα πάμε στο γιατρό, αυτή τη φορά έχω ανυπομονησία να δω το μωρούλι και να βεβαιωθώ ότι έχει γυρίσει με το κεφαλάκι κάτω. Έχει μέρες που τον λοξυγγα του τον "αισθάνομαι" κάτω κάτω χαμηλα, και πιστεύω γύρισε..  ελπίζω να μείνει εκεί ο φούσκας μου. Εντωμεταξύ αυτή η κοιλιά μου συγκριτικά με τις άλλες είναι η μικρότερη αλλά το μωρό μεγαλύτερο :confused: περίεργα πράγματα συμβαίνουν..  εχθές με είδαν οι κουμπαρες και λένε αποκλείεται να είσαι εσύ στον 8ο με αυτή τη κοιλιά χαχα 

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. είμαι καλά και εγώ και η μπέμπα...  Γεννήθηκε 2050 και την έβαλαν στην μονάδα προληπτικά ευτυχώς το κοριτσάκι μου δεν χρειάστηκε να διασωληνωθει απλά της έβαλαν λίγο αέρα για να την βοηθήσουν στις πρώτες της ανάσες ως προωρακι.. εγώ πονάω αλλά δεν πειράζει θα περάσει

  • Μου αρέσει 12

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...