Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, V_baby said:

Ναι αυτό σκέφτηκα και εγώ. Ίσως λόγω αναπνευστικού να μην πιεστεί κατά τον φυσιολογικό τοκετο. Θα ρωτήσω τον γιατρό να δω τι θα μου πει επί του θέματος. 

Κορίτσι και εγώ το τελευταίο διάστημα κλαίω συχνά και με το παραμικρό. Αλλά στην αρχή της εγκυμοσύνης και εγώ είχα αγχωθει για κάποια θεματα και στεναχωριομουν. Το είχα ψάξει αν επηρεάζει το μωρό και δεν είχα βρει κάτι επιστημονικό. Διίστανται οι αποψεις απ'οτι καταλαβα. Σίγουρα καλό είναι να έχουμε καλή ψυχολογία. Εξυπακούεται! Αλλά πολλές φορές ίσως μας κάνει και καλό να κλαίμε για να αποσυμφωριζομαστε και να μην τα κρατάμε μέσα μας. Και σίγουρα δεν μας βοηθάνε και οι τύψεις! Προσπάθησε πάντως όσα άσχημα και να συμβαίνουν γύρω σου (που είναι αδύνατο να μην σε επηρεάζουν) εσύ να σκέφτεσαι το πλασματακι που έχεις μέσα σου που είναι το πιο σημαντικό και το πιο όμορφο πράγμα που μπορεί να συμβεί σε μια γυναίκα!!! Και όλα τα υπόλοιπα θα τα βρεις στην πορεία.

Ελπίζω όλες οι εξετάσεις σου να πάνε καλά....

Εύχομαι να μην πας πρόωρα και να πάνε όλα καλά!!!! Μπορεί και να μην είναι τίποτα. Και το εύχομαι!!! Μίλησες με τον γιατρό σου;;

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! Έχεις απόλυτο δίκιο !! 

4 minutes ago, Μαρίαφi said:

Καλημέρα! Τους τελευταίους μήνες είχα κ εγώ κάποια θέματα, πολύ κλάμα... Το μωρό δεν επηρεάζεται, απλά εγώ είχα κ τύψεις από πάνω!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα !!

2 hours ago, Emma9 said:

Καλημερα κοριτσι μου!! Προσπαθησε να ηρεμησεις κ για τους 2 σας!!! Δεν νομίζωοτι του κανεις κάτι κακο..αλλα σιγουρα το επηρεαζεις..ολα θα περασουν κ ολα θα φτιαξουν!! Ειναι κ οι ορμονες που τα γιγαντωνουν ολα!! 

Έχεις δίκιο ! Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !

2 hours ago, "Gigi" said:

Καλημερα κοριτσια!!! Αχ τι ωραίο ύπνο που έκανα! Χθες πήγαμε να παρουμε στρώμα για το κρεβάτι του μικρού που θα έρθει τη Δευτέρα κ είμαι πολύ χαρούμενη κ μετά έπαιξαν στην πυλωτή αλλά καθόμουν χαμηλά σε ένα σκαλακι οπότε όταν σηκώθηκα να φύγουμε κ μεχρι το βράδυ είχα έναν περίεργο πόνο με τσούξιμο μαζί από κάτω κ λιγες συσπασεις.. Πιάστηκα μάλλον αλλά ειχα μια τρομαγμένη φάτσα άλλο πράγμα. Λέει ο άντρας μου γεννάμε? Μη μου το πεις τελευταία στιγμή, να ετοιμαστώ :D του λεω τι να ετοιμάσεις άνθρωπε μου, εγώ θα γεννήσω εμένα να ετοιμάσεις κ να φύγουμε! Χαχα! Ε πως μου λέει έτσι θα με δει η κόρη μου πρώτη φορά? να δω τι θα βάλω, να κάνω μπάνιο!ελπίζω να μη χρειαστεί να βιαστούμε κορίτσια γιατί τον βλέπω σε άλλο πλανήτη αυτή τη φορά χαχα

@Φραουλίνα μου σε ποια εβδομάδα είσαι? Έχετε κ άλλες ενδείξεις για πρόωρο τοκετο ή απλά ανησύχησες με αυτές τις συσπάσεις? 

@V_baby δεν ξέρω γιατί να γίνεται καισαρικη στα πρόωρα μωράκια. Μήπως λόγω αναπνευστικου? Επειδή αν είναι μικρούλι κ αδύναμο ζοριστει στον φυσιολογικό αν κρατήσει πολλές ώρες για παράδειγμα κ επηρεαστούν τα πνευμονακια του? Τι να πω.

Κορίτσι μου είναι κ οι ορμόνες μας περίεργες.. Το κλάμα το έχουμε οι περισσότερες στο τσεπάκι. Αγχωθηκες μήπως επηρεάζει το μωράκι, στεναχωρεθηκες κ με τον άντρα σου.. Φυσιολογικά είναι όλα αυτά. Θα σου περάσει. Δεν είμαστε κ ρομπότ εννοείται θα έχουμε κ άσχημα συναισθήματα στην περίοδο της εγκυμοσύνης. Έχει κοπέλες που αντιμετωπίζουν δυστυχώς τα χειρότερα προβλήματα της ζωής τους στην εγκυμοσυνη αλλά μια χαρά χαρούμενα γεννιούνται τα μωράκια τους,μη φορτωνεσαι κ με παραπάνω άγχος μια χαρά είναι το νινακι σου αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις κ να μιλήσετε με τον άντρα σου να τα βρειτε ή βγες με κάποια φίλη, με κάποιον που θα σε κάνει να νιώσεις ωραία κ απόλαυσε τους τελευταίους μήνες! 

Καλά αποτελέσματα marjio μου!! Όλα μια χαρά θα είναι! Εμένα δε μου είπε να κάνω καλλιέργεια τώρα που το σκέφτομαι..! Τλκ γύρισε ο μπεμπουλης? 

 

 

 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κοπέλα μου ! Έχεις δίκιο αυτό πρέπει να κάνω !!

3 hours ago, _marjio said:

Καλημέρα!! Καλό Σαββατοκύριακο!!

@evi1996 είναι κάποια πράγματα που όσο και να θέλουμε να τα δούμε πιο ψύχραιμα δυστυχώς δε γίνεται. Ελπίζω σύντομα να νιώσεις καλύτερα και να φτιάξουν όλα. Εγώ πιστεύω τα μωρά μας μέσα στη κοιλίτσα καταλαβαίνουν τη ψυχολογία μας γι αυτο προσπάθησε για το παιδάκι σου να φανείς δυνατή και να ηρεμήσεις!!

@Φραουλίνα έχεις επικοινωνία με το γιατρό σου; σε έχει δει; σου μίλησε ο ίδιος για πρόωρο τοκετο; οι συσπάσεις χωρίς πόνο μπορεί να είναι φυσιολογικές. Αν δε σε έχει δει τότε θα πρέπει να το κανονίσεις! 

 

Εγώ χθες που είπα στη μαια μου ότι σε κάθε σύσπαση έχω ένα σφίξιμο στο στήθος χαμηλα μου είπε να κάνω ένα τριπλεξ καρδιάς να το έχουμε και αυτό!! Όποτε θα πάω μέσα στην εβδομάδα. Επίσης μου έγραψε και εξετάσεις ο γιατρός, αίματος και κολπικη καλλιέργεια,  ελπίζω να είναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα, τι κάνετε? 

Εγώ κορίτσια βρίσκομαι σε έξαλλη κατάσταση όλη την εβδομάδα δεν μπορώ καθόλου να συγκράτησω τα νεύρα μου, μου έχει πέσει βαριά η μετακόμιση και όλα μου φταίνε δεν μου αρέσει καθόλου και το καινούργιο σπίτι, ούτε που έπεσε η μετακόμιση αυτό το διάστημα. Δεν έχω φτιάξει και τις βαλίτσες μας για το μαιευτήριο, ούτε έχω ψωνίσει για εμένα κι όλα τα βλέπω βουνό. :angry:

Επίσης τις τελευταίες μέρες από το άγχος μου δεν ένιωθα το μπέμπη και έτρεχα για καρδιοτοκογραφημα και υπέρηχο, αλλά ευτυχώς όλα καλά. Μόνο που κορίτσια από εχθές ο μικρός κλωτσάει η κινείτε,κι όχι όλες τις φορές και σε κάποια σημεία τις κοιλιάς νιώθω πόνο έντονο σαν σουβλια δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Και πίεση στην  ουροδόχου κύστη. Το νιώθετε κι εσείς? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνα είπε:

Κορίτσια ναι μίλησα με το γιατρό,ήταν καθυσηχαστικος αλλά μου είπε κι έκανα σήμερα τις ενέσεις κορτιζόνης για παν ενδεχόμενο γιατί είναι και τρίτη εγκυμοσύνη μέσα σε τρία χρόνια οπότε μου είπε ότι ο τράχηλος μπορεί να ανοίξει από τη μια στιγμή στην άλλη..Μου έδωσε επίσης αντιβίωση μήπως κάποιο μικρόβιο προκαλεί συσπάσεις.Δευτερα έχω ούτως η άλλως ραντεβού οπότε θα κάνουμε και εξετάσεις αίματος ούρων καλλιέργεια κλπ.Σήμερα είμαι καλύτερα πάντως.Συσπασεις έχω γενικά συχνά αλλά χθες ήταν και επώδυνες για αυτό αγχώθηκα.Ειμαι 34+1 σημερα

Τα άλλα 2 σου παιδάκια ήρθαν προωρα; Η αλήθεια είναι πως παρατηρώ διαφορές στη 3η εγκυμοσύνη σε σχέση με τις άλλες δυο.. Προσπάθησε να ξεκουραστείς όσο μπορείς βέβαια με άλλα δύο μικρα παιδιά και ολα θα πάνε καλά!!!

Αχ @Αφροδίτη......... τα νεύρα μας γίνονται κρόσσια με το τίποτα..  Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Μόνο στο άκουσμα μου φαίνεται βουνό μια μετακόμιση εν μέσω εγκυμοσύνης,  καλό κουράγιο να πω.. καλά εγώ σήμερα το τι βρίσιμο έκανα στο ατμοσιδερο δε λέγεται,μάλλον θέλει κάποιου είδους αφαλάτωση και μου έβγαζε στα ρούχα γκρι νερό...μιλαμε μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι! καλά τώρα που το σκέφτομαι ο λόγος ήταν αστείος αλλά εκείνη την ώρα τρελαίνεσαι.

 Αν κουράζεσαι λίγο παραπάνω αυτές οι σουβλιες είναι καμπανάκια για να ξεκουραστούμε και λίγο, εγώ άμα το παρακανω με τις δουλειές το παθαίνω :neutral:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα, τι κάνετε? 

Εγώ κορίτσια βρίσκομαι σε έξαλλη κατάσταση όλη την εβδομάδα δεν μπορώ καθόλου να συγκράτησω τα νεύρα μου, μου έχει πέσει βαριά η μετακόμιση και όλα μου φταίνε δεν μου αρέσει καθόλου και το καινούργιο σπίτι, ούτε που έπεσε η μετακόμιση αυτό το διάστημα. Δεν έχω φτιάξει και τις βαλίτσες μας για το μαιευτήριο, ούτε έχω ψωνίσει για εμένα κι όλα τα βλέπω βουνό. :angry:

Επίσης τις τελευταίες μέρες από το άγχος μου δεν ένιωθα το μπέμπη και έτρεχα για καρδιοτοκογραφημα και υπέρηχο, αλλά ευτυχώς όλα καλά. Μόνο που κορίτσια από εχθές ο μικρός κλωτσάει η κινείτε,κι όχι όλες τις φορές και σε κάποια σημεία τις κοιλιάς νιώθω πόνο έντονο σαν σουβλια δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Και πίεση στην  ουροδόχου κύστη. Το νιώθετε κι εσείς? 

Αχ βρε κοριτσι μου νομίζω οπως σε ολες μας οι ορμονες ειναι στο φουλ!! Απλα χαλαρωσε οσο μπορεις..κ ολα θα γινουν σιγα σιγα..οσο για τη μετακομιση ειναι λογικο να σε κουρασε!!!!οσο για τα πονακια που λες δεν εχω καποια απαντηση..πιεση στην ουροδοχο νιωθω συχνα κ μαλιστα στα ξαφνικα..κ νομίζω οτι απλα κατι κανεις ο μικρος..ξερω γω..μπορει κ να λεω βλακειες..


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα, τι κάνετε? 

Εγώ κορίτσια βρίσκομαι σε έξαλλη κατάσταση όλη την εβδομάδα δεν μπορώ καθόλου να συγκράτησω τα νεύρα μου, μου έχει πέσει βαριά η μετακόμιση και όλα μου φταίνε δεν μου αρέσει καθόλου και το καινούργιο σπίτι, ούτε που έπεσε η μετακόμιση αυτό το διάστημα. Δεν έχω φτιάξει και τις βαλίτσες μας για το μαιευτήριο, ούτε έχω ψωνίσει για εμένα κι όλα τα βλέπω βουνό. :angry:

Επίσης τις τελευταίες μέρες από το άγχος μου δεν ένιωθα το μπέμπη και έτρεχα για καρδιοτοκογραφημα και υπέρηχο, αλλά ευτυχώς όλα καλά. Μόνο που κορίτσια από εχθές ο μικρός κλωτσάει η κινείτε,κι όχι όλες τις φορές και σε κάποια σημεία τις κοιλιάς νιώθω πόνο έντονο σαν σουβλια δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Και πίεση στην  ουροδόχου κύστη. Το νιώθετε κι εσείς? 

Κοριτσιιι ΗΡΩΑΣ είσαι που κατάφερες να κάνεις τη μετακόμιση τώρα, σε παραδέχομαι! Κι εγώ όταν κουράζομαι πονάω... Είτε σουβλιες στα πλαϊνά της κοιλιάς, είτε μέση, είτε ισχίο, είτε... πονάει όπου βρει χαχαχχαχ 

Μωρέ κι εγώ όταν είχαμε πρωτοδει το σπίτι που μετακομίσαμε είχα ξενερώσει παρά πολύ αλλά με το καιρό το αγάπησα. Δως του μια ευκαιρία και κάτσε λίγο να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις βρε παιδί μου, το χρειάζεσαι!

Βαλίτσα;; Δεν είσαι μόνη φίλη, εγώ δεν έχω καν βαλίτσα!! Αυτές τις μέρες θα τα ετοιμάσω. Τώρα κοιτάζω να παραγγείλω κάποια πράγματα. Επίσης έχω να κάνω την αίτηση για το επίδομα στο ΙΚΑ, να μαζεψω τα χαρτιά/δικαιολογητικά του μαιευτηρίου και δε συμμαζευεται... Ελπίζω να προλάβω και να μη με προλάβει ο γιγαντακος μου!

 

 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα, τι κάνετε? 

Εγώ κορίτσια βρίσκομαι σε έξαλλη κατάσταση όλη την εβδομάδα δεν μπορώ καθόλου να συγκράτησω τα νεύρα μου, μου έχει πέσει βαριά η μετακόμιση και όλα μου φταίνε δεν μου αρέσει καθόλου και το καινούργιο σπίτι, ούτε που έπεσε η μετακόμιση αυτό το διάστημα. Δεν έχω φτιάξει και τις βαλίτσες μας για το μαιευτήριο, ούτε έχω ψωνίσει για εμένα κι όλα τα βλέπω βουνό. :angry:

Επίσης τις τελευταίες μέρες από το άγχος μου δεν ένιωθα το μπέμπη και έτρεχα για καρδιοτοκογραφημα και υπέρηχο, αλλά ευτυχώς όλα καλά. Μόνο που κορίτσια από εχθές ο μικρός κλωτσάει η κινείτε,κι όχι όλες τις φορές και σε κάποια σημεία τις κοιλιάς νιώθω πόνο έντονο σαν σουβλια δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Και πίεση στην  ουροδόχου κύστη. Το νιώθετε κι εσείς? 

Κορίτσι, πραγματικά μπραβο σου που έκανες μετακόμιση ούσα εγκυος και με τον κορονοιο!!! Ωστόσο, πρέπει να αρχίσεις να χαλαρώνεις!!! Με την βαλίτσα μην αγχωνεσαι. Είναι μια ωραία διαδικασία. Έχει λίγο μανουρα, αλλά βλέπεις τα πραγματακια και ανοίγει η ψυχή σου!!! Οπότε σιγά σιγά σημείωσε τι έχεις να πάρεις και να ετοιμάσεις και τα φτιάχνεις σιγά σιγά. Δεν θυμάμαι και πόσες εβδομάδες εισαι, αλλά νομίζω έχεις χρόνο. Και εγώ δεν θα την είχα ετοιμασει, αλλά τι να κάνω που ο μπεμπουλης κάνει τα δικά του;;;!!! Για τις σουβλιες δεν ξέρω, αλλά για την πίεση στην ουροδόχο κύστη νομίζω πως είναι φυσιολογικό.  Ίσως δεν είμαι βέβαια η κατάλληλη για να σου πω, γιατί εγώ αυτήν την πίεση την αισθανομουν από τον 6ο καθως το μωρό ήταν πολύ χαμηλά. Και ο γιατρός μου είπε πως κανονικά αυτήν την πίεση έπρεπε να την αισθάνομαι στον 8ο η' στον 9ο και όχι τότε. Εγώ προσωπικά εδώ και δύο μήνες περίπου πηγαίνω ανά δύο ώρες στην τουαλέτα το βράδυ. Κάποιες φορές εκεί που κάθομαι με πιέζει πολύ σε σημείο που νομίζω ότι θα κατουρηθω πάνω μου! Απλά τώρα είναι, ως ένα σημείο, φυσιολογικό να γίνεται! Εγώ το αισθανομουν από πιο νωρίς και δεν ήταν φυσιολογικό! Όπως και να έχει, χαλάρωσε, έμεινε λίγος καιρός. Το σπίτι το φτιάχνετε σιγά σιγα. Δεν έγινε κάτι! Το μωρό προέχει. Ίσως αφού γεννηθεί εκεί το παιδάκι σας να αγαπήσεις και το σπίτι σας έχοντας ωραίες αναμνήσεις!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα, τι κάνετε? 

Εγώ κορίτσια βρίσκομαι σε έξαλλη κατάσταση όλη την εβδομάδα δεν μπορώ καθόλου να συγκράτησω τα νεύρα μου, μου έχει πέσει βαριά η μετακόμιση και όλα μου φταίνε δεν μου αρέσει καθόλου και το καινούργιο σπίτι, ούτε που έπεσε η μετακόμιση αυτό το διάστημα. Δεν έχω φτιάξει και τις βαλίτσες μας για το μαιευτήριο, ούτε έχω ψωνίσει για εμένα κι όλα τα βλέπω βουνό. :angry:

Επίσης τις τελευταίες μέρες από το άγχος μου δεν ένιωθα το μπέμπη και έτρεχα για καρδιοτοκογραφημα και υπέρηχο, αλλά ευτυχώς όλα καλά. Μόνο που κορίτσια από εχθές ο μικρός κλωτσάει η κινείτε,κι όχι όλες τις φορές και σε κάποια σημεία τις κοιλιάς νιώθω πόνο έντονο σαν σουβλια δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Και πίεση στην  ουροδόχου κύστη. Το νιώθετε κι εσείς? 

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μετακομιζαμε, στην δεύτερη βάζαμε αέριο και βαφαμε όταν ήμουν στον 8ο..τραγικο!εχεις απόλυτο δίκιο που νιώθεις έτσι. Στην αρχή είναι δύσκολα μέχρι να συνηθίσεις το καινούριο σπίτι αλλά σιγά σιγά θα βάζεις κάποιες πινελιές κ θα το φέρεις στα νερά σου όσο μπορείς..  το κυριότερο είναι ότι θα υπάρχει κ το νινακι οπότε θα σου φαίνονται όλα πιο όμορφα εκεί μέσα!! Πίεση στην ουροδόχο κύστη νιώθω κ εγώ. Νιώθω θα κατουρηθω κάποιες φορές! Πόνο δεν έχω νιώσει.. Μήπως σε κλωτσαει η έχει περίεργη θέση εκεί η την στιγμή που το νιώθεις. Μήπως είναι συσπασεις? Αν σε πονάει συχνά θα το πεις στο γιατρό. Αν έτυχε κ δεν σε ξαναέπιασε πόνος τότε προσπέρασε το. Είναι κ η κούραση τώρα.. Προσπάθησε να κάνεις όσο πιο λίγα μπορείς κ αυτά σιγά σιγά! 

 Κορίτσια εγώ πάντως αντί να είμαι πιο χαλαρή τώρα που θα είναι τρίτη γέννα, είμαι ακριβώς το αντίθετο.φοβάμαι, αγχώνομαι.. Δεν ξέρω! Κ εντωμεταξύ είχα τόσο εύκολες γέννες που δεν υπάρχει λόγος να φοβάμαι.θα ήθελα να είμαι κάθε μέρα στον γιατρό αν γινόταν!! Κ το παραμικρό μου φαίνεται ότι είναι σημάδι ότι γενναω.. Πάμε βόλτα κ σκέφτομαι πόση ώρα είναι το μαιευτήριο από εκεί που είμαστε κ τέτοια χαζα.. :grin: Καλά αν τυχόν κ τλκ πάρει όλο τον μήνα το μωρό θα τρελαθώ αν συνεχίσω με αυτές τις σκέψεις!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/5/2020 at 1:28 ΠΜ, Τζινα38 είπε:

Άσε μην τα συζητάς τρομερό συναίσθημα..Καλά είναι το κοριτσάκι μου. Είναι σταθερή πλέον τρώει 30-35 γραμμάρια γάλα και σήμερα έφαγε και λίγο από μπιμπερο.. τόσες μέρες νόμιζα ότι της έδιναν μπιμπερο αλλά τελικά  είχα καταλάβει λάθος.. εγώ είμαι κάθε μέρα και καλυτερα νιώθω μια πίεση χαμηλά αλλά λογικό είναι γιατί κατεβαίνει η μήτρα στη. Θέση της

Δεν ξέρω δεν μου είπαν αν και δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο λόγω κορονοιου γιατί δεν με άφησαν ούτε την πόρτα ούτε την βρύση που έπλυνα τα χέρια μου να ακουμπήσω. Από 2050 τώρα είναι 1930 

με σωληνάκι έτρωγε η μικρή σ Ο πως κ η δική μ...μετά τα 1900 γρ δίνουν μπιμπερό...γιαυτο κ έδωσαν σρην μικρή σ...( απλώς το σωληνάκι της το βαλαν για να τρώει άνετα κ να μην ζορίζεται το πουλάκι σ.....τώρα με το μπιμπερό να ξες εισια πολύ κοντά σρην έξοδο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια πως είσαστε σήμερα? Τι κάνουν οι κοιλιτσες σας? Εγώ σήμερα νιώθω ότι δε μπορώ να κουνήσω δε ξέρω μεγάλωσε απότομα η κοιλιά κ με ζοριζει δε ξέρω αφήστε που δε μπορώ να βολευτω σχεδόν πουθενά που για να γυρίσω από το ένα πλευρό στο άλλο θέλω κάποιο χρόνο τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είσαστε σήμερα? Τι κάνουν οι κοιλιτσες σας? Εγώ σήμερα νιώθω ότι δε μπορώ να κουνήσω δε ξέρω μεγάλωσε απότομα η κοιλιά κ με ζοριζει δε ξέρω αφήστε που δε μπορώ να βολευτω σχεδόν πουθενά που για να γυρίσω από το ένα πλευρό στο άλλο θέλω κάποιο χρόνο τώρα. 

Καλημεραααα..κ γω βρε κορίτσια μου τις τελευταιες μερες εχω αρχισει κ δυσκολευομαι λιγακι, εντωμεταξυ εγινε πολυ αποτομα..μεσα σ ενα βραδυ, το πρωί που ξύπνησα ενιωθα πιο δυσκινητη, να ναι πιο βαρια η κοιλιά μου να μη μπορω να βολευομαι ευκολα..κ σημερα το βράδυ ψιλοδυσκολευτηκα κ μεχρι να κοιμηθω, ποναγε η μεση μου μετα το μπουμπουκι μου κουνιοταν συνεχεια οοως καθομουν ενιωθα να πιεζω τη μεση μου ή τη κοιλια μου..γενικως ειμαι καπως πια..μαλλον κορίτσια μου ξεκινανε τα λιγο δυσκολοτερα πια..το ραντεβου με τα μωρακια μας δεν αργει πια πολύ ..:grin:

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε να περάσει ο καιρός να φτάσουμε όλες μέχρι το τέλος να τα έχουμε στα σπίτια μας κ ανυπομονώ πολύ βλέπω τα πραγματακια που έχουμε πάρει κ μας έχουν δώσει κ είναι όλα τόσο ωραία κ λέω άντε να περάσει ο καιρός με το καλό να χρησιμοποιηθούν. Εμένα με πονάνε κ δεξιά τα πλευρά μου τώρα δε ξέρω μεγαλώνει ακόμα η μήτρα είναι ιδέα μου ποιος ξέρει :P

Εσύ @Emma9 σε πια εβδομάδα είσαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Αντε να περάσει ο καιρός να φτάσουμε όλες μέχρι το τέλος να τα έχουμε στα σπίτια μας κ ανυπομονώ πολύ βλέπω τα πραγματακια που έχουμε πάρει κ μας έχουν δώσει κ είναι όλα τόσο ωραία κ λέω άντε να περάσει ο καιρός με το καλό να χρησιμοποιηθούν. Εμένα με πονάνε κ δεξιά τα πλευρά μου τώρα δε ξέρω μεγαλώνει ακόμα η μήτρα είναι ιδέα μου ποιος ξέρει :P

Εσύ @Emma9 σε πια εβδομάδα είσαι?

Αυριο μπαίνω στη 35η..πλησιαζουμε σου λεωωωω!! :-Dαχχχ ναιιι με το καλο να χρησιμοποιηθούν τα πραγματακια!! Μου φερε ο μπαμπας μου πανες χθες ετσι για το καλο κ φανταζομουν οτι εκει μεσα θα μπει ενα κωλαρακιιιι!!! Κ χαιρόμουν σαν χαζο..χαχχα

  • Μου αρέσει 4

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Αυριο μπαίνω στη 35η..πλησιαζουμε σου λεωωωω!! :-Dαχχχ ναιιι με το καλο να χρησιμοποιηθούν τα πραγματακια!! Μου φερε ο μπαμπας μου πανες χθες ετσι για το καλο κ φανταζομουν οτι εκει μεσα θα μπει ενα κωλαρακιιιι!!! Κ χαιρόμουν σαν χαζο..χαχχα

Το ίδιο κάνω κ εγώ κάθομαι κ τα χαζεύω κ μου λέει ο άντρας μου δε πας καλά αφού του λέω να ανοίξουμε το καρότσι να βάλουμε ένα αρκουδάκι να του κάνουμε βόλτα :P:P

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...