Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. είμαι καλά και εγώ και η μπέμπα...  Γεννήθηκε 2050 και την έβαλαν στην μονάδα προληπτικά ευτυχώς το κοριτσάκι μου δεν χρειάστηκε να διασωληνωθει απλά της έβαλαν λίγο αέρα για να την βοηθήσουν στις πρώτες της ανάσες ως προωρακι.. εγώ πονάω αλλά δεν πειράζει θα περάσει

Μπράβο Τζινα μου τα καταφέρατε μια χαρά... συγχαρητήρια και στις δυο σας... να είναι πάντα γερή και τυχερή...

με πρόλαβες αλλά μάλλον θα σε ακολουθήσω σύντομα τελικά... αχαχαχαχαχαχα

κοριτσάκια επειδή κάθε βδομάδα κάτι μου συμβαίνει, σιγά μην τη γλιτώναμε τούτη τη φορά... την περασμένη Δευτέρα, στην 30 ε, στο doppler φάνηκε ότι  το άνοιγμα της παλιάς καισαρικής τομής έμεινε αμετάβλητο οπότε ο γιατρός μου ήταν πιο αισιόδοξος και μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να πάμε μέχρι τις 34-35... μου μέτρησαν και την πίεση και μια χαρά... μέσα στη βδομάδα δεν την είχα ξαναμετρήσει... έκανα τις εξετάσεις μου κανονικά και μολονότι η crp έχει πέσει, και ενώ είχα σταματήσει την αντιβίωση, οι τρανσαμινάσες μια χαρά, ο αιματοκρίτης έφτασε 39, ήρθε το ουρικό οξύ και μας αποτελείωσε... 8,1 με όριο το 5,5... τι πράγμα κι αυτό;;; μόλις φτιάχνουμε το ένα χαλάει κάτι άλλο... αχαχαχαχαχα...

το κερασάκι είναι ότι ξεκίνησα να μετράω την πίεση από χθες το απογευμα και χτυπάω 14-15 τη μεγάλη και 9-10 και τη μικρή... θορυβήθηκαν όλοι... σήμερα και αύριο ξανά κορτιζόνη... τη Δευτέρα επανάληψη ουρικού και θα πάρω και τα αποτελέσματα του λευκώματος από τα ούρα 24ώρου... ο παθολόγος στο μαιευτήριο, με τον οποίο συνεργάζεται ο γιατρός μου, είπε να μπω σήμερα αύριο μέσα... ο γιατρός μου πιο γαλαντόμος θέλει να πάρω και την αυριανή κορτιζόνη, να επαναλάβω το ουρικό τη Δευτέρα και να κάνουμε και doppler για να ζυγίσουμε τον μπέμπη... ε πόσο να είναι ο καημένος;;; στην καλύτερη να πήρε 200 γρ και να πήγε 1400... ο παθολόγος μια και δεν μπαίνω μέσα διέταξε επειγόντως αντιυπερτασικά γιατί απορρυθμίζομαι με ταχύτητους ρυθμους... αν καταφέρουν τα φάρμακα και ελέγξουν την πίεση και δεν έχει ανέβει και το ουρικό τη Δευτέρα θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε μέρες με ορίζοντα το τέλος της εβδομάδας... αλλιώς με βλέπω μέσα... ο γιατρός θα προσπαθήσει να μην μπω ξαφνικά Δευτέρα απόγευμα αλλά με ραντεβού Τρίτη πρωί...

βέβαια για όσες δεν ξέρουν αυτά είναι συμπτώματα προεκλαμψίας... τώρα πρέπει να παρακολουθώ για θόλωση στην όραση, ζαλάδες και πονοκεφάλους... δεν φτάνει που μου είχε πει ότι με τη διάσταση της τομής ήμουν ωρολογιακή βόμβα, τώρα έγινα μία απασφαλισμένη βόμβα... αχαχαχαχαχαχα... αναβαθμίζομαι... με την προεκλαμψία έχω προηγούμενα οπότε γνωρίζω καλά τι σημαίνει να εξελιχθεί σε εκλαμψία και ότι η μόνη θεραπεία είναι ο τοκετός... ωστόσο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το βρήκαμε όταν έκλεινα την 36η ε και γέννησα στην 37η ακριβώς ενώ η κόρη μου ήταν θηριάκι 3.350 γρ....

βέβαια με όλες αυτές τι εξελίξεις αναγκάστηκα να βγω για ψώνια αφού πλέον δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τη λαΐκή της Τρίτης... οπότε πήγα και ξηλώθηκα για 2 νυχτικά, 1 ρομπακι και 3 ντροπιαστικές κυλοτάρες... επίσης πήγα και αγόρασα το αυγό, γιατί δεν ξέρω πώς θα είμαι μετά και αν θα τρέχω συνέχεια στο μαιευτήριο - που θα τρέχω... πήρα το i-gemme της Joie με το isofix... και έκλεισα και το καρότσι αλλά είπα στην κοπέλα να μας το κρατήσει μέχρι τέλη Ιουνίου... και επιτέλους νομίζω ότι είμαι έτοιμη σε όλα... ελπίζω και ο μπέμπης μου...

  • Μου αρέσει 5

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Athinaa είπε:

Μπράβο Τζινα μου τα καταφέρατε μια χαρά... συγχαρητήρια και στις δυο σας... να είναι πάντα γερή και τυχερή...

με πρόλαβες αλλά μάλλον θα σε ακολουθήσω σύντομα τελικά... αχαχαχαχαχαχα

κοριτσάκια επειδή κάθε βδομάδα κάτι μου συμβαίνει, σιγά μην τη γλιτώναμε τούτη τη φορά... την περασμένη Δευτέρα, στην 30 ε, στο doppler φάνηκε ότι  το άνοιγμα της παλιάς καισαρικής τομής έμεινε αμετάβλητο οπότε ο γιατρός μου ήταν πιο αισιόδοξος και μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να πάμε μέχρι τις 34-35... μου μέτρησαν και την πίεση και μια χαρά... μέσα στη βδομάδα δεν την είχα ξαναμετρήσει... έκανα τις εξετάσεις μου κανονικά και μολονότι η crp έχει πέσει, και ενώ είχα σταματήσει την αντιβίωση, οι τρανσαμινάσες μια χαρά, ο αιματοκρίτης έφτασε 39, ήρθε το ουρικό οξύ και μας αποτελείωσε... 8,1 με όριο το 5,5... τι πράγμα κι αυτό;;; μόλις φτιάχνουμε το ένα χαλάει κάτι άλλο... αχαχαχαχαχα...

το κερασάκι είναι ότι ξεκίνησα να μετράω την πίεση από χθες το απογευμα και χτυπάω 14-15 τη μεγάλη και 9-10 και τη μικρή... θορυβήθηκαν όλοι... σήμερα και αύριο ξανά κορτιζόνη... τη Δευτέρα επανάληψη ουρικού και θα πάρω και τα αποτελέσματα του λευκώματος από τα ούρα 24ώρου... ο παθολόγος στο μαιευτήριο, με τον οποίο συνεργάζεται ο γιατρός μου, είπε να μπω σήμερα αύριο μέσα... ο γιατρός μου πιο γαλαντόμος θέλει να πάρω και την αυριανή κορτιζόνη, να επαναλάβω το ουρικό τη Δευτέρα και να κάνουμε και doppler για να ζυγίσουμε τον μπέμπη... ε πόσο να είναι ο καημένος;;; στην καλύτερη να πήρε 200 γρ και να πήγε 1400... ο παθολόγος μια και δεν μπαίνω μέσα διέταξε επειγόντως αντιυπερτασικά γιατί απορρυθμίζομαι με ταχύτητους ρυθμους... αν καταφέρουν τα φάρμακα και ελέγξουν την πίεση και δεν έχει ανέβει και το ουρικό τη Δευτέρα θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε μέρες με ορίζοντα το τέλος της εβδομάδας... αλλιώς με βλέπω μέσα... ο γιατρός θα προσπαθήσει να μην μπω ξαφνικά Δευτέρα απόγευμα αλλά με ραντεβού Τρίτη πρωί...

βέβαια για όσες δεν ξέρουν αυτά είναι συμπτώματα προεκλαμψίας... τώρα πρέπει να παρακολουθώ για θόλωση στην όραση, ζαλάδες και πονοκεφάλους... δεν φτάνει που μου είχε πει ότι με τη διάσταση της τομής ήμουν ωρολογιακή βόμβα, τώρα έγινα μία απασφαλισμένη βόμβα... αχαχαχαχαχαχα... αναβαθμίζομαι... με την προεκλαμψία έχω προηγούμενα οπότε γνωρίζω καλά τι σημαίνει να εξελιχθεί σε εκλαμψία και ότι η μόνη θεραπεία είναι ο τοκετός... ωστόσο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το βρήκαμε όταν έκλεινα την 36η ε και γέννησα στην 37η ακριβώς ενώ η κόρη μου ήταν θηριάκι 3.350 γρ....

βέβαια με όλες αυτές τι εξελίξεις αναγκάστηκα να βγω για ψώνια αφού πλέον δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τη λαΐκή της Τρίτης... οπότε πήγα και ξηλώθηκα για 2 νυχτικά, 1 ρομπακι και 3 ντροπιαστικές κυλοτάρες... επίσης πήγα και αγόρασα το αυγό, γιατί δεν ξέρω πώς θα είμαι μετά και αν θα τρέχω συνέχεια στο μαιευτήριο - που θα τρέχω... πήρα το i-gemme της Joie με το isofix... και έκλεισα και το καρότσι αλλά είπα στην κοπέλα να μας το κρατήσει μέχρι τέλη Ιουνίου... και επιτέλους νομίζω ότι είμαι έτοιμη σε όλα... ελπίζω και ο μπέμπης μου...

Τι να πω..σε ξανα θαυμαζω για την υπομονη σου κ το τροπο που αντιμετωπιζεις τα πραγματα!!!γι αυτο θα πανε ολα καλα!!! Οπως κ να ερθουν τα πραγματα εσυ θα κρατας το μωρακι σου αγκαλια κ θα ειστε κ οι 2 υγιεστατοι..ολα καλα θα πάνε!!!κ παλι μπραβο σου!!! 

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. είμαι καλά και εγώ και η μπέμπα...  Γεννήθηκε 2050 και την έβαλαν στην μονάδα προληπτικά ευτυχώς το κοριτσάκι μου δεν χρειάστηκε να διασωληνωθει απλά της έβαλαν λίγο αέρα για να την βοηθήσουν στις πρώτες της ανάσες ως προωρακι.. εγώ πονάω αλλά δεν πειράζει θα περάσει

@Τζινα38 να σου ζήσει κορίτσι μου!Γερή και καλότυχη να είναι στη ζωή της.Το πιο υπέροχο ταξίδι της ζωής σου μόλις ξεκίνησε...απόλαυσε το!!!!

Just now, Athinaa είπε:

Μπράβο Τζινα μου τα καταφέρατε μια χαρά... συγχαρητήρια και στις δυο σας... να είναι πάντα γερή και τυχερή...

με πρόλαβες αλλά μάλλον θα σε ακολουθήσω σύντομα τελικά... αχαχαχαχαχαχα

κοριτσάκια επειδή κάθε βδομάδα κάτι μου συμβαίνει, σιγά μην τη γλιτώναμε τούτη τη φορά... την περασμένη Δευτέρα, στην 30 ε, στο doppler φάνηκε ότι  το άνοιγμα της παλιάς καισαρικής τομής έμεινε αμετάβλητο οπότε ο γιατρός μου ήταν πιο αισιόδοξος και μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να πάμε μέχρι τις 34-35... μου μέτρησαν και την πίεση και μια χαρά... μέσα στη βδομάδα δεν την είχα ξαναμετρήσει... έκανα τις εξετάσεις μου κανονικά και μολονότι η crp έχει πέσει, και ενώ είχα σταματήσει την αντιβίωση, οι τρανσαμινάσες μια χαρά, ο αιματοκρίτης έφτασε 39, ήρθε το ουρικό οξύ και μας αποτελείωσε... 8,1 με όριο το 5,5... τι πράγμα κι αυτό;;; μόλις φτιάχνουμε το ένα χαλάει κάτι άλλο... αχαχαχαχαχα...

το κερασάκι είναι ότι ξεκίνησα να μετράω την πίεση από χθες το απογευμα και χτυπάω 14-15 τη μεγάλη και 9-10 και τη μικρή... θορυβήθηκαν όλοι... σήμερα και αύριο ξανά κορτιζόνη... τη Δευτέρα επανάληψη ουρικού και θα πάρω και τα αποτελέσματα του λευκώματος από τα ούρα 24ώρου... ο παθολόγος στο μαιευτήριο, με τον οποίο συνεργάζεται ο γιατρός μου, είπε να μπω σήμερα αύριο μέσα... ο γιατρός μου πιο γαλαντόμος θέλει να πάρω και την αυριανή κορτιζόνη, να επαναλάβω το ουρικό τη Δευτέρα και να κάνουμε και doppler για να ζυγίσουμε τον μπέμπη... ε πόσο να είναι ο καημένος;;; στην καλύτερη να πήρε 200 γρ και να πήγε 1400... ο παθολόγος μια και δεν μπαίνω μέσα διέταξε επειγόντως αντιυπερτασικά γιατί απορρυθμίζομαι με ταχύτητους ρυθμους... αν καταφέρουν τα φάρμακα και ελέγξουν την πίεση και δεν έχει ανέβει και το ουρικό τη Δευτέρα θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε μέρες με ορίζοντα το τέλος της εβδομάδας... αλλιώς με βλέπω μέσα... ο γιατρός θα προσπαθήσει να μην μπω ξαφνικά Δευτέρα απόγευμα αλλά με ραντεβού Τρίτη πρωί...

βέβαια για όσες δεν ξέρουν αυτά είναι συμπτώματα προεκλαμψίας... τώρα πρέπει να παρακολουθώ για θόλωση στην όραση, ζαλάδες και πονοκεφάλους... δεν φτάνει που μου είχε πει ότι με τη διάσταση της τομής ήμουν ωρολογιακή βόμβα, τώρα έγινα μία απασφαλισμένη βόμβα... αχαχαχαχαχαχα... αναβαθμίζομαι... με την προεκλαμψία έχω προηγούμενα οπότε γνωρίζω καλά τι σημαίνει να εξελιχθεί σε εκλαμψία και ότι η μόνη θεραπεία είναι ο τοκετός... ωστόσο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το βρήκαμε όταν έκλεινα την 36η ε και γέννησα στην 37η ακριβώς ενώ η κόρη μου ήταν θηριάκι 3.350 γρ....

βέβαια με όλες αυτές τι εξελίξεις αναγκάστηκα να βγω για ψώνια αφού πλέον δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τη λαΐκή της Τρίτης... οπότε πήγα και ξηλώθηκα για 2 νυχτικά, 1 ρομπακι και 3 ντροπιαστικές κυλοτάρες... επίσης πήγα και αγόρασα το αυγό, γιατί δεν ξέρω πώς θα είμαι μετά και αν θα τρέχω συνέχεια στο μαιευτήριο - που θα τρέχω... πήρα το i-gemme της Joie με το isofix... και έκλεισα και το καρότσι αλλά είπα στην κοπέλα να μας το κρατήσει μέχρι τέλη Ιουνίου... και επιτέλους νομίζω ότι είμαι έτοιμη σε όλα... ελπίζω και ο μπέμπης μου...

@Athinaa όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου!Η θετική σου στάση βοηθάει όχι μόνο εσένα αλλά και άλλες κοπέλες που σε διαβάζουν.Πολλά μπράβο για την καλή σου ενέργεια.

 


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

@Athinaa προσωπικά σε θαυμάζω για τη στάση σου και το πώς αντιμετωπίζεις τις δυσκολίες που σου έρχονται. Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μικρούλη σου και αν χρειαστεί να βγει αυτή την εβδομάδα να είναι γερός και δυνατός !!!! 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@Τζινα38 μου γλυκιά μανούλα καλώς ήρθε στον κόσμο η μπεμπουλα σου!! Να είναι γερή και ευλογημένη στη ζωή της! Καλή και εύκολη ανάρρωση σου εύχομαι και μετά να λιωσετε στις αγκαλίτσες!

Άντε κορίτσια έγινε το ποδαρικο!! Να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά!! @Athinaa λες να είσαι η επόμενη?? Μπράβο ρε κορίτσι! Είσαι πολύ δυνατός και θετικός άνθρωπος! Σε θαυμάζω!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου την καλύτερη έκβαση..

 

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Athinaa είπε:

Μπράβο Τζινα μου τα καταφέρατε μια χαρά... συγχαρητήρια και στις δυο σας... να είναι πάντα γερή και τυχερή...

με πρόλαβες αλλά μάλλον θα σε ακολουθήσω σύντομα τελικά... αχαχαχαχαχαχα

κοριτσάκια επειδή κάθε βδομάδα κάτι μου συμβαίνει, σιγά μην τη γλιτώναμε τούτη τη φορά... την περασμένη Δευτέρα, στην 30 ε, στο doppler φάνηκε ότι  το άνοιγμα της παλιάς καισαρικής τομής έμεινε αμετάβλητο οπότε ο γιατρός μου ήταν πιο αισιόδοξος και μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να πάμε μέχρι τις 34-35... μου μέτρησαν και την πίεση και μια χαρά... μέσα στη βδομάδα δεν την είχα ξαναμετρήσει... έκανα τις εξετάσεις μου κανονικά και μολονότι η crp έχει πέσει, και ενώ είχα σταματήσει την αντιβίωση, οι τρανσαμινάσες μια χαρά, ο αιματοκρίτης έφτασε 39, ήρθε το ουρικό οξύ και μας αποτελείωσε... 8,1 με όριο το 5,5... τι πράγμα κι αυτό;;; μόλις φτιάχνουμε το ένα χαλάει κάτι άλλο... αχαχαχαχαχα...

το κερασάκι είναι ότι ξεκίνησα να μετράω την πίεση από χθες το απογευμα και χτυπάω 14-15 τη μεγάλη και 9-10 και τη μικρή... θορυβήθηκαν όλοι... σήμερα και αύριο ξανά κορτιζόνη... τη Δευτέρα επανάληψη ουρικού και θα πάρω και τα αποτελέσματα του λευκώματος από τα ούρα 24ώρου... ο παθολόγος στο μαιευτήριο, με τον οποίο συνεργάζεται ο γιατρός μου, είπε να μπω σήμερα αύριο μέσα... ο γιατρός μου πιο γαλαντόμος θέλει να πάρω και την αυριανή κορτιζόνη, να επαναλάβω το ουρικό τη Δευτέρα και να κάνουμε και doppler για να ζυγίσουμε τον μπέμπη... ε πόσο να είναι ο καημένος;;; στην καλύτερη να πήρε 200 γρ και να πήγε 1400... ο παθολόγος μια και δεν μπαίνω μέσα διέταξε επειγόντως αντιυπερτασικά γιατί απορρυθμίζομαι με ταχύτητους ρυθμους... αν καταφέρουν τα φάρμακα και ελέγξουν την πίεση και δεν έχει ανέβει και το ουρικό τη Δευτέρα θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε μέρες με ορίζοντα το τέλος της εβδομάδας... αλλιώς με βλέπω μέσα... ο γιατρός θα προσπαθήσει να μην μπω ξαφνικά Δευτέρα απόγευμα αλλά με ραντεβού Τρίτη πρωί...

βέβαια για όσες δεν ξέρουν αυτά είναι συμπτώματα προεκλαμψίας... τώρα πρέπει να παρακολουθώ για θόλωση στην όραση, ζαλάδες και πονοκεφάλους... δεν φτάνει που μου είχε πει ότι με τη διάσταση της τομής ήμουν ωρολογιακή βόμβα, τώρα έγινα μία απασφαλισμένη βόμβα... αχαχαχαχαχαχα... αναβαθμίζομαι... με την προεκλαμψία έχω προηγούμενα οπότε γνωρίζω καλά τι σημαίνει να εξελιχθεί σε εκλαμψία και ότι η μόνη θεραπεία είναι ο τοκετός... ωστόσο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το βρήκαμε όταν έκλεινα την 36η ε και γέννησα στην 37η ακριβώς ενώ η κόρη μου ήταν θηριάκι 3.350 γρ....

βέβαια με όλες αυτές τι εξελίξεις αναγκάστηκα να βγω για ψώνια αφού πλέον δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τη λαΐκή της Τρίτης... οπότε πήγα και ξηλώθηκα για 2 νυχτικά, 1 ρομπακι και 3 ντροπιαστικές κυλοτάρες... επίσης πήγα και αγόρασα το αυγό, γιατί δεν ξέρω πώς θα είμαι μετά και αν θα τρέχω συνέχεια στο μαιευτήριο - που θα τρέχω... πήρα το i-gemme της Joie με το isofix... και έκλεισα και το καρότσι αλλά είπα στην κοπέλα να μας το κρατήσει μέχρι τέλη Ιουνίου... και επιτέλους νομίζω ότι είμαι έτοιμη σε όλα... ελπίζω και ο μπέμπης μου...

Καλημέρα!!! Μπράβο κορίτσι μου για την θετική σου ενέργεια ♥️Νομίζω ότι μετά θα σας ακολουθήσω και εγώ οι τελευταίες εξετάσεις μου ήταν χάλια οι τρανσαμινασεις στα ύψη το crp επίσης ο σίδηρος έχει πέσει στο 31. Αλλά γενικά η φαγούρα μου έχει επιδεινωθεί παρά πολύ δεν μπορώ πλέον έχει επεκταθεί σε όλο το σώμα δεν κοιμάμαι καθόλου και νομίζω ότι αρχίζω να παθαίνω κρίσεις πανικού μέσα στην νύχτα.Με το γιατρό μου είπαμε να προσπαθήσουμε να φτάσουμε τις 36 εβδομάδες αλλά δεν το βλέπω .Την Τρίτη θα πάω για την επόμενη κορτιζόνη και θα το συζητήσουμε.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinafilip είπε:

Καλημέρα!!! Μπράβο κορίτσι μου για την θετική σου ενέργεια ♥️Νομίζω ότι μετά θα σας ακολουθήσω και εγώ οι τελευταίες εξετάσεις μου ήταν χάλια οι τρανσαμινασεις στα ύψη το crp επίσης ο σίδηρος έχει πέσει στο 31. Αλλά γενικά η φαγούρα μου έχει επιδεινωθεί παρά πολύ δεν μπορώ πλέον έχει επεκταθεί σε όλο το σώμα δεν κοιμάμαι καθόλου και νομίζω ότι αρχίζω να παθαίνω κρίσεις πανικού μέσα στην νύχτα.Με το γιατρό μου είπαμε να προσπαθήσουμε να φτάσουμε τις 36 εβδομάδες αλλά δεν το βλέπω .Την Τρίτη θα πάω για την επόμενη κορτιζόνη και θα το συζητήσουμε.

Θετικη ενέργεια!! Σημασια εχει οτι εδώ που φτάσαμε πια θα τα καταφέρνουμε!!! Οποτε υπομονη ηρεμια κ αισιοδοξια!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ξαναξεκινησε η ζέστη μου φαίνεται κ δε βλεπω να την αντέξω. 

Πώς είναι τα μικρά σας σήμερα? Εγώ δεν τον πολύ καταλαβαίνω σήμερα έχω λίγο αγχωθει αλλά πιστεύω ότι είναι ιδέα μου. Έχω κάτσει τώρα λίγο να χαλαρώσω κ πιστεύω θα κάνει την εμφάνιση του σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , katerinafilip είπε:

Καλημέρα!!! Μπράβο κορίτσι μου για την θετική σου ενέργεια ♥️Νομίζω ότι μετά θα σας ακολουθήσω και εγώ οι τελευταίες εξετάσεις μου ήταν χάλια οι τρανσαμινασεις στα ύψη το crp επίσης ο σίδηρος έχει πέσει στο 31. Αλλά γενικά η φαγούρα μου έχει επιδεινωθεί παρά πολύ δεν μπορώ πλέον έχει επεκταθεί σε όλο το σώμα δεν κοιμάμαι καθόλου και νομίζω ότι αρχίζω να παθαίνω κρίσεις πανικού μέσα στην νύχτα.Με το γιατρό μου είπαμε να προσπαθήσουμε να φτάσουμε τις 36 εβδομάδες αλλά δεν το βλέπω .Την Τρίτη θα πάω για την επόμενη κορτιζόνη και θα το συζητήσουμε.

Κορίτσι μου σε ποια εβδομαδα εισαι;; Σιδηρο και εγώ χαμηλό έχω, αλλά νομίζω τα άλλα είναι πιο σοβαρά θέματα..  Τώρα θα κανεις επαναληπτικές εξετάσεις πάλι να δείτε τα επιπεδα; Αφού θα έχεις κάνει τις ενέσεις μια χαρά θα είναι το μωράκι σου!! 

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κορίτσια ξαναξεκινησε η ζέστη μου φαίνεται κ δε βλεπω να την αντέξω. 

Πώς είναι τα μικρά σας σήμερα? Εγώ δεν τον πολύ καταλαβαίνω σήμερα έχω λίγο αγχωθει αλλά πιστεύω ότι είναι ιδέα μου. Έχω κάτσει τώρα λίγο να χαλαρώσω κ πιστεύω θα κάνει την εμφάνιση του σε λίγο.

Εντάξει ακομα δροσια έχω εδώ, έχει αεράκι ωραίο και χαμηλή θερμοκρασία..  Τα μωρά είναι με τις μέρες τους μάλλον. Ηρέμησε φάε κάτι γλυκό πιες και παγωμένο νερό και θα ξυπνήσει που θα πάει ;-)

Εγώ πάλι ευτυχώς κοιμήθηκα καλά, 2 φορές ξύπνησα μόνο και με πήρε πάλι ο ύπνος αμέσως μετά..  Τη Πέμπτη θα πάμε στο γιατρό και μετά θα πάμε να δούμε και τη μαία μας, να μιλήσουμε για πλάνο κλπ. Μη τη δούμε στο τοκετό κατευθείαν..

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Κορίτσι μου σε ποια εβδομαδα εισαι;; Σιδηρο και εγώ χαμηλό έχω, αλλά νομίζω τα άλλα είναι πιο σοβαρά θέματα..  Τώρα θα κανεις επαναληπτικές εξετάσεις πάλι να δείτε τα επιπεδα; Αφού θα έχεις κάνει τις ενέσεις μια χαρά θα είναι το μωράκι σου!! 

Εντάξει ακομα δροσια έχω εδώ, έχει αεράκι ωραίο και χαμηλή θερμοκρασία..  Τα μωρά είναι με τις μέρες τους μάλλον. Ηρέμησε φάε κάτι γλυκό πιες και παγωμένο νερό και θα ξυπνήσει που θα πάει ;-)

Τώρα άρχισε λίγο να έχει αεράκι ευτυχώς. Ναι τον έχω καταλάβει τώρα μάλλον κουράστηκα κ είπε ας τη κάνω να ηρεμήσει λίγο :wink:

Πρέπει να είναι κ χαμηλά γιατί σαν με γαργαλαει που κ που ή κάνει σβούρες κ το καταλαβαίνω εγώ έτσι. Ανυπομονώ να πάω αύριο για το Doppler να τον δω γιατί έχω να τον δω ένα μήνα περίπου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές σας.. η μπέμπα θα μείνει περίπου 7-10 μέρες για να πάρει βάρος γιατί γενικά είναι καλά.. δέχθηκε το μπιμπερο της έβγαλαν και το οξυγόνο αναπνέει μόνη της και το μόνο που μένει είναι να πάρει βάρος

@Athinaa μπράβο για το κουράγιο σου.. εύχομαι να πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις και να τρεναρετε και άλλο την εισαγωγή

  • Μου αρέσει 8

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @Τζινα38μου, θα περάσουν νεράκι οι μέρες και θα είστε αχωριστες, να έχεις να μας λες μετά για τη καθημερινότητα σου με το μωρούλι!! Εσύ πως εισαι; πονας; σηκώνεσαι ε;;

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές σας.. η μπέμπα θα μείνει περίπου 7-10 μέρες για να πάρει βάρος γιατί γενικά είναι καλά.. δέχθηκε το μπιμπερο της έβγαλαν και το οξυγόνο αναπνέει μόνη της και το μόνο που μένει είναι να πάρει βάρος

@Athinaa μπράβο για το κουράγιο σου.. εύχομαι να πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις και να τρεναρετε και άλλο την εισαγωγή

Μπράβο το κορίτσι μας!!!!! Εμεις είχαμε τον μικρό σε θερμοκοιτίδα τις μέρες που ήμουν στο μαιευτήριο κ σε καταλαβαίνω. Μπορεί τωρα να σου ακούγονται πολλές οι μέρες αλλά πραγματικά θα περάσουν αμέσως κ μετά θα είστε αχώριστες!!

Just now, _marjio είπε:

Κορίτσι μου σε ποια εβδομαδα εισαι;; Σιδηρο και εγώ χαμηλό έχω, αλλά νομίζω τα άλλα είναι πιο σοβαρά θέματα..  Τώρα θα κανεις επαναληπτικές εξετάσεις πάλι να δείτε τα επιπεδα; Αφού θα έχεις κάνει τις ενέσεις μια χαρά θα είναι το μωράκι σου!! 

Εντάξει ακομα δροσια έχω εδώ, έχει αεράκι ωραίο και χαμηλή θερμοκρασία..  Τα μωρά είναι με τις μέρες τους μάλλον. Ηρέμησε φάε κάτι γλυκό πιες και παγωμένο νερό και θα ξυπνήσει που θα πάει ;-)

Εγώ πάλι ευτυχώς κοιμήθηκα καλά, 2 φορές ξύπνησα μόνο και με πήρε πάλι ο ύπνος αμέσως μετά..  Τη Πέμπτη θα πάμε στο γιατρό και μετά θα πάμε να δούμε και τη μαία μας, να μιλήσουμε για πλάνο κλπ. Μη τη δούμε στο τοκετό κατευθείαν..

Marjio μου η μαία είναι του γιατρού ή την έχεις επιλέξει εσύ?εμένα ο γιατρός μου δεν έχει μαία γενικά εδώ στη Θεσσαλονίκη δεν πολύ συνηθίζεται.. Μόνο από μια κοπέλα έχω ακούσει που είχε μαία ο γιατρός της από την αρχη. Κατά τ άλλα πάμε στο μαιευτήριο  κ οποια έχει βάρδια. Τι σκέφτεσαι για το σχολείο? Θα τα στείλεις? Εγω θα τους στείλω αν κ ο παιδίατρος μου πρότεινε 10 μέρες πριν γεννήσω να τους έχω σπίτι για παν ενδεχόμενο. Θα πάνε τις 2 βδομαδες κ μετά βλέπουμε. Ευτυχώς κατεβαίνουν στην πυλωτή με τα άλλα παιδάκια κ έχουν ξεσκάσει αυτές τις μερες. Εγώ με το άνοιγμα των σχολείων μελαγχολησα λίγο.. Σκέφτομαι ότι είναι τελευταίες μέρες πριν γεννήσω κ θα χάσουμε την ηρεμία μας.. Θα περνάει η μέρα αμέσως κ μετά θα έρθει κ η μπέμπα κ θα τους "στερηθω" κατά κάποιο τρόπο. Με έχει πιάσει συγκίνηση.. Χαμός. Πολύ περίεργα όσο πλησιάζει η μέρα. 

@Athinaa και @katerinafilip εύχομαι να αλλάξει η κατάσταση κ να φτάσετε και οι 2 στον 9ο μήνα κορίτσια μου!!!

Να ρωτήσω κάτι αυτή η φαγουρα που λέτε τι φαγουρα είναι? Γιατί 3-4μερες τώρα κ εγώ όταν είμαι όρθια π.χ όταν μαγειρεύω η πλένω κάτι κ είμαι ακίνητη νιώθω κάτι σαν φαγουρα, σαν τσιμπήματακια κυριως στα πόδια κάτω μέχρι τις γάμπες. Παίζει να εννοείτε κάτι τέτοιο? 

Just now, Gianna! είπε:

Τώρα άρχισε λίγο να έχει αεράκι ευτυχώς. Ναι τον έχω καταλάβει τώρα μάλλον κουράστηκα κ είπε ας τη κάνω να ηρεμήσει λίγο :wink:

Πρέπει να είναι κ χαμηλά γιατί σαν με γαργαλαει που κ που ή κάνει σβούρες κ το καταλαβαίνω εγώ έτσι. Ανυπομονώ να πάω αύριο για το Doppler να τον δω γιατί έχω να τον δω ένα μήνα περίπου

Κ εγώ αυτές τις μέρες κυρίως το βράδυ νιώθω την μπέμπα. Λίγες φορές μέσα στη μέρα. Αντε τυχερουλη αύριο γιατρουλη θα ηρεμήσεις!!!! Καλά αποτελέσματα!! 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" στο πρώτο παιδί είχα άλλο γιατρό και στον τοκετό ήταν οι μαιες του μαιευτηρίου μαζί μου. Στο δεύτερο αλλαξα γιατρό, αυτόν που έχω και τώρα, και μαζί με γιατρό διάλεξα και μαία ανεξάρτητη, δλδ δε συνεργάζεται με κάποιο γιατρο! Πλέον αισθάνομαι πως δεν έχω ανάγκη να γεννήσω με το γιατρο αλλά μόνο με τη μαία μου. Θα γεννήσω πρώτα ο Θεός στο νερό οπότε ο γιατρός θα είναι πάλι διακοσμητικός.. Θα δούμε τι προτείνουν και οι δύο και θα το συζητήσουμε με τον άντρα μου..

Όσο για το σχολείο δε ξέρω τι να κάνουμε.. Μια λέω όχι από την άλλη λέω να πάνε..δε ξέρω :? λένε από 1-30/6 να ανοιξουν ε; 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Εχει καμία από σας ενοχλήσεις χαμηλά σαν θέλετε να πάτε στο τουαλέτα σαν να σας πιέζει το μωρό? Το είχα ξαναπάθει αλλά μου είπαν ότι ήταν επειδή είχα κουραστεί τώρα δε ξέρω γιατί κ κάνει μάλλον κ ο μικρός εκεί σβούρες δε ξέρω κ πως είναι έχει γυρίσει έχει κατέβει αλλά δεν είναι νωρίς να έχει κατέβει στη βδομάδα που είμαι(31βδομαδα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...