Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα από το γιατρό μετά τη πτώση που είχα χθες κ επειδή με το άγχος μου σήμερα δε τον πολύ ένιωθα αλλά ευτυχώς είναι όλα καλά κινείται μια χαρά καμία ένδειξη έστω για μικρή αποκόλληση τώρα ηρέμησα. Αλλά ξαναγύρισε προς τα πάνω το κεφαλάκι του ο πιτσιρίκος αλλά δε πειράζει αφού είναι όλα καλά δε με νοιάζει θα ξαναγυρίσει που θα πάει.

Μπράβο κοπέλα μου καλά έκανες και πηγες!! Κανουν βόλτα ακόμα μέσα στη κοιλια, έχουν ακόμα περιθώριο!!! Όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, _marjio είπε:

Μπράβο κοπέλα μου καλά έκανες και πηγες!! Κανουν βόλτα ακόμα μέσα στη κοιλια, έχουν ακόμα περιθώριο!!! Όλα καλά!!!

@_marjio τώρα νιώθω τα ποδαράκια του σαν να με γαργαλανε χαμηλά κ λέω θα με κάνει να μου φύγουν τα τσισακια μου :grin::grin::grin:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εγώ χθες κοιμήθηκα λίγο.. Ξύπνησα κατά τις 4 κ μετά δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθω ως τις 6-7.ευτυχως είναι ο άντρας μου κ κοιμήθηκα το πρωί αρκετά.

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα από το γιατρό μετά τη πτώση που είχα χθες κ επειδή με το άγχος μου σήμερα δε τον πολύ ένιωθα αλλά ευτυχώς είναι όλα καλά κινείται μια χαρά καμία ένδειξη έστω για μικρή αποκόλληση τώρα ηρέμησα. Αλλά ξαναγύρισε προς τα πάνω το κεφαλάκι του ο πιτσιρίκος αλλά δε πειράζει αφού είναι όλα καλά δε με νοιάζει θα ξαναγυρίσει που θα πάει.

Καλά έκανες κ πήγες.. Πρέπει να είμαστε ήρεμες κ όχι αγχωμένες! Αντε πήρες κ τη δόση σου τυχερουλα!!! 

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα σας!!

Πώς ειστε σημερα? Εγώ δοξαζω τον καιρό για τα ωραία βράδια που μας χαρίζει και κοιμόμαστε σαν πουλάκια (εντάξει ελεφαντάκια χαχαχα) 

Θα κάνω μπάνιο σιγά σιγά να ετοιμαστώ για το μεσημέρι που θα πάμε να δούμε τον ζουμπουρλή μας ❤  Αισθάνομαι τις τελευταίες μέρες ότι έχει κατέβει χαμηλα, για να κάτσω ανοίγω τα πόδια μου όσο μπορώ και πάλι δε βολεύομαι. Εκεί που κάθομαι άνετα για πολύ ώρα είναι στη μπάλα γυμναστικής!! Άντε να δούμε πως θα τον βρει και ο γιατρός!!

Τώρα με πήραν τηλ από το ιατρείο του, προέκυψε τοκετός οπότε πάμε για αύριο ;);)

Περιμένουμε νεακια με το καλό marjio μου!! Κ εγώ νιώθω ότι είναι χαμηλά. Για να δούμε τι θα σου πει ο γιατρός! 

9 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

@Τζινα38 συγχαρητήρια για το κοριτσάκι σας!!γερό και καλότυχο!!τα καλύτερα έρχονται!υπομονή και όλα θα γινουν να στο φέρουν να μυρίσει την  μανούλα του  !και μόλις πάρει τα πάνω του σίγουρα μόνιμο rooming in να απαιτήσεις!!πολύ χαίρομαι που έγινε η αρχή !!αναμένουμε οι υπόλοιπες!!χαχα!!  :x

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι ;;;είμαι στην 34η εβδομάδα και ήδη νιώθω ότι δεν μπορώ να χωνέψω και σας λέω αλήθεια δεν τρώω η καψερή!ειδικά μετα το μεσημεριανό,που είναι η μισή ποσότητα απο τα υπόλοιπα μέλη ,  δυσκολεύομαι και αυτό με κάνει να έχω δυσφορία  ..νιωθω σαν καουρα ή και παλινδρόμηση καμια φορά.Αυτό μου συμβαίνει τις τελευταίες 3 με 4 μέρες...Το έχετε κι εσεις αυτό ;;;ή είμαι η μόνη ;;μεχρι να ξαναπάω την άλλη Τεταρτη  στον γιατρό να ρωτήσω θα σκάσω!!!  πείτε μου κι εσεις αν εχετε αναλογη εμπειρία!:roll:

Εγώ ένιωθα δυσφορία κάθε φορά μετά το μεσημεριανό για πολύ καιρο κ σε καταλαβαίνω. Μου έχει περάσει πλέον . Ίσως έπαιζε ρόλο ότι ήταν το κεφάλι της στο στομάχι. Τώρα έχει γυρίσει κ δεν έχω θέμα πια. Μπορεί να είναι κ άσχετο βέβαια αυτο. Καούρα με πιάνει όμως το βράδυ αρκετά συχνα.. ευτυχώς αλλάζω θέση, πίνω παγωμενο νερό κ ανακουφιζομαι κάπως. Δεν είναι πολλή έντονη μάλλον. Πάντως από ότι ξέρω επιτρέπεται σιρόπι ή κάτι μασωμενα χάπια για την καούρα κ όλα τα σχετικά. Ρώτησε τον γιατρό να μη παιδεύεσαι. 

  • Μου αρέσει 3

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Ωραίος δροσερός καιρός εεε!

Τι κάνετε; Εγώ θα πάω αύριο στο γιατρό. Μετά το γιατρό θα πάω να πάρω κάτι πραγματακια για το μωρό. 

Ψάχνω για θερμόμετρο, εσείς τι έχετε πάρει/προτείνετε;

9 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

@Τζινα38 συγχαρητήρια για το κοριτσάκι σας!!γερό και καλότυχο!!τα καλύτερα έρχονται!υπομονή και όλα θα γινουν να στο φέρουν να μυρίσει την  μανούλα του  !και μόλις πάρει τα πάνω του σίγουρα μόνιμο rooming in να απαιτήσεις!!πολύ χαίρομαι που έγινε η αρχή !!αναμένουμε οι υπόλοιπες!!χαχα!!  :x

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι ;;;είμαι στην 34η εβδομάδα και ήδη νιώθω ότι δεν μπορώ να χωνέψω και σας λέω αλήθεια δεν τρώω η καψερή!ειδικά μετα το μεσημεριανό,που είναι η μισή ποσότητα απο τα υπόλοιπα μέλη ,  δυσκολεύομαι και αυτό με κάνει να έχω δυσφορία  ..νιωθω σαν καουρα ή και παλινδρόμηση καμια φορά.Αυτό μου συμβαίνει τις τελευταίες 3 με 4 μέρες...Το έχετε κι εσεις αυτό ;;;ή είμαι η μόνη ;;μεχρι να ξαναπάω την άλλη Τεταρτη  στον γιατρό να ρωτήσω θα σκάσω!!!  πείτε μου κι εσεις αν εχετε αναλογη εμπειρία!:roll:

Δεν είσαι μόνη κορίτσι, σε νιώθω! Ο,τι και να φάω δυσκολεύομαι παρα πολύ να χωνεψω και νιώθω αυτό το κάψιμο συνεχώς!

Just now, Gianna! είπε:

@_marjio τώρα νιώθω τα ποδαράκια του σαν να με γαργαλανε χαμηλά κ λέω θα με κάνει να μου φύγουν τα τσισακια μου :grin::grin::grin:

Χαχαχαχαχχαχα εγώ νιώθω ταυτόχρονα κεφάλι πόδια σα να κάνει τραμπολίνο ανάποδα! Πότε θα τα κάνω πάνω μου δε ξέρω χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" μου αύριο τελικά γιατρό, έχει τοκετό σήμερα!! Ευτυχώς είναι βροχερός ο καιρός και δε με πείραξε που δε θα χρειαστει να βγούμε τώρα.. 

Εντωμεταξύ μαζί δε λέγαμε για τις συσπασεις?? Πόσο συχνά έχεις εσυ? Εγώ κάθε μέρα πάνω από 10. Κάποιες φορές, όχι κάθε μερα μπορεί να με πιάσει συνεχόμενα επί ένα τέταρτο ας πούμε ή και παραπάνω.. :???: λες επειδή είναι μαθημενη η μήτρα να κάνει από τώρα πρόβες?? 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανούλες του καλοκαιριού!

@V_baby χάρηκα πολύ με τα νέα σου.Υπομονή και σε λίγο καιρό θα κρατάς το θαυματάκι σου αγκαλιά και θα είσαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο.

@_marjio μπορώ να επιβεβαιώσω αυτό που γράφεις περί βρέφους, πρόωρου και μη σε ότι αφορά την επαφή με την μητέρα.Γέννησα τον γιο μου και η μαία μου τον έβαλε απευθείας επάνω στο στέρνο μου και απο εκείνη τη στιγμή ήμασταν συνέχεια μαζί.Θήλασε αμέσως.Εδώ τα μωράκια είναι πάντα με τις μητέρες τους κι εγώ υποστηρίζω αυτή την πρακτική.Δεν θα μπορούσα να αφήσω το μωρό μου με κάποια μαία ή σε άλλο δωμάτιο.Φυσικά όταν το μωράκι γεννιέται πρόωρα είναι λογικό να απομακρύνεται για λίγο απο τη μητέρα, να μπαίνει σε θερμοκοιτίδα κλπ. Ωστόσο συμφωνώ οτι θα έπρεπε την επαφή με τη μητέρα να την επιτρέπουν ακόμη και σε τέτοιες συνθήκες.

@Τζινα38 με το καλό να την πάρετε στο σπίτι την μπεμπούλα σας.Σας είπαν κατά προσέγγιση πότε; Φανράζομαι πόσο ανυπόμονη είσαι!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@"Gigi" μου αύριο τελικά γιατρό, έχει τοκετό σήμερα!! Ευτυχώς είναι βροχερός ο καιρός και δε με πείραξε που δε θα χρειαστει να βγούμε τώρα.. 

Εντωμεταξύ μαζί δε λέγαμε για τις συσπασεις?? Πόσο συχνά έχεις εσυ? Εγώ κάθε μέρα πάνω από 10. Κάποιες φορές, όχι κάθε μερα μπορεί να με πιάσει συνεχόμενα επί ένα τέταρτο ας πούμε ή και παραπάνω.. :???: λες επειδή είναι μαθημενη η μήτρα να κάνει από τώρα πρόβες?? 

Πώς καταλαβαίνετε τις συσπάσεις κορίτσια; Είναι σαν πόνοι περιόδου; Εγώ έχω κάτι σφιξιματα στη κοιλιά που κάνουν καρούμπαλα αλλά μου φαίνεται πως είναι το μωράκι


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ παλλινδομήσεις κλπ. δεν έχω αλλά όταν περπατάω λαχανιάζω σαν γιαγιά 80 ετών:roll:.Εγώ που προ εγκυμοσύνης έκανα 1 ώρα ελλειπτικό στο 10 και δεν καταλάβαινα τίποτα.Ακόμη και οι δουλειές στο σπίτι μς ζορίζουν.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια μου σε λίγο θα πάω να δω την μπεμπούλα μου και ανυπομονω.. Δεν ξέρω πως είναι ακριβώς οι συσπάσεις αλλά αν εννοείτε να σκληραίνει η κοιλιά και να διαρκεί αυτό  για λίγα λεπτά, το έχω σχεδον κάθε μέρα.. Αυτό που έχω, ως καινούριο αυτες τις μέρες, είναι πόνος στο αριστερό μου ισχιο και δυσκολεύομαι με το πόδι μου.. Μάλλον επειδή η μικρή έχει καθίσει και κάνει τα κόλπα της μόνο αριστερά, έχει επηρεάσει το ισχιο και τη μέση μου σε εκείνη τη μεριά.. Σας έχει συμβεί; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@"Gigi" μου αύριο τελικά γιατρό, έχει τοκετό σήμερα!! Ευτυχώς είναι βροχερός ο καιρός και δε με πείραξε που δε θα χρειαστει να βγούμε τώρα.. 

Εντωμεταξύ μαζί δε λέγαμε για τις συσπασεις?? Πόσο συχνά έχεις εσυ? Εγώ κάθε μέρα πάνω από 10. Κάποιες φορές, όχι κάθε μερα μπορεί να με πιάσει συνεχόμενα επί ένα τέταρτο ας πούμε ή και παραπάνω.. :???: λες επειδή είναι μαθημενη η μήτρα να κάνει από τώρα πρόβες?? 

Κ εδώ άρχισε βροχή ξαφνική πάλι. Για τις συσπάσεις κάθε μέρα λέω θα μετρήσω κ ποτέ δεν το θυμάμαι. Έχω αρκετές αλλά μόνο όταν κάνω κάτι, κουράζομαι. Επίσης όταν οδηγήσω πετρωνει παρα πολύ η κοιλιά μου συνέχεια. Θα προσπαθήσω να μην οδηγώ από δω κ περα πολύ πολύ. Γενικά, πάνω από 10 συσπασεις δε νομίζω πάντως κ αν είμαι ξάπλα χαλαρή έχω παρατηρήσει ότι δεν έχω.πάντως ο γιατρός μου μου έκοψε το μαγνήσιο τον προηγούμενο μήνα κ μου είπε ότι στην 3η εγκυμοσύνη η μήτρα λειτουργεί αλλιώς πλέον. είναι λογικό κ αναμενομενο να έχω αρκετές συσπασεις. Ρώτα κ εσύ να δούμε τι θα σου πουν. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@FofiK μόλις πήρα το θερμόμετρο που έβγαλε το lidl σήμερα. Κάνει και για βρέφη ακόμα κι οταν κοιμούνται. Μετράει σε μετωπάκι, αυτάκι, περιβάλλον δωματίου αλλά και υγρά σε δοχείο (μπιμπερο). Με 9,99 καθάρισα:)Ρίξε μια ματιά στο φυλλάδιο αν θέλεις να διαβάσεις λεπτομέρειες.

Καλά κορίτσια χαμός έγινε το πρωϊ με τα βρεφικά στο εν λογω σουπερ μαρκετ. Μ'αρέσει που είπα κάτσε να πάω νωρίς νωρίς νωρίς να βρω νουμεράκια. Ξαφνικά με περικύκλωσαν χέρια απο παντού!Πλακώσαν οι γιαγιάδες, σαν τα χταπόδια αρπάζανε τα φορμάκια για τα εγγόνια! Α παπα τι ήταν αυτό σήμερα!Ευτυχώς πρόλαβα πήρα ωραία παντελονάκια, σαλιάρες,μπλούζες εγκυμοσύνης και το θερμόμετρο:rolleyes:

  • Χαχα 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Πώς καταλαβαίνετε τις συσπάσεις κορίτσια; Είναι σαν πόνοι περιόδου; Εγώ έχω κάτι σφιξιματα στη κοιλιά που κάνουν καρούμπαλα αλλά μου φαίνεται πως είναι το μωράκι

Τα καρούμπαλα είναι το μωράκι σου! Στις συσπασεις πετρωνει ολόκληρη η κοιλιά. Δηλ όπου κ να πιάσεις θα είναι σκληρή. Όταν απλά κουνιέται το μωρό σκληραίνει σε κάποια σημεία μόνο. Προς το παρόν δεν πρέπει να πονάνε καθόλου. 

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Εγώ κορίτσια μου σε λίγο θα πάω να δω την μπεμπούλα μου και ανυπομονω.. Δεν ξέρω πως είναι ακριβώς οι συσπάσεις αλλά αν εννοείτε να σκληραίνει η κοιλιά και να διαρκεί αυτό  για λίγα λεπτά, το έχω σχεδον κάθε μέρα.. Αυτό που έχω, ως καινούριο αυτες τις μέρες, είναι πόνος στο αριστερό μου ισχιο και δυσκολεύομαι με το πόδι μου.. Μάλλον επειδή η μικρή έχει καθίσει και κάνει τα κόλπα της μόνο αριστερά, έχει επηρεάσει το ισχιο και τη μέση μου σε εκείνη τη μεριά.. Σας έχει συμβεί; 

Εγω δεν το έχω νιώσει Αντζελίνα μου. Με το καλό να δείτε την μπεμπούλα! 

Just now, Ελλάκι είπε:

@FofiK μόλις πήρα το θερμόμετρο που έβγαλε το lidl σήμερα. Κάνει και για βρέφη ακόμα κι οταν κοιμούνται. Μετράει σε μετωπάκι, αυτάκι, περιβάλλον δωματίου αλλά και υγρά σε δοχείο (μπιμπερο). Με 9,99 καθάρισα:)Ρίξε μια ματιά στο φυλλάδιο αν θέλεις να διαβάσεις λεπτομέρειες.

Καλά κορίτσια χαμός έγινε το πρωϊ με τα βρεφικά στο εν λογω σουπερ μαρκετ. Μ'αρέσει που είπα κάτσε να πάω νωρίς νωρίς νωρίς να βρω νουμεράκια. Ξαφνικά με περικύκλωσαν χέρια απο παντού!Πλακώσαν οι γιαγιάδες, σαν τα χταπόδια αρπάζανε τα φορμάκια για τα εγγόνια! Α παπα τι ήταν αυτό σήμερα!Ευτυχώς πρόλαβα πήρα ωραία παντελονάκια, σαλιάρες,μπλούζες εγκυμοσύνης και το θερμόμετρο:rolleyes:

Με γεια τα καινούρια πραγματάκια!!!! Εγώ νιώθω οτι δεν έχω κουράγιο πλέον για ψώνια.οι μπλούζες εγκυμοσύνης είναι καλές? Πως τις είδες? Μου μένει μάρσιπος που θα τον πάρω μετά τη γέννα μάλλον, κουνουπιερα που δεν ξέρω καν αν θα πάρω, υπόστρωμα αδιάβροχο κ τσάντα για την μπέμπα που δεν μπορώ να αποφασίσω ποια να πάρω. Λέω να πάρω πλάτης αλλά δεν είμαι σίγουρη. Εσείς πήρατε τσάντα?? Από θερμόμετρο εγώ έχω ένα κλασικό ηλεκτρονικό από το φαρμακείο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

@FofiK μόλις πήρα το θερμόμετρο που έβγαλε το lidl σήμερα. Κάνει και για βρέφη ακόμα κι οταν κοιμούνται. Μετράει σε μετωπάκι, αυτάκι, περιβάλλον δωματίου αλλά και υγρά σε δοχείο (μπιμπερο). Με 9,99 καθάρισα:)Ρίξε μια ματιά στο φυλλάδιο αν θέλεις να διαβάσεις λεπτομέρειες.

Καλά κορίτσια χαμός έγινε το πρωϊ με τα βρεφικά στο εν λογω σουπερ μαρκετ. Μ'αρέσει που είπα κάτσε να πάω νωρίς νωρίς νωρίς να βρω νουμεράκια. Ξαφνικά με περικύκλωσαν χέρια απο παντού!Πλακώσαν οι γιαγιάδες, σαν τα χταπόδια αρπάζανε τα φορμάκια για τα εγγόνια! Α παπα τι ήταν αυτό σήμερα!Ευτυχώς πρόλαβα πήρα ωραία παντελονάκια, σαλιάρες,μπλούζες εγκυμοσύνης και το θερμόμετρο:rolleyes:

Ωωωχ θα πάω αύριο αλλά θα τα χουν εξαφανίσει!! Μεγειαα! Πες μας εντυπώσεις από τα ψωνια σου!

 

@"Gigi" μου ευχαριστω για τις πληροφορίες!!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" @FofiK ναι, δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι αύριο! Αν μπορέσεις πήγαινε σήμερα να προλάβεις και νούμερα!.Εντυπωσεις:

Τα μπλουζακια εγκυμοσυνης ειναι εξαιρετικά! Θα βγάλω όλο το καλοκαίρι μου και όχι μόνο! Οι σαλιάρες πανεμορφες και γερές! Το θερμομετρο δοκιμαστηκε ήδη σε όλους στο σπίτι και ειναι επισης πολυ καλό. Κορμάκια δεν πήρα, ομως πήρα τα φουτερ παντελονακια τα οποια θα τα ήθελα λιγακι πιο χοντρα να σας πω την αληθεια. Δεν πειραζει ομως, για αρχες Οκτώβρη που λιγο το βραδακι αρχιζει σιγα σιγα η ψυχρουλα , θα της είναι τέλεια! Έγινε πάλι πολύχρωμη η απλώστρα μου κι εγω χαζοχαίρομαι:tongue:

 

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

@Arabellaκαι γω λαχάνιασμα στο 5λεπτο.. ψάχνω πεζούλι να ξαποστάσω χαχα

 @"Gigi" λογικο μου ακούγεται για την 3η εγκυμοσύνη, στη δεύτερη δεν είχα τοσο συχνα συσπασεις.. προετοιμάζεται!!

@Ελλάκι πήγα και εγώ στο γερμανικό να δω μπας και βρω κανένα επιπλέον φορμακι και είχαν μείνει μόνο τα ταμπελακια με τις τιμες χαχα ούτε για δείγμα!!! Ε και για να μη φύγω με άδεια χέρια πήρα παγωτά αχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...