Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Τζινα38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. είμαι καλά και εγώ και η μπέμπα...  Γεννήθηκε 2050 και την έβαλαν στην μονάδα προληπτικά ευτυχώς το κοριτσάκι μου δεν χρειάστηκε να διασωληνωθει απλά της έβαλαν λίγο αέρα για να την βοηθήσουν στις πρώτες της ανάσες ως προωρακι.. εγώ πονάω αλλά δεν πειράζει θα περάσει

Να την χαίρεσαι!!!!! Καλότυχη να 'ναι πάντα! Πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά! Μπράβο και στις δυο! Καλή ανάρρωση σε εσένα και καλή αρχή στην ομάδα!

  • Ευχαριστώ 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ελλάκι είπε:

Να την χαίρεσαι!!!!! Καλότυχη να 'ναι πάντα! Πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά! Μπράβο και στις δυο! Καλή ανάρρωση σε εσένα και καλή αρχή στην ομάδα!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με το καλό και τα δικα σας μωράκια

  • Ευχαριστώ 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. είμαι καλά και εγώ και η μπέμπα...  Γεννήθηκε 2050 και την έβαλαν στην μονάδα προληπτικά ευτυχώς το κοριτσάκι μου δεν χρειάστηκε να διασωληνωθει απλά της έβαλαν λίγο αέρα για να την βοηθήσουν στις πρώτες της ανάσες ως προωρακι.. εγώ πονάω αλλά δεν πειράζει θα περάσει

Μπραβοοοο!!!! Να σου ζησειιιιι!!!!! Να τη χαιρεσαι!! Σου ειπαν αν θα τη κρατησουν;;;υπομονη κοριτσακι μου..θα περασει λιγες μερες ειναι ο πονος..κ εξαλλου εισαι 2η μερα!! Καθε μερα θα πονας κ λιγοτερο!!να μας φιλησεις τη πρωτη της παρεας!!! :x


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Τζινα38 να σας ζησειιιιι....να τη χαίρεστε!!!να είναι πάντα ευτυχισμένη!!!

Κορίτσια καλημέρα!!! Μια χαρά όλα αν εξαιρέσεις τον όρο που περιορίζει την κίνηση. Κοιμήθηκα χθες. Βέβαια πήγαινα τουαλέτα max ανά δύο ώρες, αλλά όλα καλα. Δεν έχω συσπάσεις. Πολύ λίγες που είναι λογικό. Ο μπέμπης μια χαρά δραστήριος. Προχωράμε!!!

  • Μου αρέσει 5

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα πως είστε?  Κ εμένα το ίδιο μου λένε ότι για 8ο(σήμερα μπήκα αν δεν κάνω λάθος έχω μπερδευτεί μήνες βδομάδες αφήστε) δεν έχω κοιλιά κ λέω καλό αυτό :-P

Κ εγώ για μάρσιπο το αφήνω για μετά που θα γεννηθεί να τον δοκιμάσουμε εκείνη τη στιγμή. Εγώ είμαι στο ψάξιμο για τσάντα κ μπανάκι κ δε ξέρω τι να πάρω πφφφφ. Ευτυχώς μου έχουν μείνει λίγα ακόμα πιστεύω δλδ από τα πρώτα απαραίτητα που πρέπει να αγοράσω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, FofiK είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Όσο αφορά για μάρσιπο αγκαλιάς, να προσέξετε να είναι εργονομικος. Και αν γίνεται να τον δοκιμάσετε κι όλας με τη βοήθεια κάποιου συμβούλου babywearing ακόμα καλύτερα!

Βρήκα πααααρα πολλές πληροφορίες στις σελίδες του Facebook babywearing hugs, και babywearing love and appreciation. Εκεί έχει αρκετά αρχεία , βίντεο με τα είδη εργονομικων μάρσιπων, και κριτικές για μάρσιπους.

Για καλοκαίρι και για νεογέννητο απ'ο,τι διάβασα καλυτερο είναι το ring sling που έχει μόνο ένα πέρασμα υφάσματος. Αλλά θέλει λίγο εκμάθηση στην αρχή. 

Θέλει ψάξιμο και λίγη προσοχή γιατί πολλοί μαρσιποι που πουλάνε στα μεγάλα καταστήματα δεν είναι εργονομικοι! Εμένα μου έδωσε φίλη μου έναν πανάκριβο μάρσιπο , ο οποίος έχει σκληρό ύφασμα και το μωρό δε θα κάνει καλό κάθισμα. Και όμως τον μοσχοπουλανε παντού!

Και επίσης πολλούς μάρσιπους τους πουλάνε για να μπαίνει και το παιδί να κάθεται να βλέπει μπροστά αλλά αυτή η θέση δε κάνει καλό. (Μπορείς να το βάλεις σε καποιους εργονομικους μάρσιπους αλλά μαξιμουμ για ενα τέταρτο).

Μπείτε να ενημερωθείτε κορίτσια, αυτές οι δύο σελίδες πραγματικά με βοήθησαν πάρα πολύ να προσανατολιστω. Πήρα έναν ssc, με κλιπς δηλαδή. Υπέροχο μαλακό και ανάλαφρο ύφασμα, και φοριέται πανευκολα. Ανυπομονώ να βάλω και τον μικρό μου μέσα!

Καλημέρα και εγώ νομίζω έχω κατάληξη στον kibi με κλιπς λέω να τον παραγγείλω μέσα στην εβδομάδα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κ από μένα πως είστε?  Κ εμένα το ίδιο μου λένε ότι για 8ο(σήμερα μπήκα αν δεν κάνω λάθος έχω μπερδευτεί μήνες βδομάδες αφήστε) δεν έχω κοιλιά κ λέω καλό αυτό :-P

Κ εγώ για μάρσιπο το αφήνω για μετά που θα γεννηθεί να τον δοκιμάσουμε εκείνη τη στιγμή. Εγώ είμαι στο ψάξιμο για τσάντα κ μπανάκι κ δε ξέρω τι να πάρω πφφφφ. Ευτυχώς μου έχουν μείνει λίγα ακόμα πιστεύω δλδ από τα πρώτα απαραίτητα που πρέπει να αγοράσω

@Gianna! τσεκαρε αν θέλεις  στo motherbaby, έχουν την μπανιέρα της kangaroo με ενσωματωμενο θερμομετρο, 2 μπουκαλάκια με απλικατερ και την μεταλλική βάση στα 50 ευρω σύνολο! Χωρις την βάση την δίνουν στα 33€!

  • Μου αρέσει 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , V_baby είπε:

@Τζινα38 να σας ζησειιιιι....να τη χαίρεστε!!!να είναι πάντα ευτυχισμένη!!!

Κορίτσια καλημέρα!!! Μια χαρά όλα αν εξαιρέσεις τον όρο που περιορίζει την κίνηση. Κοιμήθηκα χθες. Βέβαια πήγαινα τουαλέτα max ανά δύο ώρες, αλλά όλα καλα. Δεν έχω συσπάσεις. Πολύ λίγες που είναι λογικό. Ο μπέμπης μια χαρά δραστήριος. Προχωράμε!!!

Τελειααα!!! Ειδες;;θα ηρεμησεις σιγα σιγα!!!μπραβο κορίτσι μου..

Just now, Ελλάκι είπε:

@Gianna! τσεκαρε αν θέλεις  στo motherbaby, έχουν την μπανιέρα της kangaroo με ενσωματωμενο θερμομετρο, 2 μπουκαλάκια με απλικατερ και την μεταλλική βάση στα 50 ευρω σύνολο! Χωρις την βάση την δίνουν στα 33€!

Αυτη πηρα κ γω κ ειναι πολυ γλυκουλα!!

  • Χαχα 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Τζινα38 να σας ζήσει το παιδάκι σας κορίτσι μου!!!! Να είναι γερή και τυχερή στη ζωή της!!! Καλή ανάρρωση σε εσένα και καλή λοχεία!! Η μικρούλα θα μείνει μέσα περισσότερο από εσένα ή θα βγείτε μαζι; 

 

@V_baby προχωράμε έτσι!! Δυναμικά! Ωραία που κοιμήθηκες ίσως να ηρεμήσεις τώρα εκεί!! Όλα καλά θα πάνε ..

  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια έχω κατάαγχωθει. με πήρε τώρα η αδερφή μου κ μου έλεγε για μια κοπέλα γνωστή της ότι ρώτησε λίγες μέρες πριν γεννήσει σε κλινική εδώ στη Θεσσαλονίκη τι γίνεται με το τεστ για κορονοιο, της είπαν αυτό που λέγαμε τις προάλλες ότι μόλις φτάσει στην κλινική θα της κάνουν το τεστ κ θα πρέπει να περιμένει να βγει το αποτέλεσμα. Και αν δηλ έχω 8 διαστολή τι θα γίνει τους ρώτησε κ της είπαν ότι θα πρέπει να μεταφερθεί σε νοσοκομείο. Αυτή τλκ τα πήρε στο κρανίο κ πήγε κ γέννησε σε δημοσιο νοσοκομείο κ μάλιστα εκτός πόλης γιατί είχε γνωστό γιατρο. Εγώ η χαζή δε ρώτησα τον γιατρό μου.. δηλ όντως τι θα γίνει αν πάμε με μεγάλη διαστολή? Νόμιζα ότι δεν μπορούν να πάρουν το ρίσκο να μας διώξουν εκείνη τη στιγμή, ότι θα υπάρχει κάποιος ειδικός χώρος για αυτή την περιπτωση.. Κάτι τέλος πάντων.Οκ αν κάνουμε το τεστ νωρίτερα η αν προβλέπεται να έχουμε πολλές ώρες ακόμα μέχρι να γεννησουμε ,να πάμε σε νοσοκομειο σε περίπτωση θετικού τεστ αλλά αν φτάσουμε κ μεχρι να βγει το τεστ π.χ γεννάμε τι θα γίνει?θα γεννήσουμε στο δρόμο?

  • Μπερδεμένη/-ος 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Ρε κορίτσια έχω κατάαγχωθει. με πήρε τώρα η αδερφή μου κ μου έλεγε για μια κοπέλα γνωστή της ότι ρώτησε λίγες μέρες πριν γεννήσει σε κλινική εδώ στη Θεσσαλονίκη τι γίνεται με το τεστ για κορονοιο, της είπαν αυτό που λέγαμε τις προάλλες ότι μόλις φτάσει στην κλινική θα της κάνουν το τεστ κ θα πρέπει να περιμένει να βγει το αποτέλεσμα. Και αν δηλ έχω 8 διαστολή τι θα γίνει τους ρώτησε κ της είπαν ότι θα πρέπει να μεταφερθεί σε νοσοκομείο. Αυτή τλκ τα πήρε στο κρανίο κ πήγε κ γέννησε σε δημοσιο νοσοκομείο κ μάλιστα εκτός πόλης γιατί είχε γνωστό γιατρο. Εγώ η χαζή δε ρώτησα τον γιατρό μου.. δηλ όντως τι θα γίνει αν πάμε με μεγάλη διαστολή? Νόμιζα ότι δεν μπορούν να πάρουν το ρίσκο να μας διώξουν εκείνη τη στιγμή, ότι θα υπάρχει κάποιος ειδικός χώρος για αυτή την περιπτωση.. Κάτι τέλος πάντων.Οκ αν κάνουμε το τεστ νωρίτερα η αν προβλέπεται να έχουμε πολλές ώρες ακόμα μέχρι να γεννησουμε ,να πάμε σε νοσοκομειο σε περίπτωση θετικού τεστ αλλά αν φτάσουμε κ μεχρι να βγει το τεστ π.χ γεννάμε τι θα γίνει?θα γεννήσουμε στο δρόμο?

Αυτό που λες δεν το έχω ξανακουσει!!!! Δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την κλινική αλλά όλο αυτό ακούγεται παράλογο και εξωπραγματικό!!! Πάρε τους τηλέφωνο να συνεννοηθείς εσύ η ίδια μαζί τους..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...