Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

@Vila μου 34+4.. εντωμεταξυ μου είπε ο γυναικολόγος αν δεν αντέχω τον πόνο να αδειάσω λίγο να ανακουφιστω.Αλλα φοβάμαι επειδή έχω ήδη συσπάσεις μην τις κάνω χειρότερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνα είπε:

Αχ κορίτσια όλα τα περίεργα σε αυτή την εγκυμοσύνη θα μου συμβούν...Ξύπνησα μούσκεμα στο γάλα και το στήθος τούμπανο όπως όταν έχει κατέβει κανονικά το γάλα και είναι γεμάτο...

Αληθεια;;; θυμισε μου ειναι το πρωτο μωρουλι σου;;δεν ξερω αν εχει σχεση απλα εωραω..ελα χριστε!!! Τουλαχιστον εισαι ηδη ετοιμη!! 


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" μου σε ενημερώνω όπως σου υποσχέθηκα ! Μόλις πήρα στα χέρια μου την παραγγελία απ το pat pat! Τελικά δεν υπήρξαν έξοδα τελωνείου όπως φοβόμουν! Ολα καλά! Ανυπομονώ να τα πλύνω να μοσχοβολήσουν!

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Από την μονάδα δεν μου λένε ακόμα αν θα μπορέσω να την ταισω πριν την βγάλουν αλλά έμαθα από μια άλλη μανούλα ότι 4-5 μέρες πριν την πάρει πηγαίνει και την ταιζει η ίδια οπότε περιμένω αυτή την υπέροχη μέρα..

Πόσο χρονών είναι η κόρη σου;

22 είναι το καμάρι μου... και επέστρεψε μόλις έληξε η καραντίνα για να με βοηθάει... είχε μείνει στο Ρέθυμνο όλον αυτόν το καιρό μόνη της για να μη με κολλήσει... 

πωπω τέλεια θα είναι... θα σε αναγνωρίσει αμέσως... έτσι όπως πάει βλέπω από την Πέμπτη ή Παρασκευή το αργότερο να είστε αγκαλίτσα... να μας κρατάς update συνέχεια... έχω άγχος για τη ΜΕΝΝ...

Just now, Φραουλίνα είπε:

@Vila μου 34+4.. εντωμεταξυ μου είπε ο γυναικολόγος αν δεν αντέχω τον πόνο να αδειάσω λίγο να ανακουφιστω.Αλλα φοβάμαι επειδή έχω ήδη συσπάσεις μην τις κάνω χειρότερα...

 

Just now, Φραουλίνα είπε:

Αχ κορίτσια όλα τα περίεργα σε αυτή την εγκυμοσύνη θα μου συμβούν...Ξύπνησα μούσκεμα στο γάλα και το στήθος τούμπανο όπως όταν έχει κατέβει κανονικά το γάλα και είναι γεμάτο...

 

Just now, Φραουλίνα είπε:

@Vila μου 34+4.. εντωμεταξυ μου είπε ο γυναικολόγος αν δεν αντέχω τον πόνο να αδειάσω λίγο να ανακουφιστω.Αλλα φοβάμαι επειδή έχω ήδη συσπάσεις μην τις κάνω χειρότερα...

 

Just now, Φραουλίνα είπε:

@Emma9 το τρίτο μου είναι...Απλά αγχώνομαι γιατί δεν είναι απλά ότι στάζει λίγο γάλα που οκ είναι φυσιολογικό αλλά ειναι στα πρόθυρα μαστίτιδας

κοριτσάκι μου μίλα με μαία... είναι κουλό αυτό που σου είπε αν δεν αντέχεις τον πόνο άδειασε το... οι γυναικολόγοι κατά κανόνα δεν τα πολυξέρουν αυτά... είναι ο τομέας των μαιών.... και οπωσδήποτε άδειασε το, ακόμα και με τα χέρια... αν φοβάται ο γιατρός τις συσπάσεις παίρνεις ή αυξάνεις το μαγνήσιο... 


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Φραουλίνα το προηγούμενο παιδί μέχρι πότε θηλαζε; 

Δε το έχω ξανακούσει αυτό.. τόσο γάλα πριν τον τοκετο; μαία έχεις να μιλήσεις μαζί της; ή να επικοινωνήσεις με μια σύμβουλο θηλασμού...


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@_marjio πολύ λίγο ούτε 40 μέρες... Πήρα την παιδίατρο μου που είναι και πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού και μου είπε ότι δεν έχει ξανακουσει τέτοια περίπτωση.Να βάλω φύλλα λάχανου μήπως ανακουφιστω και βλέπουμε...Και η μαία του γιατρού μου είπε το ίδιο κι αν δεν δω διάφορα να βγάλω με το χέρι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνα είπε:

@Emma9 το τρίτο μου είναι...Απλά αγχώνομαι γιατί δεν είναι απλά ότι στάζει λίγο γάλα που οκ είναι φυσιολογικό αλλά ειναι στα πρόθυρα μαστίτιδας

Ναι καταλαβα!!αφου μιλησες κ με τη μαια κανε οτι σου ειπε κ ξερω γω παρακολουθησετο..μα τι περιεργο;!;!


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλημέρα!!

@"Gigi" με το καλο να δεις τη μπουμπουκα!! Αισθάνομαι και εγώ αυτό το βάρος που λες αρκετά συχνά, πολλές φορές όταν ειμαι καθιστή μου φαίνεται ότι είναι τόσο χαμηλά το μωρό που πρέπει να ανοίξω τα πόδια μου όσο δε πάει για να μην ασφυκτιω.. Περιμένουμε νέα!!!

@elenakii22 όπως είπε και η gigi  και εγώ ξέρω πως τώρα δε μπορεί να αλλάξει η ΠΗΤ. Αλλάζει μέχρι την Αυχενική. Εμένα πχ στις μετρήσεις βγαίνει μεγαλύτερο 1 εβδομάδα+ αλλά δε γίνεται να μου αλλάξει την ΠΗΤ.. Όλα καλα να πάνε και να είναι έτοιμο το μωρούλι όταν γεννηθεί!!

Απόψε κοιμήθηκα τόσο βαριά που είδα ονειρο μετά από πολυυυυ καιρό!! Χαχαχα κακομαθαινω μου φαίνεται 

μ το πηγε τωρα βαση περιοδου...απλα λόγω καισαρικης δεν μας απασχολει ιδιαιτερα...οταν πλησιάσουμε εκεινες τις μερες αναλογα με το βαρος του μωρου θα δουμε ποτε ειναι καλυτερο...ειχα τελευταία περιοδο 22/10 κ το αλλαξαμε σε 26 για να ταιριάζει με το μωρο αλλα τι να σ πω...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η @"Gigi" πως δεν έγραψε ακόμα για το γιατρό ;);) 

Εμένα μου ήρθε νυχτιάτικα να κάνω καθαριότητα στο σπίτι... σας έχει πιάσει και εσάς με τις δουλειές ή εγώ είμαι η ανώμαλη;; χαχαχα 

@Φραουλίνα ελπίζω  με τα λαχανοφυλλα να ανακουφιστείς.. μου κάνει τρομερή εντύπωση πάντως αυτό που σου συμβαίνει..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@_marjio με ανακούφισαν μόνο εκείνη τη στιγμή τα λαχανοφυλλα και μετά επειδή δεν άντεχα άλλο έκανα χλιαρό ντους κι έβγαλα λίγο με το χέρι...Αλλά και πάλι τώρα ειναι φουλ πρησμένο και πονάει.Δε ξέρω τι να κάνω έχω απελπιστει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ηλιόλουστη!

Κορίτσια doppler τέλος! Ολα καλά! Φτάσαμε τα 1800γρ, κάναμε μαξιλάρι την ουροδόχο κύστη της μαμάς και βολευτήκαμε!:tongue: Με λόξυγγα την πετυχα την μπουμπού τι πλάκα! Ευτυχως μας έκανε την χάρη και πήραμε φωτο και βιντεο το μουτράκι της! Αν ακουτε τίποτα κουκου βα.. να ξέρετε εγώ είμαι :-D:razz::x

  • Μου αρέσει 9
  • Χαχα 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...