Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Όλα καλα με το μωρούλι μας, έφτασε τα 2600, δε μου είπε κάτι αυτή τη φορά ότι είναι μεγάλος και να κόψω υδατάνθρακες κλπ μου είπε θα γεννηθεί κοντά στα 3600-3700 σα τον αδελφό του. Σημασία έχει που είναι όλα φυσιολογικά στις μετρήσεις και τώρα θα με ξαναδεί σε 2 εβδομάδες πάλι που θα κάνουμε και καρδιοτοκογραφο! 

@FofiK το σώμα μας ξέρει τι μωρά φτιάχνει. Όσο και να είναι θα βγει μια χαρά!!!

 

  • Μου αρέσει 5

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 57 λεπτά , Emma9 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου

Εγω πηγα χθες σ αυτο το σουπερ κ δε βρηκα ουτε κ γω  θερμομετρο..:-(..αλλααα..πηρα το μαξιλαρι θηλασμου!! Τι εργαλειο ειναι αυτοοο ρε παιδια;!;! Χαχχαχ.. @V_baby καλα ψωνια τι ωραια που ειναι αυτα!! @_marjio με το καλο να δεις το μπεμπακι σου!! @Αντζελίνα 30 κ μενα τα ιδια μου ειχε πει!!! Στις 32 εβδ ηταν 1600.. εσενα ήταν παντα πιο μικρουλι η τωρα στο πε πρωτη φορα;πανρως κ γω λιγα φπρμακια πηρα για 0 γιατι οκ θα βγει νιρκουλης αλλα μεγαλωνουν μωρε γρηγορα. Κ καλοκαιρι κιολας..οποτε!! @Τζινα38 νερο θα περασουν οι μερες κ θα ειστε αχωριστεες!!!

Κατ αλλα τι ωραιος καιρός!!!!!!! Αντε σκ παλι..να εχω παλι παρεα τον αντρα μου!!! Εσεις οσες δεν εχετε παιδακια δε ωαριεστε καποια στιγμή μες τη μερα;

Όχι πάντα έβγαινε μικρούλα πιο κάτω από τη μέση της καμπύλης..Αλλά μου είπε ότι είναι στα φυσιολογικά επίπεδα.. Ηταν ήρεμος και χαλαρός ως προς αυτό.. Θα δω με τα φορμακια.. ίσως πάρω κανένα δύο 0 νούμερο.. Αλλιως αυτό που λετε όλες μεγαλώνουν γρήγορα.. Εσένα πόσο είναι τώρα; δεν σου ήταν ο γιατρός καθησυχαστικος; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Όχι πάντα έβγαινε μικρούλα πιο κάτω από τη μέση της καμπύλης..Αλλά μου είπε ότι είναι στα φυσιολογικά επίπεδα.. Ηταν ήρεμος και χαλαρός ως προς αυτό.. Θα δω με τα φορμακια.. ίσως πάρω κανένα δύο 0 νούμερο.. Αλλιως αυτό που λετε όλες μεγαλώνουν γρήγορα.. Εσένα πόσο είναι τώρα; δεν σου ήταν ο γιατρός καθησυχαστικος; 

Στα 3 τελευταια ρανταβου ηταν μικρουλης ..αλλα μεσα στα όρια παντα..ναι καθυστηχαστικος ηταν εγω μονη μου αγχωθηκα μην ειχε κατι..τωρα δεν ξερω..την τεταρτη εχω ραντεβου κ ανυπομονω!! Ολα καλα ειναι..απλα εγω τρελαίνομαι μονη μου κ αυτο γιατι στην αρχη ηταν μια χαρα κ  αργοτερα επεσε ο ρυθμος αναπτυξης..ειμαι αγχωδης αστο!! Χαχχαχχα..του γιατρου..

Just now, _marjio είπε:

Όλα καλα με το μωρούλι μας, έφτασε τα 2600, δε μου είπε κάτι αυτή τη φορά ότι είναι μεγάλος και να κόψω υδατάνθρακες κλπ μου είπε θα γεννηθεί κοντά στα 3600-3700 σα τον αδελφό του. Σημασία έχει που είναι όλα φυσιολογικά στις μετρήσεις και τώρα θα με ξαναδεί σε 2 εβδομάδες πάλι που θα κάνουμε και καρδιοτοκογραφο! 

@FofiK το σώμα μας ξέρει τι μωρά φτιάχνει. Όσο και να είναι θα βγει μια χαρά!!!

 

Μπραβο ο γλυκουλακος σας!! Μπουτακια για φαγωμα!!!!χιχι..ρε εσεις τι ειναι ο καρδιοτοκογραφος κ ποτε το κανουμε;;;ιδεα δεν εχω γι αυτο!! Ο γιατρος μας το κανει;


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ελλάκι είπε:

Κορίτσια ήρθα με νέα για αγορές πάλι!:PΓια νυχτικά μαιευτηρίου αυτη την φορά! Επειδή ψαχνοντας σε μαγαζια συνοικιακά ολα ήταν ή γριίτικα ή....για να κάνεις κι άλλο μπε μπε:lol: δεν εμεινα ικανοποιημένη κι επειδη στα πολυκαταστηματα βρεφικων οι τιμές ήταν εξωπραγματικές για την τσέπη μου (ε, οχι και 70€ για νυχτικάκι που θα χρησιμοποιηθεί μόνο 2-3 μήνες), έψαξα λοιπον διαδυκτιακά και έπεσα πανω στο moromou . gr

Για όσες δεν έχετε πάρει ακόμα και ψάχνετε κάτι οικονομικό αλλα και κομψό, έχει απλά νυχτικάκια βαμβακερά, με κουμπια για να διευκολύνει τον θηλασμο και τα στέλνουν και άμεσα! Το αναφέρω γιατι ως γνωστον γινεται χαμος στα ταχυδρομεια αυτο το διαστημα κι όμως μόλις τα παρέλαβα στην πόρτα μου μετά απο μόνο μια εβδομάδα αναμονής! Στην ιστοσελιδα θα βρειτε πινακακι με διαστασεις για να μην πέσετε εξω στο νούμερο! Εγω με το που ανοιξα το κουτι τρομαξα! Ωχ λεω την πάτησα! Τι τεραστια τσουβαλια ειναι αυτά!! Και τα δοκιμασα κοριτσια και ήταν σαν να ραφτηκαν επανω μου! ΠΟΣΟ ΕΧΩ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΘΕΕ ΜΟΥ!!:lol::lol: Η αδερφη μου που τα ειδε (σε φωτο) μου λεει βρε αυτα μοιαζουν με φορεματακια κι οχι με νυχτικα!! Μα έχουν μέχρι και τσέπες!! Χαχαχαχα πολύ τα χάρηκα!

Και εγώ είχα ξετρελαθει με τα σχέδια από εκεί και είχα δει και τα νούμερα, αλλά δεν λέει για ύψος και δεν ξέρω μήπως μου είναι κοντά, γιατί μου πήρε ένα η μάνα μου (απο τοπικό κατάστημα) και τελικά ήταν κοντό. Εσένα σου ήταν εντάξει; Αν επιτρέπεται ποιο νούμερο πήρες και πόσο ύψος έχεις; Για να μπορέσω να συγκρίνω!

πρίν από 15 λεπτά , FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;

Είχα πάει στο γιατρό σήμερα, γενικά όλα καλα. Μου είπε ότι τον βγάζει τον μικρό δύο βδομάδες μεγαλύτερο, μου έπιασε και τη κοιλιά και μου πε πως μπορεί να είναι και πιο μεγάλος γιατι τον έπιανε σε όλη τη κοιλιά, και τον υπολογίζει στα 2500 με 2700. Και μετα μου λέει "είναι πολύ μεγάλος και δε ξέρω και πώς θα τον βγάλεις από κει κάτω". Δεν είπα κάτι εκείνη την ώρα(το μετάνιωσα) αλλά μετά σκεφτόμουν μήπως με προετοιμάζει για καισαρική; Είναι λόγος για καισαρική το μέγεθος του μωρού;; Γενικά δεν έχω ακούσει γενικά να υπάρχει θέμα με το αν είναι το μωρό μικρότερο ή μεγαλύτερο.

Μου πε θα με ξαναδεί σε δέκα μέρες, όπου αν μου ξαναπεί κάτι για το μέγεθος θα του απαντήσω αναλόγως. Σήμερα κόλλησα να απαντήσω και το σκυλομετανιωσα. Έχω προβληματιστεί κορίτσια μου.

Δεν ξέρω και εμένα κάπως περίεργο μου ακούστηκε! Την επόμενη φορά ρώτα τον για να ξέρεις και εσύ και αυτός!!! 

Just now, Emma9 είπε:

Στα 3 τελευταια ρανταβου ηταν μικρουλης ..αλλα μεσα στα όρια παντα..ναι καθυστηχαστικος ηταν εγω μονη μου αγχωθηκα μην ειχε κατι..τωρα δεν ξερω..την τεταρτη εχω ραντεβου κ ανυπομονω!! Ολα καλα ειναι..απλα εγω τρελαίνομαι μονη μου κ αυτο γιατι στην αρχη ηταν μια χαρα κ  αργοτερα επεσε ο ρυθμος αναπτυξης..ειμαι αγχωδης αστο!! Χαχχαχχα..του γιατρου..

Μπραβο ο γλυκουλακος σας!! Μπουτακια για φαγωμα!!!!χιχι..ρε εσεις τι ειναι ο καρδιοτοκογραφος κ ποτε το κανουμε;;;ιδεα δεν εχω γι αυτο!! Ο γιατρος μας το κανει;

Καρδιοτοκογραφος είναι το nonstress. Το κάνεις συνήθως μετά από την 32η εβδομάδα. Εξαρτάται τον γιατρό. Εγώ όταν μπήκα στο νοσοκομείο έκανα συνέχεια παρά την ηλικία κύησης γιατί είχα θέμα. Όσο για το μωρό, μια χαρά είναι βρε!!! Και εμένα σχετικά μικρούλης βγαίνει. Εγώ πήρα και νουμερακια μικρά γιατί δεν ξέρω μήπως γεννηθεί νωρίτερα. Καλό είναι να παρεις μερικα γιατί ποτέ δεν ξέρεις, αλλά μην κάνεις υπερβολές γιατί δεν θα φορεθούν για πολύ καιρό.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

@V_baby αχ κι εχουν βγαλει και νεα σχέδια τώρα και είναι πολύ όμορφα!! Εγω πήρα το Large λόγω στήθους. Το υψος μου ειναι1,65 και τα νυχτικάκια μου τελειώνουν λιγο πιο πάνω απ το γόνατο. (Παιζει και το μεγεθος της κάθε κοιλιάς ρολο).Δεν το ήθελα μακρύ ούτως ή άλλως γιατι θα βγαλω την μπέμπελη καλοκαιριάτικα.Είμαι κι απο αυτές που ζεσταίνονται πρώτες και κρυώνουν τελευταίες!:tongue:

  • Χαχα 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;

Είχα πάει στο γιατρό σήμερα, γενικά όλα καλα. Μου είπε ότι τον βγάζει τον μικρό δύο βδομάδες μεγαλύτερο, μου έπιασε και τη κοιλιά και μου πε πως μπορεί να είναι και πιο μεγάλος γιατι τον έπιανε σε όλη τη κοιλιά, και τον υπολογίζει στα 2500 με 2700. Και μετα μου λέει "είναι πολύ μεγάλος και δε ξέρω και πώς θα τον βγάλεις από κει κάτω". Δεν είπα κάτι εκείνη την ώρα(το μετάνιωσα) αλλά μετά σκεφτόμουν μήπως με προετοιμάζει για καισαρική; Είναι λόγος για καισαρική το μέγεθος του μωρού;; Γενικά δεν έχω ακούσει γενικά να υπάρχει θέμα με το αν είναι το μωρό μικρότερο ή μεγαλύτερο.

Μου πε θα με ξαναδεί σε δέκα μέρες, όπου αν μου ξαναπεί κάτι για το μέγεθος θα του απαντήσω αναλόγως. Σήμερα κόλλησα να απαντήσω και το σκυλομετανιωσα. Έχω προβληματιστεί κορίτσια μου.

Κορίτσι μου για 31 εβδομάδα που βλέπω πως είσαι είναι αρκετά τα 2500 με 2700 αλλά σκέψου πως ο υπέρηχος πάντα έχει απόκλιση και όπως είναι κουλουριασμένα τα μπεμπακια μέσα στην κοιλιά η μέτρηση δεν έχει και τη μεγαλύτερη ακρίβεια πάντα. Κι εμένα πάντα μου το βγάζει δύο βδομάδες μεγαλύτερό το μωρό αλλά την τελευταία φορά που πήγα του ξεκαθάρισα πως θέλω φυσιολογικο τοκετο και δεν θα δεχτώ πρόκληση πριν κλείσω τις 40 εβδομάδες, αν μέχρι τότε δεν έρθει ο τοκετός φυσιολογικα θα πάμε 40+1 με πρόκληση. Θα δεχτώ νωρίτερα πρόκληση ή καισαρική μόνο αν συντρέχει σοβαρός ιατρικός λόγος τον οποίο θα ζητήσω να μου δώσει με γραπτώς! Φάνηκε να συμφωνεί και δε μου είπε κάτι άλλο, τώρα που θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα θα του λέω το ίδιο πράγμα να το εμπεδώσει :D 

πρίν από 37 λεπτά , Ελλάκι είπε:

Κορίτσια ήρθα με νέα για αγορές πάλι!:PΓια νυχτικά μαιευτηρίου αυτη την φορά! Επειδή ψαχνοντας σε μαγαζια συνοικιακά ολα ήταν ή γριίτικα ή....για να κάνεις κι άλλο μπε μπε:lol: δεν εμεινα ικανοποιημένη κι επειδη στα πολυκαταστηματα βρεφικων οι τιμές ήταν εξωπραγματικές για την τσέπη μου (ε, οχι και 70€ για νυχτικάκι που θα χρησιμοποιηθεί μόνο 2-3 μήνες), έψαξα λοιπον διαδυκτιακά και έπεσα πανω στο moromou . gr

Για όσες δεν έχετε πάρει ακόμα και ψάχνετε κάτι οικονομικό αλλα και κομψό, έχει απλά νυχτικάκια βαμβακερά, με κουμπια για να διευκολύνει τον θηλασμο και τα στέλνουν και άμεσα! Το αναφέρω γιατι ως γνωστον γινεται χαμος στα ταχυδρομεια αυτο το διαστημα κι όμως μόλις τα παρέλαβα στην πόρτα μου μετά απο μόνο μια εβδομάδα αναμονής! Στην ιστοσελιδα θα βρειτε πινακακι με διαστασεις για να μην πέσετε εξω στο νούμερο! Εγω με το που ανοιξα το κουτι τρομαξα! Ωχ λεω την πάτησα! Τι τεραστια τσουβαλια ειναι αυτά!! Και τα δοκιμασα κοριτσια και ήταν σαν να ραφτηκαν επανω μου! ΠΟΣΟ ΕΧΩ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΘΕΕ ΜΟΥ!!:lol::lol: Η αδερφη μου που τα ειδε (σε φωτο) μου λεει βρε αυτα μοιαζουν με φορεματακια κι οχι με νυχτικα!! Μα έχουν μέχρι και τσέπες!! Χαχαχαχα πολύ τα χάρηκα!

Κι εγώ έχω από εκεί πήρα!!!! Πολύ ωραία υφάσματα και καλή τιμή! 

@V_baby εγώ με ύψος 1,74 πήρα το xl γιατί φοβόμουν αυτό που λες με το ύψος και ευτυχώς μου ήρθε εκεί λίγο πιο πάνω από το γόνατο. Σε φάρδος θα μπορούσα να είχα πάρει και L είναι άνετη μπορώ να πω αλλά δεν πειράζει γιατί δε νομίζω να άντεχα να με στενεύει κιόλας.. καλύτερα πιο φαρδιά.

Κορίτσια ρομπακι πήρατε?

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Κορίτσι μου για 31 εβδομάδα που βλέπω πως είσαι είναι αρκετά τα 2500 με 2700 αλλά σκέψου πως ο υπέρηχος πάντα έχει απόκλιση και όπως είναι κουλουριασμένα τα μπεμπακια μέσα στην κοιλιά η μέτρηση δεν έχει και τη μεγαλύτερη ακρίβεια πάντα. Κι εμένα πάντα μου το βγάζει δύο βδομάδες μεγαλύτερό το μωρό αλλά την τελευταία φορά που πήγα του ξεκαθάρισα πως θέλω φυσιολογικο τοκετο και δεν θα δεχτώ πρόκληση πριν κλείσω τις 40 εβδομάδες, αν μέχρι τότε δεν έρθει ο τοκετός φυσιολογικα θα πάμε 40+1 με πρόκληση. Θα δεχτώ νωρίτερα πρόκληση ή καισαρική μόνο αν συντρέχει σοβαρός ιατρικός λόγος τον οποίο θα ζητήσω να μου δώσει με γραπτώς! Φάνηκε να συμφωνεί και δε μου είπε κάτι άλλο, τώρα που θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα θα του λέω το ίδιο πράγμα να το εμπεδώσει :D 

Κι εγώ έχω από εκεί πήρα!!!! Πολύ ωραία υφάσματα και καλή τιμή! 

@V_baby εγώ με ύψος 1,74 πήρα το xl γιατί φοβόμουν αυτό που λες με το ύψος και ευτυχώς μου ήρθε εκεί λίγο πιο πάνω από το γόνατο. Σε φάρδος θα μπορούσα να είχα πάρει και L είναι άνετη μπορώ να πω αλλά δεν πειράζει γιατί δε νομίζω να άντεχα να με στενεύει κιόλας.. καλύτερα πιο φαρδιά.

Κορίτσια ρομπακι πήρατε?

Έχουμε σχεδόν το ίδιο ύψος. Και εγώ ανάμεσα σε large και extra large είμαι. Θέλω να έρχεται εκεί πάνω από το γόνατο, οπότε μάλλον θα πάρω το extra large. Απλά είπα μήπως είναι πολύυυ φαρδύ. Αφού όμως είναι οκ στο ύψος θα το προτιμήσω και ας είναι και λίγο πιο φαρδύ. Καλύτερα πιο άνετο όπως λες!

Just now, Ελλάκι είπε:

@V_baby αχ κι εχουν βγαλει και νεα σχέδια τώρα και είναι πολύ όμορφα!! Εγω πήρα το Large λόγω στήθους. Το υψος μου ειναι1,65 και τα νυχτικάκια μου τελειώνουν λιγο πιο πάνω απ το γόνατο. (Παιζει και το μεγεθος της κάθε κοιλιάς ρολο).Δεν το ήθελα μακρύ ούτως ή άλλως γιατι θα βγαλω την μπέμπελη καλοκαιριάτικα.Είμαι κι απο αυτές που ζεσταίνονται πρώτες και κρυώνουν τελευταίες!:tongue:

Ναι έχουν φέρει και καινούρια. Και έφεραν και νούμερα γιατί σε κάποια είχαν εξαντληθεί! Είναι από τα site που έχουν και ωραία και φθηνά!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τώρα που το φόρεσα με την κοιλουμπα μια χαρά είναι! :P μετά που θα φύγει η κοιλιά ίσως να φανεί φαρδύ.. αλλά μπορεί να βάλω τη μαμά μου να μου τα στενεψει λιγάκι αν χρειαστεί.. εγώ πήρα το σχέδιο felicia σε μπλέ και γκρι γιατί μου άρεσε που ανοίγει πιο διακριτικά μπροστά στο στήθος για το θηλασμό.. επίσης πήρα και το ίδιο σχέδιο σε πιτζάμα θηλασμού.. μπλούζα και κάπρι παντελόνι από κάτω

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;

Είχα πάει στο γιατρό σήμερα, γενικά όλα καλα. Μου είπε ότι τον βγάζει τον μικρό δύο βδομάδες μεγαλύτερο, μου έπιασε και τη κοιλιά και μου πε πως μπορεί να είναι και πιο μεγάλος γιατι τον έπιανε σε όλη τη κοιλιά, και τον υπολογίζει στα 2500 με 2700. Και μετα μου λέει "είναι πολύ μεγάλος και δε ξέρω και πώς θα τον βγάλεις από κει κάτω". Δεν είπα κάτι εκείνη την ώρα(το μετάνιωσα) αλλά μετά σκεφτόμουν μήπως με προετοιμάζει για καισαρική; Είναι λόγος για καισαρική το μέγεθος του μωρού;; Γενικά δεν έχω ακούσει γενικά να υπάρχει θέμα με το αν είναι το μωρό μικρότερο ή μεγαλύτερο.

Μου πε θα με ξαναδεί σε δέκα μέρες, όπου αν μου ξαναπεί κάτι για το μέγεθος θα του απαντήσω αναλόγως. Σήμερα κόλλησα να απαντήσω και το σκυλομετανιωσα. Έχω προβληματιστεί κορίτσια μου.

Είσαι γενικά αδυνάτουλα, μικροκαμωμενη? Εμένα ο γιατρός μου είναι φαν του φυσιολογικού τοκετού. Εγώ με το μυαλό που κουβαλούσα τότε του είχα ζητήσει η ίδια στον πρώτο να κάνω καισαρικη γιατί φοβόμουν τον τοκετο κ ευτυχως μου είχε αρνηθεί. και τους 2 με διπλή περιτυλιξη στον λαιμό τους γέννησα φυσιολογικά, η αδερφή μου με ινομυωμα επίσης, μια συνάδελφος κ η αδερφή της μαζί του μετά από πολλή υπομονή γέννησαν φυσιολογικά. Δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω εννοώ. Παρ'ολα αυτά στον μεγάλο μου είχε κάνει ένα πρόλογο ότι φαίνεται μεγάλο μωρό για το δικό μου σωμα κ αν συνεχίσει με αυτό τον ρυθμό θα δυσκολευτω.Τλκ 36 εβδομάδες ακριβώς γέννησα. ο υπέρηχος τον έδειχνε 3 κιλά και βγήκε 2.790 δηλ αν γεννουσα ένα μήνα μετά θα ήταν όντως πολύ μεγάλος. Ο γιατρός όμως μου είχε ξεκαθαρίσει από μόνος του οτι δεν βάζει καισαρικη για τέτοιου είδους λόγο κ ότι θα το προσπαθήσουμε μέχρι τέλους. Συζητήστε το την άλλη φορά δεν είναι κακό. Μπορεί ο τρόπος που το είπε να ακούστηκε κάπως αλλά να μην υπονοουσε απαραίτητα καισαρικη κ ν ατον παρεξηγησες. Είμαστε γενικά πολύ καχύποπτες με αυτό το θέμα κ φυσικά δεν φταίμε εμείς γι αυτό αλλά οι ίδιοι οι γιατροί. Ρώτησε τον να ξέρεις εξαρχής τις προθέσεις του κ να κανονίσεις την πορεία σου. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!!!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️

@Giwta1411 21/07  

@ntoremi 24/07

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️

@Tegan 26/07

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγορακι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 8

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ελλάκι καλά που το είπες γιατί τα είχα δει κ εγώ αλλά ήταν όλα εξαντλημένα μέχρι πριν λίγο καιρό κ δεν ξαναεψαξα. Τώρα που μπήκα είναι διαθέσιμα! Για μένα που είμαι 1,63 όμως τα βλέπω λίγο μακριά. κ φαρδιά.μπλουζάκια που φοράω με τα παντελόνια μου, φοράω medium. Τα small μου κάνουν κ αυτά για να φανταστείτε αλλά έχουν αρχίσει κ ειναι λίγο πιο κοντά στην κοιλια κ δε μαρεσουν. Εννοείται μιλάω για φαρδιά γραμμή! Αρα να πάρω small από το moromou? 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Είσαι γενικά αδυνάτουλα, μικροκαμωμενη? Εμένα ο γιατρός μου είναι φαν του φυσιολογικού τοκετού. Εγώ με το μυαλό που κουβαλούσα τότε του είχα ζητήσει η ίδια στον πρώτο να κάνω καισαρικη γιατί φοβόμουν τον τοκετο κ ευτυχως μου είχε αρνηθεί. και τους 2 με διπλή περιτυλιξη στον λαιμό τους γέννησα φυσιολογικά, η αδερφή μου με ινομυωμα επίσης, μια συνάδελφος κ η αδερφή της μαζί του μετά από πολλή υπομονή γέννησαν φυσιολογικά. Δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω εννοώ. Παρ'ολα αυτά στον μεγάλο μου είχε κάνει ένα πρόλογο ότι φαίνεται μεγάλο μωρό για το δικό μου σωμα κ αν συνεχίσει με αυτό τον ρυθμό θα δυσκολευτω.Τλκ 36 εβδομάδες ακριβώς γέννησα. ο υπέρηχος τον έδειχνε 3 κιλά και βγήκε 2.790 δηλ αν γεννουσα ένα μήνα μετά θα ήταν όντως πολύ μεγάλος. Ο γιατρός όμως μου είχε ξεκαθαρίσει από μόνος του οτι δεν βάζει καισαρικη για τέτοιου είδους λόγο κ ότι θα το προσπαθήσουμε μέχρι τέλους. Συζητήστε το την άλλη φορά δεν είναι κακό. Μπορεί ο τρόπος που το είπε να ακούστηκε κάπως αλλά να μην υπονοουσε απαραίτητα καισαρικη κ ν ατον παρεξηγησες. Είμαστε γενικά πολύ καχύποπτες με αυτό το θέμα κ φυσικά δεν φταίμε εμείς γι αυτό αλλά οι ίδιοι οι γιατροί. Ρώτησε τον να ξέρεις εξαρχής τις προθέσεις του κ να κανονίσεις την πορεία σου. 

Ούτε αδυνατουλα είμαι ούτε μικροκαμωμένη, είμαι πώς να το πω ευγενικά... νταρντανα χαχαχαχαχαχαχαχχ

Δε ξέρω ρε γμτ το σχόλιο δε μου άρεσε καθόλου. Βγήκα από κει αποφασισμένη να πάω και αλλού για μια επίσκεψη να πάρω και μια άλλη γνώμη.

Η μαμά μου έκανε 6 παιδιά απο 3700 μέχρι 4300 όλα φυσιολογικα. 

Μπράβο στον γιατρό σου!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;;Πιθανόν πάω κι εγώ για πρόωρο τοκετό ...Έχω από χθες έντονο βάρος χαμηλά και συχνοουρια.. Και σήμερα είχα για μιάμιση ώρα περίπου συσπάσεις ανά 4 λεπτά που ευτυχώς όμως σταμάτησαν....Αχ ελπίζω να κρατηθεί λίγο ακόμα ο μπεμπακος..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Κορίτσι μου για 31 εβδομάδα που βλέπω πως είσαι είναι αρκετά τα 2500 με 2700 αλλά σκέψου πως ο υπέρηχος πάντα έχει απόκλιση και όπως είναι κουλουριασμένα τα μπεμπακια μέσα στην κοιλιά η μέτρηση δεν έχει και τη μεγαλύτερη ακρίβεια πάντα. Κι εμένα πάντα μου το βγάζει δύο βδομάδες μεγαλύτερό το μωρό αλλά την τελευταία φορά που πήγα του ξεκαθάρισα πως θέλω φυσιολογικο τοκετο και δεν θα δεχτώ πρόκληση πριν κλείσω τις 40 εβδομάδες, αν μέχρι τότε δεν έρθει ο τοκετός φυσιολογικα θα πάμε 40+1 με πρόκληση. Θα δεχτώ νωρίτερα πρόκληση ή καισαρική μόνο αν συντρέχει σοβαρός ιατρικός λόγος τον οποίο θα ζητήσω να μου δώσει με γραπτώς! Φάνηκε να συμφωνεί και δε μου είπε κάτι άλλο, τώρα που θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα θα του λέω το ίδιο πράγμα να το εμπεδώσει :D 

Κι εγώ έχω από εκεί πήρα!!!! Πολύ ωραία υφάσματα και καλή τιμή! 

@V_baby εγώ με ύψος 1,74 πήρα το xl γιατί φοβόμουν αυτό που λες με το ύψος και ευτυχώς μου ήρθε εκεί λίγο πιο πάνω από το γόνατο. Σε φάρδος θα μπορούσα να είχα πάρει και L είναι άνετη μπορώ να πω αλλά δεν πειράζει γιατί δε νομίζω να άντεχα να με στενεύει κιόλας.. καλύτερα πιο φαρδιά.

Κορίτσια ρομπακι πήρατε?

Εγω πηρα..δεν ειχα σκοπο αλλα λυσσαξε η μαμα μου κ αντρας μου να σαι πιο περιποιημενη αν πας στη καφετερ για παραδειγμα να πιεις κατι..ή μπορει να κρυώνεις..3 λαλουν..οποτε το πηρα..

Just now, Φραουλίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;;Πιθανόν πάω κι εγώ για πρόωρο τοκετό ...Έχω από χθες έντονο βάρος χαμηλά και συχνοουρια.. Και σήμερα είχα για μιάμιση ώρα περίπου συσπάσεις ανά 4 λεπτά που ευτυχώς όμως σταμάτησαν....Αχ ελπίζω να κρατηθεί λίγο ακόμα ο μπεμπακος..

Μιλησες με το γιατρο σου;;;μηπως ηταν κατι αλλο..


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Κορίτσι μου για 31 εβδομάδα που βλέπω πως είσαι είναι αρκετά τα 2500 με 2700 αλλά σκέψου πως ο υπέρηχος πάντα έχει απόκλιση και όπως είναι κουλουριασμένα τα μπεμπακια μέσα στην κοιλιά η μέτρηση δεν έχει και τη μεγαλύτερη ακρίβεια πάντα. Κι εμένα πάντα μου το βγάζει δύο βδομάδες μεγαλύτερό το μωρό αλλά την τελευταία φορά που πήγα του ξεκαθάρισα πως θέλω φυσιολογικο τοκετο και δεν θα δεχτώ πρόκληση πριν κλείσω τις 40 εβδομάδες, αν μέχρι τότε δεν έρθει ο τοκετός φυσιολογικα θα πάμε 40+1 με πρόκληση. Θα δεχτώ νωρίτερα πρόκληση ή καισαρική μόνο αν συντρέχει σοβαρός ιατρικός λόγος τον οποίο θα ζητήσω να μου δώσει με γραπτώς! Φάνηκε να συμφωνεί και δε μου είπε κάτι άλλο, τώρα που θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα θα του λέω το ίδιο πράγμα να το εμπεδώσει :D 

Κι εγώ έχω από εκεί πήρα!!!! Πολύ ωραία υφάσματα και καλή τιμή! 

@V_baby εγώ με ύψος 1,74 πήρα το xl γιατί φοβόμουν αυτό που λες με το ύψος και ευτυχώς μου ήρθε εκεί λίγο πιο πάνω από το γόνατο. Σε φάρδος θα μπορούσα να είχα πάρει και L είναι άνετη μπορώ να πω αλλά δεν πειράζει γιατί δε νομίζω να άντεχα να με στενεύει κιόλας.. καλύτερα πιο φαρδιά.

Κορίτσια ρομπακι πήρατε?

Καλά κάνεις και του το θυμίζεις κορίτσι! 34 εβδομάδα είμαι. Σίγουρα υπάρχουν αποκλίσεις ναι.. το σχόλιο του με χάλασε.

Δεν έχω πάρει ρομπακι όχι , χρειάζεται; Είδα και στη λίστα μαιευτηρίου ότι έχουν και ρόμπα αλλά αφού θα ναι καλοκαίρι δε θα βολευτουμε με νυχτικάκι/πυτζαμακι;


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...